NIKON 5300 או NIKON 7200

galitf

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
אני מתלבטת לגבי רכישת מצלמה בין 2 המצלמות
NIKON 5300 או NIKON 7200
אני חובבת צילום שמעוניינת להתחיל קורס צילום

NIKON 5300 יש מסך מפרקי, GPS , משקל נמוך יותר , מחיר נמוך יותר
NIKON 7200 - מצלמה מקצועית יותר, חדישה יותר, נתוני איכות צילום גבוהים יותר, יותר נקודות מיקוד, איכות צילום בתאורה נמוכה טובים יותר, אין GPS, מחיר גבוה יותר.
הפרש של כ- 2000 ש"ח בין 2 המצלמות
חוששת לקנות את המצלמה הזולה יותר (שגם כך לא כל כך זולה לכשעצמה) ולאחר מכן להצטער ולמצוא את עצמי הולכת לרכוש גם את היקרה יותר.
מה כדאי ?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ברוכה הבאה לפורום,

אני לא בטוח שאני מסכים איתך :)
הניקון D5300 דגם נמוך יותר מה D7200, אבל זה ממש לא אומר שאיכות התמונה שלה תיהיה טובה יותר ולא בטוח שהיא גם טובה יותר בתאורה חלשה.

בקשר למסך המפרקי - עבור צילום סטיילס הוא לא יתרון היות בבמצלמות DSLR צילום סטיילס הוא דרך העינית ולא דרך המסך - פרט למצבים בהם מצלמים דרך חצובה ואז גם המסך המפרקי לא ממש מביא יתרון גדול.

GPS זה נחמד להוסיף מיקום לתמונות, אבל לדעתי זו לא סיבה מספקת לבחור מצלמה או לא.

ה D7200 מצלמה טובה יותר בקצב צילום מהיר יותר, מערכת פוקוס טובה יותר, יכולות שליטה נוחות יותר שמגיעות בגוף חזק גדול יותר וכן גם כבד יותר.

אני לא בטוח שהייתי רץ לרכוש את ה D7200 הייתי משקיע את הכסף בעדשה טובה עם צמצם גדול כמו סיגמא או טמרון 17-50 עם צמצם F2.8.

לאחר כל הסיפור הזה, אני לא ממש בטוח שאני ממליץ היום לחובבי צילום חדשים לרכוש מצלמת DSLR כאשר יש מצלמות ללא מראה מעולות במשקל קל ועם יכולות נהדרות להחלפת עדשות - כך שלא צריך להתפשר על משקל ועדיין ניתן לקבל מצלמה עם יכולת להחליף עדשות והוספת ציוד נוסף וכן להתקדם בתחום.

יש מצלמות מעולות כמו פוג'י X-T10
http://www.dtown.co.il/results.html...mwszue&cof=FORID:9&ie=UTF-8&q=X-T10&sa=Search

סוני A6000 עם חיישן זהה לזה שיש בניקון (ברוב מצלמות ה DSLR של ניקון יש חיישן של סוני)

וכן יש מצלמות מעולות של פנסוניק או אולימפוס, עם חיישן קצת יותר קטן, עדיין עם איכות נהדרת ומבחר עדשות לא רע בכלל.
שמספקות תמורה נהדרת של גדול ומשקל כמו אולימפוס מסדרת OMD ופנסיניק כמו G7
http://www.dtown.co.il/articles/3720.html

כמו כן יש גם מצלמות של

galitf

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
תודה רבה לתשובה המהירה.
תשובתך, גם כנראה נקטעה באמצע משפט ...

וכעת היא, אפילו, קצת מבלבלת אותי יותר :אצבע מורמת
ובכל זאת, נניח מבין השתיים שרשמתי, מה מומלץ יותר ?
והאם כדאי לרכוש רק גוף מצלמה + העדשה שהצעת ולא קיט עם עדשה 18-140 ?

דודיפלצת

אוהב את התחום
מעורבות
29
נקודות
28
הייתי מחכה לתשובה המלאה של כרמי כי חבל לפספס :)

באופן כללי, הייתי קונה כמעט תמיד את הגוף הזול יותר. למה? כי לעדשות חלק חשוב לא פחות, ואולי אפילו יותר, מהמצלמה עצמה.
ב-2000₪ שתחסכי, תוכלי לקנות עדשה/ות שישמשו אותך הרבה יותר מאשר GPS או יותר נקודות מיקוד.

אני גם ממליץ תמיד לקנות משומש. יש דברים מצויינים במחירים זולים.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
סליחה, לא ברור לי למה התשובה שלי לא הושלמה.

אם את הולכת על DSLR אני מסכים עם דודי שעדיף לך ללכת על הדגם הזול של ניקון במקרה הזה, את עדיין מקבלת מצלמה מעולה עם איכות תמונה נהדרת ונשאר לך יותר כסף להשקיע בעדשה טובה יותר.

חשוב להבין שלעדשות המצלמה יש חשיבות רבה (יש שיגידו יותר מכל דבר אחר) באיכות התמונה- יותר מכך צלמים וותיקים מחליפים פעם בכמה זמן גוף מצלמה, אבל נשארים עם העדשות שלהם. אם יש לך את התקציב לרכוש את הניקון S7200 היא מצלמה מעולה, יושבת מעולה ביד, מערכת פוקוס מוצלחת,חזקה ונוחה לשימוש, לא מצלמה קטנה ולא מצלמה קלה.

ה D5300 היא גם מצלמה מוצלחת עם רמה זהה של איכות תמונה, קצת יותק קטנה, קצת יותק קלה, עדיין עם קצב צילום מוצלח ומערכת פוקוס טובה מאוד, אם כי פחות טובה טובה בכך מה D7200 - אם רוב הצילומים שלך לא יהיו ציפורים או ספורט היתרנות של ה D7200 יהיו רק תפעול קצת שונה וגוף יותר חזק - עבור כך להשקיע סכום יותר גדול? לא בטוח שזה הכיוון הנכון.

עדשת קיט יכולה להיות 18-55 שהיא בכלל לא מציאה גדולה, היא אומנם זולה, אבל בעלת איכות אופטית בנונית, כמו כן לא הייתי בוחר 18-200 שהיא לא זולה וגם בעלת איכות אופטית בנונית. עדשת ניקון 18-140 היא חייה מעניינת מספקת טווח זום יפה (140/18=7.77 כלומר זום כפול 7.77) איכות אופטית לא רעה, אבל היא לא מספקת צמצם גדול שלדעתי כל חובב צילום רציני חייב עדשות עם צמצם גדול. צמצם גדול מאפשר לצלם עם עומק שדה רדוד (שבו האוביקט מובלט מהרקע שלא בפוקוס - בגלל עומק שדה רדוד, יש שקוראים לכך המראה הקולנועי שבו מצלמים דמות מודגשת בפוקוס והרקע לא בפוקוס), כמו כן בצילום עם צמצם פתוח ניתן להכניס יותר אור למצלמה ואז ניתן לצלם בזמן חשיפה מהיר יותר במצב אור נתון נקודה שמשפרת את חדות התמונות, ככול שמצלמים לאט יותר יש סיכוי שהמצלמה או האוביקט יזוז ולא נקבלת תמונה חדה.

עדשות מומלצות כעדשה ראשונה ל DSLR עם עומק שדה רדוד יכולות להיות עדשות מבית סיגמא או טמרון 17-50 עם צמצם F2.8 (ככול שהמספר קטן יותר כך הצמצם גדול יותר), חשוב להבין שתמיד ניתן לסגור את הצמצם לערכים אחרים אבל על העדשה מסומן הגדול המקסימלי של הצמצם. יש גם עדשות ניקון מקבילה אבל היא מאוד יקרה ולא בטוח שזה שווה לך את ההפרש. אם את שואלת סיגמא או טמרון - לדעתי סיגמא טובה יותר, אבל הרוב רוכשים טמרון :)

אם יש לך אפשרות לרכוש מצלמות או עדשות ביד שנייה, אז בטוח שאת יכולה לחוסף כסף - אין לי מושג מה התקציב שלך, כך שאני מציג את המצלמות שהצגת בלבד.

הערה קטנה לסיום: אם אני הייתי צריך היום לרכוש מצלמה ראשונה שלי, אני הייתי הולך על ללא מראה - למרות שזה אומר השקעה גדולה יותר בתקציב.

דודיפלצת

אוהב את התחום
מעורבות
29
נקודות
28
לגבי בחירת עדשות - מאוד תלוי במה את מתכננת לצלם. כי למרות מה שינסו למכור לך בחנויות מסוימות, אין עדשה אחת טובה להכל...

לגבי מצלמה "ללא מראה" שכרמי הזכיר - מדובר בעצם במצלמות עם עדשות מתחלפות בלי מערכת המראות שעושה "גיבנת" לכל מצלמת SLR.
אני התחלתי עם DSLR של קנון ולפני השנתיים עברתי לחסרת מראה של פוג׳י.

galitf

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
תודה רבה.
ברשותכם, אני רוצה לשאול שאלה נוספת.
בחיפוש מצלמות יש הפרשי מחיר בין אחריות של היבואן הרשמי לבין אחריות של המעבדה שמוכרת את המצלמה
בד"כ אומרים שההפרש במחיר אומר שזו המשמעות - אחריות טובה יותר. האם בהכרח ?
לדוגמא ב- NIKON - בין האחריות של פוטו הדר לבין אחריות של פוטו ארליך
מה כדאי ? (ההפרש כ- 580 ש"ח לאותו דגם של מצלמה)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הדר נחשב יבואן טוב, שמכיר הכי טוב את המצלמות של ניקון, עם אחריות של שנתיים על המצלמה.
מצד שני ארליך גם נחשבת מעבדה רצינית (הם היו מעבדה לפני שהיו חנות) אבל נותנים אחריות רק לשנה.

כך שאני מבין את הדילמה בכל מקרה כל אחת שני הבחירות האלו היא בחירה טובה.

yuri1987

חבר אתר
מעורבות
4
נקודות
3
אישית הייתי משקיע את האקסטרה בשביל ה7200 רק בשביל ה HSS שחסר למיטב זיכרוני ב5300
אבל כמובן כל אחד ומה שהוא מצלם, לא כולם צריכים את זה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
למי לא מבין הכוונה היא יכולת לצלם בזמן חשיפה מהיר עם פלאש - אבל לא כל אחד מצלם עם פלאש ובטח לא כל אחד צריך זמן חשיפה מהיר עם פלאש.

yuri1987

חבר אתר
מעורבות
4
נקודות
3
carmi כל אחד ומה שהוא מצלם, לפעמים אתה בחוץ רוצה להקפיא משהו אבל לא רוצה לעלות את ה ISO יותר מידי
לי חסר מאוד בפוג'י HSS

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני לא בטוח שכל אחד מסתובב עם פלאש חיצוני וזה הפנימי מעולם לא השתמשתי בו (פרט לראות שהוא עובד)
יש מצלמות בכירות בכלל בלי פלאש פנימי - שוב אני לא מאמין שכל אחד לוקח איתו פלאש נוסף כל הזמן (דרך אגב: אני לוקח איתי פלאש חיצוני תמיד :) )

מצד שני אני מסכים איתך שהיכולות לצלם עם פלאש בתאורת יום במהירות חשיפה מהירה זה יתרון גדול - בשאלה שכל אחד צריך לשאול את עצמו האם זה שווה את ההפרש במחיר

galitf

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
ועכשיו... ??
ניקון 7200 או קנון 80d ?

galitf

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
לא קרה.
ובכל זאת תשובה .... ???

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
באמת למה ה d5300 לא מספקת?
אני אישית בכל מקרה מעדיף מצלמות ניקון בגלל ביצועי חיישן טובים יותר בטווח הדינמי ויכולות iso גבוהה.
ה d80 באמת משפרת את יכולות החיישן מול הדגמים הקודמים של קנון, אבל עדיין אני אישית מעדיף ניקון. המצלמות של קנון מוצלחות יותר בנושא הוידאו, אבל לוידאו לא הייתי לוקח dslr בכל מקרה

galitf

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
אמנם זו מצלמת כניסה שלי לתחום אבל ל D7200 יש מספר יתרונות לעומת ה- D5300
ומעדיפה לרכוש כבר מההתחלה מצלמה טובה יותר.
מכוונת בעיקר לצילומי סטילס ולכן כנראה שאקח את הD7200 + המלצתך לעדשת סיגמא או טמרון 17-50 עם צמצם F2.8 כהתחלה.
תודה רבה על תשובתך

דודיפלצת

אוהב את התחום
מעורבות
29
נקודות
28
אין רע ב-"להיכנס" עם דגם גבוה יותר.
סתם נראה לי בזבוז כסף.

galitf

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
ל 7200 טווח מהירות תריס של 1/8000 לעומת 1/4000.
מהירות צילום ברצף גבוה יותר 6 לעומת 5
ול 7200 יש צג עליון שהבנתי שמאד נח בכיוונים

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור