איזה אוזניות לקנות?

rachelyyy

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
היי.אשמח לייעוץ בקשר לקניית אוזניות.הדרישות הן:
קטנות,כלומר לא הענקיות ההן אלא אוזניות רגילות.
שיהיה נח להכניס לאוזן,שהקצה לא יהיה קשיח.
שלא יעוף תוך כדי שעושים ספורט.
שמיעה מעולה.
שיחזיק להרבה זמן.
לא מחיר יקר,כלומר לכמה זמן אוזניות צריכות בכלל להחזיק מעמד?האם מה שמוכרים בשוק ב30 שח זה סביר?אם יש אוזניות טובות שיחזיקו שנים אשמח לשלם,אבל השקעתי 150₪ באוזניות והן התקלקלו תוך חצי שנה שבקושי השתמשתי...אז השאלה היא מה כדאי.ועדיף כמה שיותר זול.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
הי rachelyyy.

לפי מה שתארת את מחפשת אוזניות כפתור או אוזניות תעלת השמע.

לא ציינת למה את רוצה לחבר את האוזניות.אני מניח,מפוסטים קודמים שלך,שאת רוצה לחבר אותם לטלפון חכם.

אוזניות לתוך תעלת השמע מגיעות,בדרך כלל,עם כמה וכמה מתאמי סיליקון שבאמצעותם מתאימים את האוזניה לתעלת השמע,כך שלא יפלו,יהיו נוחות ויאטמו את תעלת השמע.אם הן לא אטמות אותה,את תעלת השמע,יש להן,גם,איכות אודיו ירודה וגם תינשרנה מן האוזן.

אוזניות תוך תעלת השמע מיצרות לחץ על עור התוף,ובגלל שהן אוטמות את תעלת השמע הלחץ הזה מסוכן ויכול לפגוע בשמיעה. גם אם אינך רוצה משהו אחר בריאות האוזן ושימוש נכון חשובים פה מאוד - לאוזן אין חלקי חילוף. ומה לעשות אוזניות טובות,שגם נראות טוב,גם נשמעות טוב וגם לא מגרות להשתמש בעוצמה מחרישה (תרתי משמע) עולות כסף - והרבה.

ציינת דרישה לאוזניות שאפשר לעשות עימן ספורט. בעקרון היצרנים חשבו על זה ומיצרים אוזניות למתחם הזה,של עושי הספורט,אך גם אוזניות תוך תעלת האוזן שלא תוכננו לספורטאים יעשו את העבודה בעיקר אחרי התאמה,באמצעות הסיליקונים שהזכרתי,לתעלת השמע הפרטית שלך.

כדי לקבל מושג על מה אני מדבר - אשמח אם תעייני בסקירה הזו,שמן הסתם,אני כתבתי.

ההורים שלי תיכננו אותי לחיים עד לגיל 120 שנה. מסיבות שאינן תלויות בהם,ובי,זה לא יקרה. אותו דבר נכון לגבי אוזניות - ולא משנה אילו. לי יש אוזניות בנות עשרים שנה ויותר ועובדות כמו ביום שנקנו ויש לי,גם,כאלה שאחרי שחלפה שנת האחריות החליטו להתקלקל :eek:.

מחיר: למחיר ישנה משמעות בקשר לאיכות,מבנית וסונית,עד לנקודה,כלשהי,שבה המחיר יעלה אבל האיכות,מבנית וסונית,לא ממש יעשו את זה. מאחר ומדובר באוזניות לתוך תעלת השמע,ומאחר,וסביר,שתרצי לעשות איתן ספורט במרחב הציבורי,הרועש,ובגלל שהן מהוות סכנה פוטנציאלית לשמיעה הייתי ממליץ לא לחסוך. באותו עניין:הלינק לסקירה שכתבתי - תשתמשי בו כאיזשהו כלל אצבע לעניין המחיר/איכות.

והערה אחרונה: בישראל חם וברוב הארץ,גם,לח. חם ולח,זה אומר שמזיעים.אוזניות,באופן כללי,לא מסוגלות להתמודד עם זיעה. זה אומר:הן צריכות תחזוקה. תחזוקה? אחרי שימוש,ובמיוחד אם הזענו,ניקוי האוזניה בעזרת מטלית פיבר רכה ואיחסון בנרתיק יעודי,אם סופק ע"י היצרן,או קיפול בדומה לקיפול שבו מגיעות האוזניות מבית החרושת,כלומר:כיפול הכבל אל תוך עצמו והשארת האוזניות עצמן חופשיות ולא כרוכות בכבל שלהן עצמן.אם יש נרתיק נשיאה מקומן שם.

HIH

מנחם

rachelyyy

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
תודה רבה על הפירוט וההשקעה..אתה ממש מומחה:)
אחרי השימוש לנקות את הראשים עצמם של האוזניות?ואם אני בדרך כלל שומעת מוזיקה בעוצמה נמוכה באמצעות האוזניות שלי,זה עדיין מזיק לשמיעה?אולי אתה יכול להמליץ לי על סוג מסויים? כי האמת שאין לי שום מושג מה לקנות....

rachelyyy

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
תודה רבה על הפירוט וההשקעה!!אתה ממש מומחה:)
עיינתי בסקירה,האוזניות נשמעות מעולות....
רק רציתי לדעת באיזו עוצמה מומלץ לשמוע כדי לא לפגוע באוזן.אני שומעת בדרך כלל בעוצמה נמוכה.וסתם כך-באופן כללי-גם אם שומעים בעוצמה נמוכה האוזניות פוגעות השמיעה?כי האוזניים שלי חשובות לי....

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
תודה רבה על הפירוט וההשקעה..אתה ממש מומחה:)
תודה רבה(ורד).נהנתי לכתוב....

היצרנים,לפחות אלה שמכבדים את עצמם,מצרפים לאוזניות חוברת קטנה ובה,גם,הוראות תחזוקה/נקוי. חלקם מספקים קיסם מיוחד שפולה מחלקו הקיצוני של הסיליקון (זה שנתחב לתוך תעלת השמע) ליכלוך שלא ממש רצוי שיהיה. אם אין כזה קיסם אוזניים יעשה את העבודה. את החלק האחורי של האוזניה (זה שנמצא חיצונית לתעלת השמע) נקוי במטלית פייבר רכה יעשה את העבודה.

ואם אני בדרך כלל שומעת מוזיקה בעוצמה נמוכה באמצעות האוזניות שלי,זה עדיין מזיק לשמיעה?

ישנה תקינה,יותר נכון המלצה,של אירגון הבריאות הבינלאומי ובהמלצה ישנה טבלה שבה מפרטים כמה זמן ניתן להחשף ולאיזו עוצמה. זוהי המלצה.אצל אחד יחשף לעוצמות גבוהות הרבה מעבר לזמן המומלץ ולא יקרה דבר לשמיעה שלו ואצל האחר בדיוק להיפך.אין מתמטיקה או משנה סדורה של זה ראה וקדש.

אנסה הסבר קצת אחר: אנחנו,והטלפון שלנו חיים בסביבה אורבנית. לסביבה האורבנית יש תוצר לוואי שנקרא רעש. מוזיקה היא רעש.כלי רכב בכביש הם רעש.שיחות בין בני אדם ברחוב...הם רעש. רעש זה כל מה שאנחנו שומעים ולא משהו שלילי אם כי העברית אימצה את "תפסיק את הרעש הזה" לשימוש בקונוטציות שליליות לתופעת הרעש.

הרעש בסביבה האורבנית עומד על קצה הסקלה בטבלת ההמלצות של אירגון הבריאות הבינלאומי ולו ההמלצות שלהם (ומבלי להקל בהן ראש כלל ועיקר) היו זה ראה וקדש כולנו כבר היינו חרשים וממזמן.

המינוח
אני בדרך כלל שומעת מוזיקה בעוצמה נמוכה
הוא משהו לגמרי סוביקטיבי שלך - אני יכול להבין אותו אבל לא יכול לכמת אותו וגם לא יכול לקחת את האוזנים שלך ולחבר לראש שלי....

ברמת העקרון: ככל שתחשפי למשך זמן ארוך יותר לרעש בטווח הרחוק הדבר יגרום או גורם נזק לשמיעה. כמה נזק,האם זו התחרשות,סתם ירידה בשמיעה או מצריך מאמץ מסויים,כלשהו,בטווח תדרים כזה או אחר - את זה אינני יודע לומר ולא בטוח שיש משהו שבביטחה מלאה יכול לומר. כלל האצבע ,וגם חלק מההמלצות של ארגון הבריאות...,הוא להחשף לרעש אורבני ללא יותר מארבע שעות רציפות ביום. ושוב לקרוא ולהטמיע הדברים בשיא הזהירות כי לכולנו יש אוזניים אבל בזה תם ונשלם המכנה המשותף בכל מה שקשור באיבר הזה.

לכמה רעש להחשף ולכמה זמן: את ככלי האצבע/ההמלצות ציינתי השאר נתון לשיקול הדעת שלך לאינטואציה שלך ולרמת החשיבות שאת נותנת לאיכות השמיעה באוזניים שמחוברות לראש....שלך!

אולי אתה יכול להמליץ לי על סוג מסויים?

ראשית גלוי נאות: השתמשתי,ועדיין יש לי,אוזניות לתוך תעלת השמע אבל - יש לי סלידה מהטיפולוגיה הזו בעיקר בגלל שפוטנציאל הנזק שגלום בה,הוא גבוה יותר משאר הטיפולוגיות שבהן מופיעות אוזניות.

ישנן הרבה מאוד אוזניות לתוך תעלת השמע. חלקן מותאמות לשימוש בטלפון נייד (כלומר אפשר לנהל דרכן שיחת טלפון כולל "הרמת שפורפרת" וניתוק השיחה) וחלקן לא כוללות שום ממשק לטלפון הנייד.

אני לא יודע מהו התקציב שאת מקצה לעצמך. ובכל זאת פתור ובלא כלום אי אפשר אז הינה כמה אפשרויות שצצות לי בראש.

אוזניות עם ממשק לטל' הנייד:
הסנהייזר שהפנתי אותך לכתבה עליהן.
סנהייזר מומנטום (הגרסה לתעלת השמע לא אלה שגם הן נסקרו פה באתר).
ל AKG יש בארץ נציגות משתי סדרות סידרת ה N20 N20U ומסידרתהK כמו ה K321 ו K328.

האמת:אני הולך להיות קצת"מנוול" והרבה לא הוגן - מתנצל מראש.

לצערי בארץ לא נהוג להציג אוזניות בתצוגה ולאפשר להאזין להן - במיוחד לא אוזניות לתוך תעלת השמע. אבל יש יוצאים מן הכלל,ואין דרך טובה יותר להחליט על רכישה אלא באמצעות האוזניים הפרטיות שלך...אז:

אם את קרובה לתל אביב,גשי לדיזינגוף סנטר לחנות קילמבו. יש להם שם אוזנית תוך תעלת האוזן וגם אחרות (בעיקר של סנהייזר) קחי איתך את הטלפון שלך,מוזיקה טעונה בו ותחליטי על דרך ההתנסות. אם את צפונית או קרובה לחיפה יש לקילמבו סניף בחיפה את כתובתו תמצאי באינטרנט.

עדיין בתל אביב (לא יודע לגבי סניפים אחרים) בקומה השנייה של האוזן השלישית (נמצאת מול הסנטר) ישנה חנות של חלילית ויש שם בתצוגה אוזניות של בייר דינמיק וניתן להאזין להן.אינני בטוח שיש להם,שם,אאוזניות לתוך תעלת השמע אבל כן יש כאלה שמתממשקות לטלפון נייד וכאלה שלא. המחירים - לא זולים אבל גם ממש לא בשמיים ומאוד הוגנים,השירות מצויין ושווה,ולו למען ההתנסות,לבקר שם ולהאזין.

אם התקציב שלך חורג מ 1000 שקלים,כלפי מעלה,והחשיבה היא לכיוון מוצר איכותי שהמתכננים שלו חשבו גם על אופציית ההתחרשות ו.... ההתממשקות לטלפון הנייד היא תכונה שניתן לוותר עליה...אז:

לחברת שור יש את סידרת ה SE (SE 3X SE4X ו SE5X) שמשווקות בארץ. איכות סונית,איכות בנייה ובעיקר מחשבה על גורם ההתחרשות מהמובילים בשוק הזה - המחיר,בהתאם.

אינני יודע לגבי AKG אבל אם את כבר בסנטר,ממול לקילמבו יש חנות של כלי זמר.תשאלי שם איפה מחלקת האוזניות ובמחלקה תשאלי מה יש להם להציע בתחום הזה. אינני מעודכן בקשר אליהם אבל גם אצל היצרן הזה המחיר איננו זול וגם האיכות איננה זולה.

HIH

מנחם

rachelyyy

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
תודה רבה לך מנחם!!העשרת את ידיעותי בנושא ועזרת לי מאוד.:כל-הכבוד:

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
בבקשה ואין בעד מה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור