.

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
ש

נערך לאחרונה ב:

Adiel

אוהב את התחום
מעורבות
52
נקודות
28
יופי של פוסט!

מכיר את הביצוע של קאוקן ואת הסרט של ברגמן?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אבל על אחד אין עוררין קלפרר
"אין עוררין" משמעותו שאף אחד לא מערער על זה, אבל דווקא יש לא מעט שלא מתלהבים מהביצוע, במיוחד מקלמפרר עצמו עם הטמפי האיטים והדביקים שלו.

בכל האופרה, למעט מלכת הלילה, אני מעדיף בקלות ובהפרש גדול את הביצוע של Karl Böhm, אבל מלכת הלילה אצלו -- Roberta Peters -- זמרת קולוראטורה מדהימה במקומות אחרים -- שרה בצורה איומה, על גבול הזיוף. זה מדהים/מאכזב במיוחד, כי אם אני צריך לבחור קטע אחד שהוא הכי מדהים ברמת אקרובאטיקה וירטואוזית של סופרן קולוראטורה שאני מכיר בכלל, זה הביצוע של Roberta Peters הנ"ל ב"ספר מסביליה" עם Leinsdorf.

לעומת זאת, אצל קלמפרר אני אוהב רק את מלכת הלילה, Lucia Popp, שמתחרה כאן אולי על המקום השני-הכי-מדהים שאני מכיר בקולוראטורה :)

וכאלטרנאטיבה, יש גם את הביצוע הממזרי של Arnold Östman בכלי תקופה, עם זמרים ממעטי-ויבראטו. כייף.
51yEjP8sZaL.jpg

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אבל "אין עוררין" אצלי הכוונה ..... בשבילי משהו מיוחד
יש בעייה אם לוקחים ביטוי עם משמעות מקובלת מסויימת ומשתמשים בו במשמעות אחרת :)

מבחינתי, הקלמפרר כביצוע כל כך מיותר, ומלכת הלילה שלו כל כך טובה,
שמכרתי את ההקלטה המלאה של קלמפרר, וקניתי אוסף גדול ומוצלח של הזמרת הנהדרת Lucia Popp
(כולה £12.98 ועד £3.58 משלוח ל-7 דיסקים).
510BpAvuCpL._SY300_QL70_.jpg

האוסף הזה מכיל גם את שתי האריות של מלכת הלילה, ואני לא צריך מהקלמפרר יותר מזה :)
מה גם שהטראנספר שלו לדיסק לא מהמוצלחים :(

עמיר

נערך לאחרונה ב:

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
אפשר לפתוח פוסט כנ"ל על "קוזי" למי שדגם מס' הקלטות?

נ.ב.
הביצוע של אבדו מ2006 ב DG לחליל בהחלט מין המובחרים (ולא הוזכר כאן)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור