מסנן מים ואבנית בכניסה לדירה, עצה בבקשה

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
היי לכולם.
האם מישהו יכול להמליץ לי על מסנן לא יקר, טוב, בכניסה לדירה <?>
תודה רבה!
אורי.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
הי אורי,

ברשותך "קצת" סדר במונחים:

מסנן אבנית:

במים של ישראל יש אבנית,סידן מומס. האבנית איננה מסוכנת או מזיקה לבני האדם אבל היא כן מזיקה לצנרת המים,ברזים ומכשירי חשמל שמים עוברים בהם כמו מקררים ומכונות כביסה.

מסנן מים:

תקני איכות המים בישראל נקבעו על פי התקן הארופאי למי שתיה. המים המסופקים בישראל 2014 מכילים כשליש מי ים מותפלים ושני שליש מים מהטבע כולל מהכינרת (תלוי במקום המגורים). איכות המים בישראל,ביחס לתקן,היא בינונית ומעלה. בגלל שעם ישראל יושב על חרבו מי השתייה נדגמים בתדירות גבוהה ובאופן הכללי הם בהחלט ראויים לשתייה כפי שמסופקים על ידי חברות המים המופרטות לעייפה.

ישנם יצורי כלאיים של מסנני מים ביחד עם מסנני אבנית.

ישנו יצור נוסף שנקרא מרכך מים אך אין לך כל צורך בו אלא אם תפתח בבית מכבסה מסחרית...:).

לעניות דעתי,וגם לפי חוו"ד מרופא שניתנה לילדי לפני,כבר הרבה שנים,אין כל צורך לסנן את מי השתייה - מה גם שישנה סכנה בסינון בשני הבטים:

1. הגוף שלנו התרגל והתחסן לחלקיקים המזהמים שבמי השתייה. מי שיתרגל לשתות מים מסוננים ויכניס לגופו מי ברז עלול לחטוף נזלת מהחור שבד"כ נמצא בחלק שיושבים עליו.
2. מסנני המים עצמם אוגרים חלקיקים מזוהמים ובשלב מסויים הופכים בעצמם לסכנה עבור למי ששותה את המים שעברו דרכם גם אם הוחלפו בזמן וגם אם לא. המסנן עצמו הופך למזהם ולפוטנציאל לנזק.

לגבי מסנני האבנית: אין לגוף האדם צורך באבנית שיש במים,לעומת זאת,כאמור,היא מזיקה לצנרת ולמכשירים חשמליים שדרכם עובר מים. לכן אפשר לשקול הנחת מסנן אבנית על לפני השיבר שנכנס לדירה או לבית ורצוי שהמסנן יהיה מבוסס על גולות סיליפוס בצירוף מסנן מקרוני. גולות הסיליפוס מסננות רק אבנית,יש להן אורך חיים של 8 עד 12 חודש והן יקרות (כ 80 ש"ח לחצי קילו). עלויות של מסנני אבנית נעות בין 150 ל 500 ש"ח צריך ורצוי לבצע חקר שוק ולא לקנות אצל הסוחר הראשון שהזדמן.

הערת אגב:

אני מכיר את הטיעון:"אצלי בבית יש מסנן מים ושותים מים שעברו דרכו וגם מי ברז שלא סוננו ולאף אחד לא קרה שום דבר". לא רק שאני מכיר אותו הטיעון הזה לא פעם נכון - אבל להוציא כסף כדי שאצלך תהייה הפעם שהוא לא יהיה נכון - זה מעשה לא ממש חכם.....

וכמובן הכל נכתב למיטב ידעתי וזו בלבד.

מנחם.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אני שותה בבית בריטה ובעבודה תמי 4. אני בעיקר רוצה לסנן אבנית כי המים בבנין שלנו מאוד קשים.

zariel

חבר משקיען
מעורבות
718
נקודות
113
הי אורי
אני יכול להמליץ לך מנסיוני כ-3 שנים,
מותקן אצלי מסנן "הרדלס" אחרי השעון של המים,
המסנן מבצע מס' פעולות כגון ,
1.סינון של כל הספיחים שמתלווים למים (חול חלקיקי מתכת) את המסנן לא צריך להחליף,רק לשטוף,
2.ניטרול האבנית באחוזים גבוהים מאוד (האבנית בקומקום )
נעשה ע"י כדוריות שמוחלפות פעם בשנה בעלות שולית.
3. עלות המסנן כ 1250 ש"ח, לא כולל התקנה.
בהצחלה

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אצלי משום מה פתרון זה לא עובד..

אוסמוזה הפוכה או איך שקורים לזה דורשת בית קרקע

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
תודה כבר רכשתי מזמן.

staticx

אוהב את התחום
מעורבות
17
נקודות
18
זה מסוג הפוסטים שתמיד כיף לעורר מחדש....
חברים, איכות מי הברז המסופקים בישראל היא מבין הגבוהות בעולם.
ההבדל היחיד במי הברז לעומת "מי עדן" הוא שלתשתית מי השתייה מוזרק כלור בריכוז גבוה.
זה לא אמור להפריע לכם, שכן כאשר המים מגיעים לברז בבית, הכלור כבר מפורק ולא קיים במים, וגם אם נשאר פרומיל כלור, זה לא משמעותי ולא מסוכן, גם לא בטווח הארוך.
בנוסף, בשנים האחרונות הופסקה תוספת הפלואור למים (שזה מעולה), לצערי קראתי לאחרונה שעקב קומבינה בממשלה וקשרי הון-שלטון , הולכים להחזיר את הפלואור למי השתייה. :שטן:
לענייננו - במידה ומי הברז בבית שלכם לא טעימים, ממליץ לבדוק את הצנרת, בדירות ישנות (מעל 25 שנה) הצנרת כבר בלוייה והצינורות חלודים.
הסיבה היחידה כיום לשים מסנן היא רמת האבנית הגבוהה, ושוב, בעיקר באזור הצפון, שבו עיקר המים מופק מקידוחים ולא מהתפלה או מסינון מי הכנרת.
באזור המרכז רוב המים הם מותפלים ולכן לרוב, אין אבנית במים.

אלה היו 60 שניות על איכות מים בישראל.
:כל-הכבוד:

נערך לאחרונה ב:

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
האמת שאני יודע את כל זה. יש לי קרובת משפחה שעבדה שנים במקורות.

לצערי מכיוון שאני גר בדירה שכורה בבנין ישן הצנרת רובה ישנה.

מה שכן המים מאוד קשים. ורוב הצינורות מהקו הראשי ישנים.

מטרת המסנן שרכשתי הוא בעיקר הורדת האבנית וזה עובד נהדר.

:)

לגבי הפלואור, כן, ליצמן רוצה להחזיר את זה משום מה.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
מה עובד אצלך היום, אורי?

יש לי מסנן בכניסה לדירה, הוא לא יעיל במיוחד (למרות שיש לנו בבניין בנוסף גם מסנן משותף)

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
היי מיכאל.
http://www.aqua-net.co.il/סינון-ביתי-1.html
זה המסנן שיש לי.
עושה את העבודה בשביל אדם אחד.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
תודה, יש לי משהו דומה, אבל עדיין מצטברת אבנית במקלחת

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
לי בקושי. יש לך דוד?
אולי צריך לנקות אותו.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אולי, צריך לבדוק

aquathin

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
אוסמוזה הפוכה
פשוט מאוד: לחץ חזק ועוצמתי המופעל על המים ומוציא מהם את כל החומרים אותם אנחנו לא צריכים לשתות.
33.jpg

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור