חוות דעת על מצלמות רפלקס DSLR

דניאלוס

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
שלום, אני חדשה בעניין הצילום ומוכנה להשקיע את כספי במצלמה ממוצעת פלוס .
וההתבלטויות שלי הם האם כדאי לקנות את הd7100 של ניקון או d5300 -ולדעת האם עדיף כבר לקנות את הניקון החדשה מהסדרה d5500 אשמח לחוות דעת ביקורות מפורטות והמלצות אחרות של מצלמות.
תודה רבה ! : - )
ומה השימוש ב-live view ?
והאם קריטי שאין מנוע פוקוס מובנה ?

ydd

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
אני גם חדש בתחום. וממש לא מזמן קניתי את הD5500.
כמתחילה, לא נראה לי שתצטרכי יותר מהאופציות שיש בה.
ההבדל הגדול בינה לבין הD5300 הוא מסך מגע. שמאוד נוח.
שינוי הפרמטרים בצילום נעשה עניין קל מאוד. במקום לנווט לתתי תפריטים עם לחצנים אפשר לשלוט בהכל דרך לחיצה או שניים במסך- היתרון נראה לי שווה את ה500ש"ח הפרש. מה גם שהאגרונומיה והגודל שופרו.

לפני שקניתי אותה התייעצתי רבות (כאן במיוחד!). איכות התמונה שלה מקבילה לD7200. ויותר מוצלחת מהD7100.
(כמובן השליטה בD7100 יותר קלה לצלמים מקצועיים) וכבונוס היא יותר קלה וקטנה משמעותית מהן!

-live view- הוא צילום "בצפייה חיה" דרך המסך (כמו במצלמות פשוטות או בחסרות מראה). במצלמות DSLR מקובל עקב המבנה הטכני שלהן לצלם דרך העינית. כך המיקוד הרבה יותר יעיל ובעיקר מהיר. בD5500 אפשרי בהחלט לצלם דרך המסך. ובפיקוס לא איטי מאוד. (יש פיצ'ר נחמד אפשר ללחוץ על המסך הפוקוס יתמקד על נקודת הלחיצה והמצלמה תצלם)

מנוע פוקוס מובנה- היום יש בלי סוף עדשות שמתאימות למצלמות הללו. בהקשר לזה יש לך פחות למה לדאוג. מה שכן כפי מה שהבנתי מצלמות עם מנוע פנימי הן בעלות מיקוד מהיר יותר. השאלה כמה זה משנה לך כמתחילה.....

השתדלתי לענות לך. מהידע שצברתי לפני הקנייה (ואני "חופר") התמקדתי רק בDSLR קחי בחשבון שיש היום אופציה נוספת MIRORLEES- מצלמות חסרות מראה, קטנות יותר, קלות יותר. תמתיני למבינים יותר שיסבירו לך על ההבדלים.....

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ברוכה הבא לפורום,
לא ברור לי, מה הצרכים שלך למצלמה, כך שקשה לי לתת חוות דעת - לדעתי אין מצלמה אחת שתאימה לכל צורך.

Live View הוא צילום דרך המסך במצלמת DSLR שזו לא צורת הצילום הרגילה במצלמה שהיא דרך העינית - דרך אגב צילום ב Live View הוא איטי ובדרך כלל ומשמש לצילום על חצובה בלבד במצלמות DSLR.

בשימוש בעדשות חדשות אין צורך במנוע פוקוס פנימי.

אבל אנחנו קופצים לנתונים טכניים שממש לא מקדמים אותך למצוא את המצלמה המתאימה לך.

מאוד יעזור לי לדעת איזה סוגי צילום את מתכננת - אנשים, ילדים, ספורט, נוף, אופנה, על חצובה, ללא חצובה, האם וידאו עם אוטופוקוס חשוב או לא.

האם הצילום יהיה בתאורה חלשה כמו ברים מועדונים, הופעות, האם יש תכנון לקחת את המצלמה איתך ואז גדול פיזי ומשקל חשובים.

דניאלוס

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
תודה,
כנראה רוב הצרכים שלי למצלמה יהיה לרוב לצילום אנשים ,טבע-נוף,על חצובה ,פורטרטים,פחות צילום לילה ויותר בתאורת יום .
משקל המצלמה וגודלה לא כל כך חשובים לי .
אם הבנתי נכון הייתי רוצה שתהיה לי אופציה לשלוט בפוקוס במצב וידאו .

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
טוב, נתחיל הם הוידאו פוקוס אוטמטי בוידאו במצלמות DSLR זו בעיה ברוב מצלמות ה DSLR ובכל המצלמות ה DSLR של ניקון, כך שאם וידאו עם אוטופוקוס חשוב לך זה מוציא את ה DSLR של ניקון מהתמונה - חשוב להבין שפוקוס ידני יהיה אפשרי, אבל לא אוטופוקוס.
כמו כן בוידאו שינוי בזום או פוקוס ידני הינו דרך חוגות על גבי העדשה ויהיה מאוד קשה לעשות זאת אם לא מצלמים על חצובה - כך שעבור וידאו עם שינויים בפוקוס או בזום לא הייתי בוחר במצלמות DSLR.

לאחר שאמרתי זאת במצלמות קנון כמו 70D או 750D ו 760D יש אוטופוקוס וידאו - אבל עדיין הן לא יהיו הבחירה הראשונה שלי עבור צילום וידאו, אבל הן בפרוש אופציות שאפשר לבדוק.

מצלמות ללא מראה או מצלמות קומפקטיות מתקדמות יעשו עבודה הרבה יותר מוצלחת בנושא צילום הוידאו - מצלמות כמו פנסוניק G7 ואפילו סוני RX100 או פנסוניק LX100 יספקו וידאו טוב יותר מזה של DSLR וכן עם תמיכה בוידאו 4K. להסיר ספק מצלמות אלו יספקו גם איכות תמונה מאוד טובה בצילום סטיילס והן אופציות שאפשר לבדוק.

מצלמה כמו ניקון D5300 תספק לך איכות התמונה ברמה מאוד דומה לזו של ה D5500 וגם ל D7100 עבור הצרכים שלך היתרנות של ה D5500 והן של ה D7100 עם מערכות פוקוס מורכב יותר וקצב צילום מהיר יותר פחות חושב היות ואת לא מתכננת לצלם ספורט או ציפורים.

אני לא בטוח מה התקציב שלך, אבל רכישת גוף מצלמה זה רק חצי סיפור וצריך להוסיף למצלמה גם עדשה טובה - אבל קודם נראה איזה כיוון נראה לך יותר לפני שאני קופץ להמליץ על עדשה

ydd

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
אני חייב להתערב. אבל לעניות דעתי אם את הולכת על הDSLR שווה להוסיף 500ש"ח לD5500 לאפשרות הטאץ'
השליטה הרבה יותר קלה ופשוטה בכל הפרמטרים.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
למה צריך מסך מגע עם רוב הצילום הוא דרך העיניית?
לא ניתן לשנות ערכים כאשר העיין בעינית ולדעתי ובכלל ב DSLR הרבה יותר נוח ומהיר לשנות ערכים על ידי לחצנים וחוגות.

מסך מגע כן מאוד נוח בתצוגת תמונות - למעבר בין התמונות ולהגדלת תמונה.

אולי יש נקודה אני מפספס והייתי שמח לשמוע על כך.

ydd

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
כרמי אני מניח שאתה יודע שלא מדובר על D5 עם כל הגלגלות והאופציות בלחצנים...... זו מצלמת כניסה + ולכן אין לכל אופציה לחצן נפרד. ואז צריך להכנס לתפריטים.
אני דווקא מאוד משתמש במסך בכדי לשנות פרמטרים. (לדוגמא מדידת אור נקודות פוקוס HDR כמעט הכל אפשר לשנות בלחיצה או שניים)נכון שזה לא הופך את המצלמה לליגה אחרת . אבל תוספת הנוחות בשיקלול ל500ש"ח לפחות לדעתי היא משתלמת.
(אציין שיקול נוסף. בד"כ וכתבת את זה כמה פעמים באתר. כשמתקדמים הגוף יוחלף מתי שהוא. ואז צריך למצוא קונה, דגם חדיש יותר ימכר מהר ובתמורה גבוהה יותר... זה לא השיקול הקלאסי אבל יש גם בזה משהו. ושוב תוספת של 500ש"ח......)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני לא ממש מבין את הלוגיקה של להוסיף רק 500 ש"ח עבור מצלמה שעולה 2000 ש"ח - זה 25 אחוז המחיר
אבל כל אחד עם התקציב שלו והצרכים שלו

דודיפלצת

אוהב את התחום
מעורבות
29
נקודות
28
אני גם לא מבין. אין שום סיבה לשלם יותר בשביל שטות כמו מסך מגע.
הגוף חשוב, עדשות חשובות יותר. תשקיעו בעדשות ולא תצטרכו להחליף גוף תקופה ארוכה.
כמו כן, משומש זו לא מילה גסה.

ydd

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
קודם לכל. אני חייב להודות שאתם בוודאי מומחים בנושאי הצילום/מצלמות יותר ממני. ואת ההכוונה לקנייה קיבלתי מהאתר המצוין הזה.

אני לא חושב שהענין כ"כ מהותי ששווה לפתח עליו ממנו "נושא" אבל בכ"ז אני רק אומר את דעתי-

א. החיישן של הD5500 הוא יותר מתקדם מהקודם. (כמו של הD7200) אמנם זה לא הפרש שמצדיק החלפה למי שיש כבר את המערכת הקודמת אבל זו תוספת.
ב.האגרונומיה הגודל והתפעול. משופרות יותר.
ג. לעצם הטענה שמסך מגע הוא "גימיק" . אל תשכחו שהעולם היום כבר בנוי בכל הפלטפורמות על מסכי מגע. ואני מניח שלאדם מן היישוב, ולא לצלם ששנים בתחום. מסך מגע מהווה פלטפורמת תפעול נוחה יותר.

כל אחד והתקציב שלו ומה שחשוב לו....
(כתבתי כמה פעמים לעניות דעתי והתכוונתי לכך.)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
זכותך המלאה לציין את דעתך גם שהיא שונה משל אחרים - אבל מסתבר גם לאחרים יש דעות שונות :)

דודיפלצת

אוהב את התחום
מעורבות
29
נקודות
28
ydd, העניין בעיני הוא פחות קשור למסך מגע.
בכלל בתחום הזה יש התעסקות רבה מדי עם גופים ופחות מדי עם עדשות. אני משער שזה בגלל שגוף הוא גם גאדג'ט. יש לו פיצ'רים מגניבים ואפשר לעשות פה תחרות למי יש מגניב. אבל עדשות - זה משהו שלא השתנה כמה עשרות שנים.
למשל:
החיישן של הD5500 הוא יותר מתקדם מהקודם
הוא כנראה יותר מתקדם. אבל ההבדל שתרגיש הוא זניח לעומת שימוש בעדשה איכותית לעומת עדשה נחותה.
החטא הכי גדול בתחום לדעתי הוא להשקיע את תקציבך בגוף ולהשתמש בעדשת קיט.

סתם מתוך סקרנות, באיזה עדשות אתה מצלם?

ydd

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
אין ויכוח על זה שעדשה טובה תשפיע יותר על איכות התמונה ובהחלט אתה צודק בשיקול הזה. ואני מסכים עם אתכם שההתעסקות עם הבדלים זניחים בגוף היא לא הכי חכמה בעולם. אני חשבתי שזה מצדיק תוספת של 500ש"ח, אתם לא. וכיון שאתם מנוסים ממני אני מעריך יותר את דעתכם.

כיון שקניתי את המצלמה כיד שניה (4 חודשים בשימוש 900 קליקים עם אחריות של הדר לשנתיים במחיר משתלם לדעתי 3000ש"ח כולל תיקים כרטיסי זיכרון מהירים וחצובה+ עדשת קיט18-55 ופריים35מ"מ ) כרגע אין לי את העדשה שרציתי מראש -סיגמא 17-50 F2.8. אז כרגע אני מצלם רק בעדשת הפריים.
בקרוב כנראה אני ארכוש את הסיגמא. אם כי אני מסתדר היטב עם הפריים אז אולי אני אוסיף עוד אחת של 50מ"מ.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בקשר לעדשת ה 50 ממ, זו באמת דילמה, היות ומצד אחד היא זולה וטובה. מצד שני עדשת 17-50 מספקת יותר טווח וגם מספקת איכות אופטית לא רעה בכלל שמיתרת ברוב המקרים את הצורך ב 50ממ. דילמה כבר אמרתי ?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור