המלצה לרכישת מצלמת מירורלס + שאלות נוספות

יוני פרידמן

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
שלום לכולם,

אני רוצה לקבל מכם המלצה על מצלמת מירורלס + עדשה בסיסית.

מבחינת השימוש שלי זה בעיקר: צילום ילדים ומשפחה, טיולים, מסיבות, בעלי חיים וכו'.
עם זאת, חשוב שאיכות התמונה תהיה טובה, לכן חשבתי על מירורלס, בעיקר בגלל שילוב הגודל והאיכות. וגם בשל הסיבה שבעתיד אני רוצה לפתח את יכולות הצילום שלי מעבר לצלם חובבן מתחיל.

לאחר שיטוט באינטרנט וחיפוש מצלמות מתאימום לצרכיי התרשמתי מאוד מ-Panasonic GX7.
בנוסף, ראיתי מצלמה איכותית נוספת - Sony a6000.

מה אתם אומרים על שתי המצלמות הנ"ל? האם ישנן מצלמות נוספות שכדאי לבחון?

בנוסף שתי שאלות:

1. חשבתי לרכוש מצלמה דרך אתר אמזון (במקרה זה, של גרמניה) בעיקר בשל המחיר והשירות של אמזון. האם יש אתרים נוספים מחו"ל שמומלץ לרכוש דרכם?

2. עיתוי הרכישה - יש לי משהו כמו 5 חודשים לרכוש את המצלמה כך שאינני לחוץ. האם יש זמן מומלץ לכך (למשל black friday)?

תודה רבה לעוזרים.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ראשית אני לא בטוח שרכישה בגרמניה תיהיה זולה יותר - היות ואתה עדיין צריך לשלם מס (כאן) ואז המחיר בארץ יכול להיות אפילו זול יותר - כמו כן יש בארץ חנויות שנותנות שרות טוב מאוד בלי הצורך לשלוח לחו"ל עבור כל תיקון ואז להסביר למכס למה אתה לא צריך לשלם מס שוב.
אני רוכש ציוד שמתאים לצרכים שלי ולא ממתין לבצעים - לא פגשתי עדיין מבצעים מיוחדים על דגמים חדשים, יכול להיות על דגמים ישנים ... אבל קשה לדעת מראש מה יהיה במבצע

מעניין למה אתה בוחר בדגמים האלו?
ה GX7 מצלמה מוצלחת ואהבתי לצלם איתה, אבל יש כבר דגמים עם חיישן חדש יותר בשוק, בעוד כמה חודשים המחיר של
פנסוניק G7 (לא GX7) ירד והיא אופציה הרבה יותר מוצלחת לדעתי.

כמו כן אחות של פנסוניק אולימפוס מספקת גם מצלמות עם חיישן זהה ויכולת להחליף עדשות בין החברות (מגדיל את מבחר העדשות) יש מצלמות מוצלחות עם גוף מאוד נוח לשימוש, ה OMD-EM1 או דגם קצת יותר זול ה OMD-EM10
אז עדשת הקיט תיהיה 14-42, של אולימפוס או פנסוניק.

הסוני A6000 זו מצלמה מאוד מוצלחת מהירה הן בקצב צילום והן בפוקס המוצלח שלה (תפעול מהיר וקל אם כי לתפעול מתקדם יותר היא פחות מוצלחת). היא קטנה וקלה עם חיישן גדול (גדול יותר מזה של הפנוסניק/אולימפוס, יותרונות ביכולת ISO גובהה) ועדשת קיט שלה סבירה, עדשות נוספות עבורה יהיו קצת יותר יקרים מעדשות עבור הפנסוניק/אולימפוס.
אז עדשת הקיט היא 16-50

יוני פרידמן

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
כרמי שלום, תודה רבה על תגובתך המפורטת.

מספר נקודות: באשר לרכישה מאמזון גרמניה - המחיר של המוצרים שנשלחים לארץ כוללים גם את המסים וגם את דמי המשלוח ואתה משלם הכל מראש בסכום ידוע (במקרה של המס מדובר בהערכה של אמזון ואם סכום המס יוצא בפועל גבוה יותר אמזון סופגים את זה). כך לדוגמא: המחיר של ה-GX7 כולל עדשת קיט 14-42 עומד כעת על כ-2,500 ש"ח כולל מסים ומשלוח. דרך אגב, בהרבה מקרים כחודש עד חודשיים אחרי ההזמנה אמזון אפילו מזכים אותך בחזרה בחלק מתשלום המס (לא יודע למה זה אבל זו הפרקטיקה).

להבדיל, בארץ המחיר הכי זול שמצאתי הוא 2820 ש"ח, למשל http://www.camera4less.co.il/product.asp?f=5127 (עם אחריות שנה של האתר) ואם אני רוצה 3 שנות אחריות המחיר כבר 4,299 ש"ח, למשל: http://camera.co.il/p24623

למה התעניינתי בדגמים האלה? כי לפי קריאת ביקורות של הדגמים האלה ברשת מצאתי שהם מתאימים לצרכים שלי ולמגבלות התקציב (כ-2,500 ש"ח כולל עדשה).

למה מצלמת מירורלס? כי אני רוצה מצלמה עם איכות תמונה גבוהה אך בגודל סביר, לכן זו הפשרה בין המצלמות הקומפקטיות לבין ה-DSLR.

דודיפלצת

אוהב את התחום
מעורבות
29
נקודות
28
שלום יוני.
נשמע שאתה רוצה לצלם הכל. בשביל זה, אני אישית חושב שעדשה בסיסית לא תספק אותך בטווח הארוך.
ההמלצה שלי תמיד הייתה ותמיד תהיה - פנה לשוק היד השניה. יש אתרים מצויינים כמו: http://d-spot.co.il/forum/index.php?showforum=4

תוכל לקנות גוף במצב מצוין ובמחיר זול, מה שישאיר לך סכום להשקיע בעדשות, שמשפיעות על התמונה הרבה יותר מהגוף.
באופן אישי, אני לא התלהבתי מפנסוניק ולא מסוני. אולימפוס נשמעת לי המלצה מצויינת.

יוני פרידמן

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
דודי תודה על תגובתך. מבחינת צילום דווקא רוב האובייקטים יהיו קרובים ולכן בשלב הראשון אין לי צורך בעדשות נוספות פרט לעדשת הקיט (14-42 במקרה זה). יתכן שבהמשך...

לגבי אולימפוס - מחוץ לתקציב שלי.

דודיפלצת

אוהב את התחום
מעורבות
29
נקודות
28
http://d-spot.co.il/forum/index.php?showtopic=336331
http://d-spot.co.il/forum/index.php?showtopic=336455
שתי אפשרויות משומשות לאולימפוס.

עוד אפשרות היא מצלמות של פוג'י, שאני אישית משתמש ומאוד אוהב. החסרון הוא שאין כמעט עדשות זולות כי רובן באמת מאוד איכותיות. אבל יש להם עדשת קיט זולה וסבירה (16-50) והממשיכה הטלפוטו שלה (50-230).

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כאמור מאוד אהבתי את ה GX7 מרגישה חזק וטוב ביד מפקסת יפה ועד ISO 3200 מצלמת מוצלח
ה A6000 כאמור עם חיישן גדול יותר, שיפר ביכולת ל ISO גבוהה, מהירה יותר ומרגישה קל ביד

כל אחת מהן בחירה טובה

דודיפלצת

אוהב את התחום
מעורבות
29
נקודות
28
כרמי, זה מעניין כי ה-GX7 הרגישה לי ביד כמו צעצוע :)
לא יודע למה... הרגישה לי פלסטיקית ולא רצינית.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לא ברור לי למה, היא בנויה מסגסוגת מגנזים - בטח אתה רגיל למצלמות גדולות, היא חזקה יותר מDSLR בדגמי הכניסה של קנון וניקון. מעניין איך הם מרגישים לך? האם לגודל יש השפעה על ההרגשה?

מצד שני הסוני A6000 הרגישה לי יותר צעצוע ממנה

דודיפלצת

אוהב את התחום
מעורבות
29
נקודות
28
לא, אני עכשיו עם x-pro1 של פוג׳י שקטנה משמעותית מהקנון 20D שקדמה לה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ה GX7 משמעותית יותר קטנה ה X-PRO1 :)

דודיפלצת

אוהב את התחום
מעורבות
29
נקודות
28
אוקי, אז ה-omd e-5 הרגישה לי הרבה יותר מוצלחת

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור