התלבטות בין קנון 750D ל 760D

• פותח הנושא ron-s
  • פורסם בתאריך

ron-s

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום,
אני מחפש מזה זמן לקנות מצלמה מקצועית, ואחרי בדיקה החלטתי ללכת על מצלמה מהסדרות החדשות של קנון.
הצרכים שלי הם תמונות סטילס באיכות טובה של משפחה, וכן של נוף בטיולים, כמו גם וידאו משפחתי, לרוב בבית / אזורים עירוניים. עד עתה השתמשתי במצלמות סטנדרטיות, קנון S3 ומצלמת אולימפוס.
אשמח לשמוע אילו מבין 2 המצלמות עונה הכי טוב לצרכים שלי, והאם ההפרש במחיר מצדיק את האפשרויות הנוספות.
כמו-כן, אשמח לקבל המלצה על עדשה שמתאימה לצרכים.

תודה רבה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
מה התקציב ? ואם אפשר לשאול למה מצלמות אלו?
האם מצלמות ללא מראה יכולות לבוא בחשבון?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
ההבדל בין שתי המצלמות טמון בגוף בלבד ואפשרויות שליטה לצלם. האם יש לך ניסיון קודם עם DSLR?

ron-s

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אין לי ניסיון עם DSLR, הייתי ביום טיול עם חבר שהיה לו מצלמת EOS של קנון מדור קודם שהשתמשתי בה והייתה מאוד נוחה לי לתפעול והתרשמתי מאיכות התמונות.

ron-s

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שחר,
לא תחמתי את התקציב, אני מחפש מצלמה שתיתן תמונות באיכות מקצועית גבוהה, ושתיתן תמורה טובה לכסף.
מצלמות ללא מראה יכולות לבוא בחשבון, גם במצלמות הקודמות שהיו לי צילמתי בעיקר דרך המסך ולא דרך העינית.
כאמור, מאוד אהבתי את איכות התמונות והתפעול של מצלמת EOS ישנה יותר של קנון, ולכן חשבתי לרכוש את הדגם החדש מאותה הסדרה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אם חשוב לך וידאו אז במצלמות DSLR רק קנון D750 או D760 יספקו לך פוקוס אוטמטי בוידאו (או דגמי קנון יקרים יותר)
אם אתה רגיל ואוהב את סדרת EOS אז אתה באמת הולך על בכיוון הנכון כאשר הגוף של ה 750D קצת יותר קטן וב 760D יש מסך תצוגה עילי ועוד כמה לחצנים - לא בטוח שעבורך זה שווה את ההפרש במחיר

כדי לקבל יכולת פוקוס בוידאו מוצלחות יותר (מעברי פוקוס חלקים ומנוע שקט) ממולצות עדשות קנון STM כמו 18-135 STM.
הנקודה שעם עדשה זו (כ 1400 ש"ח) ועם 750D (כ 2750 ש"ח) אתה מקבל פתרון לא ממש זול (מגוון עדשות גדול אך מגוון עדשות ה STM הוא קטן) - אני לא בטוח בתקציב שלך.

אם אני ממשיך בקו המחיר הזה מצלמה ללא מראה סוני A6000 (כ 2400 ש"ח) עם עדשת 18-135 (כ 2200 ש"ח) זה קצת יותר יקר - סוני מצלמה יותר קטנה פיזית (חיישן בגדול זהה אבל לדעתי מוצלח יותר) מהירות פוקוס ותגובה הרבה יותר מוצלחות 11 תמונות לשנייה מול 5 יכולות וידאו טובות מאוד (מחבר עדשות לא גדול מאוד אבל יש מבחר אך קצת יקר) - האם היא יותר מתאימה לך ? לא יודע

אפשרות אחרת זו מצלמה ללא מראה של פנסוניק כמו GX7 (כ 2600 ש"ח) או G6 (כ 2400 ש"ח) עם עדשת אולמפוס 14-50 (כ 1500 ש"ח - כן התתאים לפנסוניק) או עדשה אחרת גם יכול לספק פתרון טוב - אומנם חיישן קצת יותר קטן, אבל איכות תמונה מוצלחת (מאוד קרוב לקנון) ווידאו מוצלח מאוד, מגוון עדשות גדול של פנסוניק ואולימפוס להתקדם עתיד

איזה כיוון נראה לך?
איזה מידע נוסף אפשר לספק שיעזור לך?

ron-s

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
היי,
תודה על ההתייחסות. לא נראה לי שאלך על מצלמה ללא מראה.
אני אתמקד בקנון 750D או 760D. איזה מידע נוסף נותן מסך התצוגה העילי ב-760D, ומהם הפונקציות שיש בו ואין ב-750D?
כמו כן-, בעניין העדשות שמתאימות לסוג המצלמות הזה - האם עדשת ה STM 18-135 שהמלצת עליה כוללות גם את היכולות הפשוטות יותר של עדשת ה 18-55, מבחינת תצלומי תקריב, שמתאימים יותר לתוך הבית או לצילומים לטווח קרוב, מבחינת התפקסות?
ועוד משהו שנזכרתי, אולי שאלה קצת דבילית אבל העניין חשוב לי -האם במצלמות האלה ישנה אפשרות שעל התמונה המצולמת יהיה תאריך?
ודבר אחרון - היכן מומלץ לרכוש מצלמות מהסוג הזה, מה גובה האחריות שהחנות נותנת ומחיר זול ?

תודה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
זה לא ה 760D מוסיף יכולות מדהימות פשוט תפעול קצת שונה
http://www.dpreview.com/previews/canon-eos-rebel-t6s-t6i/2

אם קצת אנגלית לא בעיה ראה וידאו הבא שמסביר את השינויים

עדשת הקיט היא לא סטנדרט לשום דבר (אולי למחיר זול :) ) לרוב העדשות יש מרחק מינימלי לפוקוס (בדרך כלל עשרות ס"מ) שלא תמיד מתאים למקרו) יש עדשות מקרו שמספקות יכולת לפוקוס מטווח קרוב יותר.

בנושא זווית הראיה הטווח הרחב לצילום בבית זה המספר 18 בעדשה שזה שווה ערך לפי חישוב של מצלמות האלו 18*1.6= 28.8 זה בסדר אבל לא נחשב לזוית מאוד רחבה.

בקשר לשאלה על התאריך - כמי שאוהב לצלם, אני ממש, אבל ממש לא אוהב לקלקל תמונה עם הוספת תאריך בצבע אדום זועק על התמונה, אני לא מכיר מצלמת DSLR שמאפשרת לקלקל כך תמונה (וטוב שכך) בכל מקרה בכל תמונה נשמר מידע עך התמונה כולל תאריך, סוג המלמה העדשה ועוד ראה מידע על EXIF
http://www.dtown.co.il/articles/1824.html

כאשר רוכשים מצלמת קנון עם אחריות של קרט זה מגיע עם 3 שנים אחריות וזה יותר יקר ממצלמות שמקבלות אחריות של חנות למשך שנה - האם זה שווה לך את ההפרש החלטה שלך

יש חנויות ממולצות באזור המרכז יש את ארליך, קרמה-מיה, סטודיו לנד, יוגנד, רואים עולם ...

ron-s

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום כרמי,
הסרטון שצירפת ממש מוצלח, מסביר בצורה פשוטה וברורה את ההבדלים - תודה.
לגופו של עניין, רק התוספת שמראה האם אתה מחזיק את המצלמה בצורה מאוזנת, כמו הגלגל שיש במטוסים - שווה את ההפרש מבחינתי (זה פיצ'ר ממש מגניב!).
לגבי התאריך - לדעתי נכון לתת לצרכן את האפשרות הבחירה האם הוא רוצה תאריך, או כל דבר אחר על התמונות שלו, אבל לא נתווכח לגבי זה.
עדיין לא הצלחתי להבין איזו עדשה הכי מומלצת לשימושים שלי (וידאו בעיקר ביתי, צילומי סטילס בבית וטיולים רגילים) - אודה לך אם תוכל למקד אותי בעניין הזה.

תודה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
לגבי התאריך - לדעתי נכון לתת לצרכן את האפשרות הבחירה האם הוא רוצה תאריך, או כל דבר אחר על התמונות שלו, אבל לא נתווכח לגבי זה.
אני יכול להגיד תודה על כך שהחברות לא נתנות את האפשרות הזו להרוס תמונות, אולי במצלמות פשוטות עם איכות תמונה נמוכה נותנים אופציה כזו.

זה עניין של התיחסות לתמונה, אם המטרה שלך היא רק לתעד מצב וכלל לא מפריע לך להכניס לכל תמונה סימון בולט וזוהר שלא ניתן להוריד, אז באמת חבל על הכסף עם מצלמה כל כך יקרה - אני לא צוחק, באמת מה המטרה שלך בהשקעה כל כך יקרה בציוד צילום אם איכות התמונה לא חשובה לך שאתה מוכן מראש ללכלכך כל תמונה.

כעת אתה גם מדבר על עדשות טובות שיספקו לא רק חדות טובה, שיספקו גם איכות טובה לרקע שלא בפוקוס (בוקה), אחרי הכל כל העדשות חדות במרכז, ההבדל בין עדשות זולות לטובות יותר בנושא איכות התמונה (כמובן שיש הבדל בנושאים אחרים כמו איכות בנייה ומהירות פוקוס) זה איך הן מציגות את חדות בצדדים ואיך מוצג הרקע.

אם איכות התמונה פחות חשובה לך ניתן לרכוש עדשת קיט קנון 18-55 IS או את גרסת STM שטובה גם לוידאו - יש גם גרסת קיט נוספת של קנון 18-200 IS שנותנת טווח זום גדול וככל לא זולה ומספקת בתמורה איכות אופטית בנונית ביותר- במקרה אתה חושב על עדשות כאלו, אז אני בכלל הייתי ממליץ ללכת על דגם מצלמה הרבה יותר זול - חבל על הכסף.

האופציות הטובות יותר ועדיין במחיר שפוי זה קנון 18-135 או 18-135 STM שטובה גם לוידאו, עדשות אלו מספקות טווח זום יפה עם יכולת אופטית טובה במחיר יחסית שפוי, פחות מ 1500 ש"ח.

אפשרות שונה היא עדשות טומרון או סיגמא 18-50 עם צמצם F2.8 עבור קנון - עדשות אלו מספקות צמצם גדול קבוע לכל אורך הטווח דבר שמאפשר קבלת עומק שדה רדוד (האוביקט בפוקוס מובלט מהרקע שלא בפוקוס), יכולת לצלם מהירות חשיפה מהירה יותר וכמובן איכות אופטית טובה וכמובן במחיר יחסית שפוי, פחות מ 1500 ש"ח.
הגרסה המקבילה של קנון מעולה 17-55 F2.8, אבל עולה יותר מכפול

אם איכות תמונה חשובה לך צריך להבין שעדשות טובות הן הנקודה החשובה ואני לא רואה הגיון בהשקעה במצלמה יקרה ולחבר לה עדשה זולה - אחרי הכל המצלמה מסוגלת להציג רק את האיכות שהעדשה מעבירה שלה ולא יותר מכך, כך שאם הצינור שקולט מידע לא מוצלח זה מה שנקבל.

ron-s

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה רבה.
אלך לעשות שיעורי בית עם המידע שלך.

מעורבות
0
נקודות
1
שלום,
אני מחפש מזה זמן לקנות מצלמה מקצועית, ואחרי בדיקה החלטתי ללכת על מצלמה מהסדרות החדשות של קנון.
הצרכים שלי הם תמונות סטילס באיכות טובה של משפחה, וכן של נוף בטיולים, כמו גם וידאו משפחתי, לרוב בבית / אזורים עירוניים. עד עתה השתמשתי במצלמות סטנדרטיות, קנון S3 ומצלמת אולימפוס.
אשמח לשמוע אילו מבין 2 המצלמות עונה הכי טוב לצרכים שלי, והאם ההפרש במחיר מצדיק את האפשרויות הנוספות.
כמו-כן, אשמח לקבל המלצה על עדשה שמתאימה לצרכים.

תודה רבה

מעורבות
0
נקודות
1
היי שלום . אני גם מתעניינת לגבעיהD 750 אני מאפרת מקצועית ואני רוצה לצלם את העבודות שלי שיראו אותם ברמה מהממת. אבל אין לי שום ידע בצילום.... זה יהיה בעיתי או שהיא קלה לצילום ואייך האיכות? אין לי שום מושג באנגלית ככה שאני לא מבינה כלום מהסירטונים......

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אני במקומך לא הייתי הולך לרכוש מצלמה DSLR ובטח לא של קנון (קנון מפרגים במצלמות הכניסה שלהן מול המתחרים) ואם את לא ניכסת לתחום הזה בצורה רצינית של החלפת עדשות ולהתקדם עם ציוד, אז באמת לגדול הפיזי והמשקל אין יתרנות עבורך.

אני הייתי ממליץ לך לרכוש מצלמה ללא מראה כמו סוני A6000 (בעלת חיישן זהה בגודל לזה של קנון, אבל מוצלח יותר) עם עדשת הקיט שלה שיכולה לספק לך את נוחות הצילום ואת איכות התמונה שאת רוצה. אם התקציב מאפשר לך הייתי לוקח גם עדשת סוני 18-105 F4 (עולה כ 2400 ש"ח) במקום עדשת הקיט לקבלת איכות תמונה עוד יותר טובה.

אפשרות אחרת זו מצלמה כמו פנסוניק LX100 עם חיישן קצת יותר קטן, אבל עם עדשה לא רעה בלת צמצם גדול. אני מכיר מספר צלמים בעלי מצלמות DSLR גדולות שעברו לצלם עם מצלמה זו בגלל הנוחות ומשקל - אז בטח גם לך זה יכול להתאים.

esther

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
היי,

אני רוצה להתחיל לצלם ואין לי מושג במצלמות כרגע.
אני רוצה לצלם אנשים,תנועה,נופים,חיות וכד' יותר תמונות מאשר וידאו אבל אשמח שעדיין תהיה האופציה לוידאו.
אתה יכול להמליץ לי על מצלמה טובה שאוכל להתחיל איתה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
מה התקציב?
האם הגודל הפיזי משנה?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור