האם יש מקום למכשירים דיגיטליים ישנים

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
שפופרות לא התפתח מי יודע כמה , מגברים , הא? קצת , רמקולים , אולי ? אבל מכשירים דיגיטליים ,ממש כן , אז אני החלטתי לבדוק מכשיר ישן שלי שנקרא d2d של חברת assemblage. חברת בת של סוניק פרונטיר שיצרה מכשירים טרנזיסטורים בעיקר לדיגיטלי ,
המכשיר הזה יודע להיות אנטי גיטר , ממתג בין כל כניסה שתעלה על דעתך ליציאה איזה שתחפוץ ,ובעיקר אפסמפלר טוב מאוד , הכי טוב שהיה בזמנו ,
באמצעותו למשל אני יכול לחבר המחשב לממיר שערן הלווה לי בנדיבותו ,ולקת איזה קובץ 44.1 16bit , ולנגן אותו דרך הממיר המדהים הזה ב 96 kHz ,24 bit ,
חשבתי שרק יקלקל , ניסיתי , והנה משפר דווקא ,
image.jpg

תמונות מצורפות

• image.jpg
    image.jpg
    KB 141.6 · צפיות: 356

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
זכור לי לטובה המכשיר הזה....:)
אבל גם בדיגיטאל לא רואה איזו התפתחות דרמטית.נהפוך הוא בשביל לקבל סאונד צריך לשלם הרבה.הזולים מסתובבים סביב עצמם.בקיצור כמו בכל תחום האודיו כך גם הממירים.
לכולם יש את אותו ג'וק ssdp
(Same shit different product)

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
הדיגיטל מתקדם בטירוף. כל יום יוצאים ממירים "מיד לבל" חדשים שמתקרבים לממירים "היי לבל" מהעבר. הלקסמן דוגמה אחת (כבר נחשב ענתיקה), ps audio ו hegel עוד דוגמאות ויש עוד המונים. קצב הדגימה וכמות הביטים עולה ואיתה משתפר כל נושא הווליום הדיגיטלי. המיד לבל של היום קרוב להיי אנד של אתמול.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
זכור לי לטובה המכשיר הזה....:)
אבל גם בדיגיטאל לא רואה איזו התפתחות דרמטית.
(Same shit different product)
- אמר שלמה, שהקשר בינו לבין דיגיטל הוא כמו הקשר ביני לבין ציוד וינטאז':).

מניסיוני, ממירים מאד מתפתחים בשנים האחרונות. כפי שהיטיב לאמר הזאת השוש מעליי, המיד לבל של היום זה הטופ לבל של פעם. חוץ מזה, שכשזה מגיע למחשבים למשל, כל מימוש ההתממשקות עם USB עבר קפיצת מדרגה משמעותית מאז שהסיפור הזה התחיל בסוף העשור הקודם.
פעם, כניסות ה- USB של ממירים היו פח אשפה. היום, חלק גדול מהם משקיעים שם הכי הרבה.

יש לי בבית ממיר של טיאק, שיחד עם הטרנספורט שלו עלה לפני שני עשורים משהו כמו $2500 (של אז! שווה ערך לכמה היום? פי שתיים שלוש?)
היום אני מקבל תוצאה יותר טובה עם ממיר של 1000 ש"ח. (אמנם ממשק ה- USB דרדה'לה, אבל עדין.)

בקיצור, יש ועוד איך התקדמות.

חוץ מזה, גם במגברים חוויתי לא פעם ולא פעמיים התקדמות גדולה. פרה פאוור של אנסמבל בן 20 וקצת שנים בעלות של $8000 דאז, התקשה להתחרות מול פליניוס 8200 שעלה $2800 עשור לאחר מכן. או במילים אחרות, לא הייתי קונה מגבר ישן מ- 5 שנים היום מבלי לבדוק אלטרנטיבות חדשות באותו מחיר. לגבי DAC? לא יותר משנתיים.
עלה והצלח!

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
שפופרות לא התפתח מי יודע כמה , מגברים , הא? קצת , רמקולים , אולי ? אבל מכשירים דיגיטליים ,ממש כן ,...חשבתי שרק יקלקל , ניסיתי , והנה משפר דווקא ,
3 עמודים.

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
יאללה, תמצאו לי מכשיר שיש בו PCM 1704.... משלם מחיר הוגן!

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
הנה קצת על המכשיר
http://www.soundstage.com/revequip/assemblage_d2d1.htm
המכשיר הזה מצטיין בעיקר כאשר משתמשים בקבצים בינונניים כמו מהטידל למשל ,ואז הוא לוקח קובץ בינוני ומעבד אותו לרמה ממש טובה ,
השיפור בעיקר בבס ,ובפוקוס ,
הנה מה שכתב הכתב רק על תכונת אאנטי גיטר של המכשיר "This would make the D2D-1 the most impressive jitter-reducing product I’ve ever encountered"

נערך לאחרונה ב:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
- אמר שלמה, שהקשר בינו לבין דיגיטל הוא כמו הקשר ביני לבין ציוד וינטאז':).

מניסיוני, ממירים מאד מתפתחים בשנים האחרונות. כפי שהיטיב לאמר הזאת השוש מעליי, המיד לבל של היום זה הטופ לבל של פעם. חוץ מזה, שכשזה מגיע למחשבים למשל, כל מימוש ההתממשקות עם USB עבר קפיצת מדרגה משמעותית מאז שהסיפור הזה התחיל בסוף העשור הקודם.
פעם, כניסות ה- USB של ממירים היו פח אשפה. היום, חלק גדול מהם משקיעים שם הכי הרבה.

יש לי בבית ממיר של טיאק, שיחד עם הטרנספורט שלו עלה לפני שני עשורים משהו כמו $2500 (של אז! שווה ערך לכמה היום? פי שתיים שלוש?)
היום אני מקבל תוצאה יותר טובה עם ממיר של 1000 ש"ח. (אמנם ממשק ה- USB דרדה'לה, אבל עדין.)

בקיצור, יש ועוד איך התקדמות.

חוץ מזה, גם במגברים חוויתי לא פעם ולא פעמיים התקדמות גדולה. פרה פאוור של אנסמבל בן 20 וקצת שנים בעלות של $8000 דאז, התקשה להתחרות מול פליניוס 8200 שעלה $2800 עשור לאחר מכן. או במילים אחרות, לא הייתי קונה מגבר ישן מ- 5 שנים היום מבלי לבדוק אלטרנטיבות חדשות באותו מחיר. לגבי DAC? לא יותר משנתיים.
עלה והצלח!
לא יודע לגבי הכרזתך של קונה מגברים מתחת ל5 שנים ותק,נגנים אולי נכון ,טרנספורטים בטח ,שפופרות בכלל לא נכון ,רמקולים ,ממש לא נכון ,קח למשל רמקול של דינאודיו בן 8 ,היום לקנות רמקול כזה מושקע צריך ים של כסף ,

motorica

אוהב את התחום
מעורבות
67
נקודות
28
בכל dac יש צ'יפ מרכזי סביבו נבנה ה DAC
descrete ב dac הכוונה היא לכל השאר, קרי ספק וה analog section.
לסיכום לא ניתן לבנות dac שכולו אלקטרוניקה דיסקרטית.

eyall

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
8
ממש לא נכון ! קורד בונה את הדאק שלה לבד. ויש עוד חברות

motorica

אוהב את התחום
מעורבות
67
נקודות
28
אתה מוזמן לבדוק אותי, כל dac מבוסס איזשהו צ'יפ מרכזי (לא משנה מי מפתח אותו)
לא ניתן לבנות dac (אפשר אם מאד מתעקשים , זה יהיה מאד גדול ומטופש) ללא אף צ'יפ.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
יש איזה צרפתי ,אניחשף ,בונה דאק מבוסס על נגדים ,מיכאל אולי זוכר השם ,לא שמעתי שם מדברים על ציפ ,אבל אני לא מבין בזה .

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
Totaldac

DAC דיסקטי הכוונה עשוי מרשת רזיסטורים

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אתה מוזמן לבדוק אותי, כל dac מבוסס איזשהו צ'יפ מרכזי (לא משנה מי מפתח אותו)
לא ניתן לבנות dac (אפשר אם מאד מתעקשים , זה יהיה מאד גדול ומטופש) ללא אף צ'יפ.

אתה מוזמן לבדוק את עצמך.

motorica

אוהב את התחום
מעורבות
67
נקודות
28
בבקשה, קרביים של Totaldac dual dac
ב digital section ואיזור ההמרה, מימוש ה USB לא יכול להתבסס אך ורק על טרנזיסטורים.
וזה לא משנה מי מפתח את ה dac ואיך.

IMG_5779qq.jpg

תמונות מצורפות

• IMG_5779qq.jpg
    IMG_5779qq.jpg
    KB 334.6 · צפיות: 262

eyall

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
8
קבל ציטוט מקורד
The design of the QBD76 HDSD, from the digital input to the DAC outputs, has been created using the latest generation of field-programmable gate array devices (FPGA), now with 1.25 million gates. The FPGA handles the switching of S/PDIF inputs, all digital S/PDIF decoding, digital PLL, RAM buffer controller, WTA filtering, and the 5th-generation Pulse Array DAC. All of these functional blocks are designed at the gate level for maximum performance.

גם הטרנזיסטור מוכל בתוך ציפ , כבר מזמן אין את הטרנזיסטורים הגדולים עם 3 רגליים..אם זה מה שאתה מחפש..

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
יש הבדל בין טרנזיסטור למטרת מיתוג דיגיטלי (סגור/פתוח) לבין טרנסיסטור המיועד להגברה. האחד בגודל כמה אטומים, השני נשאר בגודל מפלצת.

לדעתי גם דאק הממומש כצ'יפ ממומש על ידי רכיבים התנגדותיים, הרי באיזשהו שלב צריך להעביר ביטים למימד עוצמת מתח או זרם אנלוגי. כדי לממש דאק עם נגדים רגילים הבחור צריך לבחור נגדים עם דיוק היסטרי, וקשה מאוד לייצר כזה במאס פרודקשן.

נערך לאחרונה ב:

motorica

אוהב את התחום
מעורבות
67
נקודות
28
הנה ציטוט מויקיפדיה מהי אלקטורניקה דיסקרטית למתקשים גם סימנתי באדום את הקטע החשוב.
באודיו לרוב כש"משוויצים" ב discrete elctronics הכוונה בד"כ לאי שימוש ב op-amps.
מה שאני בסה"כ חידדתי בנוסף לדברי שניצל זה ש dac לא יכול להבנות כולו על אלקטרוניקה דיסקרטית , אלא רק חלקים ממנו.

זה הכל.

A discrete circuit is an electronic circuit built out of discrete components, such as resistors, transistors, etc., instead of a single integrated circuit.

Discrete circuit components are larger, they carry a higher voltage and are less susceptible to electrical interference. Discrete circuits may also be desirable in developing application-specific designs, where it can occasionally be difficult to locate an appropriate off-the-shelf IC and the set-up cost of designing a new IC may be prohibitive. Alternatively, discrete circuitry may be preferred over ICs in a given case.

Discrete circuits use individual resistors, capacitors, diodes, transistors, and other devices to achieve the circuit function
. These individual or discrete parts must be interconnected. The usual approach is to use a circuit board. This method, however, increases the cost of the circuit. The board, assembly, soldering, and testing all make up a part of the cost. Components of discrete circuits are connected by wire of much greater length than the connections in an IC, and the speed of electricity is limited by the speed of light, so speeds required for modern computing are obtained through the use of ICs rather than discrete circuits.

Discrete circuits tend to be formed of bipolar transistors, mainly, both the NPN and PNP kind. The circuit will use the transistors as well as diodes, resistors and delays to reenact such actions as those performed by SR Latches, for example. Ultimately, discrete circuitry could be described as an alternative to the traditional computing, involving ICs. It differs greatly, in that system using discrete circuitry rather than ICs is less time consuming to build, tends to be physically larger in volume, and is much faster at loading data.[citation needed]

Although traditional computing is more popular, one cannot be said as superseding the other. And both, although designing and building is different, can both produce exactly the same computer system.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
תמשיך, תקרא עוד קצת.. :בעד:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור