עזרה בבחירת מצלמה עד 1200 ש"ח

snoopkin

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום,

אני מעוניין לרכוש מצלמה חדשה, הפרמטרים שאני מעוניין בהם:
  1. התקציב: 1200 ואפשר לגלוש בכ- 150 למטרות טובות.

2. צילום ילדים, נופים, טיולים, הצגות ואירועים.

3. מצלמה מהירה \ מספר תמונות ברצף על מנת לתפוס ילד בתנועה או חיוך

4. תמונה איכותית ובכמה שיותר תנאי צילום במסגרת התקציב כמובן

5. זום סביר לצילום בע"ח מעניין או מישהו ברחוב

6. צילום וידאו בבית, בחוץ, אולי בהצגות וכו' (עם זאת, אני לא מאלה שמצלמים וידאו כל יום)

7. צילום וידאו: HD וכו' ואם אפשר גם שלא יהיה רעש בעת פוקוס.

8. עינית: הבנתי שזה חשוב ועוזר בצילום, האם לדעתכם כדאי להתעקש על קיומה?

9. אפשרות לצילום מוצלח באוטומט

10. שליטה ידנית בתכונות הצילום במידת האפשר על מנת להיכנס יותר לעולם הצילום

11. איכות תמונה להגדלות 60X60 או גודל קרוב במידה ואצטרך

12. מסך גדול ואיכותי ככל האפשר

13. RAW - במידה ואתם חושבים שזה בעל חשיבות עבורי

תקנו אותי כמובן אם אני טועה, אבל...
ממה שהספקתי לברר מצלמת DSLR או מצלמה ללא ראי אינן באות בחשבון מפני שבמסגרת התקציב שלי אצטרך להסתפק בעדשת הקיט ובמצלמה בסיסית יחסית.

הבנתי שעדיף חיישן גדול ככל האפשר ולכן הכיוון שלי הוא מצלמות קומפקטיות עם 1/1.7 ויש לי כמה מועמדות.

עם זאת לא הבנתי האם זה יהווה שינוי מספיק גדול ביחס למצלמות עם 2.3/ 1 ששווה להשקיע בו גם במחיר הפסד של אפשרות לזום גדול יותר ואופציות מתקדמות שקיימות בטובות שבמצלמות אלו.

בקיצור, אשמח לעזרתכם :)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אתה חושש שעדשות הקיט לא מספיק טובות במצלמות ה DSLR או הללא מראה לכן אתה בוחר במצלמה קומפקטית שמראש העדשות שם לא ברמה - למה הדבר דומה להגיד שהדגם החלש של BMW הוא ללא מנוע חזק מספיק אז אני חושב על קורולה בגלל ששמעתי שיש לה מנוע של 136 כ"ס חזק. צריך לקחת דברים בפרופורציות שאומרים שעדשת הקיט בנונית זה יחסית לעדשות טובות אחרות שיש בשוק - מצלמת DSLR והללא מראה עם עדשת קיט נותנת תוצאה רבה יותר טובה ממצלמה קומפקטית גם אלו עם החיישן הגדול של ה 1/1.7 אינצ.

מעבר לכך בתקציב שלך לא נכנסת שום DSLR רק מצלמות ללא מראה כמו
סמסנונג NX MINI, או ניקון J2 (דגם לא חדש החדש לא בתקציב שלך) עם קצת חריגה בתקציב - למצלמות אלו חיישן בגדול 1'' ומספקים איכות תמונה לא רעה כלל הניקון נחשבת מצלמה מהירה.

יש אפשרות גם כן למצלמות ללא מראה עם חיישן 4/3 דגמים קודמים כמו אולימפוס E-PL3 או פנסוניק GM1 - מצלמות אלו נחשבות בעלי פוקס טוב ויחסית מהיר ואיכות תמונה מוצלחת.

יש אפשרות לסמסוג NX1000 וכאן כבר יש חיישן גדול (זהה לגדול של DSLR), מערכת הפוקוס לא רעה והתמונה גם כן.

בקשר לשאלה על בעינית אז כאן לדעתי זה חשוב, רק שמנגנון עינית אלקטרונית טוב מוסיף למצלמה עוד 1000 ש"ח - ולא בתקציב שלך כעת.

למרות שאני אישית לא מת על סמסונג, מצלמות אלו מגיעות עם מגוון יכולות ותקשורת כמו WIFI ובנושא זה הן רמה מעל

במצלמות קומפקטיות יש את ה קנון S1200 או פנסוניק LF1 (זום קצת יותר גדול אבל תגובות קצת פחות מהירות) עם חיישן 1/1.7 ועדשה לא רעה -להסיר ספק עדיין איכות תמונה פחות טובה מכל הרשימה לעיל.

מה נראה לך הכיוון?

snoopkin

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה על התגובה המפורטת והמהירה!

אני מבין שאיכות התמונה תגדל במצלמות ללא ראי, אפילו בעדשות הקיט.

עם זאת, אתה חייב להבין שבתור אחד שהתרגל לסמארטפון צמוד וקליל, לעבור למצלמה קומפקטית או גדולה ממנה זה לא פשוט.
נתחיל בזה שאני קצת חושש שבגלל שהיא תהיה כבדה ומסורבלת יחד עם עדשה, אני לא אקח אותה לכל מקום.
חשש קטן יותר הוא שצילום במצב אוטומט לא יתן תוצאות מספיק טובות.

שאלות:
  • אם נצא מנקודת הנחה שלא אוכל לשדרג מבחינה כספית את עדשת הקיט בשנים הקרובות, עדיין תמליץ על מצלמה ללא ראי?
  • לגבי איכות התמונה, היא פחות חשובה לי כמו שחשוב לי להבין באילו מצבי צילום נופלת מצלמה קומפקטית ממצלמה בעלת חיישן גדול ממנה?
הכוונה היא שהבנתי שבתנאי תאורה רגילים אפשר "לחיות" עם איכות התמונה של הקומפקטיות,
חשוב לי להבין מתי הן בעייתיות ואולי זה יעזור לי להחליט.
  • ראיתי שעדשות הקיט במצלמות שציינת הן באיזור הכפול 3 במקרה הטוב, לא ברור אם יש להן מייצב.
עד כמה זה יכול לבאס מבחינת הזום? וכמה משמעותי מייצב בעדשות אלו?
  • מה עלות שדרוג עתידי של עדשות זום פי 5 למשל עבור המצלמות שצינת?
  • מדוע עינית היא דבר חשוב?
  • האם מצלמות סמסונג נחשבות לטובות? יש מגוון מספק של עדשות חדשות או יד שנייה?

האם מצלמת ה DSLR Canon EOS 1200d לא באה בחשבון?
http://www.mdk.co.il/מצלמות-רפלקס-SLR/לפי_קטגוריה/slr/canon eos 1200d18-55.html#.VdiUB_mqqko

לגבי אולימפוס E-PL3 או פנסוניק GM1 - ראיתי שהן יקרות מידי.
שתי הקומפקטיות שציינת נמצאות בראש הרשימה שלי יחד עם עוד כמה.
לא חסרות לי עוד שאלות, אבל נשמור להמשך.

ושוב תודה!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
בפרוש רשמתי שמצלמה ללא מראה עם עדשת קיט מספקת איכות טובה יותר ממצלמות קומפקטיות וגם התפעול מצלמות אלו מאוד דומה

בכל מצב צילום מצלמה קומפקטית או כל מצלמה עם חיישן קטן פחותר טובה ממצלמה עם חיישן גדול יותר כמו ללא מראה

עיניית עוזרת לצלם דרך העינית - שברגע שלומדים לצלם כך רוב הזמן זה הרבה יותר נוח וניתן לצלם גם באור יום חזק ואז המסך פחות נוח.

הגדול של ללא מראה מפריע ואתה מדבר על DSLR ????
מצד שני הקנון 1200D היא מצלמה מוצלחת ויכולת להחליף עדשות במחיר שפוי בעתיד (עדיין עדשות טובות זה דבר יקר)

עם טווח זום חשוב לך יותר מאיכות תמונה אז צריך לעשות בדיקה מחדש מה מתאים

סמסונג NX1000 ניתן להשיג היום במחיר טוב ולקבל תמורה טובה - וכן הן מצלות טובות ברמת הכניסה.

שאלות יש לך ואני יכול להמשיך לענות - אבל יש כאן חוסר כיוון, צריך לעשות סדר ולהחליט מה חשוב ומה פחות חשוב היות ובתציב הזה לא מאפשר הרבה דגמים וגם בתקציב פי חמש וגם יותר גדול יהיה צורך בויתורים, היות אין מצלמה מושלמת עבור כל צורך

אז מה הנקודות החשובות ביותר ועל מה ניתן להתפשר?

snoopkin

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
התכונות החשובות לי עפ"י הסדר פחות או יותר:
  1. צילום ילדים, נופים, טיולים
  2. מצלמה מהירה \ מספר תמונות ברצף על מנת לתפוס ילד בתנועה או חיוך
  3. איכות תמונה להגדלות 60X60 או גודל קרוב במידה ואצטרך, הכוונה בעיקר לתמונות משפחה ופחות לתמונות נוף, שם כנראה האיכות תהיה פחות טובה.
  4. צילום וידאו בבית\בחוץ באיכות טובה HD וכו'
  5. תמונה איכותית ובכמה שיותר תנאי צילום במסגרת התקציב כמובן
  6. צילום וידאו: ואם אפשר גם שלא יהיה רעש בעת פוקוס.
לגבי זום: זה חשוב, אך בסופו של דבר אני אצלם בעיקר תמונות של המשפחה.
וגם אם הילד שלי יהיה בתוך קבוצת ילדים, אני מניח שאוכל להתקרב טיפה.
ובמקרה שאראה בע"ח מעניין ולא אצליח לצלם מבלי שיברח, אצטרך לחיות עם זה. כנ"ל בהופעה\הצגה. ובכל מקרה גם בקומפקטיות המדוברות לא מדובר בזום עצום.
מצד שני, אני חושב שכדאי שאלך לחנות להרגיש את ההבדל בין זום 3 לזום 5/7 שיש בקומפקטיות המדוברות.

לגבי גודל ומשקל: באותה הזדמנות גם אבחן את משקל וגודל המצלמות + עדשה ואנסה להבין האם זה ריאלי מבחינתי וגם מבחינת אשתי לשנות תפיסה ולהסתובב עם מצלמה כזו באופן יחסית קבוע.
כי בסופו של דבר המצלמה הטובה ביותר היא המצלמה שאתה מסתובב איתה ולא זו שהשארת בבית :)

עינית: אני מתחיל לחשוב שזה חשוב, אנסה להיסגר גם על זה בחנות.

האם ישנם הבדלי משקל ומידות גדולים בין מצלמות הראי שהזכרת ל DSLR?
ב DSLR ובללא מראה אין מנגנון ייצוב פנימי, כמה חשוב שיהיה מייצב לעדשת הקיט?
בחלק מהמצלמות ישנו מסך של כ-900k ובאחרות של כ-400k, כמה זה משמעותי?

ושוב, תודה!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
מייצב בעדשה הוא פתרון מוצלח וכדי ליהיה, חושב לוידאו וגם לצילום של אוביקטים שלא זזים בסטילס.

לגבי גודל של מצלמה יש אתר נהדר לכך - כדי לבחור לראות את המצלמות עם העדשה שם
http://camerasize.com/

לא ראיתי התיחסות שלך לגדול ומשקל המצלמה - אם כך פרט לנושא הזום ה קנון EOS 1200D עם עדשת קיט מתאימה ביותר, היא חלשה באוטופוקוס של בוידאו והיא הגדולה והכבדה מכל האפשרויות האחרות

הסמסונג NX1000 עם עדשת קיט תספק לך את כל מה שאתה רוצה פרט לנשוא טווח הזום - היא לא רעה בשום נקודה, למרות שמצלמות אחרות יספקו יכולות טובות יותר בסעיף כזה או אחר.

הניקון J2 עם עדשת קיט 10-30 VR (לא 11-27.5 שהיא לא מיצבת) מספקת מהירות טובה מאוד, וידאו טוב עם אוטופוקוס ומנוע יחסית שקט - המצלמה קטנה וקלה, אבל פחות מוצלחת בצילום בתאורה חלשה.

הקנון S120 קטנה מאוד ובעלת תגובות טובות נוחה לשימוש ואיכות תמונה טובה, אך פחות טובה ממצלמות לעיל ובטח פחות טובה בתאורה חלשה מהן - הפנסוניק LF1 דומה מאוד ל S120 עם זום קצת יותר גדול ותגובות קצת פחות מהירות ממנה

אני מקווה שזה

snoopkin

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה!
אם אחליט על קומפקטית אבחר בקנון או בפנסוניק, כנראה.
ויש גם את זו, מה דעתך?
Canon PowerShot G16
http://www.zap.co.il/compmodels.aspx?modelid=857669

במידה ואראה כי המשקל והגודל הם משהו שאני מסוגל להתאקלם אליו, אתה ממליץ על הקנון EOS 1200D
מה הכוונה בדיוק ב - חלשה באוטופוקוס של הוידאו?

ובין 3 המצלמות ללא מראה אתה ממליץ על הסמסונג NX1000? לא הצלחתי להבין האם העדשה שלה מגיעה עם מייצב.

האם נושא פופולריות של עדשות ניקון\קנון בשוק יד שנייה ובכלל משמעותי לצורך ההחלטה?

תודה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
למצלמות DSLR יש מערכת פוקוס מעולה בסטיילס בצילום דרך העניית שלא עובדת בצילום דרך המסך (פרט מספר מצלמות בודדות שלא בתקציב שלך). צילום בוידאו הוא צילום דרך המסך ואז הפוקוס בוידאו יהיה מאוד מאוד איטי וכן עדשות הקיט יספקו פוקוס בקפציה שלא יפה לראות זאת לקנון יש עדשות STM עם פוקוס בצעדיים שנראה יותר חלק בוידאו, אך עדיין מערכת הפוקוס של המצלמה נשאר מאוד מאוד איטית.

הקנון G16 בעצם זהה לקנון S110 (הדגם הקודם של S120) כך שפרט לגוף גדול יותר אין לה יתרון

העדשה שמגיע עם ה NX1000 ה 20-50 היא ללא מייצב

למי שחושב לרכוש עדשות בעתיד זמינות העדשות היד שנייה יכול להיות שיקול

snoopkin

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה.

כרגע הכיוון הוא ככל הנראה מצלמת DSLR.
אהבתי את מה שקראתי על ה הקנון EOS 1200D, מלבד נושא האוטופוקוס בוידאו.
האם הניקון D3200 מביאה שיפור בנושא זה?

תודה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
פוקוס מוצלח בוידאו ניתן למצוא בחלק המדגמים של מצלמות ה DSLR בסיבובות 3000 ש"ח לגוף - לא נראה לי שזה בתקציב כעת :) כך שניקון D3200 לא תיתן פתרון מוצלח יותר בנושא

אפשרות נוספת אולי היא אולמיפוס E-PM1 עם עדשת קיט 14-42 (וכן היא תספק אוטופוסו בוידאו :)
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=809104

snoopkin

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה.
קראתי שכל נושא האוטופוקוס בוידאו במצלמות DSLR סטנדרטיות הוא בעייתי ושהפתרון לכך הוא שימוש בפוקוס הידני שמצריך מיומנות.
אני מניח שזה אמור לספק את הצלם החובב ובכל מקרה אני אבדוק את הנושא כשאבקר בחנות.
ראיתי שישנם כמה סוגים של עדשת הקיט 18-55 של קנון, לא כולן מייצבות וגם במייצבות ישנם כמה סוגים.
מי מביניהן עדיפה?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
עם השניים עדשת הקיט של קנון עבור מספר שינויים היום עדשת הקיט היא
EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II

גרסה II ובעלת מיחצב מסומנת ב IS - עדשות ללא סימון II או IS הן גרסאות ישנות ולא לדעת בהן
מעבר לכך יש גרסה חדשה קצת יותר שמסומנת ב STM שהיא בעלת יכולת לפוקוס שקט יותר ומתקדם בצורה של צעדיים שנראה יותר טוב בוידאו עבור מצלמות עם אוטופוקס מוצלח (פחות מתאים יעיל בגרסאות הכניסה של DSLR ) - היא גם קצת יותר יקרה.

פוקוס ידני זה אפשרות אבל זה קשה לצלם בכך במצבים לא מבוקרים ומתוכננים מראש

snoopkin

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה.
אני רוצה להיות בטוח שהבנתי אותך נכון,
עדיף שהעדשה תהיה מגירסה II ועם מייצב: EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II וזאת האפשרות הכי טובה.
ולהתרחק גם מהגרסה הראשונה עם מייצב, או שהיא בסדר?: EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
קשה לי להאמין שעדיין מוכרים את הגרסה שלא מסומנץ ב II - פשוט כבר כמה שנים טובות קיימת הגרסה החדשה.
שאתה רואה פרסום של עדשה יכול להיות שזו הגרסה II אבל לא מצויין כך או שזה פרסום ישן של עדשה שלא קיימת.

snoopkin

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה :)

כרגע העסקה הכי זולה היא של וואלהשופס ב- 1242:
אחריות 3 שנים של קרט ועדשה EF-S 18-55 DC III שממה שקראתי זה בעצם: EF-S 18-55 III שהיא המקבילה ל-IS II ללא הייצוב.
http://www.wallashops.co.il/מצלמה-C...l%2fa18%2fpi-1RD1FCCanonEOS1200DKITMLESI.aspx

עוד חנויות מוכרות מצלמה+אותה עדשה+אותה אחריות בסביבות ה- 1400.
האם יש לי איזושהי סיבה להעדיף אותן?

האם שווה להוסיף עוד כסף(אני לא בטוח כמה בדיוק מפני שצריך להתקשר לכל חנות כדי לדעת איזו עדשה מקבלים, נראה לי שלקראת ה- 1500) על מנת לקבל את אותה מצלמה ואחריות, אך עם עדשת IS II?
באחת החנויות נאמר לי שבגלל שזו עדשת קיט למרחק כה קטן, חבל להשקיע עליה עוד כסף.

תודה!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
גרסת ה III הלא מיוצבת זהה אופטית לגרסה המיוצבת גרסה IS II, אבל חסרה את המייצב
עדיפה הגרסה ה מיוצבת ולמי שיש את הכסף עדיפה גרסת ה STM עם אופטיקה טובה יותר - אנחנו מדברים על הפרשי מחיר קטנים בין העדשות כל שאני לא רואה סיבה לבחור בגרסה לא מיוצבת (ה STM קצת יותר יקרה)

אחריות שלוש שניים של קרט זה טוב, אבל זה לא מגיעה בחינם זה עולה יותר :)

snoopkin

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
במקרה זה לוואלהשופס יש בכל מקרה את המחיר הנמוך ביותר למצלמה+קיט ובמקרה זה גם כולל קרט ל-3 שנים: 1242
מצלמה+קיט מייצבת - כנראה שזה 200 ש"ח יותר
עדיין שווה את ההשקעה? ואם כן, באילו מצבי צילום למשל? :)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
1242 ש"ח למצלמה עם עדשת קיט עם אחריות של קרט ל 3 שנים זה נמוך מידי
זה המחיר של הגוף בלבד עם אחריות של קרט בכל מקום אחר - אתה בטוח שזה כולל עדשה קיט
אתה בטוח שמדובר על מצלמה ועדשה חדשות ולא על מצלמות republished ?

אתה יכול לספק קישור ?

בקשר לשאלה האם מייצב חשוב, בדרך כלל הוא מאוד חשוב לוידאו ללא חוצבה וכן עבור צילום במהירות חשיפה קצת איטית

snoopkin

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שמתי את הקישור בהודעה הקודמת קודמת :אצבע מורמת
אני חושב שמדובר במצלמה חדשה, אבל לא שאלתי.
המחיר המקורי הוא 1350 והוא ירד אתמול או שלשום, אולי לכבוד ראש השנה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור