מגבר הלברדין המשולב (IT) סאונד כלבבי אבל..

• פותח הנושא M0TI
  • פורסם בתאריך

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
בדיון הקודם טרם הרכישה התייחסתי בדיוק לעניין הזה. זהו רמקול שדורש סוג מאוד מסוים של אקוסטיקה על מנת לנגן במיטבו.

אני זוכר היטב לאיזה ויכוח זה הגיע.

תזכורת:http://www.dtown.co.il/forum/threads/בלה-לונה-וחוסר-בבאס-תחתון.39718/

גם על הבס דיברתי שם. טענתי בין היתר שעל מנת לנגן מאוזן (בס, מיד וגבוהים) צריך אקוסטיקה שתתאים לו.

מוטי הוא אדם נדיר, נעים ואיכותי. אבל הוא לא באמת מיישם עיצות שהוא מקבל. ללמוד לבד, להתנסות ולטעות זה חלק מהמסע שלו. אני עברתי את זה בהתחלה. החלפתי ציוד כמו גרביים. אילו הייתי יכול להתחיל את המסע הזה מהתחלה הייתי פועל אחרת. אבל כל אחד כנראה, צריך לעבור את המכשולים הללו בעצמו.

בלי לבאס חלילה. הבעיה היא ברמקול. לא שהוא לא טוב, הוא זקוק לתנאים שמוטי לא ממש יכול לספק אותם.

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
כ- 12 מ"ר.

אעדכן כי כעת הלברדין משמיע צלילים ענוגים של רביעיית בודפשט בנגנם את את הרביעייה מס' 7 (רזמובסקי מס' 1) מאת בטהובן.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
כ- 12 מ"ר.

אעדכן כי כעת הלברדין משמיע צלילים ענוגים של רביעיית בודפשט בנגנם את את הרביעייה מס' 7 (רזמובסקי מס' 1) מאת בטהובן.[/QUOTE

התשובה בגוף התשובה שלך.

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
בדיון הקודם טרם הרכישה התייחסתי בדיוק לעניין הזה. זהו רמקול שדורש סוג מאוד מסוים של אקוסטיקה על מנת לנגן במיטבו.

אני זוכר היטב לאיזה ויכוח זה הגיע.

תזכורת:http://www.dtown.co.il/forum/threads/בלה-לונה-וחוסר-בבאס-תחתון.39718/

גם על הבס דיברתי שם. טענתי בין היתר שעל מנת לנגן מאוזן (בס, מיד וגבוהים) צריך אקוסטיקה שתתאים לו.

מוטי הוא אדם נדיר, נעים ואיכותי. אבל הוא לא באמת מיישם עיצות שהוא מקבל. ללמוד לבד, להתנסות ולטעות זה חלק מהמסע שלו. אני עברתי את זה בהתחלה. החלפתי ציוד כמו גרביים. אילו הייתי יכול להתחיל את המסע הזה מהתחלה הייתי פועל אחרת. אבל כל אחד כנראה, צריך לעבור את המכשולים הללו בעצמו.

בלי לבאס חלילה. הבעיה היא ברמקול. לא שהוא לא טוב, הוא זקוק לתנאים שמוטי לא ממש יכול לספק אותם.

נמר חברי היקר, אכן אתה צודק, יש משהו בטענתך :)

שאלה לי אליך, אם הבעיה היא באקוסטיקה נאותה, למה בהגברת היוניסון יש יחסית את 'הכל' (כאשר 'הקול' הזה לא לטעמי :)) גם באס ברווח ?

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83

שאלה לי אליך, אם הבעיה היא באקוסטיקה נאותה, למה בהגברת היוניסון יש יחסית את 'הכל' (כאשר 'הקול' הזה לא לטעמי :)) גם באס ברווח ?

אז אולי מגבר מנורות איכותי בסביבות 100וואט יעזור ;)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

רמקולים מהסוג הזה, שמאוד תלויים בחלל ומושפעים ממנו באופן מוחלט, נוטים להפר את האיזון שלהם באופן קיצוני בכל איזון שונה של מגבר. היוניסון מאוד "כבד" לעומת הלברדין (לדברייך) שהוא "קל" יותר. הפרת האיזון הזו מודגשת. הררמקול משתמש בחלל. החלל ידגיש את המודגש באופן קיצוני. לכן עלייך קודם לטפל בחלל ולאחר מכן לבדוק אלקטרוניקה.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
קרב את הבלה לונה לפינות החדר ,תתקרב לקיר אחורי ,
שים רמקול בודד בנקודת האזנה (רק אחד ) ,נגן דרכו תדרים נמוכים (משהו) ,ואז תסתובב באזור רמקול ימין שמאלה ימינה עד שתגיע למקום שהבס בו מקסימלי ,סמן אותו ,אותו דבר בצד השני ,זה המקום לשים את הרמקולים הללו ,(תפנה הרמקול מנקודת האזנה ,ושים שם כסא ,אל תשכח!!! )
בעזרת השם תצליח עם מיקום נכון (וגם בעזרת חברים כמובן.)

נערך לאחרונה ב:

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
תודה שניצל,

שאלה, בראשית דברך, כתבת לקרב לפינות החדר.
בסטנדרט, הצבת הרמקולים הינה 65 ס"מ מהקיר האחורי, ו- 80 ס"מ מהקיר הצדדי.
האם לקרב ממש ממש לפינה ?

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
תודה שניצל,

שאלה, בראשית דברך, כתבת לקרב לפינות החדר.
בסטנדרט, הצבת הרמקולים הינה 65 ס"מ מהקיר האחורי, ו- 80 ס"מ מהקיר הצדדי.
האם לקרב ממש ממש לפינה ?

שים אותם על קיר הארוך יותר, תבדוק שתי האפשרויות.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
פינות החדר מגבירות את הבס עד 6 db.
מדובר בטכניקה "זולה" להגביר בס.
הבעיה היא שהטכניקה הזו זולה בבס אך עולה ביוקר בשאר הספקטרום.

מקם בצורה הכי "סימטרית" שאתה יכול, הרחק מקירות וזכוכיות, חפש מגבר מתאים.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
ללא קשר לעצות הטובות שיש פה (לא בציניות):
1. הרמקולים עברו ברייק אין?
2. בדקת הפאס עם הטדי?
(מנסה לומר מוטי, פתח קצת אורך רוח)

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
מוטי
נסה את הנסיונות שרצית לעשות.
עצתי לך,סבלנות !
לאחר המסקנות אל תשכח לדווח.
בהצלחה :בעד:

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
שושו, במענה לשאלותיך:

1. כ- 200 שעות.
2. אקווה לקבל מחר את הקדם של תדי.
3. בהחלט, אורך רוח זו תכונה חיובית :)

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
ניסית להחליף שפופרות ב- S6?

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
לא החלפתי.

המגבר מגיע עם סט של 6 שפופרות EL34B מתואמות של Tung-Sol.
ו- 2 שפופרות קטנות 12AX7 כנ"ל.

כתוב על המגבר 6 * EL34, ו- 2 * ECC83.

נערך לאחרונה ב:

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
שמעתי את ה-S6 אצל חבר שהחליף את ה-ECC83 והשיפור היה ניכר. הייתי מתחיל משם לפני שהייתי שוקל החלפת מגבר כי לדעתי הוא מגבר מצויין.

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
אשמח אם תברר לאלו שפופרות הוא החליף.

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
אולי החלפה לשפופרות הללו תפתור עבורי את הבעיה.
השאלה היא, האם להחליף את כולם ?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הסיבה שיש לך יותר בס ביוניסון יכולה לנבוע מכך שהמגבר משחרר את האנרגיה שלו לאיפה שהיא הכי נדרשת - בס. ולכן, בגלל שהבס "סוחט" את המגבר המיד והגבוהים סובלים מחוסר. וכך, האיזון מופר.

לדעתי מנורות דרייבר לא יעזרו לך.

nizans

חבר משקיען
מעורבות
10
נקודות
18
מתחת לרמקולים תשים BDR ,במקום הגומיות שהיצרן שם ( יש גם את האופציה של דיסקיות של דובל אני אישית פחות אהבתי ). את השפופרות במגבר תחליף לנוסים ,לפי סיגנון הסאונד שאתה מעוניין נראה לי שאתה תעדיף את הגרמני או ההולנדי . ואת הרמקולים תניח במרחק של 50 ס"מ מהפינות ( אחר כך כל תזוזה לכל כיוון תשפיע מאוד זה נתון לטעמך ) .
המצב שכיום אתה שומע רחוק מהפוטנציאל של הרמקולים שלך , אתה צריך לבצע רק כמה כיולים בהשקעה לא גדולה בשביל להתחיל להכיר את האיכויות המאלפות של הבלה לונה בכל התדרים שרמקולים יודעים לתת ובפיזור המוזיקלי בחלל החדר.
כל עצות אחיטופל לגבי הרמקול לא מתאים והמגבר לא תואם ,שטויות. מעט כיולים והחוויה תתעצם.
דרך אגב תתרחק מכל האופציות הטרנזיסטוריות , עדיין אין להם את הבגרות האינטלאקטואלית שהרמקול הזה דורש ואני מדבר לא על וואאאווו של שעתיים.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור