רזולוציה, כבלים, קדמים ומה שבינהם

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
אין לי כח לכתוב הרבה אז אנסה לקצר:

1. משעמם לי
2 אז לקחתי מאלדר אינטרקונקט נורדוסט spm שהיה זרוק לו במזוודת ההפתעות.
3. חיברתי, הסאונד קפץ בשתי רמות. יותר ניקיון, עומק רזולוציה, יו ניים איט.
4. ביתי מצאה את האזניות ie80 מתחת לספה, היו זרוקות שם חודש.
5. הדלקתי הטידל, הלבשתי האזניות, ניגנתי It's probably me של סטינג, ושמעתי פסנתר עמוק וחלש בתו הראשון של הטרק שנמשך כמה שניות. לא זכרתי שהיה כזה במערכת...
6. טוב, חזרתי למערכת ובאמת כמעט לא שמעו את הפסנתר.
7. הנמכתי הווליום הדיגיטלי לאפס (שומע מהטלפון בסטרימינג) והאלגרי למקסימום. לאט לאט הגברתי את הווליום הדיגיטלי עד לעוצמה הרצויה.
8. עכשיו החלק המעניין, העפתי האלגרי וחיברתי הממיר ישירות למגבר הכח. ז"א דאק ללא ווליום (לא אנלוגי ולא דיגיטלי) מחובר ישירות למגבר ההספק עם ה spm של אלדר. הסיגנל הכי קצר שאפשר.
9. ניגנתי השיר, שומעים הפסנתר! אומנם לא ממש ברור כמו באזניות, אבל משמעותית טוב יותר מאשר עם הקדם.
מה שכן, נשמע לי מסוכן לנגן ככה.. מידי פעם צץ לו איזה תקתוק.

טוב עכשיו מה עושים? יש כמה אפשרויות:
1. מחזירים האלגרי ולא עושים כלום.
2. מוכרים האלגרי, קונים אינטרקונקט פסיכי ומחברים הקדם ישירות. מפחיד אותי..
3. קונים אינטרקונקט עוד יותר פסיכי ומשאירים האלגרי (לזה אין לי כרגע תקציב). אולי יעבוד.
4. ממשיכים לבדוק
5. הולכים לישון

כרגע בחרתי באפשרות 5.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
בודקים את האקוסטיקה.
תתקרב כמה שאפשר לרמקול (כדי לבטל כמה שאפשר את החדר) ותשמע אם יש פסנתר, ואחרי זה תחזור
לנקודת האזנה ותשווה.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
אבדוק.
יש מצב חסר גיין?

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
קונים פרה אקטיבי משובח שנשמע אותו דבר בכל ווליום!
זו המגרעה של כל פאסיבי בעולם, הוא אינו יכול להיות לינארי לכל ספקטרום העוצמות, יש לו טווח מסוים שבו הוא פורח ובשאר הוא מחסיר משהו. תוסיף לכך את העובדה שהאוזן שלנו שומעת פחות את קצוות ספקטרום התדרים ככל שהעוצמה יורדת...
אז נכון שאתה מאריך את הסיגנל עם קדם מגבר אקטיבי, אבל לדעתי זה עדיף בסופו של יום כפתרון אבסולוטי, כי אין מושלם בחיים...

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
ערן, תודה. אמשיך לבדוק יש מצב אתה צודק ואולי זה גם קשור לעכבת כניסה נמוכה יחסית של מגבר הכח שלי (20k). אולי זו גם מגבלה מסויימת של הרמקולים או הכבלים שלי, ואולי חסר גיין אקטיבי. הבעייה שכדי להגיע לנקיון כזה עם אקטיבי יש להשקיע זוזים לא מבוטלים. בכל מקרה למרות מה שאולי משתמע מהכתוב, הפסקתי עם הרדיפה אחרי שיפורים אינסופיים, דיי מרוצה ממה שיש לי עכשיו. פשוט איזה תו אחד חמקמק הפעיל את יצר הסרקנות שלי. מה שכן הבנתי, שמבחינת רזולוציה, כנראה אין תחרות לאזניות.

jabareen

חבר משקיען
מעורבות
195
נקודות
43
לדעתי הצנועה זה לא נכון שישמע אותו דבר בכל ווליום.
אתה הזכרת הסיבה למטה בגלל אי הלינאריות.

זו המגרעה של כל פאסיבי בעולם, הוא אינו יכול להיות לינארי לכל ספקטרום העוצמות, יש לו טווח מסוים שבו הוא פורח ובשאר הוא מחסיר משהו.
זה מגרעה לכולם, אין שום מוצר מתנהג באופן לינארי לכל ספקטרום העוצמות.
הקדם הפסיבי משקף את היכולת והאיכות של המקור.

תוסיף לכך את העובדה שהאוזן שלנו שומעת פחות את קצוות ספקטרום התדרים ככל שהעוצמה יורדת...
:בעד:, מסכים לחלוטין.

אז נכון שאתה מאריך את הסיגנל עם קדם מגבר אקטיבי, אבל לדעתי זה עדיף בסופו של יום כפתרון אבסולוטי, כי אין מושלם בחיים...
לדעתי אין פתרון אבסלוטי בתחום הזה, תמיד יש פשרה והזכרת משפט יפה " אין מושלם בחיים".

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
זו המגרעה של כל פאסיבי בעולם, הוא אינו יכול להיות לינארי לכל ספקטרום העוצמות, יש לו טווח מסוים שבו הוא פורח ובשאר הוא מחסיר משהו. תוסיף לכך את העובדה שהאוזן שלנו שומעת פחות את קצוות ספקטרום התדרים ככל שהעוצמה יורדת...
לא שומע אצל האלגרי את החסרון הזה !

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
מכל הסיפור הזה הבנתי שאני צריך גם לקחת מהשניץ את הנורדוסט לבדוק אצלי.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
הרגע חזרתי מהעבודה, החזרתי האלגרי. בווליום מספיק גבוה שומעים הפסנתר, אפילו טוב. כבר חשבתי משהו לא בסדר, סליחה על אזעקת השווא.

כנראה זה מה שערן אמר על הקצוות בווליום נמוך כי שמעתי בלילה...

ברק, הכבל כבר מולחם אצלי למערכת :)

נערך לאחרונה ב:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
אל תלחימו רבאק ! להחזיר מיד לשנת חורף !

kyroz

חבר משקיען
מעורבות
51
נקודות
28
נורדוסט SPM סתם זרוק לו במזוודה...
:(
מדובר בכבל דגל טרם הגעת הוולאהלה...... למה הזלזול הזה בכבל שניצל? מגיע לו יותר :בכי:

יש לי את הוולאהלה בתור כבל חשמל והוא מדהים (רק חצי מטר, זה מה שיכולתי להרשות לעצמי).

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
נורדוסט SPM סתם זרוק לו במזוודה...
:(
מדובר בכבל דגל טרם הגעת הוולאהלה...... למה הזלזול הזה בכבל שניצל? מגיע לו יותר :בכי:

יש לי את הוולאהלה בתור כבל חשמל והוא מדהים (רק חצי מטר, זה מה שיכולתי להרשות לעצמי).
ניסיתי להסביר לשי שזה טוב ,בסוף לקח שתי זוגות בכדי שיהיה לו קו הומוגני.
תגיד? רוצה זוג אינטרקונקטים ולהלה XLR ?

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
אלדר בוקר טוב
יש לך איזה XLR בודד שישמש אותי כAES/EBU?

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
תן לבדוק ,של חבר בחול ,בכל מקרה בוא תקח עכשיו לשמוע !

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
הלו מכאל , אל תידחף ... יש פה כבר תור.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור