רמקולים בלה לונה וחוסר בבאס תחתון

• פותח הנושא M0TI
  • פורסם בתאריך

מצב
הנושא נעול.

jabareen

חבר משקיען
מעורבות
195
נקודות
43
נמר, שאלה ברשותך.
ללא כל קשר לרמקולים שציינו למעלה, כלומר באופן כללי.
אם הרמקול שקוף, דינמי, מפורט ורזולטיבי.
מה תהיה הבעיה שתגרום לו שלא יצליח לנגן תזמורת סימפונית גדולה (בהנחה משודך להם ציוד איכותי)?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
היכולת להכניס לתוך שתי היחידות הקטנות הללו 120 נגנים.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
אחד הבסים הכי טובים ששמעתי היה דווקא מבלה לונה , היה באשקלון עם קארי 211 , תשאר את שלמה , לא שמעתי כזה בס .

גם אני השתוממתי שלמוטי היה חסר בס. זוכר אצל עופר היה בס סבבה לגמרי.
כניראה אין מנוס מוטי, אם אתה רוצה להסגר על הרמקולים (נכון לכל רמקולים שתבחר), אתה חייב הדגמה בבית, שישבו אצליך כמה ימים, או שתלון אצל עופר בעסק איזה יומיים שלושה :)

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
אעמיד דברים על דיוקם, זה לא שלא היה באס אבל חשבתי שמגיע לי עוד קצת אבל כנראה שעל יותר באס - אם רוצים להישאר בדובל - צריך לשלם... על הסיריוס....

הנה הפתרון:
ביום - אשמע ב'בלה לונה', ובלילה - אחלום על ה'סיריוס':ישן:

נערך לאחרונה ב:

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
שלמה, אין בעיה, התבטא חופשי :)
תשמע ,מנסים לעזור לך אבל ההרגשה שאתה נותן (זכותך)היא משהוא כזה,
"חברה החלטתי שהרמקול הבא שלי הוא בלה לונה.מענינת אותי דעתכם .לדעתי הוא חסר במעט בבס
וזה יפריע לי בכלים מסוימים.דעתכם היא רק דעתכם,אני החלטתי בלה לונה.
אני מאחל לך דרך צלחה...+ לאיתן לוין היו גם הבלה וגם היופיטר ,יש לו שעות מנוע איתם אולי אפשר להשכיל ממנו?

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
באס גם תלוי בגודל החדר. בחדר קטן, הבלה לונה מספק. לא צריך יותר. לא בהכרח הייתי מחליף את ההגברה שלך. אם כבר, אז את האלגרי למשהו עם יותר בשר.

viamusic

אוהב את התחום
מעורבות
48
נקודות
28
איזה מקור מנגן אצלך?

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
תשמע ,מנסים לעזור לך אבל ההרגשה שאתה נותן (זכותך)היא משהוא כזה,
"חברה החלטתי שהרמקול הבא שלי הוא בלה לונה.מענינת אותי דעתכם .לדעתי הוא חסר במעט בבס
וזה יפריע לי בכלים מסוימים.דעתכם היא רק דעתכם,אני החלטתי בלה לונה.
אני מאחל לך דרך צלחה...+ לאיתן לוין היו גם הבלה וגם היופיטר ,יש לו שעות מנוע איתם אולי אפשר להשכיל ממנו?

שלמה, הכל נכון... רק חסר משפט אחד והוא: "במה תוכלו לעזור לי להגדיל את הבס ?"

איתן, כשתתפנה ספר בבקשה מחוויותיך על הבלה.

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
באס גם תלוי בגודל החדר. בחדר קטן, הבלה לונה מספק. לא צריך יותר. לא בהכרח הייתי מחליף את ההגברה שלך. אם כבר, אז את האלגרי למשהו עם יותר בשר.

אכן כן, החלל אצל עופר הרבה יותר גדול מאשר אצלי,
תודה לך, הנה נמצא הפתרון, כמו שאומרים "לפעמים חסרון יכול להיות גם מעלה".

אני לא מבין, אתה רוצה לנשל אותי מהגברת מנורות :)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מוטי. חפש רמקול בחנות שמדגימה בחלל דומה לשלך. פיוז למשל, אודיוקלאב, סטריאוסקופ, אודיוזיפ, אניגמה. בחנות תמצא גם מגוון רחב יותר שיאפשר לך להשוות.

עם כל הכבוד לבלה לונה (שאני מכיר), מי שמחפש בס, לא ימצא אותו ברמקול עם יחידת בס קטנה למרות התיבה ה"מעצימה" שלו. ה-asw יספק בס חזק יותר, ממוקד יותר. כך יהיה גם עם המיד. חוץ ממנו יש לא מעט רמקולים טובים בשוק. צריך לחפש, לשמוע, ללמוד את המתחרים ולהחליט. החיפזון מן השטן.

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
הנה הפרמטרים העיקריים שאני מחפש ברמקול עבור המוזיקה האקוסטית שאני שומע:

1. צלילים קסומים ומענגים.
  2. בלתי מעייף כך שניתן לשמוע לאורך זמן.
  3. טבעי וריאליסטי.
  4. מפורט.
  5. דינמי - שיתרגם היטב קרשנדו של ברוקנר והתפרצויות של מהלר.
  6. מידים עשירים אבל בטעם טוב...
  7. פועל היטב בווליום בינוני / נמוך.
  8. מתאים לחלל של כ- 14 מ"ר.
כאמור, אלו תנאי סף עבורי.
כל שאר הפרמטרים (כדוגמת באס תחתון נשוא השרשור) הם בגדר תוספות מבורכות.

נמר(ולא רק), אלו רמקולים - מלבד הבלה לונה - יכולים לבוא בחשבון בהתאם לרשימה הנ"ל ?

נערך לאחרונה ב:

nizans

חבר משקיען
מעורבות
10
נקודות
18
מוטי לילה טוב וחלומות שלווים ומלאי באסים מהמהנים ביותר תקבל בחלומות , אבל , בעיקר מהבלה לונה ובוודאי בחדר של 14 מ"ר.
תתייעץ עם עופר יש לו הפתרונות והרעיונות , מנסיון אישי אני יכול לומר לך ,נכתבו בשרשור הוצאות דיבה על הבס של הדובל .
לסיכום מי שמחפש חוויה מוזיקלית מהפנטת ומרטיטה ( במחיר שפוי יחסית לאודיופילים ) , אז
יש את דובל וכל השאר הם בהחלט בסדר.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113

3. טבעי וריאליסטי.
  4. מפורט.

נמר(ולא רק), אלו רמקולים - מלבד הבלה לונה - יכולים לבוא בחשבון בהתאם לרשימה הנ"ל ?

רמקול לא מנגן לבד.
יותר חשוב מאיזה רמקול תקנה, הם שאר הדברים המחוברים לרמקול והסביבה האקוסטית שאותה מערכת תנגן.
בסופו של יום, לחובב הממוצע, הרמקול אינו דבר חשוב מאוד במערכת (כל עוד הוא רמקול של יצרן רציני).
בניית מערכת מאוזנת בחלל אקוסטי מתאים, חשובה לאין ערוך מסוג הרמקול שתקנה.

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83

3. טבעי וריאליסטי.
  4. מפורט.

ממליץ ללכת להקשיב לספנדור D7. אני משוחד כי יש לי אותו אך לא מצאתי רמקול טוב ממנו למחירו וגם במחיר כפול. אם תרצה, אתה מוזמן לבוא לביקור אצלי.

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
לדעתי האישית בלבד, הרמקולים האלה ישמעו טוב (לא מצוין) בכל תחומי התדרים בתנאי שהאקוסטיקה שבחלל תהיה מספיק טובה. באופן כללי, כפי שכבר נכתב, בסטראו עדיף שהרמקול יהיה full range מבלי שיהיה צורך בסאב, ניסיתי עם סאב של REL (כמעט אינסוף אפשרויות קאליברציה), זה לא עבד.

נערך לאחרונה ב:

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
לדעתי האישית בלבד, הרמקולים האלה ישמעו טוב (לא מצוין) בכל תחומי התדרים בתנאי שהאקוסטיקה שבחלל תהיה מספיק טובה. באופן כללי, כפי שכבר נכתב, בסטראו עדיף שהרמקול יהיה full range מבלי שיהיה צורך בסאב, ניסיתי עם סאב של REL (כמעט אינסוף אפשרויות קאליברציה), זה לא עבד.

לאיזה רמקול כוונתך, לספנדור או לדובל ?

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
רמקול לא מנגן לבד.
יותר חשוב מאיזה רמקול תקנה, הם שאר הדברים המחוברים לרמקול והסביבה האקוסטית שאותה מערכת תנגן.
בסופו של יום, לחובב הממוצע, הרמקול אינו דבר חשוב מאוד במערכת (כל עוד הוא רמקול של יצרן רציני).
בניית מערכת מאוזנת בחלל אקוסטי מתאים, חשובה לאין ערוך מסוג הרמקול שתקנה.

המגבר הוא יוניסון ריסרצ' S6 SE.

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
ממליץ ללכת להקשיב לספנדור D7. אני משוחד כי יש לי אותו אך לא מצאתי רמקול טוב ממנו למחירו וגם במחיר כפול. אם תרצה, אתה מוזמן לבוא לביקור אצלי.

תודה גיא, אתאם ביקור כשאתכנן להיות באזור.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113

3. טבעי וריאליסטי.
  4. מפורט.
מוטי, אני מקווה שברור לך שלפי הפרמטרים האלה יש עשרות ומאות דגמי רמקולים שיכולים להתאים לך........אבל אני, אולי כמו שלמה, בתחושה שאתה כבר סימנת מטרה בעיגול, וכעת מנסה לקבל חיזוקים ולוודא שהמטרה "ראויה".
אז נתחיל מהסוף, לדעתי כן, בהחלט, המטרה ראויה. הרמקול מצוין. היבואן אחלה.
אבל, אם אתה באמת ובתמים עדיין פתוח לעוד אופציות (ולפי תמונת הפרופיל החדשה שלך נראה לי שאתה כבר סגור) אזי לעופר יש את הוון שוויקרט הקטן שלדעתי יתאים בול על החדר שלך ויתן, אחד לאחד, את כל 8 הפרמטרים שאתה מחפש. הרמקול הזה הרים הרבה גבות בתערכוה של דיטאון בגני התערוכה והההדגמה שלו הייתה אחת הטובות לטעמי, אם לא ה -. אל תבהל מהגודל. תן לאוזניים שלך להחליט. זה רמקול מדהים.
חוץ מזה יש עוד עשרות דגמים כאמור: ה ASW של עופר, שבימים אלה מקבלים באחד השרשורים כאן שבחים אינסופיים, הספנדור שגיא המליץ עליהם (ולדעתי גם הקטנים יותר ישבו מצוין בחדר שלך) ואפשר להמשיך ככה עם עוד אינספוף דגמים של רמקולים של רבים מהיבואנים.
רק שכדי לגבש טעם אתה חייב ללכת לשמוע.......
אני לעולם לא נסגרתי על רמקול אחד בראש, לפני שבדקתי כמה והשוותי. אם אתה כבר אחרי התהליך הזה, אז לך על הבלה לונה. אני בטוח שלא תצטרך סאב בחדר שלך. ואם אתה לפני התהליך הזה אז מציע לך לעצור הכל וללכת לשמוע עוד הרבה מאוד רמקולים. אחר כך בטח תדע אם אתה בוחר בבלנה לונה או במשהו אחר.

מצב
הנושא נעול.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור