המלצה למצלמה קומפקטית

vardity

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אני מאוד מבקשת המלצה למצלמה קומפקטית לצילום ילדים. הדרישות מהמצלמה: צילום חד, קלה להפעלה, אין לי ידע מקצועי בצילום. התקציב שלי בין 1000-2000 שקל. אני מתלבטת בין המצלמות:
RX100 של SONY
SX270 של קנון
מצלמות J של קנון.
G16 קנון
לגבי RX 100 הבנתי שזו מצלמה עם מסך מגע' האם ניתן להפעילה ללא שימוש במשך מגע? כיוון שיש כבר דור שלישי
ל-RX 00 האם כדאי לקנות אותו או את הדור הראשון שלה?
התקציב מבקשת מאוד את המלצתך המהירה
מודה לך מאוד
ורדית

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
חג שמח ורדית,

ראשית חשוב להבין מה המטרה והדרישות מהמצלמה? אחרת ההמלצות הן כלליות כמו:

אני מאוד אוהב את ה RX100 בגלל שיהיא קטנה עם חיישן של 1'' שזה גדול יותר מרוב המצלמות הקומפקטיות ולגדול החיישן קשר ישיר לאיכות התמונה. לדעתי ה RX100 דור ראשון כבר לא זמין למרות שניתן למצוא פרסומים ישנים לא אטואליים על המצלמה. הבעיה של גרסה דור 2 או 3 שהן כבר מעל התקציב

את כל המצלמות עם מסך מגע ניתן להפעיל גם ללא הימשוש במסך המגע.

הקנון SX270 ז דגם מיושן שהוחלף על ידי SX700, למרות זו מצלמה טובה היא לא ברמה מול שאר המצלמות ברשימה בגלל חיישן קטן (כאמור זה חשוב)

מצלמות ה J של ניקן זו סדרה של מצלמות ללא מראה, כלומר ניתן להחליף עדשות, אבל עם רוכשים עם עדשה אחת, אז היא מתפקדת כמו מצלמה קומפקטית (רק קצת יותר גדולה). מצלמה זו משתמשת בחיישן 1'' של סוני עם איכות תמונה דומה, עם מהירות פוקוס מעולה (מהטובות שיש).

מצלמת G16 והאחות הקטנה של ה S120 חולקות חיישן זהה קצת יותר גדול מקופקטית רגילה (עדיין קטן מ 1''), עם שילוב שתפעול נוח ואיכות תמונה לא רע במחיר סביר (אני מעדיף את ה S120 שהיא חדשה יותר עם WIFI ומסך מגע ובגוף קטן)

בתקציב הזה אני הייתי ממליץ לבדוק מצלמות ללא מראה של אולימפוס עם חיישן 4/3'' (כן אינצ ושליש), כאמור גדול החיישן חשוב שי מספר מצלמות בתקציב כמו EPM2, EPL3, EP5.

אפשרות נוספת מאוד מוצלחת אלו מצלמת ללא מראה עם חיישן בגדול של מצלמת DSLR כמו פוג'י X-M1 וסוני A5000, עם איכות תמונה מעולה בשתי המצלמות, רמה מעל המצלמות האחרות, אבל הן קצת יותר גדולות (עדיין קטנות מ DSLR)

בתקציב הזה ניתן לרכוש מצלמת DSLR אמיתית כמו קנון EOS 1200D עם עדשת קיט

מאוד חשוב לשים לב שברכישה של מצלמה ללא מראה או DSLR רוכשים אותה עם עדשה (אפשר לרכוש רק גוף, אבל אז לא ניתן לצלם :) )

לאחר שאמרתי זאת איזה כיוון נראה לך להתמקד בו? ומה השימוש של המצלמה?

vardity

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
כרמי ערב טוב
תודה רבה רבה על התשובה המהירה, רציתי לענות אך היו בעיות בהתחברות לאתר. השימוש של המצלמה הוא לצורכי צילום ילדיי בבית ובחוץ. המלצת על מצלמת קנון S120 הבנתי שיצאה כבר s200 האם היא טובה כמו S120 או לא ועל מי אתה ממליץ מבינהן? לא הבנתי לגבי המצלמות ללא מראה, האם צריך להרכיב להם עדשה מסוימת?
מבין RX 100 לבין S120 או s200 על איזו מצלמה אתה ממליץ יותר? ובאיזו חנות אתה ממליץ לקנות את המצלמה מבחינת אמינות?
מודה על תשובתך ועל שיתוף הפעולה
ורדית

vardity

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
ושכחתי לומר לך שאני רגילה לצלם במצב אוטמט במצלמה. האם במצלמה של SONY RX100 2 יש מצב אוטומט? האם התיפעול של RX 100 2 קל?
המטרה שלי היא לצלם תמונות חדות בלי להתאמץ בהחלפת עדשות או כיוונים כלשהם?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
OK, זה קצת מבלבל היות וחושבים ש S200 טובה יותר מה S120 בגלל מספר גדול יותר, אז לא ממש ה S120 היא דגם מוצלח יותר עם חיישן (אומנם באותו גדול) מוצלח יותר ועם עדשה טובה יותר וכן בעלת עוד מספר יכולות כמו שמירת תמונות RAW ב S120 וללא יכולת זאת ב S200. היות והמחיר קרוב מאוד אני ממשיך להמליץ על ה S120 מול ה S200

הסוני RX100 היא מצלמה עם חיישן גדול יותר מזה שיש בקנון S120 וזו נקודה חשובה לאיכות תמונה וכן היא מומלצת יותר, הבעיה שהיום לדעתי כבר לא ניתן להשיג את הדגם הראשון של המצלמה (למרות שיש פרסומים, אבל לא תמיד יש מצלמה שניתן לרכוש מאחרי הפרוסם) ודגם השני והשלישי של המצלמה כבר מדבר על מחירים מעל 2300 ש"ח.

במחיר של של 2000 ש"חי יש לדעתי מצלמות יותר מוצלחות מ RX100 - כמו סוני NEX 3N או סוני A5000 עם עדשת 16-50. מדובר על מצלמות עם חיישן עוד יותר גדול ועדיין בגדול סביר.

אפשרות נוספת מואד מוצלחת היא אולימפוס E-PL3 או E-PM2 עם עדשת 14-42 שנכסות בתקציב עם פתעול נוח ומהיר ואיכות תמונה מוצלחת.

להסיר ספק כל מצלמה היום תומכת בצילום אוטמטי וכמה שהמצלמה מתקדמת יותר כך היא תפיק תמונות טובות יותר גם במצב אוטמטי.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור