מהו הצליל הגרוע ביותר ששמעת אי פעם?

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
לפני כעשרים שנים הייתי אצל חבר, היה זה טייפ קסטות שניגן קסטה NORMAL וזייף לו להנאתו. זהו הצליל הגרוע ביותר שאי פעם שמעתי, כמו רדיו שעון זול באוזניים שלך.

תומר

daz

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
43
שהשכנים שלי עושים חאפלאת מוזיקה מזרחית בקריאוקי

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
לא חשוב. טעות שלי.

נערך לאחרונה ב:

jabareen

חבר משקיען
מעורבות
195
נקודות
43
לגבי בגדד, בגדד הייתה פעם אחת הבירות המתקדמות (culture & civilisation) אבל העולם כולו החליט להרוס אותה.

נערך לאחרונה ב:

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
לגבי בגדד, בגדד הייתה פעם אחת הבירות המתקדמות (culture & civilisation) אבל העולם כולו החליט להרוס אותה.

:בעד: עיר שבנויה משני צדי נהר צריכה להיות מיוחדת ואכן כך היא בגדד.
האמת גם חיפה עיר שמשלבת הר וים יש בה יופי מיוחד.(ללא קשר לעניני הזיהום:()

daz

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
43
הצליל הכי יפה שהיתי רוצה לשמוע זה איזה פצצה נחמדה שנופלת על הכור האטומי באיראן..חח

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
:בעד: עיר שבנויה משני צדי נהר צריכה להיות מיוחדת ואכן כך היא בגדד.
האמת גם חיפה עיר שמשלבת הר וים יש בה יופי מיוחד.(ללא קשר לעניני הזיהום:()
אבל כפרה, כמעט כל עיר גדולה בנויה משני צידי נהר, אלא אם כן היא במדבר, לא?
פאריז, לונדון, סט. פטרסבורג, אמסטרדם, ניו יורק..... מה עוד?

לגבי הזיהום, זה פשוט לא יאומן באיזה תרבות של טרנדים וריגושי חדשות אנחנו חיים. לא השתנה בתודעת הציבור של הזיהום בחיפה שום דבר בעשורים האחרונים (דווקא מבחינת הזיהום עצמו היה ועוד איך שיפור. אני במקרה קצת מעודכן כי קרוב משפחה שלי עובד במשרד ממשלתי שבודק את הפעילות הזאת ועשו הרבה כדי להפחית אותה). עכשיו פתאם החליטו לקפוץ על זה?

חיפה גם ככה היא עיר שממותגת בארץ כמשהו לא קיים, משהו שלא נמצא בכלל על המפה. אין בה כלום חוץ מדו קיום ושווארמה. אז עכשיו כל המפגרים האלה שנותנים חומר לתקשורת ולובשים מסיכות על הפה והאף עוד יותר דואגים לקבור את הדימוי של העיר היפה והמתה הזאת, ולחרוץ את גורלה שיהיה תלוי על ילדים עד גיל 18 ומטה, או משפחות צעירות ומעלה. שכבת ביניים - אין כאן.
התקשורת המזויינת הזאת - ברגע שהיה את פריט החדשות הראשון שהתחיל את טרנד הזיהום האחרון לפני כמה ימים, ישר התחילה לשים שירים ענתיקות ברדיו ששרים על חיפה כעיר של פועלים וסבלים. כי זה הדבר היחיד שיש פה.

פשוט עצוב.

ויונה יהב? עוד אופורטוניסט... רוכב על גלים.

ואפילו חנות אודיופילית אחת נורמלית אין פה. רק בני טסלר שומר על גחלת מסורתית של קצת פרואקים ומורדנט שורטים ופטיפונים. כל השאר זה פלזמות.
זהו. סיימתי.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
:)

נערך לאחרונה ב:

שי קציר

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
16
צלילים גרועים, צורמים, עקרים, אנליטיים, רעים, מחרידים, מעייפים ומציקים, שמעתי רק ממערכות אודיופיליות: מערכות קונבנציונליות, ובעיקר אלו מהעידנים האנלוגיים, אינן מסוגלות בכלל להשמיע את התדרים, בהם מתחוללים כל המרעין בישין הסוניים הללו: אין צליל גרוע יותר, ממערכת אודיופילית בלתי מאוזנת.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113

לפחות פריז ,לונדון,חיפה ,בגדד אין הבדל מבחינת המואזין :)

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
אבל כפרה, כמעט כל עיר גדולה בנויה משני צידי נהר, אלא אם כן היא במדבר, לא?
פאריז, לונדון, סט. פטרסבורג, אמסטרדם, ניו יורק..... מה עוד?

לגבי הזיהום, זה פשוט לא יאומן באיזה תרבות של טרנדים וריגושי חדשות אנחנו חיים. לא השתנה בתודעת הציבור של הזיהום בחיפה שום דבר בעשורים האחרונים (דווקא מבחינת הזיהום עצמו היה ועוד איך שיפור. אני במקרה קצת מעודכן כי קרוב משפחה שלי עובד במשרד ממשלתי שבודק את הפעילות הזאת ועשו הרבה כדי להפחית אותה). עכשיו פתאם החליטו לקפוץ על זה?

חיפה גם ככה היא עיר שממותגת בארץ כמשהו לא קיים, משהו שלא נמצא בכלל על המפה. אין בה כלום חוץ מדו קיום ושווארמה. אז עכשיו כל המפגרים האלה שנותנים חומר לתקשורת ולובשים מסיכות על הפה והאף עוד יותר דואגים לקבור את הדימוי של העיר היפה והמתה הזאת, ולחרוץ את גורלה שיהיה תלוי על ילדים עד גיל 18 ומטה, או משפחות צעירות ומעלה. שכבת ביניים - אין כאן.
התקשורת המזויינת הזאת - ברגע שהיה את פריט החדשות הראשון שהתחיל את טרנד הזיהום האחרון לפני כמה ימים, ישר התחילה לשים שירים ענתיקות ברדיו ששרים על חיפה כעיר של פועלים וסבלים. כי זה הדבר היחיד שיש פה.

פשוט עצוב.

ויונה יהב? עוד אופורטוניסט... רוכב על גלים.

ואפילו חנות אודיופילית אחת נורמלית אין פה. רק בני טסלר שומר על גחלת מסורתית של קצת פרואקים ומורדנט שורטים ופטיפונים. כל השאר זה פלזמות.
זהו. סיימתי.
לא גר בחיפה, אבל בהחלט משתתף בעצב על מה שקורה בעיר הזו. יחד עם זה קצת מוגזם לבוא בטענות אל מי שמוחה על זיהום האויר בעיר הזו ולא מאתמול כידוע וגם בצדק רב, אפילו אם זיהום האויר הצטמצם משמעותית. הנמען הרלבנטי צריכה להיות המדינה שמקיימת תעשייה כבדה מזהמת, מסוכנת ומכוערת בלב אחד האזורים היפים בעולם, ובמקום לשקול כיצד לסלקה מהמפרץ, עוד מתכננת וברצינות להרחיב את שטחי התעשייה הללו, כמו גם אחסון וזיקוק הדלקים שם. חיפה הינה בין השאר מה שהיא, לא בגלל המוחים, אלא בשל הסיבה למחאתם..

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
לא גר בחיפה, אבל בהחלט משתתף בעצב על מה שקורה בעיר הזו. יחד עם זה קצת מוגזם לבוא בטענות אל מי שמוחה על זיהום האויר בעיר הזו ולא מאתמול כידוע וגם בצדק רב, אפילו אם זיהום האויר הצטמצם משמעותית. הנמען הרלבנטי צריכה להיות המדינה שמקיימת תעשייה כבדה מזהמת, מסוכנת ומכוערת בלב אחד האזורים היפים בעולם, ובמקום לשקול כיצד לסלקה מהמפרץ, עוד מתכננת וברצינות להרחיב את שטחי התעשייה הללו, כמו גם אחסון וזיקוק הדלקים שם. חיפה הינה בין השאר מה שהיא, לא בגלל המוחים, אלא בשל הסיבה למחאתם..
"קרוב המשפחה" שלי, שהוא קרוב מאד, עובד במשרד ממשלתי שתפקידו לפקח על גופים ממשלתיים אחרים, בתחום איכות הסביבה. הלוואי והיתה לי פלטפורמה לכתוב את כל מה שאני סופג ממנו, כדי להראות תמונת מצב מאוזנת, מעמיקה, מקצועית וחשוב יותר מכל - פרגמטית, לבעיית המפרץ. הנה לך מספר טעימות:
קודם כל, כל הדוחות האלה מתייחסים עד לשנת 2007. אבל משנת 2007 ועד היום עברו בחישוב מהיר 8 שנים. היתה התקדמות מאד משמעותית מאז, בכל הנוגע לצימצום הזיהום. המדיניות של הגופים הממשלתיים הנוגעים בדבר היא של BEST AVAILABLE TECHNOLOGY, מונח מתפלצן שמשמעותו נגזרת משמו: משתמשים בטכנולוגיה הטובה ביותר כדי להוריד את רמת הזיהום. לא אוטופי. אופטימלי. מציאותי.
בנוסף, החלופות לבתי הזיקוק כמעט ולא קיימות. יש לך מליון ואחת בעיות שיצוצו ברגע שיעתיקו את המפעלים. מה למשל יעשו עם 12,000 עובדים? ברגע שמישהו יעלה על דל שפתיו את נושא ההעתקה, מייד ועדי העובדים של כל המפעלים ירימו צעקה השמיימה, ואז מה שיש לך בכי"ל יראה כמו משחק ילדים לעומתם.
שנית, איפה לעזאזל להעתיק את המפעלים האלה? לנגב? המקומות האלה צריכים להיות קרובים לנמל. אז איפה יש עוד נמל? אשדוד. מה יש באשדוד? עוד בתי זיקוק.

אבל אתה יודע? כל נושא זיהום האויר הוא בכלל לא הבעיה האמיתית. הבעיה האמיתית היא מיכלי האמוניה הענקיים שיושבים כמו פצצה מתקתקת. אבל הם לא גורמים לזיהום אויר. אז אף אחד לא מדבר עליהם. ולהם כבר מצאו פתרונות אך השינוע הוא מאד בעייתי כי אמוניה צריכה להיות משונעת בקירור עמוק למנוע הפצה של גז רעיל לאויר.

בקיצור, זה קשקוש בלבוש שמטופל במדיניות סבירה ונכונה, וגם אם היא לא כזאת - הדרך שבה נזכרים פה פתאם כי אין מספיק פיגועים שיגרמו לנו לשכוח - היא לא ראויה וגורמת לעיר נשכחת עוד נזק תדמיתי, הרבה יותר מזיהום הזה.
פתאם אנשים לא יכולים לצאת מהבית. נו באמת. התקשורת צריכה לעשות כסף מעוד חשיפות לפרסומות, אז היא ממשיכה לפמפם לנו את מה שאנחנו רוצים לקרוא, במקום לתת דו"ח מאוזן ונכון שמסביר באמת את תמונות המצב.

בואו נצעק לשמיים: חיפה עיר ג'יפה. ואחרי זה מתפלאים שכולם בורחים מפה. מינימום בייג'ינג עשיתם ממנה.
לא רואה ממטר אף עיר אחרת בארץ - חוץ מירושלים - ביופי ובירוק שלה. בטח לא את בית הזונות הגדול בתבל - א.ק.א ת"א.

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
חיפה.. חיפה... התגוררנו בשכונת הדר :)
עזבנו לצפון הרחוק והירוק כשהייתי בגיל 11.

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
כבר שנים אני מחפש פה את הזונות של מתנוש ולא מוצא ...

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
"קרוב המשפחה" שלי, שהוא קרוב מאד, עובד במשרד ממשלתי שתפקידו לפקח על גופים ממשלתיים אחרים, בתחום איכות הסביבה. הלוואי והיתה לי פלטפורמה לכתוב את כל מה שאני סופג ממנו, כדי להראות תמונת מצב מאוזנת, מעמיקה, מקצועית וחשוב יותר מכל - פרגמטית, לבעיית המפרץ. הנה לך מספר טעימות:
קודם כל, כל הדוחות האלה מתייחסים עד לשנת 2007. אבל משנת 2007 ועד היום עברו בחישוב מהיר 8 שנים. היתה התקדמות מאד משמעותית מאז, בכל הנוגע לצימצום הזיהום. המדיניות של הגופים הממשלתיים הנוגעים בדבר היא של BEST AVAILABLE TECHNOLOGY, מונח מתפלצן שמשמעותו נגזרת משמו: משתמשים בטכנולוגיה הטובה ביותר כדי להוריד את רמת הזיהום. לא אוטופי. אופטימלי. מציאותי.
בנוסף, החלופות לבתי הזיקוק כמעט ולא קיימות. יש לך מליון ואחת בעיות שיצוצו ברגע שיעתיקו את המפעלים. מה למשל יעשו עם 12,000 עובדים? ברגע שמישהו יעלה על דל שפתיו את נושא ההעתקה, מייד ועדי העובדים של כל המפעלים ירימו צעקה השמיימה, ואז מה שיש לך בכי"ל יראה כמו משחק ילדים לעומתם.
שנית, איפה לעזאזל להעתיק את המפעלים האלה? לנגב? המקומות האלה צריכים להיות קרובים לנמל. אז איפה יש עוד נמל? אשדוד. מה יש באשדוד? עוד בתי זיקוק.

אבל אתה יודע? כל נושא זיהום האויר הוא בכלל לא הבעיה האמיתית. הבעיה האמיתית היא מיכלי האמוניה הענקיים שיושבים כמו פצצה מתקתקת. אבל הם לא גורמים לזיהום אויר. אז אף אחד לא מדבר עליהם. ולהם כבר מצאו פתרונות אך השינוע הוא מאד בעייתי כי אמוניה צריכה להיות משונעת בקירור עמוק למנוע הפצה של גז רעיל לאויר.

בקיצור, זה קשקוש בלבוש שמטופל במדיניות סבירה ונכונה, וגם אם היא לא כזאת - הדרך שבה נזכרים פה פתאם כי אין מספיק פיגועים שיגרמו לנו לשכוח - היא לא ראויה וגורמת לעיר נשכחת עוד נזק תדמיתי, הרבה יותר מזיהום הזה.
פתאם אנשים לא יכולים לצאת מהבית. נו באמת. התקשורת צריכה לעשות כסף מעוד חשיפות לפרסומות, אז היא ממשיכה לפמפם לנו את מה שאנחנו רוצים לקרוא, במקום לתת דו"ח מאוזן ונכון שמסביר באמת את תמונות המצב.

בואו נצעק לשמיים: חיפה עיר ג'יפה. ואחרי זה מתפלאים שכולם בורחים מפה. מינימום בייג'ינג עשיתם ממנה.
לא רואה ממטר אף עיר אחרת בארץ - חוץ מירושלים - ביופי ובירוק שלה. בטח לא את בית הזונות הגדול בתבל - א.ק.א ת"א.
1. הרעיון לפיו זיקוק דלקים בלב אזור עירוני מאוכלס בצפיפות הוא ענין שאינו מזהם, מזיק ומסוכן, הוא מופרך. לא צריך קרוב או רחוק במשרד ממשלתי, די בהבנה ולו שטחית של הנושא וביחס של העולם המערבי המתקדם לנושאים הללו.
2. העובדה שמיכלי האמוניה מסוכנים מאין כמותם, הוא כמובן נכון, אין בכך כדי להפחית מניזקה של התעשיה הכבדה שבמפרץ, יש בה תוספת. יותר מכך יש בה המחשה להנחה המסתברת שלמדינה אין רצון אמיתי להתמודד עם הקורה במפרץ.
3. כך גם הקשיים שפרטת, שכולם כמובן נכונים, אבל ניתן ויותר מכך, הכרחי להתמודד איתם ולא להוסיף חטא על פשע בדמות תוכניות לפיתוח אזורי התעשייה הללו שבמפרץ ומקורן באותה סיבה בשלה נמנעת המדינה מלהתמודד עם הענין הזה, שהרי זה הפתרון הקל והזול יותר. והתושבים, והמפרץ ?, אלו חיים ורגילים כבר שנים עם הקטסטרופה שמונחת לפתחם, אז למה לחפש מקום חדש שיצטרך להתרגל לכך וזה גם עולה המון, זו המדיניות וזה מקור הצרה האמיתי, העדר האומץ להתמודד עם בעיות קשות ורציניות כמו זו שבמפרץ חיפה.
4. חיפה עיר ג'יפה לא בגלל שצועקים את זה, היא כזו בגלל שהיא כזו. גם אם התושבים ישתתקו או יספרו לכולם שמה שרואים במפרץ זה בעצם צובר צעצועים ציבעוניים לא מזיק ומאיר יופי בלילה, זה לא ישנה את המציאות המאוד עגומה ומאוד מטרידה שקיימת בה.
5. ובכדי לחזור לנושאי הפורום, לזכרוני החזקת פעם בטייגר של אנסאמבל, אם נכון ועדיין ורוצים להתפטר ממנו, אני פה, גם בפרטי כמובן.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
אתמול בלילה, בתום ישיבה ארוכה, משרד הבריאות הוציא הודעה ממנה משתמע שהוא חוזר בו מחלק מהקביעות שהתפרסמו במכתב שפרסם פרופ' גרוטו ערב החג. ההסתייגות היא מהקביעה לקשר לכאורה בין זיהום האוויר במפרץ לבין תחלואת ילדים בסרטן.
צריך להבין שפרופ' גרוטו לא ערך מחקר אלא פרש אסופת מחקרים שהצטברו במהלך השנים, לבקשת גורם כלשהו (כנראה מתחומי הבנייה והפיתוח או משהו כזה). בפרשנותו הוא כנראה טעה ולא דייק בהתנסחות שלו לגבי תחלואת הילדים. לגבי תחלואת המבוגרים לעומת זאת הוא דייק כי אכן הוכח קשר בין התחלואה מוגברת בסרטן לבין רמות הזיהום במפרץ, לפחות עד למועד עריכת המחקרים הרלבנטים - כלומר עד לשנת 2007 (ילדים חולים במחלות סרטן שונות ממבוגרים, בעיקרן לוקמיה וסרטן מוח. מהספרות והמחקרים הקיימים בעולם, אין ולא הוכח קשר בין הזיהום במפרץ, או בכל מקום אחר בעולם, לבין תחלואת סרטן ילדים).

התקשורת לא מחוללת מהומות. היא מדווחת לציבור את מה שהיא מגלה. זו חובתה וזו זכותנו. אגב, למיטב ידיעתי המכתב של פרופ' גרוטו בכלל לא נשלח לתקשורת, אלא הודלף לה על ידי מישהו. מי שמלין על התקשורת, אני לא מאחל לו לחיות יום אחד במשטר או אקלים שבו אין תקשורת חופשית. צריך אולי לצאת לרילוקיישן בטהרן/עירק/תימן/סוריה/מוסקבה או אינדונזיה כדי להעריך את התרומה של התקשורת החופשית לאיכות החיים של כל אחד מאיתנו.

לגבי חיפה מול יתר הערים, אני קצת מסכים עם מתנוש, גם בעיני היא עיר חביבה ונעימה, אחת ששווה לגור בה. קשה לי להסכים עם דעותיו לגבי ירושלים ותל אביב. ירושלים התדרדרה בשנים האחרונות והפכה לטעמי לעיר בלתי נסבלת. זה לא רק הלכלוך והטינופת בכל פינה - לפעמים נדמה שמאז טדי קולק אף אחד פשוט לא מנקה אותה יותר - זו גם ההקצנה החברתית-פוליטית-דתית. עיר שרוב תושביה (היהודים והערבים) עניים, הקיצוניות פושה בה בכל פינה וכל "תפארתה" על עברה. שום בשורה לעתיד. יעידו על כך יותר מכל נתוני ההגירה השלילית - הרוב המוחלט של בני ובנות העיר נוטש אותה לטובת ערים אחרות. מחזורים שלמים נעלמו מהעיר בשלושים השנים האחרונות. צעירים מרחבי הארץ שמגיעים ללמוד באוניברסיטה לא נשארים, ואילו החרדים והערבים לעומתם נשארים גם נשארים. ותל אביב.....בתל אביב אני לא רוצה לגור, אבל אני עובד בה. אז נכון שהיום מאוד אופנתי לסקול את העיר ואת תושביה ולכנות אותה בכינוי המטופש "בועה", אבל אוי ואבוי לנו על כך. איך אמר מי שאמר - מה הטיקט של ישראל היום בעולם? מדינה מערבית, דמוקרטית, ליברלית, פתוחה, תוססת, היי טק.....כל מה שתל אביב.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
1. הרעיון לפיו זיקוק דלקים בלב אזור עירוני מאוכלס בצפיפות הוא ענין שאינו מזהם, מזיק ומסוכן, הוא מופרך. לא צריך קרוב או רחוק במשרד ממשלתי, די בהבנה ולו שטחית של הנושא וביחס של העולם המערבי המתקדם לנושאים הללו.
אני לא יודע מי לוקה בחוסר- אתה בהבנת הנקרא או אני בהבעה בכתב.
איפה ראית שכתבתי איפשהו שבתי הזיקוק לא מזהמים? כמה מטומטם אתה חושב שאני כדי להעלות טענה כזאת אווילית?
3. כך גם הקשיים שפרטת, שכולם כמובן נכונים, אבל ניתן ויותר מכך, הכרחי להתמודד איתם ולא להוסיף חטא על פשע בדמות תוכניות לפיתוח אזורי התעשייה הללו שבמפרץ ומקורן באותה סיבה בשלה נמנעת המדינה מלהתמודד עם הענין הזה, שהרי זה הפתרון הקל והזול יותר.
מילים הם אכן זולות, בייחוד כשלכותב אין ידע מלא לגבי מה נעשה עד היום, מה החלופות, ומה המחיר של כל אחת מהן. בוא נצא להפגין ונזעק השמימה בדבר אוזלת היד של כל הנוגעים בדבר מבלי להבין מה המחיר שנשלם על כל מהלך אחר שיעשו. למה? כי זה יותר קל.
זה מדהים איך אזרח מין השורה (וגם אם אתה לא כזה ויש לך ידע מקצועי בנושא, זה לא משתקף מטענותיך) חושב שכל בעיה ניתנת לפיתרון, והקשיים היחידים הם פוליטיים או כספיים.

ובמשפט אחד: אין פיתרון מלא לסוגיית בתי הזיקוק שאינו טומן בחובו הקרבות ופשרות עצומות. בין אם הן בטחוניות, תעסוקתיות או תברואתיות.
4. חיפה עיר ג'יפה לא בגלל שצועקים את זה, היא כזו בגלל שהיא כזו. גם אם התושבים ישתתקו או יספרו לכולם שמה שרואים במפרץ זה בעצם צובר צעצועים ציבעוניים לא מזיק ומאיר יופי בלילה, זה לא ישנה את המציאות המאוד עגומה ומאוד מטרידה שקיימת בה.
חיפה היא עיר מהממת ויפהפיה, בערך כמו בית הקברות היפה שיש בפאתיה הדרומיים עם נוף פסטרולי המשקיף לים. אתה תמשיך להגיד שהיא ג'יפה, ואני אמשיך להגיד שהיא העיר הכי יפה והכי מתה בארץ. וזה לא סותר את העובדה שהמפרץ מסריח מהזיהום של בז"ן, אבל הרבה פחות מלפני עשור והרבה הרבה פחות מלפני שלושה עשורים.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
אתמול בלילה, בתום ישיבה ארוכה, משרד הבריאות הוציא הודעה ממנה משתמע שהוא חוזר בו מחלק מהקביעות שהתפרסמו במכתב שפרסם פרופ' גרוטו ערב החג. ההסתייגות היא מהקביעה לקשר לכאורה בין זיהום האוויר במפרץ לבין תחלואת ילדים בסרטן.
.
.

התקשורת לא מחוללת מהומות. היא מדווחת לציבור את מה שהיא מגלה. זו חובתה וזו זכותנו. אגב, למיטב ידיעתי המכתב של פרופ' גרוטו בכלל לא נשלח לתקשורת, אלא הודלף לה על ידי מישהו. מי שמלין על התקשורת, אני לא מאחל לו לחיות יום אחד במשטר או אקלים שבו אין תקשורת חופשית. צריך אולי לצאת לרילוקיישן בטהרן/עירק/תימן/סוריה/מוסקבה או אינדונזיה כדי להעריך את התרומה של התקשורת החופשית לאיכות החיים של כל אחד מאיתנו.
מה שלומך? משעשע אותי דפוס ההגנה הסידרתית שלך. על כולם אתה מגן - על התקשורת, על חיפה, עלי, על תל אביב ... רק על ירושלים לא.

ובקיצור, לגבי התקשורת: שמע, אני לא למדתי לא תקשורת ולא עיתונאות. אבל כשאני רואה תקשורת שכל מה שהיא עושה היא לפלוט החוצה כל דבר שנזרק לרגליה, מבלי לחשוב פעמיים על ההשלכות של הדברים, על אמיתותם ודיוקם, זה בעיני עליבות - ויתירה מכך - הרסנות.

הרי מה זה היה כל הסיבוב המיותר והפיאסקו המטופש הזה בששה ימים האחרונים? כל הדיונים האינסופיים בין משועממים כמוני וכמו רועי51, כל הבלבולי מוח בתקשורת וכמות הלייקים, השיירים, הצפיות וההתעסקות במשהו שלאחר מספר ימים הוכח כלא מדויק ולא נכון? מי היחיד שהרוויח מזה?
1. התקשורת. הצליחה למשוך הרבה קהל ולמכור עוד הרבה פרסומות.
2. ראש העיר המטומטם של חיפה שתפס גלשן ורכב על גל הטרנד הזה בתקווה למנף אותו לעוד כמה קולות בקלפי או פופולאריות במועצת העירייה.

איך שאר תושבי המדינה בכלל, ותושבי המפרץ בפרט, יצאו נשכרים מכל הפיאסקו הזה? סתם. התעסקות בשטויות. ראש הצב יצא, ונכנס חזרה.(ועוד לא החלטתי אם יצא ונכנס מהבית שלו, או יצא ונכנס מהחלחולת). לא קרה כלום.

לגבי חיפה מול יתר הערים, אני קצת מסכים עם מתנוש, גם בעיני היא עיר חביבה ונעימה, אחת ששווה לגור בה. קשה לי להסכים עם דעותיו לגבי ירושלים ותל אביב. ירושלים התדרדרה בשנים האחרונות והפכה לטעמי לעיר בלתי נסבלת. זה לא רק הלכלוך והטינופת בכל פינה - לפעמים נדמה שמאז טדי קולק אף אחד פשוט לא מנקה אותה יותר - זו גם ההקצנה החברתית-פוליטית-דתית. עיר שרוב תושביה (היהודים והערבים) עניים, הקיצוניות פושה בה בכל פינה וכל "תפארתה" על עברה. שום בשורה לעתיד. יעידו על כך יותר מכל נתוני ההגירה השלילית - הרוב המוחלט של בני ובנות העיר נוטש אותה לטובת ערים אחרות. מחזורים שלמים נעלמו מהעיר בשלושים השנים האחרונות. צעירים מרחבי הארץ שמגיעים ללמוד באוניברסיטה לא נשארים, ואילו החרדים והערבים לעומתם נשארים גם נשארים. ותל אביב.....בתל אביב אני לא רוצה לגור, אבל אני עובד בה. אז נכון שהיום מאוד אופנתי לסקול את העיר ואת תושביה ולכנות אותה בכינוי המטופש "בועה", אבל אוי ואבוי לנו על כך. איך אמר מי שאמר - מה הטיקט של ישראל היום בעולם? מדינה מערבית, דמוקרטית, ליברלית, פתוחה, תוססת, היי טק.....כל מה שתל אביב.

חייבים תל אביב בארץ, כדי להזכיר לנו שיכול להיות משהו מערבי ומודרני ופלורליסטי ומתקדם במזרח התיכון המוקף בברברים. אבל זה לא עושה אותה פחות יומרנית ופחות בית זונות.
לגבי ירושלים, קטונתי. מילתך היא המילה האחרונה :).

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
התיקון של פרופ' גרוטו, לא מוציא את העוקץ מהסיבה להתלהטות היצרים, המוצדקת לטעמי. ממילא הענין בו אנחנו מדברים אינו שיעורי התחלואה הקשה בחיפה, אלא השאלה למה חיפה היא ג'יפה לדעתי והעיר הכי מקסימה בעולם לדעתך. העובדה שהיא מזוהמת, מסריחה ומסוכנת, גם היא אינה במחלוקת כנראה, אבל כל מיני סיפורים על העובדה שזיהום האויר שבה הולך ונעלם עם השנים, משרתת את האינטרסים של התעשייה הכבדה, כמו גם את אלו של קברניטי העיר שרק רוצים להרחיב את האזורים הללו ומנטרלת את חריפות הדרישה לסלק אותה מהמפרץ, וזה בלי קשר להיותם מבוססים ונכונים כנראה.
הענין הוא שאחד האזורים היפים בעולם הולך ונהרס ובאופן מודע וחסר התחשבות באיכות החיים של התושבים בחיפה, אינו פחות ממקומם. גם היחס שלך מראה על השלמה עם הענין הזה וזה אולי מטריד מכל, כי למי שחי בכפר שמריהו או סביון או רמת השרון, או לונדון והוא בעל אינטרסים בתעשייה הנזכרת, סביר שהאסתטיקה ( אם נשכח מכל השאר לרגע ) של המפרץ לא מזיזה את קצה הזרת אבל למי שחי בעיר הזו וכותב כאן שזה יקר מדי, או קשה מדי, או ארוך מדי לשנות, לא חשוב למה ובכל מקרה העיר הזו יפה גם עם כל מארג הצנרת, הארובות, ענני העשן ולהבות האש שבלב מפרצה, אז בעצם איזה סיבה יש לי לקטר כשאני בכלל נמצא איזה 100 ק"מ דרומה.
אתה מכיר מישהו שרוצה לעבור ולגור בחיפה מסיבות הקשורות בנופיה המרהיבים, או באיכות החיים שהיא מציעה, אני לא.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הרמקולים של היפריון היו הרמקולים הגרועים ביותר ששמעתי. נכון, שמעתי גרועים מהם, אבל בהתחשב במחיר, בהצהרות היצרן, הוא הרמקול ה״מנצח״.

מכיוון שהחברה לא קיימת כבר, אני מרשה לעצמי להזכיר את זה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור