הודעה ראשונה - שיפור איכות הסאונד אצלי

• פותח הנושא An7i
  • פורסם בתאריך

An7i

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
לכל חברי הפורום שלום!

זה כבר שנים רבות שאני חש שאני סובל מאוד משמיעת מוזיקה בכל מיני מקומות וסיטואציות ורק בתקופה האחרונה בעיקר בזכותכם ובזכות הפורום הלא פחות ממדהים הזה..הבנתי למה.

כנראה שיש לי אוזן קצת יותר רגישה לסאונד ומה שמנוגן על ידי רוב המערכות המצויות פשוט לא זה!!
יצא לי פעם אחת ויחידה לשמוע מוזיקה שטלטלה אותי וגרמה לי לזכור אותה עד היום.
פעם שהייתי בן 15 (היום אב לשלושה ילדים) , הייתי שוטף מכוניות. באחת הפעמים הגיעה מכונית יוקרה שבתא המטען שלה היה מלא חומרה שקשורה לסאונד, שמעתי מילים שלא הבנתי כמו שפורפרות וקרוסים ועוד ועוד ועוד...
הדבר היחיד שאני זוכר משטיפת המכוניות הזו זה את הצמרמורת שאחזה בי בשעה שנכנסתי לרכב והבחור השאיר את המערכת מנגנת.. ע-ו-ל-ם א-ח-ר. בפעם הראשונה בחיים שמעתי מוזיקה שלעניות דעתי הייתה סוף סוף נעימה ואמיתית לאוזן ולנפש.

קיצורו של דבר אני לא הולך להלאות אותכם עם סיפורים אלא ממש צריך את עזרתכם המלומדת.
לאחר מספר ימים שבו אני חורש את הפורום בניסיון להבין מי נגד מי, מה נגד מה, הגעתי למסקנה שאני צריך פשוט להתייעץ איתכם.

נתחיל במה אני לא מחפש (או הרבה יותר נכון, אין לי תקציב לחפש חח).
אני לא מחפש ציוד יקר מאוד של עשרות אלפי שקלים לכבל ומאות אלפי שקלים לרמקול או מגבר.. לא כי אני לא חולם על זה בלילה פשוט אין לי את התקציב כרגע..

נכון להיום, ואני מקווה שלא תקבלו כוויה בעין מהתיאור, היות ואתם חיים על טהרת האיכות...
אני משתמש במחשב שולחני רגיל, מחובר בכבל רמה ז לרסיבר (ככל הנראה מדבקה ממה שקראתי פה) בשם : Sherwood RD-6502 שעלה לי גרוש וחצי בזמנו וחשבתי שאני הולך לשמוע בו אכות חח.

העסק הזה מחובר לשני רמקולים מסוג: Wharfedale Atlantic 100
הרמקולים אגב, שמעתי שנחשבים סבירים אבל לאחר שהתינוק שלי מעך את שני הממברנות שלהם פנימה, אין לי מושג איפה התשבחות עומדות.....כמו כן שימוש של כמה שנים ברמקולים האלה עם ציוד בעייתי ותצורת שימוש בעייתית (פיקים של סאונד על ההתחלה) גם מהם אין לי הרבה ציפיות.

בשורה התחתונה:

החלטתי להתחיל ולשפר את איכות הסאונד שלי מהיסוד בצורה בנויה ומיוסדת כאשר אני בערך בערך יודע מה הם התקציבים שלי לשנה הבאה.

1: הבנתי ממכם שלנגן סאונד מהמחשב as is ישירות לרסיבר זה בלאי... ופתרונות יקרים מידי כמו לנגן מנגן איכותי וכו לא באים כרגע בחשבון, אז קראתי והבנתי שישנו פתרון DAC שממיר לי את האות מהמחשב לאנלוגי ולחלק מהמוצרים יש גם יציאות אופטיות (שזה נחמד \ או שלא? לא יודע חח).
אז כרגע אני צריך ממכם שהמלצה חמה ל - DAC במחיר שלא יעלה על 1000 ש"ח.

2: כבלים כבלים כבלים... הדבר שהכי זילזלתי בו בחיים והשקעתי 15 שקל לכבל פתאום מסתבר שהוא חשוב.. אז כמובן המלצה חמה לקבלים שלא יעברו את רף ה - 200 ש"ח כרגע (אני בוודאי אחליף בהמשך אבל כרגע חשוב לי להרגיש את השינוי של ה - DAC במערכת ולא בא לי להתבאס ממנו בגלל כבלים של 15 שקל). ובנקודה הזו אני אעיר שיש לי כבר כבל SPDIF שאולי תגידו לי שעדיף לי להתחבר איתו מה - DAC לרסיבר ובזה חסכנו את ההשקעה הנ"ל.

3: אני לא הולך לשאול עכשיו על כל הרכיבים של המערכת שניתן לשפר כי אלף הזמן שלכם יקר ובית זה לא הזמן והתקציב לזה, מה שכן הייתי רוצה שתשימו את עצמכם במקומי ובתור אחד שמת לשמוע סאונד טוב מהמערכת שלו (ומתעקש להשתמש במחשב). איך אתם בכלליות הייתם משפרים.. האם לא נכון להתחיל כמו שאני חושב מ - DAC וכבלים?
זכרו שכרגע התקציב שלי 1000, עוד שלושה חודשים אולי יפתח לי עוד כמה אלפים לנושא וכו וכו.
אשמח מאוד לתגובות שלכם, אז סליחה על החפירה ותודה מראש.

asafbenhaim

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
ממליץ על hegel hd2. אם אתה כמובן מתכוון לעבוד דרך usb ( אין לו כניסה אופטית). יש כמה מסתובבים בלוחות. אפילו ראיתי אחד שמוכר כבל usb איכותי.
תגיד לי אם תרצה לינק.

An7i

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אסף תודה רבה על ההתיחסות אבל המוצר הנ"ל עולה 1700 ש"ח הרבה מעבר לתקציב שלי כרגע ומה גם שאני לא בטוח או לא מבין אם הוא יותר טוב מכמה DAK שעשו להם פה סקירה ומאוד המליצו עליהם, כמו לדוגמא: HRT-Music Streamer II
הסקירה שלו על ידי נמר נראית מאוד מפתה ומחירו חצי!
http://www.dtown.co.il/articles/2536.html

מה אתם אומרים?

ron1999

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
לגבי ההמלצה שלך לDAC:
יש Rpac של ארקאם בלוח השני ב700 שקל,
אני חושב שסביב המחיר הזה מדובר בDAC לא רע בכלל
http://www.hometheater.co.il/vt222898.למכירה-Arcam-rPac.html

ההגל המומלץ גם הוא לא רע, אבל הוא ברמת מחיר אחרת (בה יש לו תחרות יפה מאוד מכל מיני מוצרים אחרים טובים לא פחות) ובכל מקרה, הוא "גדול" על הסט אפ האמור בכמה מספרים

לדעתי צריך לשים דברים בפרופורציה - אתה כרגע עם סט אפ שבמילים הכי עדינות נחשב ל"בסיסי"
לזרוק כסף על כבלי USB או אינטרקונקטים בשלב הזה יהיה בזבוז מוחלט - ההבדלים שתוכל או לא תוכל לשמוע יהיו זניחים ובעיקר מדומיינים,יש פה אנשים עם מערכות של עשרות אלפי שקלים שמשתמשים בכבלים לא ממותגים ונהנים מכל רגע במערכת שלהם, אני מאוד בספק עם בסט אפ בסיסי כל כך תוכל להשקיע בכבלים שיישמשו אותך אחר כך למערכות אחרות.

דבר נוסף - לגבי סדר השדרוגים שלך,
להתחיל עם DAC יכול להיות מענין, עדיין אם אתה מחפש שינוי משמעותי - אתה לא תראה אותו עד להחלפת המגבר, ואחר כך התאמה של רמקולים להגברה שתבחר.

אני לרגע לא מזלזל בחשיבות של מקור טוב, אבל בלי הגברה שתדע מה לעשות עם המקור הזה ובלי רמקולים שיידעו להשמיע אותו - השינוי המיוחל לא יגיע.

itzik2305

אוהב את התחום
מעורבות
149
נקודות
43
אני ממליץ על musical fidelity m1 מיד שנייה כמובן. במחיר כזה לא יהיו לו מתחרים

An7i

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תודה ענקית לכל הממליצים, ובפרט לרון על התשובה המפורטת, אני לומד ממכם המון!

אני חושב שאני אדבוק בנמר ובהמלצה שלו (
HRT-Music Streamer II).

לגבי הכבלים, אני מבין מה אתה אומר לגבי כבלים לא ממותגים ואני לגמרי איתך בעניין רק שגם ברמה הנמוכה של העסק

יש את הסיניים שהם המיץ של ה*** שכל שבוע אתה מפסיק לשמוע באחד הכבלים כי הוא התנתק ויש את הנורמליים.

אז שאלתי היא מאיפה קונים כבל נורמלי או איזה חברה היא נורמלית לכבל כדי לא לאכול אותה שוב ושוב עם כבל זוועה.

ron1999

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
אחרי שכל המערכת שלך תהיה זהב -
תתפנה לחפש כבלים שיישמעו כמו שבא לך.
עד אז - תתעסק במה שחשוב באמת.

בינתיים כבל נורמלי קונים בהום סנטר
השאלות שלך, באנלוגיה מתחום הרכב הן בסגנון של "אני נורא רוצה פרארי, אבל עד שיהיה לי כסף לקנות אחת אני משקיע בריפוד יפה למושבים"
כבלים למערכת הם לא הרבה יותר מריפוד יפה למושבים - זה מצטלם נהדר אבל הרבה תכלס אין בזה.

An7i

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אחלה טוב לדעת, אני מעדיף לשאול כל שאלה דבילית ככל שתיהיה ולא לבזבז כסף לחינם.

שנאמר "אין הביישן למד ואין הקפדן מלמד"

תודה

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
אני הייתי מחליף קודם את הרמקולים, שגם בלי המעיכה הם לא מי יודע מה....זו סדרה פחות מוצלחת של וורפדייל....
לדעתי זה ייתן את השינוי המבוקש.
לאחר מכן DAC ולאחר מכן הגברה.
השרווד שלך הוא לא מוצר מדבקה אבל בהחלט בסיסי.
ארז

An7i

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אבל מישהו פה אמר וגם שמעתי את זה בכמה מקומות שצריך להתאים את הרמקולים להגברה. אני עלול למצוא את עצמי עם רמקול שמצריך הגברה יקרה על מנת להתמודד איתו או משהו כזה? או שאני מדבר שטויות? חח.

כך או כך, רמקולים הם דבר שאני אשקיע עליו לא מעט, ואני אצטרך את עזרתכם המדהימה בנושא על מנת שלא להתחרט לאחר הקנייה. אני עוד צריך לעשות שיעורי בית פה באתר על מנת להבין מה אני צריך...

אני כמובן הולך על רמקולים מדפיים כי מצבי השמיעה שלי יהיו בישיבה מול המחשב במרחק של ין 40 סנטימטר בישיבה מול המחשב או במקסימום מרחק של מטר בישיבה על ספה (כשאני רואה סרט במסך של המחשב).

השאלות המתבקשות בשלב ההוא יהיו:

1: איזה רמקולים מדפיים יתאימו לסגנון שרובו היפהופ אבל מידי פעם גם מזרחי קצבי.

2: האם יש צורך לשדך להם סאב? (הרמקולים שכרגע יש לי מכסים למשל טווח של בין 20Hz - 55KHz).
והבנתי שסאב נועד להשלמה של טווח תדרים נמוך שרמקולים מסוג מסויים לא יודעים לכסות או לא מכסים טוב
ומצד שני באחת מחוות הדעת פה קראתי שקשה עד בלתי אפשרי להגיע לאיזון של צלילים כאשר משדכים סאב..

3: מהוא הרמקול המועדף בטווח המחירים שיהיה אז... (סביר להניח שבאיזור ה - 3000 ומטה)

4: פעם כשהתחתנתי קפצתי לביקור אצל הדי ג"י לפני החתונה והוא השמיע לי כל מיני שירים דרך המוניטורים שלו
הייתי המום מהאיכות אבל מאז רק קראתי וקראתי שזה בכלל רמקולים שקופים שלא נועדים לייפות צליל אבל היי אני נהניתי מאודד (אולי כי לא היה לי למה להשוות ואולי כי הם היו יוקרתיים ושיקפו חדות צליל שלא הכרתי, לא יודע)ץ
בקיצור גם זו התלבטות שיש לי ולכן אני משקיע המון זמן בלקרוא פה..

ושוב... תודה

נערך לאחרונה ב:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
במצבך הייתי שוקל ברצינות מוניטורים מוגברים, למשל של אודיואנג'ין.
שמעתי בזמנו את דגם הבמבוק המוגבר שלהם והוא נשמע אחלה.
http://www.audioengine.co.il/#!a5--/c111
יסגור לך גם את העניין של הגברה.
ארז

An7i

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
וואי, לא ידעתי שיש כזו אופציה.

חברים למישהו יש חוות דעת נוספת או תומכת בהצעה הזו?
האם ניתן לוותר על המגבר ולשדך פשוט DAC למוניטורים מוגברים וליהנות מאיכות גבוהה? פירוט צלילים ובס נעים ומלטף לאוזן?

haim sultan

חבר משקיען
מעורבות
291
נקודות
63
כבלים כבלים כבלים...

אני משתמש בכבלים שעלו לי 100 שח' (קניתי אותם לפי משקל), הכבלים עשויים מסיבי נחושת טהורה ומצופים כסף, עם בידוד טפלון (כבל שבשימוש הצבא), איכותו אינה נופלת מלא מעט כבלים יקרים שיש בשוק (מניסיון אישי ועדיין משתמש בהם).

אם זה מעניין אותך, אוכל לתת לך פרטים נוספים.

בהצלחה.
חיים - 054-5884658

Eliel Saad

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
18
אני משתמש בכבלים שעלו לי 100 שח' (קניתי אותם לפי משקל), הכבלים עשויים מסיבי נחושת טהורה ומצופים כסף, עם בידוד טפלון (כבל שבשימוש הצבא), איכותו אינה נופלת מלא מעט כבלים יקרים שיש בשוק (מניסיון אישי ועדיין משתמש בהם).

אם זה מעניין אותך, אוכל לתת לך פרטים נוספים.

בהצלחה.
חיים - 054-5884658
נשמע מעניין הפאון שלי מת לבינתיים נדבר :]

liorms

חבר משקיען
מעורבות
50
נקודות
28
לך על ה audio engine, תקבל הרבה במחיר סביר.
ב3000 במשומש תקבל הרבה גאנק, לא מוזיקה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור