לתת לרמקולים חיים חדשים

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
קניית רמקול ב 20000 שקל לא נותנת לך ינדיקציה על הרמקול עצמו חוץ מגימור יפה ושם טוב של היצרן. היצרן עצמו השקיע ברמקול במקרה הטוב אולי 2000 שקל - שער המחיר הוא עלויות פירסום, רווחים של דילרים, חנויות וכ....
don't be so naive

נכון שיש פערים גבוהים בין מחיר ייצור למחיר מכירה, אני גם מסכים שיצרנים חוסכים ברכיבים שונים, אבל בניגוד לדבריך אני סבור שיצרן חוסך במקומות בהם הוא חושב שאפשר לחסוך. אחרת, אם לא להיות נאיביים כמו שאתה מציע, המשמעות היא לקנות מוצר הכי זול של יצרן ולהחליף את כל הרכיבים של המוצר ברכיבים איכותיים אותם אקנה אצלך - וכך המוצר הזול יהפוך ל TOP OF THE LINE? אני מספר לך: בדקתי, וזה לא עובד ככה.
מה שאני מסכים הוא שהחלפת רכיבים משנה את הצליל. אם זה טוב או רע, מניסיוני זה יכול להיות רע, ואם זה רע, אי אפשר להחליף את הרכיבים בחזרה למקוריים ולקבל החזר על הרכיבים המשובחים.

אריה

dupo

חבר משקיען
מעורבות
24
נקודות
18
לא מציע לאודיופילים להתעסק בשדרוג ללא נסיון. אני נותן את השירות הזה עשרות שנים. יש מעגלים, שאין להם השפעה ישירה על הסאונד ואתא כניראה נתקלת בכזה. חוץ מרצון צריך גם ידע ונסיון.

האדם שביצע את ההחלפה הוא מהנדס מוסמך ובין השאר חובב מוסיקה \ אודיופיל , גם הוא, כמוך נותן את השירות הזה עשרות שנים (ידע וניסיון) ומדובר על החלפת קבלים במגבר. אז מה קבלנו? , משהו שיש לו ניסיון כמו שלך לפחות , בוגר מוסד אקדמי- בעל תעודת הנדסה מוכרת (ידע) (מה שאני לא בטוח שיש לך) ובכל זאת העסק לא צלח.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,588
נקודות
113
קניית רמקול ב 20000 שקל לא נותנת לך ינדיקציה על הרמקול עצמו חוץ מגימור יפה ושם טוב של היצרן. היצרן עצמו השקיע ברמקול במקרה הטוב אולי 2000 שקל - שער המחיר הוא עלויות פירסום, רווחים של דילרים, חנויות וכ....
don't be so naive

אתה יודע,כמו שאומרים לשיפוצניק "יש לך עבודה שניראה /נישמע ע"מ שנוכל להחליט"?

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63
אגב, אני לא מבין למה אנשים רצים להחליף קבלים ועדו רכיבים שונים במגברים, אבל כשמגיעים להחלפות בקרוסאובר כולם מתחלחלים?

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,475
נקודות
113
אגב, אני לא מבין למה אנשים רצים להחליף קבלים ועדו רכיבים שונים במגברים, אבל כשמגיעים להחלפות בקרוסאובר כולם מתחלחלים?
לך תראה ברצלונה סיטי ,עכשיו מחצית.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
לא מבין למה נותנים במה לפירסומת כזאת בוטה של עסק, מפי אדם שלא כתב בפורום מעולם, כזו שעוברת על אתיקה פורומית בסיסית.
אולי מחר אני אתחיל לפרסם את העסק שלי גם? היה לי אתר לאודיו מבוסס מחשב... נראה לי אני ארים אותו שוב ואשתמש בפורום דו-ערוצי בשביל לקדם את האתר.

לגופו של ענין / אדם / שירות;
אדוני היקר, השירות שאתה מציע הוא בעייתי במקרה הטוב ויכול לגרום לנזק לתוצאה במקרה הרע.

אני, בתור אדם שהתחום יקר לליבו, וחשובה לי איכות המערכת שלי, לא אתקרב למישהו שמציע לי לנתח רמקולים שעלו לי עשרות אלפי שקלים, בשביל הסיכוי שאולי זה יישמע טוב יותר. כי זה באותה מידה יכול גם להשמע פחות טוב.

אולי השירות שאתה מציע מכוון לאנשים בעלי רמקולים בעלויות נמוכות, שעבורם הסיכון הוא נמוך יותר. כל הקומבינטורים DIY האלה שמסתובבים סביב הזנב של עצמם.

אבל בכל מקרה, אנא אל תמכור לנו אשליות שכולנו טפשים כי לא התחלנו לשחק עם קבלים וסלילים בקרוסאובר שלנו.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
אני לא הייתי משחק עם רכיבים פנימיים של מוצר יקר.
יכול להיות שמוצר יקר ישן שנדרש לרענן אז אולי הסיכון לא כזה גדול.
אני לא רואה את יישום הגישה הזאת בתחומים אחרים - ברכבים למשל...גם יש קיטים לשיפור וזה לא תפס.
אני אישית לא מאמין שזן גישה נכונה לקחת צמיגים וג'נטים של מכונית מירוץ ולהלביש אותם על רכב משפחתי...זו רק דוגמא לעניין ההתאמה בין רכיבים שהוזכר פה קודם.
ארז

chorussp

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
מזה דרכתי על היבלת שלך? יש לך דברים יקרים כמו מגבר או רמקולים שהם בנויים לנצח? תשמור אלהם. כמו כל דבר בחיים, גם מוצרים האלה דורשים לפעמים חידוש וריענון.
לא רוצה לרדת לרמת הדיבור שלך. אם יש לך משהו להגיד בנושא הטכני - אשמח לדון בזה, אם לא, על תזלזל באחרים

chorussp

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אני מדבר מנסיון של עשרות שנים והכרות של ממש. מדובר בדרך כלל על הרמקולים עם דרייברים, שהרמה שלהם גבוהה בהרבה מזו של רכיבי קרוסובר. זה לא החלפת צמיגים - זה שינוי כללי. אתן רק דוגמה אחת מתוך מאות - ProAc Response 1S- קבלי פוליאסטר הזולים ביותר - לטוויטר של Scan-Speak שיכול לתת רזולוציה פנטסטית ובמה גדולה. עלות של רכיבי קרוסובר ברמקול - לא יותר מ-150 ש"ח. טרמינלים, עשויים מפליז אפילו בלי ציפוי זהב - צריך עד דוגמאות?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
מזה דרכתי על היבלת שלך? יש לך דברים יקרים כמו מגבר או רמקולים שהם בנויים לנצח? תשמור אלהם. כמו כל דבר בחיים, גם מוצרים האלה דורשים לפעמים חידוש וריענון.
לא רוצה לרדת לרמת הדיבור שלך. אם יש לך משהו להגיד בנושא הטכני - אשמח לדון בזה, אם לא, על תזלזל באחרים

1. על תזלזל = אל תזלזל. אין כמו פירסומת בפורום ועוד אם שגיעות כתיב. אני לא מזלזל בך, אני כועס עליך.

2. כן, דרכת לי על היבלת של אוכלי חינם מפרסמים בפורום. אתה רוצה להציג את מרכולתך? (תירגום = להציע משהו למכירה) קנה שטח פירסום בפורום המסחרי ואל תזבל את הפורום עם ההצעות האלה, בדיוק כמו שאף יבואן או עסקן אחר בפורום לא עושים.
ליאיר פורמן יש ניסיון בתחומים דומים לשלך. ראית אותו פעם מפרסם כמוך?
הוא אפילו שם 80 ש"ח לשנה וקונה דומיין, ועוד 30 ש"ח לחודש על איחסון אתר, ויש לו אתר לתפארת מדינת ישראל: www.audioclinic.co.il.
למה אני מראה אותו? כי הוא מתנהג כמו עוסק בתחום ולא כמו חאפר שמנסה לתפוס טרמפ על קהילת יעד רלוונטית.

3. כדי שכל ההדיוטות בפורום (לא אדיוטים, הדיוטות. זה משהו אחר) יבינו מה אתה מציע, חשוב להבין שהשינוי שאתה עושה יכול להיות טוב, יכול להיות רע, ויכול להיות כל דבר באמצע. בניגוד ליצרן שמוציא מוצר שנמכר באלפי יחידות ויש לו הרבה מאזינים והרבה פידבקים, השינוי שאתה עושה הוא ספציפי, משתנה מרמקול לרמקול, ולא מבטיח תוצאה אלא שינוי. הוא נשען על ניסיון שלך, שאין לאף אחד מושג מה הוא חוץ מלך.
אם זה לטובה או לרעה אי אפשר לדעת עד שלא מנסים. וגם כשמנסים ובהתחלה זה נראה טוב, זה יכול להיות גרוע לאחר האזנה ממושכת יותר לאחר כמה ימים או שבועות. לכן, בעיני, עד שאין CASE STUDIES של כמה עשרות "שיפוצים" כאלה שנעשו בדיוק באותו אופן, ויש להם רקורד מוכח של הצלחה, המוצר שאתה מציע לא שווה כלום.

ביום שאתה תבוא ותטען: "שיניתי 50 רמקולים RESPONSE 1S/C באותה צורה בדיוק, וכמעט כל הלקוחות חזרו אלי מרוצים", ותצהיר שאתה יכול להחזיר את המצב לקדמותו עם החזר כספי מלא אם הלקוח לא מרוצה, אז אפשר יהיה לקחת אותך ברצינות.

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
יש כמה בעיות שצריך לחשוב עליהן:

1. האם באמת רכיב יותר יקר שנמדד טוב יותר נשמע יותר טוב? לא, לא בהכרח. גם מגבר שנמדד טוב יותר לא ישמע בהכרח עדיף על מגבר עם נתונים טכניים פחות טובים.
2. האם רכיב כזה שבמצב מסוים שיפר, ישפר בכל מצב? גם כאן התשובה היא לא בהכרח וגם כאן אם ניקח אנאלוגיה להגברה - מגבר שהיה טוב במערכת אחת, עלול להשמע (למשל) חריף ומעצבן באחרת.

המסקנה היחידה היא שצריך לשמוע ולהשוות לפני הקניה, כדי לוודא שיש שינוי, שהוא שינוי ששווה את הכסף, ושהוא שינוי לטובה ולא לרעה. מכיון שהשוואה אינה אפשרית כנראה, כי אי אפשר לשים את המוצר "לפני השינוי" ולהשוות אותו למוצר "אחרי השינוי", מדובר בהימור.

נערך לאחרונה ב:

chorussp

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
מצתער על שגיעות כתיב -לא נולדתי עם השפה הזות.
תבקר ב- www.sound-depot.com זה אתר שלי ותבין עד כמה אתא לא צודק.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
מצתער על שגיעות כתיב -לא נולדתי עם השפה הזות.
תבקר ב- www.sound-depot.com זה אתר שלי ותבין עד כמה אתא לא צודק.

לא צודק בקשר למה? אמרתי שאין לך אתר?

נהפוכו, אני שמח שיש לך אתר. כל הכבוד. הצעד השני - במתותא ממך - קח את ההצעות שלך לפורום המסחרי.

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
אני יכול להבין ביקורת ברמה המקצועית, או באופן ההתנהלות של chorussp
(בין אם אני מסכים, ובין אם לאו).
ביקורת לגופו של עניין/נושא, בהחלט לגיטימית.
אך מה הקשר לעברית של chorussp ?!
(או כל אחד אחר).
יש מי שהינו עולה-חדש. השני דיסלקט...והשלישי מתקשה בעברית. אז?
לא מן הראוי להעביר ביקורת על זה.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
אני יכול להבין ביקורת ברמה המקצועית, או באופן ההתנהלות של chorussp
(בין אם אני מסכים, ובין אם לאו).
ביקורת לגופו של עניין/נושא, בהחלט לגיטימית.
אך מה הקשר לעברית של chorussp ?!
(או כל אחד אחר).
יש מי שהינו עולה-חדש. השני דיסלקט...והשלישי מתקשה בעברית. אז?
לא מן הראוי להעביר ביקורת על זה.

יקירי,
אני מבין שזה צורם לך לקרוא את זה. אבל אני משתמש בפורום; אני לא המנהל שלו ולא חלה עלי חובה להיות סובלני כלפי כל חבריו.
אישתי שתחיה, עלתה לארץ לפני שנתיים וכבר למדה לכתוב "אתה". (ולא אתא)
בעל הדומיין (שהוא גם פותח השרשור) נמצא בארץ לפחות 6 שנים. איך אני יודע? בדוק מתי הוא קנה את הדומיין:
http://whois.domaintools.com/sound-depot.com

עילגות ושגיאות כתיב במכתב אהבה זה דבר אחד. בפורום זה דבר אחר, קל וחומר בפוסט פירסומי המקדם עסק. אני מפרש את זה כחוסר כבוד. קשה להעביר את זה דרך בודק איות אוטומטי? העובדה שזה לא נעשה מעידה בעיני על חוסר כבוד של הכותב לקהל הקוראים שלו.

זכותך המלאה לפרש את זה אחרת.

yehudaa

חבר משקיען
מעורבות
62
נקודות
28
יבגני יכל להציג עצמו בצורה הרבה יותר מקצועית ולקבל יחס בהתאם .
דבר נוסף אתה לא יכול לבוא לקהל מסוים ולנסות למכור לו מוצרים ולטעון שהם לא מבינים כלום מהחיים שלהם - זה זלזול .

אם יש משהו שאני לא אוהב בבעלי עסקים זה כאלה שהחליטו מסיבה תמוהה לנהוג בזלזול בקהל לקוחותיהם .

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
אני מאוד מקפיד בבית ובחינוך הבנות שלי על עברית נכונה, ממש כמו שאמי ז"ל הקפידה איתי.
אבל, אני מכבד את מי שלא הקפידו כך בביתם ולכן לא קיבלו הזדמנות ללמוד את השפה כראוי, או מי שעלו ארצה (ארץ קולטת עליה, זוכרים?) ולא קלטו את השפה, עדיין.
חסרים לנו "עולים ותיקים" שאחרי עשרות שנים מדברים עברית עילגת? את טל ברודי אתם מכירים?
אז יסלחו לי מתן והאחרים, לא יפה "להיכנס" כך בבחור בגלל שגיאות כתיב, בולטות ובוטות ככל שתהיינה.
אפשר לחלוק על גישתו האודיופילית/טכנית, אבל למה לרדת על יכולת ההתבטאות שלו בעברית? מן הסתם ברוסית הוא אוכל פה כמעט כל אחד, אז מה החוכמה?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
אני מאוד מקפיד בבית ובחינוך הבנות שלי על עברית נכונה, ממש כמו שאמי ז"ל הקפידה איתי.
אבל, אני מכבד את מי שלא הקפידו כך בביתם ולכן לא קיבלו הזדמנות ללמוד את השפה כראוי, או מי שעלו ארצה (ארץ קולטת עליה, זוכרים?) ולא קלטו את השפה, עדיין.
חסרים לנו "עולים ותיקים" שאחרי עשרות שנים מדברים עברית עילגת? את טל ברודי אתם מכירים?
אז יסלחו לי מתן והאחרים, לא יפה "להיכנס" כך בבחור בגלל שגיאות כתיב, בולטות ובוטות ככל שתהיינה.
אפשר לחלוק על גישתו האודיופילית/טכנית, אבל למה לרדת על יכולת ההתבטאות שלו בעברית? מן הסתם ברוסית הוא אוכל פה כמעט כל אחד, אז מה החוכמה?

יאללה יאללה, נו... אם הבן אדם לא יודע לכתוב "אתה" , שלא יכתוב פירסומות בפורום. לא מקבל את זה, לא סובלני לזה ולא מוכן להבין את זה.
אני מזכיר לך שאנחנו לא מדברים על שיחה בין חברים באימייל אלא על הודעה בעלת תוכן מסחרי מובהק הפונה לקהל לקוחות פוטנציאליים. אני משתמש בדברי יהודה ומוציא אותם מהקשרם: "אני מרגיש שמזלזלים בי כשאני קורא טקסט כזה".
חוץ מזה, לא זכור לי שקראתי פוסט של טל ברודי לאחרונה. וגם אם הוא כתב, ובעברית קלוקלת, אז מה זה אומר? אם יש אחד שנותן דוגמה רעה, זה אומר שהיא צריכה להיות מעכשיו הסטנדרט?

אבל זה באמת לא העיקר בפוסט. אני לא אתייחס לזה יותר כי זה סתם לחפור בקקי. יותר חשובה היא מהות הפוסט, קרי הדרך שבה נעשתה ההצעה, וההצעה עצמה.
ההצעה - מנקודת המבט של צרכן המסתכל על שיפצור הקרוסאובר כמוצר מסחרי (בניגוד לפרוייקט DIY סטייל אלדר שעושים בבית בשביל הכיף) - בעייתית במקרה הטוב ולא מציעה שום ערובה להצלחה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
לא מבין למה נותנים במה לפירסומת כזאת בוטה של עסק, מפי אדם שלא כתב בפורום מעולם, כזו שעוברת על אתיקה פורומית בסיסית.
אולי מחר אני אתחיל לפרסם את העסק שלי גם? היה לי אתר לאודיו מבוסס מחשב... נראה לי אני ארים אותו שוב ואשתמש בפורום דו-ערוצי בשביל לקדם את האתר.

לגופו של ענין / אדם / שירות;
אדוני היקר, השירות שאתה מציע הוא בעייתי במקרה הטוב ויכול לגרום לנזק לתוצאה במקרה הרע.

אני, בתור אדם שהתחום יקר לליבו, וחשובה לי איכות המערכת שלי, לא אתקרב למישהו שמציע לי לנתח רמקולים שעלו לי עשרות אלפי שקלים, בשביל הסיכוי שאולי זה יישמע טוב יותר. כי זה באותה מידה יכול גם להשמע פחות טוב.

אולי השירות שאתה מציע מכוון לאנשים בעלי רמקולים בעלויות נמוכות, שעבורם הסיכון הוא נמוך יותר. כל הקומבינטורים DIY האלה שמסתובבים סביב הזנב של עצמם.

אבל בכל מקרה, אנא אל תמכור לנו אשליות שכולנו טפשים כי לא התחלנו לשחק עם קבלים וסלילים בקרוסאובר שלנו.
צודק ב-100% בכל הנאמר, למעט זה שגם לרמקולים בעלויות נמוכות הייתי מציע לשקול פעמיים, ולו רק בגלל העניין שקונים פוטנציאליים לאו דווקא יאהבו את הרעיון אם ידעו עליו, ועוד פחות יאהבו את זה אם לא יספרו להם (שזו ממש רמאות).

(זה עוד לפני הקטע -- שלדעתי אינו לעניין -- עם שגיאות הכתיב)

נראה לי שייש מקום לשקול למחוק את השירשור הזה.

עמיר

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור