Nikon D5000 - מצלמת DSLR עם מסך מסתובב וגם וידאו

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
719
נקודות
113
שרשור תגובות עבור המאמר: Nikon D5000 - מצלמת DSLR עם מסך מסתובב וגם וידאו

א

אורח

אורח
נראה שיש לה איכות תמונות / צילום זהה ל- D90.

א

אורח

אורח
כתבה טובה אבל חסר לי כמה דברים:

איזה עדשה המצלמה נמכרת או דהיא נמכרת ללא עדשה.

אם נמכרת עם עדשה איזו עדשה וכמה זום אופטי

המסך נפתח כלפי מטה, האם ניתן, כאשר המסך פתוח למקסימום למטה לסובב 360 מעלות?

א

אורח

אורח
אני רוצה לקנות מצלמה אבל אני לא ממש מצליחה למצוא את ההבדלים ולהגיד מה יותר עדיפה
D90 או D5000????

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
המצלמה נמכרת עם עדשת קיט 18-55mm VR
מסך ה- LCD נפתח כלפי מטה וניתן לסובב אותו על צירו.

D5000 מול D90 : דגם D90 שייך לסדרה אחת גבוהה יותר, עם גוף גדול וקצת יותר כבד, הכולל יותר לחצני גישה ישירה, יש גם מנוע פוקוס פנימי, לעומת ה- D5000 שחסרה מנוע פוקוס פנימי (מחייב עדשות עם מנוע פנימי לקבלת פוקוס אוטומטי).
ל- D5000 יש מסך LCD מפרקי, החיישן דומה עד זהה בשתי המצלמות וגם איכות התמונה כמעט זהה.

orenbek

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
הי ליאור,
ראשית, תולה לך על הזמן שהנך מקדיש למתן מענה עבור הדיוטים שכמותי :)

בכל מקרה, התכוונתי לרכוש D90 בקרוב.
אך צצה בפני הזדמנות לרכוש D5000 עם עדשת הקיט. זאת, בעלות של 3000 ש"ח בלבד.

ביכולתי "להתאמץ" עוד קצת ולרכוש את ה D90. אך בכל זאת.. שתי שאלות:
1. האם ה D5000 הנה מצלמה שמומלצת על ידך, בלי שום קשר ל D90?
2. האם במשוואת העלות\תועלת בעלות, שווה ללכת עליה, ביחס ליתרונות שמספקת ה D90?

קח בחשבון:
מצד אחד, זו עתידה להיות ה SLR הראשונה שלי.
מצד שני, אני לומד מהר, קולט מהר ורץ קדימה. אחד שאוהב להגיע ישר למנה העיקרית ומסתדר שם בדר"כ.

לתגובתך, אודה :)

אורן

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
שלום וברוך הבא,
מבחינת איכות תמונה, שתי המצלמות כמעט זהות.
ה- D90 נבדלת בגוף שכולל יותר לחצני קיצור (גישה ישירה לפונקציות) ובכך שהיא כוללת מנוע פיקוס פנימי, בניגוד ל- D5000 שמחייבת שימוש בעדשות עם מנוע פיקוס (אם ברצונך לקבל פוקוס אוטומטי).

animoshe

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
היי, אני לא צלם מיקצועי, בעיקרון אני בכלל אנימטור, אני עושה גם וידאו ארט ועבודות עם סטילס, מה שאני מחפש זה בעיקר לצילום וידאו אבל עם שליטה בסוג העדשה ובפוקוס, הדבר הזה לצערי בלתי אפשרי במצלמות וידאו לא מקצועיות, והמחירים של המיקצועיות הם בסביבות ה2-3 אלף אירו, בעיקבות זה התחלתי לבדוק על מצלמות סטילס עם אופציה לוידאו, מה שבעצם נותן לי שליטה בפוקוס והעדשה כמו שרציתי, השאלה היא מה המיפרט של הוידאו.. כמה זמן צילום, איכות, כמה פריימים לשניה, ורגישות לתנועה..? מה אתה יכול להגיד לי על הd5000 או הd90 לאומת הd7 של canon ? כי המחיר באמת נראה הרבה יותר מושך.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
CANON 7D מסוגלת לצלם באיכות גבוהה של 1080p וביט רייט בהשוואה ל- D5000 שמצלמת 720p.
במה הכוונה "רגישות לתנועה"?

animoshe

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
לוידאו

תראה, אני בעיקרון מחפש בשביל וידאו, אבל מאוד חשוב לי שליטה בפוקוס ובעדשה, מצלמות וידאו שנותנות לי שליטה כזאת עד כמה שידוע לי עולות בין 2-3 אלף אירו, וגם אז אין לי מושג איך משיגים לדוגמא- עדשה רחבה... וכמה זה עולה... זה די סרט. אז התחלתי לחפש על מצלמות סטילס שיש להן אופציית וידאו, אז ככה, הדי7 של קנון היא בערך באותו מחיר אבל נשמע לי הרבה יותר נוח למצוא לה עדשות שונות, וגם אולי על הדרך אני יצלם קצת סטילס... נשמע לך הגיוני? או שפיספסתי איזה משהו..? בקיצור, איך שאני בודק עליה נפל מבטי על הדי5000 והדי90 של ניקון, שלאומת הדי7 של קנון הם כימעט בחינם... מחשיד, חייב להיות פה איזה דפק. אני לא מבין בזה יותר מידי, אבל למצלמות האלו אמור להיות חיישן מעולה והן מצלמות באייץ' די... לא יודע מה לחשוב, ואני מת כבר לקנות מצלמה.

animoshe

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אה.. לא ראיתי את התשובה.. סליחה, רגישות לתנועה הכוונה כשהמצלמה מוחזקת בידיים בעת צילום הוידאו

animoshe

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אגב, בהשוואה לPD או למצלמות וידאו ברמה הזו, מה הרווח ומה ההפסד?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
ל- 7D יש איכות וידאו טובה יותר.
מגוון עדשות ושליטה בפוקוס תמצא בשתי החברות.
המצלמות הללו כבדות ויציבות יותר ביד בהשוואה למצלמות וידאו של חובבים, אבל גם נוחות פחות להחזקה לאורך זמן בגלל צורת הגוף.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
הקנון 7D היא מצלמה לשימוש מקצועי יותר, היא כבדה יותר, עמידה במזג אויר וכו', ולא מתחרה בניקון 5000, שהיא מצלמת חובבים, עשוייה קל, קטנה, עדינה.
720 זו רז' הרבה יותר קטנה מ 1080.
בקיצור, אתה משווה גולף GTI לפולו רגילה.
מצלמות DSLR "רגישות לתנועה" מאד. כלומר, התמונה לא יוצאת יותר מדי יציבה.
אבל יש תוספות יעודיות לקולנוען החובב שנועדו לעזור בדיוק בנקודות אלה.
http://store.zacuto.com/

animoshe

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
סחטן עליך, איתי הגיתי, כבר עליתי על החסך בניקון 5000 ו90 עכשיו אני רק מתלבט אם ללכת על הd7 של קנון או באותו סכום לנסות להשיג איזה מצלמת וידאו בונבונה, מצד אחד נראה לי יותר מסובך לשחק עם העדשות, מצד שני אני מפחד שפיספסתי משהו משמעותי בהבדל בין מצלמת וידאו למצלמת סטילס עם אופציית וידאו.
אגב, אני לא חובבן, אני פשוט בא מכיוון אחר, אומנות זה אומנות.
תודה על הזמן וההשקעה

animoshe

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
האם יש מצלמות וידאו שעולות בסביבות העשר אלף ש"ח שאפשר להחליף להן עדשות והן מצלמות בהיי דפינישן? או במילים אחרות יש מצלמות וידאו שעושות מה שהD7 של canon עושה? אני ממש לא רוצה לגלות את זה אחרי שכבר קניתי... אחת הבעיות שאני יודע שיש זה הסאונד, מה עוד? מישהו יודע? מישהו רוצה להגיד לי למה לא כדאי לי ללכת על הD7? זה עיניין של חיים ומוות!

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אני לא מכיר מצלמת וידאו בתקציב הזה שמאפשרת החלפת עדשות.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
אם זה עניין של חיים ומוות, תשקיע עוד קצת במחקר לפני שאתה קונה DSLR,
אולי תשאל בפורומים יותר יעודיים לוידאו?
יש למצלמות האלה קומפרסייה חזקה, alising, rolling shuter bug, ועוד.
רד סקרלט אמורה לצאת מתישהו, תעלה באזור ה 15K.
http://www.red.com/
דווקא סאונד פתיר, אפשר לחבר מיקרופון מקצועי.

animoshe

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תודה גבר, אבל אם אני קונה משהו של רד על כל בורג אחר כך אני צריך למשכן את החיים שלי... בא לך להסביר לי קצת יותר על alising, rolling shuter bug?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור