סקירה: אוקטב והקלישאות - קדם מגבר Octave HP300

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113
שרשור תגובות עבור המאמר: אוקטב והקלישאות - קדם מגבר Octave HP300

gil

אוהב את התחום
מעורבות
13
נקודות
18
יפה

אבל מה שהרשים אותי הוא השילוב הנפלא של קרל/אפוג'י.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
יואל,

סקירה מצויינת, תמשיך כך ;).

תומר

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אפשר קישור לרמקולים?

meir78

מושעה
מעורבות
0
נקודות
0
כל הכבוד

ככה צריך לכתוב כתבות, לא פחות מאבסולוט סאונד וסטראופייל.
יואל, תודה על תרומתך לקהילה האודיופילית.
קראתי כתבה על החברה הזאת בסיקס מונס-בהחלט ציוד OCTAVE מרשים.(Y)

FOXY

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
ביקורת מושקעת ומעניינת :)

ישר כוח (Y)

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
כמו החומוס...אחלה.

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
אני מוריד את הכובע

פשוט מעולה.!
הקדם הזה היה אצלי לא מזמן ואני חייב להדות שגם אצלי זה נשמע בדיוק כמו שתארת.

כתבה מעולה.(Y)

meir78

מושעה
מעורבות
0
נקודות
0
פשוט מעולה.!
הקדם הזה היה אצלי לא מזמן ואני חייב להדות שגם אצלי זה נשמע בדיוק כמו שתארת.

כתבה מעולה.(Y)

גם התמחור חבל על הזמן , ממש כל הכבוד ליבואן . לעומת מחירו של המכשיר בחו"ל:

http://www.stereoplay.de/Testbericht/Octave-HP-300-Mk-II_437250.html

יואל, האם תוכל לפרט את הניקוד בכתבה שלעיל?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
KLANG - קול
WERTIGKEIT - ערך, תמורה למחיר

meir78

מושעה
מעורבות
0
נקודות
0
KLANG - קול
WERTIGKEIT - ערך, תמורה למחיר

אז מה הם אומרים ? איזו תמורה יש לו?

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
הוא קיבל את הנקודות שלו (רציתי משפט תשובה למאיר, תראו מה יצא)

מגזינים גרמניים שסוקרים מוצרים – מכוניות, מצלמות, טלוויזיה, מכונות קפה - מנקדים אותם. גם באודיו. בניגוד לאמריקאים שמלהגים, או לבריטים שנותנים כוכבים או משהו, כאן זה מאד מסודר וכולל מספר מרכיבים.

בשלושת המגזינים המובילים – STEREO, AUDIO, STEREOPLAY – יש שיטות ניקוד שונות והצגה שונה שלהן, אבל הן תמיד לוקחות בחשבון את איכות הצליל (KLANG), ואלמנטים נוספים כמו איכות, שימושיות ויחס תמורה/מחיר. יש אחד שנותן ציון גם לסינרגיה למכשור או לחדר (ברמקולים).

וכדי שיהיה לעסק משמעות מעבר לנקודות, נותנים גם ציון מילולי, כולל חלוקה לקבוצות.
והכי חשוב: כל המכשירים שנבדקו מרוכזים בכל מגזין למתן ייחוס מיידי – עם הניקוד.

השיטה במגזין הנ"ל מבוססת על ציון מרבי של 100 המורכב ממקסימום 70 לצליל ועוד 30 בשלוש קבוצות למרכיבים כמו איכות ושימושיות. במגזין אחר הציון עולה ללא הפרעה ומגיע במכשירים מסוימים ל-130; באחר הוא מתחיל ב-100% למעולים ביותר ומשם יורד.

האוקטב הנ"ל קיבל 54 מתוך 70 עבור הצליל – מה שזיכה אותו בחברות בקבוצה הנכבדה ביותר: Absolute spitzenklasse – סה"כ הניקוד עומד על 82 שזה "טוב מאוד" והתמורה למחיר היא "מעל הממוצע".

ניקוד זה דבר מצוין כי הוא מאפשר השוואה מיידית ומושג מחודד מאוד – בייחוד בהשוואה מול מוצרים דומים, והרשימה הזאת מאירת עיניים

ניקוד זה לא דבר מצוין כי הוא לא לוקח בחשבון דברים שאינם ברשימת התכונות המתייחסות למכשיר (אם לא הכניסו אותן מלכתחילה; למשל: במת צליל). לפעמים ניקוד נמוך בתחום אחד פוגם בכל הניקוד, כמו בקווד 988 שיש לו בס לא מרהיב אבל הוא מעולה בתחומים אחרים. הציון הממוצע נפגע בגלל הבס, ולכן הוא לא משקף איכויות רבות אחרות בהן הוא מתעלה ואף קובע תקן.

דרך אגב, מכשירים רבים אינם נבדקים בבית אלא בחדר האזנה של המגזין
(שגם מודד אותם באדיקות)

נערך לאחרונה ב:

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
...התרשמתי מאוד לטובה מה- HP 300 MK2 (דור 2), בהדגמה בניופאן ואח"כ באירוע המשותף.
לפני מספר שבועות צרפתי קישור לאתר יפני, בו האוקטב זוכה לציון/ניקוד מאוד גבוהים:
http://www.stereosound.co.jp/hivi/bestbuy/08winter/shukei29.html
התמחור של ניל מצוין. השאלה האם כל יבואן יכול לתמחר במחיר חו"ל, עדיין להרוויח ולתת שרות ראוי, היא כבר נושא לשרשור אחר.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אין קשר לשרשור אחר.
הכל אפשרי.
השאלה זה איזה אדם אתה וכמה "קל" לך להסתכל לאנשים בעיניים.

meir78

מושעה
מעורבות
0
נקודות
0
...התרשמתי מאוד לטובה מה- HP 300 MK2 (דור 2), בהדגמה בניופאן ואח"כ באירוע המשותף.
לפני מספר שבועות צרפתי קישור לאתר יפני, בו האוקטב זוכה לציון/ניקוד מאוד גבוהים:
http://www.stereosound.co.jp/hivi/bestbuy/08winter/shukei29.html
התמחור של ניל מצוין. השאלה האם כל יבואן יכול לתמחר במחיר חו"ל, עדיין להרוויח ולתת שרות ראוי, היא כבר נושא לשרשור אחר.

אפילו הוא היה מתמחר את זה טיפה יותר גבוה לא נורא לאומת חברים ביפן שמוכרים את המכשיר

ב 8000$ , אז מצבנו בארץ לא רע בכלל(Y)

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
נהניתי לקרוא - כתוב היטב ומרתק!

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
מעניין להשוות

בין פרה שכזה לבין קונרד במחיר מקביל,לפחות בשבילי פרה של קונרד זה משהו משהו גם אם לא מדובר ב-ART .
גם ל-VTL ול- BAT יש מוצרים חלומיים בתחום וכמובן ל-VAC .
לא ברור למה אין קצת רעש מכוון קונרד והאחרים שצוינו כדי לשמור על הפרופורציה, בנוסף מעניין איך האוקטב יחסית לפסיבים הטובים כמו שערן מביא.
אהבתי את הכתיבה והיסודיות בסקירה והשפה המלוטשת -כל הכבוד ,ומקווה לסקירות נוספות ,למרות שלדעתי השילוב קרל\אפוגי לא מאפשר הבחנה ברורה שחל הציוד שנישמע לפניהם(תנו לאפוגי מגבר חזק והכל נישמע טוב ודומה)
קורא אני קריאה נרגשת למנהלי הפורום לספק ליואל אלכסנדריה ןLAMM לצורך רפרנס נכון שיביא לחברינו כתבות ניפלאות מבית היוצר של של כותב מוכשר כל כך!

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
בין פרה שכזה לבין קונרד במחיר מקביל,לפחות בשבילי פרה של קונרד זה משהו משהו גם אם לא מדובר ב-ART .
גם ל-VTL ול- BAT יש מוצרים חלומיים בתחום וכמובן ל-VAC .
לא ברור למה אין קצת רעש מכוון קונרד והאחרים שצוינו כדי לשמור על הפרופורציה, בנוסף מעניין איך האוקטב יחסית לפסיבים הטובים כמו שערן מביא.
אהבתי את הכתיבה והיסודיות בסקירה והשפה המלוטשת -כל הכבוד ,ומקווה לסקירות נוספות ,למרות שלדעתי השילוב קרל\אפוגי לא מאפשר הבחנה ברורה שחל הציוד שנישמע לפניהם(תנו לאפוגי מגבר חזק והכל נישמע טוב ודומה)
קורא אני קריאה נרגשת למנהלי הפורום לספק ליואל אלכסנדריה ןLAMM לצורך רפרנס נכון שיביא לחברינו כתבות ניפלאות מבית היוצר של של כותב מוכשר כל כך!

לפחות אני יכול לענות לך כמי שעשה השוואה כזו אצלי במערכת בביתי אז לסיכום הפרה הזה טוב יותר מקונרד וכנ"ל גם מהVAC באותו מחיר אבל נופל אל מול הפסיבי שערן מביא. (אבל הפסיבי קצת יקר יותר במעט)
מעניין מה חושב יואל?

בקשר לכתיבה של יואל, אני חייב להסכים. אני מאוד נהנה מכל כתבה שלו. הלוואי ורק ימשכו.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור