ביקורת - רסיבר קולנוע ביתי: דנון AVR-1909

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113
שרשור תגובות עבור המאמר: רסיבר קולנוע ביתי: דנון AVR-1909

ספי

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
שאלה לי אליך אלי

ציינת שאתה מעדיף לחבר את המקורות ישירות בכדי לקבל תמונה טובה יותר.

קביעה כזו מעוררת שתי בעיות:
1. בשיטה זו שאתה מציין - לא תקבל שמע Tru HD וכנ"ל, כל פורמטי האודיו החדשים. לא ברור כיצד זה חובר בעת ביצוע הבדיקה.
2. קבלת תמונה שונה טובה יותר או גם רעה יותר תתקבל רק ממקורות שאינם HDMI. אז זה תלוי איזה מעבד תמונה יש במסך במקור או ברסיבר. בחיבור HDMI הרסיבר אינו מעלה ואינו מוריד.

בברכה ושבצ שלום ספי

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ההתיחסות הסיקור היתה עבור חיבור מקור שהינו לא HD ולכן גם מקור זה לא מספק אדיו בפורמטי ה HD.
כמובן שעבור מקורות שהם HD שלא מצריך שיפור איכות השידור אני מחבר דרך הריסבר.
לא כל מקור HDMI מספק תמונה טובה ניתן לרכוש היום בארץ DVD עם יציאת HDMI בפחות מ 300 ש"ח במקרה זה אני עדיין מעדיף לחבר את המסך ישירות בחיבור סקרט או קומפוננט.

עבור שידורים שהן לא HD מנסיונות שלי עד היום ברסיברים בתחום מחיר זה וגם קצת יותר יקרים לא התקבלה תמונה טובה יותר בחיבור דרך הרסיברים מאשר בחיבור ישיר ואפילו תמונה פחות טובה - עבור רסיברים יקרים יקרים הסיפור כבר שונה.

danistar

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
16
תודה על הביקורת (-: , חיכיתי לה ולא נראה לי שהיא הפתיעה אותי . יש לי את ה 1804 שלדעתי למעט נושא ה HD והשלט המפתיע די דומה למכשיר הזה ואני מאוד מרוצה ממנו . אני מחכה שהמחירים של מכישי הטלוויזה של ה FHD ירדו קצת ואז נחשוב על שידרוגים לכל הכיוונים . ושוב תודה .

ספי

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
תודה אלי על תשובתך

אני תקוע היום עם רסיבר יקר אבל HDMI 1.1 שמסוגל להעביר פרט ל- DTS ו- DD את ה- DVD AUDIO. והוא מוגבל ל- 1080i. מצד שני הוא יכול לקרוא דיגיטלית SACD.

זוהי בעיה שהרסיברים מתיישנים בקצב רצחני, והיצרנים הללו במיוחד פיוניר וסוני לא דואגים לתאימות אחורה.

דוקא דנון ממשיכים לתמוך בדנון לינק.

ואכן חבל שהסקירה לא כללה HD וידאו ואודיו, אחרת מה הטעם להחליף לרסיבר הזה מאחד קודם שאין לו?

danistar

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
16
ספי , אני לא חושב שיש כאן התיישנות . המעבר לטכנולוגיות של HD היא ההבדל העיקרי בין הדורות , אני הייתי יכול לחיות עם ה 1804 שלי עוד שנים רבות אם לא היתה הקפיצה הטכנולוגית הזו , למעט ה HD אני לא רוה שום סיבה להחליף ...

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
הסקירה בהחלט כללה סרטים עם פסקול Dolby TrueHD ו- DTS Master Audio שהם פסקולי אודיו HD.
בוידאו HD, הרסיבר מבצע מעבר Pass Through של חומרי 1080p, כלומר הוא מעביר את האות האיכותי שמגיע מבלוריי כפי שהוא אל המסך.

m3csl

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
ליאור ,אם כבר יש טלוויזית LCD שנעשה בה שימוש בביקורת הנ"ל (המצויינת אגב) , למה לא לעשות על הדרך גם איזה ביקורת למסך ??

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
:) הרסיבר נבחן עם המסך הפרטי של כרמי שהוא אמנם דגם מוצלח אבל ותיק למדי...
כמו כן, בדקנו את הרסיבר עם מספר מסכים נוספים שהיו בביקורת אצלי, על כולם פורסמו כבר סקירות.

ספי

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
זה לא היה ברור במיוחד

הסקירה בהחלט כללה סרטים עם פסקול Dolby TrueHD ו- DTS Master Audio שהם פסקולי אודיו HD.
בוידאו HD, הרסיבר מבצע מעבר Pass Through של חומרי 1080p, כלומר הוא מעביר את האות האיכותי שמגיע מבלוריי כפי שהוא אל המסך.

לא נעשה שימוש בבדיקה בנגן בלו ריי, אני מבין שמה שהיה זה סטרימר.

ואז השאלה היא כיצד הורידו את הסרטים, ואיך נשמרים הפורמטים הללו בדיסק.

לגבי השמע הרסיבר לא מבצע מעבר אלא תלוי בהגדרות.
בדרך כלל ההגדרה היא לעצור את השמע ברסיבר ולפענח אותו ברסיבר. אם מעבירים את השמע ל- TV, בדרך כלל זה מומר ל 2 ערוצים. לא יודע איך זה אצל דנון, אבל בפיוניר זה או TV או רסיבר.

ספי

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
שלום דני

ספי , אני לא חושב שיש כאן התיישנות . המעבר לטכנולוגיות של HD היא ההבדל העיקרי בין הדורות , אני הייתי יכול לחיות עם ה 1804 שלי עוד שנים רבות אם לא היתה הקפיצה הטכנולוגית הזו , למעט ה HD אני לא רוה שום סיבה להחליף ...
עברו שנים מאותו מפגש בקונגרסים וארוחת ערב בסטקית הבוקרים עם קליפות בוטנים על הרצפה.

בודאי שיש התישנות. לפני יותר משנתיים פיוניר הוציא את ה- 989. הרסיברים החדשים שלהם לא סופרים אותו.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
לא נעשה שימוש בבדיקה בנגן בלו ריי, אני מבין שמה שהיה זה סטרימר.

ואז השאלה היא כיצד הורידו את הסרטים, ואיך נשמרים הפורמטים הללו בדיסק.

לגבי השמע הרסיבר לא מבצע מעבר אלא תלוי בהגדרות.
בדרך כלל ההגדרה היא לעצור את השמע ברסיבר ולפענח אותו ברסיבר. אם מעבירים את השמע ל- TV, בדרך כלל זה מומר ל 2 ערוצים. לא יודע איך זה אצל דנון, אבל בפיוניר זה או TV או רסיבר.

מדובר בסרטי Blu-ray בעותק של 1:1, מלבד זאת, אצלי הוא חובר גם לנגן בלוריי (רוב הבדיקה התבצעה אצל כרמי).
בתשובתי הקודמת, התייחסתי לוידאו בלבד, באודיו אכן לא מתבצע Pass Through אלא הרסיבר הוא שמבצע את הפענוח והגברה לרמקולים, את אות האודיו, כפי שציינת, אם רוצים להעבירו הלאה לטלויזיה, אזי זה מתבצע בתצורת סטריאו.

א

אורח - רון

אורח
בעיות עם הדנון 1909

המכשיר מסורבל להפעלה (שלט, ספרות, פנל קדמי ואחורי), אבל נותן איכות טובה.
הבעייה שנתקלתי (וקראתי אח"כ בחו"ל שזה לא חריג) שאחרי שנה וקצת נדפק כרטיס ה-HDMI - היציאה לא מוציאה דבר.
מכיוון שהמכשיר כבר לא באחריות, ניו-פאן דורשת תשלום מלוא עלות כרטיס חדש, 1250 ש"ח, שזה 40% ממכשיר חדש, וגם מוכנה לתת אחריות לתקופה קצרה בלבד על הכרטיס החדש.
נראה שעדיף כבר מכשיר חדש עם אחריות מלאה, וכנראה לא דנון/ניו-פאן.
רון

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור