יס סר: סקירת רמקול רצפתי טאנוי Sensys DC2

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
הוא בעל צליל מאוזן, מפורט ומהנה מאוד בסגנון ג'אז, איך הוא מתפקד בסגנונות מוסיקה אחרים?
זהו ה- Tannoy Sensys DC2

ביקורת רמקולים Tannoy Sensys DC2

ron_a

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
נמר, סקירה יפה ומקצועית כרגיל (Y)
יש לי רמקולים של tannoy saturn S8 בני 5שנים,(כבר לא מיוצרים)
בזמנו עשיתי השוואה מול ה Sensys ולדעתי ה S8 עלה עליו בכל פרמטר

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
נמר , סתם לשם עניין יש סיכוי שתתן לנו ניקוד של הרמקולים השונים בסגנונות שונים ? כי למשל יש כמה רמקולים שמצטיינים בג'אז ובקלאסי ולא במוסיקת מועדונים , אבל אין ניקוד שלהם בתוך החבורה , כך שקשה לדעת מי יותר טוב לדעתך
דבר נוסף שמעניין אותי מאוד להבין , אתה מצאת רמקול שמסוגל להיות מהיר מאוד ומפורט מאוד שיש לו יחידות באס כ"כ גדולות שיוכל להיות להיט מועדונים ? והאם יש חיה כזו בטווחי המחירים האלו והכפולים להם ?

מתן

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אחלה רמקולים יש ל טנוי .... כל הכבוד לנמר

דג רקק

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
.... ואני כבר מדמיין את נמר עם האוזן על הסופר טווטר, כשהו צווח עליו: דבר! דבר כבר!!
ואז אישתו של נמר נכנסת לחדר ורואה את מי שהיא חשבה לטורף אימתני שפוף מעל הרמקול, ומנהל איתו ויכוח קולני.

- מה קורה נמרי היא שואלת?
- הסופר טווטיר לא מדבר אלי !!! החוצפן הפעור !!!
- אהה ... נמרי אולי תנוח קצת? האזנת להרבה רמקולים היום.
- לא! לא! ללללאאא!!! קודם שהטוויטר ישמיע קול. ידבר. או ישיר. או ינגן. גיטרה. או משולש. משהו!!
- אההה נמר, כן .. הנה ... אני שומעת את טוויטו. הוא מדבר אלי. הוא אומר לי שאתה צריך לנוח. הוא אומר שאתה לא שומע אותו כי אתה עייף. הוא אומר שצריך להיות רענן כדי לשמוע את טוויטו. אתה בא?
- לא! לא! את לא מבינה! ............ באמת? זה מה שהוא אמר?
- כן
- והוא אמר שקוראים לו טוויטו?
- כן, כן טוויטו. ככה הח'ברה באנגליה קראו לו. בא. בא לנוח. רד מהשרפרף, עמוד ישר. איפה הפיג'מה שלך?
- טוב. אנ בא. אבל מוטב לו שהוא ידבר מחר כשאני עירני.
- כן, כן. מה שתגיד. רק בא.

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
וואו דג רקק גמרת אותי לחלוטין (יש לי כאב בטן מצחוק)

Avi

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
נמר , סתם לשם עניין יש סיכוי שתתן לנו ניקוד של הרמקולים השונים בסגנונות שונים ? כי למשל יש כמה רמקולים שמצטיינים בג'אז ובקלאסי ולא במוסיקת מועדונים , אבל אין ניקוד שלהם בתוך החבורה , כך שקשה לדעת מי יותר טוב לדעתך
דבר נוסף שמעניין אותי מאוד להבין , אתה מצאת רמקול שמסוגל להיות מהיר מאוד ומפורט מאוד שיש לו יחידות באס כ"כ גדולות שיוכל להיות להיט מועדונים ? והאם יש חיה כזו בטווחי המחירים האלו והכפולים להם ?

מצטרף לשאלה ומוסיף אחת משלי.
מה עדיף למוזיקה אלקטרונית, רצפתיים או מדפיים (באותו טווח מחירים)?

ofir-harlev

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
היידה נמר, אחלה סקירה. טאנוי אחלה חברה.
אגב, חבל שאין תמונות של הגריל שלו.

avi זו ממש שאלת מיליון הדולר
אי אפשר להגיד מה יותר טוב, מדפי או רצפתי....למען האמת זו גם עובדה לא קיימת.
מעבר לזה שיש מוזיקה שמדפיים עושים איתה יותר חסד מרצפתיים, גם העובדה ש"כל מקרה לגופו" מבטלת במאת האחוזים כל טענה כללית שיכולה להיות על ההשוואה הזו.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
:)
לגבי זה שלא שמעו את הסופר טוויטר זה הגיוני (אלא אם נמר הוא באמת נמר או כלב).

אגב בהשוואה לKEF של מי היחידה הקואקסיאלית טובה יותר?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
את הסופר טויטר אנחנו לא אמורים לשמוע אך חייב להיות איזה שהוא יתרון לסופר טויטר מול הרמקולים שהיחידה אינה קיימת אצלהם. אני לא הרגשתי הבדל איתו ובלעדיו , לא פסיכולוגית ולא מציאותית.

כלומר - הרמקול אחלה , הסופר טויטר לא נותן כאן שום תוספת מיוחדת או שונה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לגבי ציון בכל סיגנון זה יקרה בסיכום, כל רמקול יקבל את יתרונותיו בכל סיגנון ויהיה מנצח אחד גדול.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אורי ... שתעלה הסקירה על הכייף תדע.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
השתמשת באיזושהיא הקלטה שהוקלטה במעל 20KHz ?
הCD של הוא SACD?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אין לי SACD.

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
את הסופר טויטר אנחנו לא אמורים לשמוע אך חייב להיות איזה שהוא יתרון לסופר טויטר מול הרמקולים שהיחידה אינה קיימת אצלהם. אני לא הרגשתי הבדל איתו ובלעדיו , לא פסיכולוגית ולא מציאותית.

כלומר - הרמקול אחלה , הסופר טויטר לא נותן כאן שום תוספת מיוחדת או שונה.

לא הבנתי, יש אפשרות ברמקול לשמוע בלי הסופר טוויטר או איתו?
איך אתה יודע שהוא לא נותן כלום?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לא ידידי.

כנראה שלא הסברתי נכון.

אני אומר ככה.
בחנתי הרבה רמקולים במבחן הזה, לא הרגשתי יחודיות מסויימת לטנוי שמחזיק בתוספת סופר טויטר, הוא הרגיש רמקול עם שתי יחידות ולא איזה שהוא יתרון בגבוהים או באמביאנס.
אי לכך וכיוצא בזאת אני מסיק מסקנה כי הסופר טויטר הממוקם למעלה מיותר מפני שלא מוסיף דבר.

אוסיף ואומר כי ביקשתי מחבר פורום שהיה נוכח במבחן לסגור בידו טויטר אחד בקטעי מצילות כדי שאנסה להיתאמץ ולמצוא הבדלים בין סופר פתוח לסגור. שוב - לא הצלחתי להבחין בשום דרך.

אוסיף.

סופר טויטר מבחינתי אמור להתחיל לנגן במיזוג לטויטר הרגיל + תוספות למעלה. כלומר את ה-18K הרץ הוא עדיין צריך לנגן על מנת להיתמזג עם הטויטר שמפסיק לנגן ב-20K הרץ. ואת ה-18 לשמחתי אני עדיין שומע.

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
לא ידידי.

כנראה שלא הסברתי נכון.

אני אומר ככה.
בחנתי הרבה רמקולים במבחן הזה, לא הרגשתי יחודיות מסויימת לטנוי שמחזיק בתוספת סופר טויטר, הוא הרגיש רמקול עם שתי יחידות ולא איזה שהוא יתרון בגבוהים או באמביאנס.
אי לכך וכיוצא בזאת אני מסיק מסקנה כי הסופר טויטר הממוקם למעלה מיותר מפני שלא מוסיף דבר.

אוסיף ואומר כי ביקשתי מחבר פורום שהיה נוכח במבחן לסגור בידו טויטר אחד בקטעי מצילות כדי שאנסה להיתאמץ ולמצוא הבדלים בין סופר פתוח לסגור. שוב - לא הצלחתי להבחין בשום דרך.

אוסיף.

סופר טויטר מבחינתי אמור להתחיל לנגן במיזוג לטויטר הרגיל + תוספות למעלה. כלומר את ה-18K הרץ הוא עדיין צריך לנגן על מנת להיתמזג עם הטויטר שמפסיק לנגן ב-20K הרץ. ואת ה-18 לשמחתי אני עדיין שומע.

תודה על ההסבר, רמקול כזה היה נחמד לבדוק עם דיסקים בפורמטים החדש (SACD), הרי כמובן שבCD רגיל אין שום משמעות לסופר טוויטר.
בקשר להצהרה שלך על 18K הרץ. אלא אם בדקת במעבדה את זה אני לא בטוח שאתה יכול לשמוע 18K הרצ. השמיעה האנושית אומנם אמורה להיות עד 20KHZ אבל בפועל מעטים האנשים ששומעים שעברו את גיל 13 ששומעים מעל 16KHZ.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
וגם אם שומעים אז בווליום גבוהה וקטעים שלא משופעים בתדרים אחרים.

מעניין בדיוק לבדוק איפה הם מתמזגים ואיך, לפי טאנוי הקרוס חותך ב 16KHz מה שאומר שאם יש קטע מעל זה, אז הטוויטר העליון חייב להיות בROLLOFF מטורף אם לא שומעים אותו .
מוזר.

נערך לאחרונה ב:

mmhifi

אוהב את התחום
מעורבות
11
נקודות
18
Namer-if you do feel supertweeter then it's design fuck. Believe me - I have a lot of experience with them(though mine are not Tannoys but the principle is the same). You must feel supertweeter if you switch it off the system only. Then you hear sound quality falls down - and not only in treble but in mid and bass too. Be sure - Tannoy engineers know their stuff​

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור