למתחילים: ערכת חשמל מבית NORDOST

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113
שרשור תגובות לכתבה: למתחילים: ערכת חשמל מבית NORDOST

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
כמי שברשותו את המפצל המוזכר, ניתן לומר עליו רק מילים טובות.
יש גרסה מקוצרת למי שאינו צריך 8 חיבורים.

לגבי כבלי חשמל, 2. סנט שלי, להשקיע בכבל חיבור הטוב ביותר למפצל ולצרכני הכוח דוגמאות מגברים, ציוד דיגיטלי או פארה יכול בד״כ להסתפק בכבילה יקרה פחות.

לבסוף, אביזרים משלימים. רק בשבוע שעבר נוכחתי איך אביזר חשמלי מירב את הסאונד, הפך אותו לנוקשה וצר. יש לנסות, לבדוק ורק אז להחליט האם שווה.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
איזה אביזר ניסית?

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
יש לי את המפצל הנ״ל עםQk1 ו Qv2, נורדוסט ולהלה מחובר אליו מהקיר וממנו לשאר חלקי המערכת כבלים נורדוסט Frey. פשוט מדהים מה כל אחד בנפרד עושה לסאונד, גיא תיאר במדוייק את השיפור של כל רכיב ורכיב אבל לדעתי משפר החשמל והמשפר ההרמוני הם יותר מאביזרים משלימים, אצלי הוצאה שלהם מהמפצל (לפני כמה דקות בדקתי שאני לא טועה) גורמת לי להרגיש שמשהו התקלקל במערכת, אולי אחד השיפורים היותר שוים ביחס למחיר.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
איזה אביזר ניסית?

https://www.nordost.com/qrt/qpoint-resonance-synchronizer.php

בנוסף בחדר הותקנו גם רזונטורים, הסאונד השתפר מיד כשהפסקנו את חיבור החשמל של הרזונטור החשמלי, בהמשך כשהוצאו הרזונטורים שהודבקו בתקרה ובקירות הסאונד השתפר שוב.

כול הנוכחים העדיפו את הסאונד שהתקבל לאחר הוצאת הרזונטורים.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
https://www.nordost.com/qrt/qpoint-resonance-synchronizer.php

בנוסף בחדר הותקנו גם רזונטורים, הסאונד השתפר מיד כשהפסקנו את חיבור החשמל של הרזונטור החשמלי, בהמשך כשהוצאו הרזונטורים שהודבקו בתקרה ובקירות הסאונד השתפר שוב.

כול הנוכחים העדיפו את הסאונד שהתקבל לאחר הוצאת הרזונטורים.
אצלי זה שיפר אבל, רק בצד שמאל של הקדם ורק במצב 1, במצב 2 הסאונד הפך מהודק מדי

niv100

אוהב את התחום
מעורבות
146
נקודות
43
כמו שכתבתי בעבר יש לי את הנורדוסטים האלו.
לכבל חשמלfrey אני ממש לא יכול לקרוא מוצר משלים
זה הוסיף המון נפח ואויר. שיפור דרמטי.
Qk ו qv הוסיפו יותר שקט.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
כמו שכתבתי בעבר יש לי את הנורדוסטים האלו.
לכבל חשמלfrey אני ממש לא יכול לקרוא מוצר משלים
זה הוסיף המון נפח ואויר. שיפור דרמטי.
Qk ו qv הוסיפו יותר שקט.

בדיוק להפך.אני ציינתי שכבת החשמל הוא רכיב בסיס הכרחי ולא מוצר משלים.
לכבל החשמל המזין את המפצל חשמל ישנה חשיבות מהותית בתוצאה הכללית של המערכת. הרי הוא כבל החשמל הראשון ובעצם הכבל הראשי.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
גיא,
שכחת להזכיר שיש משמעות לprimary earth

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
גיא,
שכחת להזכיר שיש משמעות לprimary earth

זה לא נשכח. נושא הארכה יקבל התייחסות בהמשך ;)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לגבי כבלי חשמל, 2. סנט שלי, להשקיע בכבל חיבור הטוב ביותר למפצל ולצרכני הכוח דוגמאות מגברים, ציוד דיגיטלי או פארה יכול בד״כ להסתפק בכבילה יקרה פחות.

נחמד רק שזה בדיוק הפוך. הצרכנים הקטנים הרבה יותר רגישים לכבלי חשמל. במיוחד המקורות.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
כמי שברשותו את המפצל המוזכר, ניתן לומר עליו רק מילים טובות.
יש גרסה מקוצרת למי שאינו צריך 8 חיבורים.

לבסוף, אביזרים משלימים. רק בשבוע שעבר נוכחתי איך אביזר חשמלי מירב את הסאונד, הפך אותו לנוקשה וצר. יש לנסות, לבדוק ורק אז להחליט האם שווה.
מהניסיון שלי - בדיוק הפוך. דיגיטל הרבה יותר רגיש לחשמל ממגבר כוח.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,431
נקודות
113
בהחלט.

ka6543

חבר אתר
מעורבות
20
נקודות
8
19000K לחשמל זה לא ממש למתחילים

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
נחמד רק שזה בדיוק הפוך. הצרכנים הקטנים הרבה יותר רגישים לכבלי חשמל. במיוחד המקורות.

לדעתך, לניסיוני, ממה שקראתי ברשת, בהמלצתו של ערן ואחרים שניסיונם לא נופל משלך כבלי הכוח ״הבחירים״ חוברו למפצל וליחידות ההגברה (במקרה שלי גם פונו נחשב הגברה וגם הפרה הרוויח) הצרכנים הפחות כבדים הסתפקו בכבלים בדרגה אחת פחות מהבחירה ביותר.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
מהניסיון שלי - בדיוק הפוך. דיגיטל הרבה יותר רגיש לחשמל ממגבר כוח.

תראה, כשאני רושם כבלים ״זולים״ מדובר בדבר יחסי, הכל מהכל מחובר אצלי בכבלים מצויינים.
אגב, קארדאס רושמים שבמכשירים עם צריכה נמוכה כבלי Clear Cygnus יעשו את העבודה ומעבר לכך.

Although designed for use with source equipment and small-to-medium sized amplifiers, Cygnus Power has the current handling capacity for even larger, tube powered amps.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לדעתך, לניסיוני, ממה שקראתי ברשת, בהמלצתו של ערן ואחרים שניסיונם לא נופל משלך כבלי הכוח ״הבחירים״ חוברו למפצל וליחידות ההגברה (במקרה שלי גם פונו נחשב הגברה וגם הפרה הרוויח) הצרכנים הפחות כבדים הסתפקו בכבלים בדרגה אחת פחות מהבחירה ביותר.

לא יודע מה ערן המליץ לך. אני יודע מהו נסיוני ושל עוד עשרות אודיופילים. יכול להיות שלא הבנת את ערן נכון. גם ערן אגב, תמיד שם את הכבל האיכותי יותר על המקור. למה? כי משם הכל מתחיל, אתה יודע - מקור.

ka6543

חבר אתר
מעורבות
20
נקודות
8
למה 19000K זה יוצא רק 17,680 ש"ח.
אתה צודק טעות שלי, אבל עם תוסיף את העלות של עוד שלושה כבלי חשמל שנחוצים מהמפצל לכל אחד מרכיבי המערכת אז מגיעים לסכום מאוד גבוה

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
לא יודע מה ערן המליץ לך. אני יודע מהו נסיוני ושל עוד עשרות אודיופילים. יכול להיות שלא הבנת את ערן נכון. גם ערן אגב, תמיד שם את הכבל האיכותי יותר על המקור. למה? כי משם הכל מתחיל, אתה יודע - מקור.

במקרה שלי ערן המליץ לא לגעת בחיבור החשמל של הברינקמן, זה הכבל יחיד אצלי שאינו של cardas.
עדיין, כבל המקור או כל כבל אחר מתחבר למפצל, לכן גם ערן וגם אחרים ממליצים על חיבור הכבל היקר ביותר בין המפצל לשקע...אתה יודע, גם המקור צריך מקור טוב.;)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור