ביקורת סדרה: צ‘רנוביל

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113
שרשור תגובות לכתבה: ביקורת סדרה: צ‘רנוביל

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לאחר הביקורות החיוביות על הסדרה - גם אני הייתי חייב לראות אותה ואני מסכים עם הביקרות כאן (שגם היא כרגיל מעולה), באמת סדרה טובה, משחק מעולה, פס קול שמוסיף רבות (ומלחיץ), כאשר אחת הנקודות המעניינות בסדרה היא באמת נושא האותנטיות שלה - לא מזמן ראיתי קטע וידאו, על חזרת החיות לאזור צרנוביל וצילומים כמובן היא באזור והייתי כל כך מופתע עד כמה האזור נראה לי דומה צילומים בסדרה (ולרגע חשבתי אולי חלקים מהסדרה צולמו שם - אבל זה לא יכול להיות).

מעבר לכל שזו סדרה מעולה, עדיין לא הייתי מדרג אותה כעת כסדרה הטובה ביותר - כמו שהיא מדורגת כעת במספר מקומות כמו IMDB.

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
תודה אנטון על הסקירה.
יצא לי לראות את הפרק האחרון השבוע של הסדרה המדוברת, לדעתי זאת באמת סדרה חזקה מאוד שמטלטלת ומצמררת.
הצפייה בסדרה מעוררת הרבה תהיות על התנהלות השלטונות, חוסר נוחות וכעס על השתיקה, לנוכח מה שמתרחש.
אני חושב שזאת אחת הסדרות הטובות והמענינות שנוצרו לאחרונה, והציונים שהיא מקבלת אכן מעידים על טיבה.

Anton

אוהב את התחום
צוות האתר
מעורבות
222
נקודות
43
לאחר הביקורות החיוביות על הסדרה - גם אני הייתי חייב לראות אותה ואני מסכים עם הביקרות כאן (שגם היא כרגיל מעולה), באמת סדרה טובה, משחק מעולה, פס קול שמוסיף רבות (ומלחיץ), כאשר אחת הנקודות המעניינות בסדרה היא באמת נושא האותנטיות שלה - לא מזמן ראיתי קטע וידאו, על חזרת החיות לאזור צרנוביל וצילומים כמובן היא באזור והייתי כל כך מופתע עד כמה האזור נראה לי דומה צילומים בסדרה (ולרגע חשבתי אולי חלקים מהסדרה צולמו שם - אבל זה לא יכול להיות).

מעבר לכל שזו סדרה מעולה, עדיין לא הייתי מדרג אותה כעת כסדרה הטובה ביותר - כמו שהיא מדורגת כעת במספר מקומות כמו IMDB.

מיד לאחד שידור סדרה או עליית סרט לאקרנים יש התלהבות מסויימת שסוחפת את הציונים באתרים כמו IMDB למעלה.
אני זוכר את זה בהקשר של "האביר האפל".

יחד עם זאת, אני כן חושב שהציון הגבוה של הסדרה הזו הוא מוצדק. מבחינתי, זו אחת הסדרות הטובות ביותר שנעשו בשנים האחרונות לפחות.

האם היא הסדרה הטובה ביותר? זה כמובן המון עניין של טעם אישי, שלרוב גם משתנה עם הזמן. לא הייתי מייחס המון חשיבות לציונים והמצעדים האלה.

כמו שכתבתי בסקירה שלי, בעיניי הסדרה הזו קרובה לשלמות והחזיקה אותי מרותק למסך. יש בה המון מסרים עמוקים וחשובים והדרך שבה הם מועברים היא לטעמי מופתית.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
יפה שהסכמת איתי לגבי הראליזם הנוקב ופס הקול המצמרר כפי שכתבתי בשירשור שפתח 'למה' על הסידרה, סתם טופח לעצמי על השכם.
אם אני לא טועה בטקסט המסכם את הסידרה המלווה בתמונות של האנשים האמיתיים כתוב שמה שהוצג כפעולותיה של הפיזיקאית שחקרה את האסון לא מגובה במציאות ואלו תוספות תסריטיות, לא בטוח אבדוק שוב.

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
@Anton שצ'רבינה בוריס
https://en.wikipedia.org/wiki/Boris_Shcherbina

סדרה הראשונה שאני ציפיתי, כעיקרון אני מריץ בבית רק סרטים.
סיקרן אותו אחרי תגובות לרוב פושרות של הרוסים, אפילו גורבצ'יב (שעדיין חי) הגיב

לדעתי אפשר היה לקצר קצת, אני הרגשתי קצת שעמום פה ושם.

עוד מעט יוצא סרט קורסק, על צוללת גרעינית שטבעה ב-2000
https://en.wikipedia.org/wiki/Russian_submarine_Kursk_(K-141)
גישתה של השלטון לא השתנתה
וגם חוסר מיומנות של הצוות

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113

Anton

אוהב את התחום
צוות האתר
מעורבות
222
נקודות
43
ממה שאני הבנתי, דמותה היא "דמות מאגדת", כלומר היא מייצגת קבוצה גדולה של מדענים שעזרו במחקר ובחיפוש אחרי הפיתרונות ומקור הבעיה.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
394
נקודות
83
בהסברים בסוף הפרק החמישי (אם אני זוכר טוב) מספרים שחלק מהעובדים שפינו את הגרפיט מהגג עדיין בחיים ולא חוו מחלות קשות למרות הקרבה לאזור הכי מסוכן בכור שתואר כמשהו פי עשרות מונים מהירושימה, מאוד מפתיע.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ממה שאני הבנתי, דמותה היא "דמות מאגדת", כלומר היא מייצגת קבוצה גדולה של מדענים שעזרו במחקר ובחיפוש אחרי הפיתרונות ומקור הבעיה.

יש הרבה דברים בסדרה שברור שהם לא כמו שהיו במציאות, לדוגמא: הדיונים של הממשל, השיחות בחדר הבקרה ועוד ... מעבר לכך ברור שהיו הרבה מהנדסים שעזרו לפתור את הבעיה, אחרי הכל זה לא היה רק לאגסוב נגד העולם כמו שמוצג בסדרה, אבל זה יותר קל לנו הקהל להתחבר לאדם אחד.

למה

חבר משקיען
מעורבות
782
נקודות
113
חברים,תאמינו לי,שהמציות היית עוד יותר מפחידה. בתקשורת הסובייטית הודיעו על האסון רק יום למחרת חג הפועלים ונתנו להמונים להחשף לקרינה ללא שום הצדקה. באזור קייב אנשים היו מוכנים לשלם כל סכום לכרטיס למטוס או רכבת רק בשביל לברוח לזמן-מה מהאזור. אני יליד דנייפרופטרובסק,אשר נימצאת רק 600 קילומטר דרום-מזרחית ממוקד האסון ורק בזכות הרוח צפון-מערבית לא נחשפתי לקרינה,אבל זוכר הייטב את הפחד מהלא נודע של נער בן 17. מבחינתי הסדרה מתארת שנת 86 בברית המועצות עם דיוק מרבי והציון שלי 10.

Anton

אוהב את התחום
צוות האתר
מעורבות
222
נקודות
43
חברים,תאמינו לי,שהמציות היית עוד יותר מפחידה. בתקשורת הסובייטית הודיעו על האסון רק יום למחרת חג הפועלים ונתנו להמונים להחשף לקרינה ללא שום הצדקה. באזור קייב אנשים היו מוכנים לשלם כל סכום לכרטיס למטוס או רכבת רק בשביל לברוח לזמן-מה מהאזור. אני יליד דנייפרופטרובסק,אשר נימצאת רק 600 קילומטר דרום-מזרחית ממוקד האסון ורק בזכות הרוח צפון-מערבית לא נחשפתי לקרינה,אבל זוכר הייטב את הפחד מהלא נודע של נער בן 17. מבחינתי הסדרה מתארת שנת 86 בברית המועצות עם דיוק מרבי והציון שלי 10.

גם אני נולדתי בדנייפרופיטרובסק, אז אתה אומר לא לדאוג? ;)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור