Bowers & Wilkins DB3D סאב וופר במבחן!

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113
שרשור תגובות לכתבה: Bowers & Wilkins DB3D סאב וופר במבחן!

nivim

אוהב את התחום
מעורבות
35
נקודות
28
תודה לך נמר על ביקורת ממצה ומעניינת, נראה סאב מוצלח מאוד בייחוד בממדים הקטנים שלו.
במחיר הזה אפשר למצוא הרבה סאבוופרים נפלאים כגון : SVS SB-Ultra 16, JL Audio E-Sub E112, REL S/5 ,Power Sound Audio S3600i ועוד רבים וטובים .
רובם הרבה יותר עוצמתיים וגדולים מBowers & Wilkins DB3D .
יהיה מאוד מעניין לעשות השוואה ביניהם .

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
נמר.
סקירה מעולה לסאב פנטסטי במיוחד למימדיו. מסוג הסאבים שיעברו את מבחן הנראות בכל סלון ישראלי מעוצב ויוקרתי אשר יהיה.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
סקירה מעולה לסאב מעולה, 8.5hz, בהחלט מעניין, אני מניח ש 2 יח' כאלו יעשו את העבודה על הצד הטוב ביותר, השאלה אם אפשר למצא משהו אחר בסכום הנל, שיעשה עבודה טובה יותר.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
סקירה מעולה לסאב מעולה, 8.5hz, בהחלט מעניין, אני מניח ש 2 יח' כאלו יעשו את העבודה על הצד הטוב ביותר, השאלה אם אפשר למצא משהו אחר בסכום הנל, שיעשה עבודה טובה יותר.

לסדרה הסאבים האיכותית של B&W ישנם 3 דגמים בסדרה. במקום 2 יחידות של הדגם הנסקר. מומלץ לבחון את דגם הטופ DB1D בעל 2 יחידות של 12 אינצ'

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
אני חושב שעדיף 2 יח' של דגם מתחת מאשר 1 גדול יותר, כמובן 2 של הגדול עדיפים אך יש פה גם שיקולי כדאיות מול עלויות/עלות מול תועלת.

Anton

אוהב את התחום
צוות האתר
מעורבות
222
נקודות
43
תודה נמר על הסקירה של הסאב המרתק הזה.
אם אני מבין נכון יש לו 2 יחידות: אחת מקדימה ואחרת מאחור, הייתי חושב שבמבנה כזה המרחק מהקיר האחורי יהיה קריטי. אבל אתה כתבת שזהו סאב שממש לא רגיש למיקום, תוכל לפרט על כך מעט?

nirmv

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
8
סליחה.
המון סופרלטיבים ואפס מדידות. ככה לא עושים ביקורת לסאב. (זה ביקורת או פרסומת?)
וגם, מה זה "ימלא כל חלל ממוצע בקלות. מצאתי חוסר בחלל שלי שהוא גדול משמעותית מהממוצע." - מה זה גודל ממוצע?

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
סליחה.
וגם, מה זה "ימלא כל חלל ממוצע בקלות. מצאתי חוסר בחלל שלי שהוא גדול משמעותית מהממוצע." - מה זה גודל ממוצע?
איזה מדידות רצית שיעשה המבקר חוץ מהאזנה לקטעים שנבחרו?

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
יש שם 2 יחידות, אפשר להצמיד לקיר, תשים אותו לרוחב, אישית בשבלי הייתי מייעד אותו לסאב אחורי בלבד. ומקדימה 2 סאבים יותר רציניים ימין שמאל.

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
סליחה.

מכיר את הטיעון הזה של מדידות. ומה יעזור אם המדידות מצוינות אבל הוא נשמע דראעק? ומה בעצם אני מודד? את הרמקול או החלל? האם המדידה אצלי תהיה זהה למדידה אצלך? לא. אז אם לא מה משנה המדידה? ואם מדידה חשובה לך אז יש מדידות באתר החברה, תביט בהן.

לזה נוסיף שיש לו אפשרות לאקולייזר לטיפול בטווח התדרים. אז המדידות במקרה הזה עוד יותר לא מעניינות.

מנסיוני הרב (הרב ביותר בישראל היום) מדידות שוות לישבן. אין להן שום ערך לקורא. מה שחשוב הוא הביצועים. בעבר סקרתי את הדור הקודם שלהם, היה בינוני - לא היה צריך מדידות בשביל להבין את זה. ולכן, מכיוון שהאתר הזה עוסק בתוצאה סונית שהלקוח זה האוזן ולא הספקטרום אנלייזר, מדידות אינן מעניינות אותי.

ומהו חלל ממוצע? חלל ממוצע הוא 4 על 4. החלל שלי 6.5 על 9. כתבתי את זה כמה פעמים בכתבות שונות שלי.

והכי חשוב - ביקורת או פרסומת

בעמוד הראשי, בגזרת הכתבות, זה פרסומת רק אם כתוב שזו פרסומת. במקרה הזה מכיוון שמדובר בביקורת, אז זו אינה פרסומת. זה פשוט מוצר מצוין. קטעים הא?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יש שם 2 יחידות, אפשר להצמיד לקיר, תשים אותו לרוחב, אישית בשבלי הייתי מייעד אותו לסאב אחורי בלבד. ומקדימה 2 סאבים יותר רציניים ימין שמאל.

שלושה סאבים? למה? ומה זאת אומרת סאב אחורי?
ומהם סאבים ״רציניים יותר״?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תודה נמר על הסקירה של הסאב המרתק הזה.
אם אני מבין נכון יש לו 2 יחידות: אחת מקדימה ואחרת מאחור, הייתי חושב שבמבנה כזה המרחק מהקיר האחורי יהיה קריטי. אבל אתה כתבת שזהו סאב שממש לא רגיש למיקום, תוכל לפרט על כך מעט?

כמובן.
התיבה היא תיבה סגורה כששתי היחידות מנגנות גב אל גב לצדדים. הוא יכול לעמוד גם קרוב לקיר וקל מאוד לכייל אותו על פי רצונך עם הישום מהנייד. אני מיקמתי אותו גם מקדימה וגם מהצד ובשני המקרים הגעתי לאותה תוצאה.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
סאב אחורי הכוונה, לשרשר כבל לאחורי ה סוויט ספוט, ולמקם שם יחידה חתוך על 80 על רבע ווליום, תנסה.
סאב יותר רציני הכוונה משהו דומה בנתונים, עם יחידה 12/10 של אינץ (למה, כי מצאתי ש 12 אינץ זה הכי "יעיל").

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
סאב אחורי הכוונה, לשרשר כבל לאחורי ה סוויט ספוט, ולמקם שם יחידה חתוך על 80 על רבע ווליום, תנסה.
סאב יותר רציני הכוונה משהו דומה בנתונים, עם יחידה 12/10 של אינץ (למה, כי מצאתי ש 12 אינץ זה הכי "יעיל").

אוקי. ננסה ונחזור עם מסקנות.

סאב רציני יותר הוא לכאלה שמחפשים משהו גדול בחדר. שנית, תזכור שסאבים בעלי יחידות גדולות הם פחות מהירים ומדויקים, סאבים פתוחים עם יחידות גדולות עוד פחות מדויקים. השאלה היא מה אתה מחפש. אני למשל מחפש סאב שיהיה טוב גם במוסיקה וגם בקולנוע. זה משום שאם כבר אני מפעיל את מערכת הקולנוע שלי, אני צופה בהופעות חיות וקונצרטים.

ולגבי יעילות. סאב בעל שתי יחידות 8 אינטש מסדר לך 16 אינטש שטח פנים. האוויר שהוא מסוגל לדחוף גדול יותר מאשר יחידה אחת של 12 אינטש ועם זאת הוא יעשה את זה מהר יותר ומדויק יותר. איך אני יודע? כי נמצא אצלי גם ה-db1d ועוד שני סאבים כאשר אחד מהם הוא האישי שלי (פרדיים סרבו 15) ועוד שני סאבים (18 ו-15 אינטש) שעליהם יעלו ביקורות. בשלושה חודשים האחרונים עברו אצלי 8 סאבים, מהטובים שיש בשוק, לסט מבחנים שאני כרגע לקראת הסיום שלו. המידה הכי יעילה היא זו שמתאימה לחלל שלך, לדרישות שלך ולתקציב שלך.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
סאב רציני הוא לא דווקא סאב גדול.
עברו אצלי עד היום למעלה מ 15 סאבים שונים, שני יחידות של 8 זה ממש לא יחידה אחת של 16, גם לא 15, אכן כל אלו איטיים ויוצרים השהייה מסויימת בעקבות איטיותם, אך מאידך יחידה קטנה קשה לה, אתה פותח בתדר 60/80 והרמקול נחנק/ו/או אתה מתחיל לשמוע את התיבה ולא את הרמקול.
עוד משהו: לגבי נתונים טכניים, לגבי 8 הרץ זה מעניין כי זה לא נשמע אלה מורגש יותר מה שיוצר בס מרחף מידיי כגון סאבים של JL ש גרועים ברב ערוץ, הם טובים בסטריאו כי הם פחות נשמעים ופחות מתערבים (המגבר שלהם(אף על פי שהוא מוגדר 2000/3000 וואט, תיכף נגיע גם לזה), "נגמר" מהר, ברגע שאתה מותח אותם בתדר אתה פשוט גומר עליהם(נכנסים לעיוות מהר מאוד), ברב ערוץ אתה לא מרגיש אותם בכלל ואין בהם פאנציות כלל וזה חסר, לגבי הגברות צריך לשים לב לעניין ש אלף וואט עם אלמנט של 4 אום זה בעצם מגבר של 500, ועם 2 אלמנטים של 4 אום מקביליים( כמו בסאב הנ"ל) זה 1000 וואט ב 2 אום = למעשה סה"כ מגבר של 250 וואט קלאס די.
לאניות דעתי ונסיוני הסאבים הכי טובים אלו האטומים, ואם יש פורט אז רק לכיוון הריצפה, אחרת פשוט הסאב לא מדוייק(מורח), הסאבים עם הפורטים מקדימה על פניו נותנים יותר בסים אבל לא במובן הטוב, זה טוב למי שמחפש סתאם בומים ו האמים, לאורך זמן זה מתיש.

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
סאב רציני הוא לא דווקא סאב גדול.
עברו אצלי עד היום למעלה מ 15 סאבים שונים, שני יחידות של 8 זה ממש לא יחידה אחת של 16, גם לא 15, אכן כל אלו איטיים ויוצרים השהייה מסויימת בעקבות איטיותם, אך מאידך יחידה קטנה קשה לה, אתה פותח בתדר 60/80 והרמקול נחנק/ו/או אתה מתחיל לשמוע את התיבה ולא את הרמקול.

אתה טועה. שתי יחידות 8 אינטש לא נחנקות ב-80 הרץ וגם לא ב-40. זה תלוי באיכות היחידה ולא בקוטר שלה. עברו אצלי סאבים בקוטר 12 אינטש שנכנעו הרבה לפני הסאב הנסקר.

עוד משהו: לגבי נתונים טכניים, לגבי 8 הרץ זה מעניין כי זה לא נשמע אלה מורגש יותר מה שיוצר בס מרחף מידיי כגון סאבים של JL ש גרועים ברב ערוץ, הם טובים בסטריאו כי הם פחות נשמעים ופחות מתערבים (המגבר שלהם(אף על פי שהוא מוגדר 2000/3000 וואט, תיכף נגיע גם לזה), "נגמר" מהר, ברגע שאתה מותח אותם בתדר אתה פשוט גומר עליהם(נכנסים לעיוות מהר מאוד), ברב ערוץ אתה לא מרגיש אותם בכלל ואין בהם פאנציות כלל וזה חסר, לגבי הגברות צריך לשים לב לעניין ש אלף וואט עם אלמנט של 4 אום זה בעצם מגבר של 500, ועם 2 אלמנטים של 4 אום מקביליים( כמו בסאב הנ"ל) זה 1000 וואט ב 2 אום = למעשה סה"כ מגבר של 250 וואט קלאס די.

להגיד שה-jl גרועים ברב ערוצי זה הזוי. שמעתי כאלה שריסקו לאנשים את הכליות. מכיר לפחות ארבעה חובבים שמשתמשים בהם לקולנוע ביתי. והקולנוע שלהם, מה לעשות, הוא בין המרשימים ששמעתי. ומזה ״המגבר שלהם נגמר מהר?״ שמע סאב כזה משחזר עוגב ותבין בדיוק למה הוא מסוגל. והאמן לי, צליל קבוע של עוגב שמוקלט היטב מאתגר הרבה יותר מאשר כמה פיצוצים בסרטים. אבל הכי מדהים זו העובדה שאתה סבור שבקולנוע לא צריך דיוק. אתה טועה. דיאלוג בין שני גברים דורש מהסאב להיות סופר מדויק, סופר מאוזן וסופר איכותי. אחרת זה ישמע עמום. הסאבים האלה, בקליבר של הנסקר ושל ה-jl, עושים את זה מדהים. ובכלל, סאבים סגורים ניכנסים לעיוות מהר יותר מאותו סאב בדיוק בגרסה הפתוחה. אבל לעומתם, זה בגרסה הפתוחה ישמע מרוח ולא נכון (למעט בודדים) גם לפני שהוא מעוות. אז מי צריך סאב פתוח שמעוות כל הזמן? קיבלתי סאב לביקורת, 15 אינטש בתיבה סגורה. לא רק שלא חשתי שהוא מגיע לרוויה, הוא הצליח לרסק לכמה מחברי אבנים בכליות.

לגבי ההגברות. אם היחידה היא 4 אוהם, והמגבר הוא 1000 וואט ב-4 אוהם, אז הוא 1000 וואט.

לאניות דעתי ונסיוני הסאבים הכי טובים אלו האטומים, ואם יש פורט אז רק לכיוון הריצפה, אחרת פשוט הסאב לא מדוייק(מורח), הסאבים עם הפורטים מקדימה על פניו נותנים יותר בסים אבל לא במובן הטוב, זה טוב למי שמחפש סתאם בומים ו האמים, לאורך זמן זה מתיש.

אני נגד פורטים בכלל. סאבים סגורים ברוב המוחלט של הפעמים ישמע נכון יותר. לא משנה לאן מכוון הפורט.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
לגבי ה גיאלים, כמה שהם נשמעים טוב והם כן, הם סאבים ל 20 הרץ ובזה זה נגמר, משחזר עוגב או לא משחזר עוגב, תעלה לאיזור 60/80 ותגביר .. הרמקול יתחיל לחרחר לך, הם מכויילים לנמוך מאוד, הקרוס גומר על הרמקול, זה שיש לאנשים והם מרוצים, הכל טוב, אני רק מביע את דעתי ונסיוני, מתאים לך, תקנה הכל טוב.
אני בטוח שיש פה אנשים שהיה להם או שיש להם גיאל 113 או 112, תנסו בבקשה לכוון בקרוס ל 80, חצי ווליום, תנגנו ו תראו מה קורה.

נערך לאחרונה ב:

nirmv

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
8
מכיר את הטיעון הזה של מדידות. ומה יעזור אם המדידות מצוינות אבל הוא נשמע דראעק? ומה בעצם אני מודד? את הרמקול או החלל? האם המדידה אצלי תהיה זהה למדידה אצלך? לא. אז אם לא מה משנה המדידה? ואם מדידה חשובה לך אז יש מדידות באתר החברה, תביט בהן.

לזה נוסיף שיש לו אפשרות לאקולייזר לטיפול בטווח התדרים. אז המדידות במקרה הזה עוד יותר לא מעניינות.

מנסיוני הרב (הרב ביותר בישראל היום) מדידות שוות לישבן. אין להן שום ערך לקורא. מה שחשוב הוא הביצועים. בעבר סקרתי את הדור הקודם שלהם, היה בינוני - לא היה צריך מדידות בשביל להבין את זה. ולכן, מכיוון שהאתר הזה עוסק בתוצאה סונית שהלקוח זה האוזן ולא הספקטרום אנלייזר, מדידות אינן מעניינות אותי.

ומהו חלל ממוצע? חלל ממוצע הוא 4 על 4. החלל שלי 6.5 על 9. כתבתי את זה כמה פעמים בכתבות שונות שלי.

והכי חשוב - ביקורת או פרסומת

בעמוד הראשי, בגזרת הכתבות, זה פרסומת רק אם כתוב שזו פרסומת. במקרה הזה מכיוון שמדובר בביקורת, אז זו אינה פרסומת. זה פשוט מוצר מצוין. קטעים הא?

תודה על התגובה. טוב לא ציפיתי שתסכים איתי. זה בסדר.
גם העוקצנות בסוף סבבה.

אני קורא וצופה בלא מעט ביקורות על סאבים. באתר הזה ראיתי הרבה ביקורות על רמקולים, כנראה שביקורת על סאב לא היתה זה זמן מה.
תיאור החוויה זה נחמד (אחלה הסאב נשמע מעולה) אבל זה לא מספיק לדעתי.
כמו שבביקורת על לפטופ יריצו בנצ'מארקים, בביקורת על סמארטפון יציינו את זמן הסוללה, ובביקורת על רכב יציינו את צריכת הדלק במבחן (ולא יסתמכו על נתוני יצרן) גם אם זה רכב יוקרה. הייתי רוצה לראות מדידות SPL של הסאב, איפה הברך, וגם, כמה מילים על הסאב הזה ביחס למתחרים.
וכן, החלל משפיע, וזה מאד מעניין. דווקא אפשר ללמוד המון מהגרפים לגבי מיקום נכון של סאב בחלל.

סתם ככה, לא רוצה להישמע בכיין. בביקורת על רמקולים תיאור החוויה זה בסדר, אני מקבל את הטיעון. דווקא בסאבים אני מצפה ליותר.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
נמר'ציק:

הסאב שאני מכיר מגיע,בד"כ,ב PA וזו חיה אחרת. נעזוב אותה.

בסאב הזה יש מגבר מאחר ולא יצא לי לחבר חיה כזו,ויתכן ואני לא נפלתי זה עתה מהירח....,אז:

איך היה החיבור בין המגבר שלך,לסאב ולרמקולים שלך?

יש לסאב הזה מגבר אז איך מכילים ככה שכשתעלה ווליום,או תוריד,גם המגבר של הסאב יעלה/יוריד וישמור על איזון טונאלי.
ובכלל: איך שומרים על איזון טונאלי כשלחיה הזו יש מגבר של עצמה שלהבנתי יושב בין המגבר שלך לרמקולים כעוד קומפוננטה....שמגבירה....אחרי שכבר האות הוגבר פעם (במגבר שלך...)?

אשמח לתובנות בעניין הזה.

וגם....חג שמייח וכשר.

מנחם.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור