איך בוחרים מסך טלוויזיה בשנת 2018

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
719
נקודות
113

facebook

חבר אתר
מעורבות
9
נקודות
3
אהבתי, אחלה סקירה קצרה וממצה , תודה לכם

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מאמר מעולה, מחכים מאוד וכתוב מצוין.

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
איציק
סוף סוף אפשר להבין מה קורה.
מכל ביקורי בחנויות(מסקרנות)לא היה אחד שנגע בקמצוץ ממה שכתבת.
אני מקווה שתפילותי לגבי חיי הפלזמה שלי תעננה והיא לא תשבוק לכל חי.
משחקי המונדיאל הוכיחו עד כמה טובה היא גם ללא ה-4K.
תודה :בעד:

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
תודה איציק על המדריך המחכים. ו-Sol, יש מספיק דגמים טובים כיום לשדרוג מהפלזמה...

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
תודה איציק על המדריך המחכים. ו-Sol, יש מספיק דגמים טובים כיום לשדרוג מהפלזמה...
בטוח
אבל "בית מרקחת עומד 40 שנה למה להזיז?":)

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,588
נקודות
113
איציק אתה מקצוען ,פרפקציוניסט פשוט כך.:בעד:

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
סקירה מעולה של איציק !
מעניינת, מקצועית ורהוטה.
:בעד:

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
כתבה יפה אם כי אני לא מסכים לכל מה שכתוב :)
כתוב: FHD סיים את דרכו, ממש לא ,אם כי זה משהו שאנו רוצים, אין כמעט ערוצים ב 4K ,
ולרוב אין ממיר מתאים או מעט תוכן במסכים החכמים.
ברור שאם קונים מסך זה לעוד כמה שנים קדימה ולכן עדיף לקנות 4K ,וממילא רוב המסכים החדשים תומכים ב 4K , אם זאת כוונתך אז בסדר.
אתה כנראה לא אוהב מסכי OLED, ואני חולק על דעתך בנושא, רוב האנשים צופים ב TV בערב , אין על איכות התמונה ב OLED, וזה העתיד, לפי דעתי QLED זאת המצאה שתמות מהר...
נושא נוסף שיש לתת את הדעת, זה תוכן ב SD , לשמחתנו הערוצים העיקריים עברו ל HD ,
אבל בעידן הטלויזיות החכמות, יש הרבה תוכן ישן (אישי ,DVD, YOUTUBE וכו ) , לכן מומלץ לראות איך נראה תוכן SD ב טלויזיה 4K , כאן נכנס נושא של אינטרפולציה ל 4K , לא כל המסכים עושים זאת טוב או לא עושים בכלל (יש מסכים שפשוט משכפלים פיקסלים).
לגבי מערכת ההפעלה בטלויזיות חכמות עדיף אנדרואיד TV , מנסיון , מערכות הפעלה אחרות יחודיות ל TV מאבדות במשך השנים את התמיכה לדברים חדשים ועד לחוסר תמיכה כלל...

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
כתבה יפה אם כי אני לא מסכים לכל מה שכתוב :)
כתוב: FHD סיים את דרכו, ממש לא ,אם כי זה משהו שאנו רוצים, אין כמעט ערוצים ב 4K ,
ולרוב אין ממיר מתאים או מעט תוכן במסכים החכמים.
ברור שאם קונים מסך זה לעוד כמה שנים קדימה ולכן עדיף לקנות 4K ,וממילא רוב המסכים החדשים תומכים ב 4K , אם זאת כוונתך אז בסדר.
אתה כנראה לא אוהב מסכי OLED, ואני חולק על דעתך בנושא, רוב האנשים צופים ב TV בערב , אין על איכות התמונה ב OLED, וזה העתיד, לפי דעתי QLED זאת המצאה שתמות מהר...
נושא נוסף שיש לתת את הדעת, זה תוכן ב SD , לשמחתנו הערוצים העיקריים עברו ל HD ,
אבל בעידן הטלויזיות החכמות, יש הרבה תוכן ישן (אישי ,DVD, YOUTUBE וכו ) , לכן מומלץ לראות איך נראה תוכן SD ב טלויזיה 4K , כאן נכנס נושא של אינטרפולציה ל 4K , לא כל המסכים עושים זאת טוב או לא עושים בכלל (יש מסכים שפשוט משכפלים פיקסלים).
לגבי מערכת ההפעלה בטלויזיות חכמות עדיף אנדרואיד TV , מנסיון , מערכות הפעלה אחרות יחודיות ל TV מאבדות במשך השנים את התמיכה לדברים חדשים ועד לחוסר תמיכה כלל...

למה אני מכוון שפורמט ה-1080 סיים את דרכו, סוני סמסונג, ואל ג'י ממשיכות לייצר מסכי 1080 אך שלושת סדרות האיכות בליין המסכים שלהם, הם מסכי 4K.

אני בטוח שאתה זוכר את כניסת מסכי ה-1080 בתחילת 2008 גם אז היו כאלה שהרימו גבה וטענו שאין מה לעשות עם המסכים הללו, מכוון שמרבית התכנים היו משודרים ב-SD. ולמרות זאת מסכי ה-1080 די מהר תפסו את מקומם כמעט בכל סלון למרות מחירם האסטרונומי לאותה תקופה. אנחנו בשנת 2018 ועדין יש תכנים ב-SD אך יש המון תכנים ברשת ב-4k. יוטיוב, ובנטפליקס.

אני לא יודע איך הגעת למסקנה שאינני אוהב מסכי OLED, עדין ברשותי מסך פלזמה פיוניר קורו 6090H שאופיו די דומה למסך אולד. לגבי שאר הטכנולוגיות LED ו-QLED הם לא יעלמו מכוון שיש להם יתרונות רבים מול מסך האולד.

עודד צור

חבר מתחיל
מעורבות
1
נקודות
3
אחלה כתבה. ובאמת אין סוף לחידושים ולהמצאות.
אבל בנושא זה: אם יש לי LCD 47" בת 10 של LG (לא סמארט אבל סוס עבודה)
ובא לי להשתדרג מבחינת גודל. מי מאיתנו לא רוצה :)
האם אני חייב לבחור באחת החברות הגדולות והמוכרות? או מספיק שאקח 60" סיני בחצי מחיר?

הכוונה - האם (מבחינת איכות תמונה) טלוויזיית מדבקה חדשה ומתקדמת יותר טובה ממסך בן 10 אבל ממותג חזק ומוכר?

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
רבים רכשו הייסנס ומבסוטים.
שווה לך אולי לבדוק גם את ה brand הזה.

עבורי רק OLED.

עודד צור

חבר מתחיל
מעורבות
1
נקודות
3
רבים רכשו הייסנס ומבסוטים.
שווה לך אולי לבדוק גם את ה brand הזה.

עבורי רק OLED.
כן, מסכים איתך, אבל הייסנס זה מזמן לא מותג מדבקה סיני וגם המחיר יישר קו עם סמסונג בהתאם.
אני מדבר על מחירים של 2000 שקל ל-60" מחסני חשמל סטייל.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
אחלה כתבה. ובאמת אין סוף לחידושים ולהמצאות.
אבל בנושא זה: אם יש לי LCD 47" בת 10 של LG (לא סמארט אבל סוס עבודה)
ובא לי להשתדרג מבחינת גודל. מי מאיתנו לא רוצה :)
האם אני חייב לבחור באחת החברות הגדולות והמוכרות? או מספיק שאקח 60" סיני בחצי מחיר?

הכוונה - האם (מבחינת איכות תמונה) טלוויזיית מדבקה חדשה ומתקדמת יותר טובה ממסך בן 10 אבל ממותג חזק ומוכר?

עד היום נהנית מממסך איכותי מבית טוב
ממה שהבנתי אתה לא מחליף סדרתי של מסכים.
לכן.. הייתי ממליץ לך גם הפעם לרכוש מותג איכותי לשנים הבאות. סוני. אל ג'י או סמסונג.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
איציק
סוף סוף אפשר להבין מה קורה.
מכל ביקורי בחנויות(מסקרנות)לא היה אחד שנגע בקמצוץ ממה שכתבת.
אני מקווה שתפילותי לגבי חיי הפלזמה שלי תעננה והיא לא תשבוק לכל חי.
משחקי המונדיאל הוכיחו עד כמה טובה היא גם ללא ה-4K.
תודה :בעד:

פיני.
הסר דאגה מליבך, למסך הפלזמה ישנה מחליפה ראויה יותר OLED מבית אל ג'י וסוני.

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
למה אני מכוון שפורמט ה-1080 סיים את דרכו, סוני סמסונג, ואל ג'י ממשיכות לייצר מסכי 1080 אך שלושת סדרות האיכות בליין המסכים שלהם, הם מסכי 4K.

אני בטוח שאתה זוכר את כניסת מסכי ה-1080 בתחילת 2008 גם אז היו כאלה שהרימו גבה וטענו שאין מה לעשות עם המסכים הללו, מכוון שמרבית התכנים היו משודרים ב-SD. ולמרות זאת מסכי ה-1080 די מהר תפסו את מקומם כמעט בכל סלון למרות מחירם האסטרונומי לאותה תקופה. אנחנו בשנת 2018 ועדין יש תכנים ב-SD אך יש המון תכנים ברשת ב-4k. יוטיוב, ובנטפליקס.

אני לא יודע איך הגעת למסקנה שאינני אוהב מסכי OLED, עדין ברשותי מסך פלזמה פיוניר קורו 6090H שאופיו די דומה למסך אולד. לגבי שאר הטכנולוגיות LED ו-QLED הם לא יעלמו מכוון שיש להם יתרונות רבים מול מסך האולד.
אני שמח שאתה אוהב פלזמה, גם לי יש פלזמה (פנסוניק) , עדיין לא ראיתי LED או QLED שמגיעים לאיכות תמונה של הפלזמה (בתוכן של FHD) , ואכן OLED מגיע לרמה....
אם נקח 2 מסכים QLED ו OLED אחד ליד השני בחדר תצוגה יהיה ברור מי ינצח (לדעת כל המומחים ברשת ולא רק לדעתי)
לא אמרתי שה LED יעלם , הוא ישאר בגלל המחיר הנמוך, אמרתי שה QLED יעלם , אסביר את עצמי, QLED זה שם שיעלם מן העולם, מזכיר לי שלפני כ-שנתיים סמסונג נתנה שם אחר למסכי ה LED שלה (נדמה לי SUHD ), גם אז טענתי שהשם הזה יעלם מן העולם , וכנראה צדקתי, מישהו יודע מה זה SUHD היום? ) , צריך להבין ש QLED זה וריאציה למסכים הפשוטים של LED LCD שסמסונג הוסיפו משטח נוסף לכן קוראים לזה QUANTUM DOT LED
בשורה תחתונה מבחינת איכות תמונה (ולא מחיר) אין על מסכי OLED,
אם למישהו יש תקציב נמוך או שהוא מעדיף לראות טלוויזיה בחצר או במרפסת בשעות היום אז שיקח LCD או
QLED.
גילוי נאות:
יש לי מסך LCD במרפסת :)

נערך לאחרונה ב:

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
פיני.
הסר דאגה מליבך, למסך הפלזמה ישנה מחליפה ראויה יותר OLED מבית אל ג'י וסוני.
איציק
זה בטוח,עדיין ישנה דילמה האם אני אגזים אם אלך על ״75 במרחק צפיה ממוצע של 4-3.5 מ׳ ?

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
אני שמח שאתה אוהב פלזמה, גם לי יש פלזמה (פנסוניק) , עדיין לא ראיתי LED או QLED שמגיעים לרמה של הפלזמה , ואכן OLED מגיע לרמה....
לא אמרתי שה LED יעלם , הוא ישאר בגלל המחיר הנמוך, אמרתי שה QLED יעלם , אסביר את עצמי, QLED זה שם שיעלם מהעולם, מזכיר לי שלפני כ-שנתיים סמסונג נתנה שם אחר למסכי ה LED שלה (נדמה לי SUHD ), גם אז טענתי שהשם הזה יעלם מן העולם , וכנראה צדקתי, מישהו יודע מה זה SUHD היום? ) , צריך להבין ש QLED זה וריאציה למסכים הפשוטים של LED LCD , רק קוראים לזה QUANTUM DOT LED

כיום ישנם מסכי ליד די יקרים. SONY Z9D
לגבי מסך סמסונג QLED דגם Q9FN מדובר במסך איכותי ביותר הכולל תאורה אחורית מתקדמת.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
איציק
זה בטוח,עדיין ישנה דילמה האם אני אגזים אם אלך על ״75 במרחק צפיה ממוצע של 4-3.5 מ׳ ?

לדעתי למרחק הצפייה שלך מומלץ לרכוש מסך 75 אינצ' ומעלה. קח בחשבון שישנם מסכים מעולים שאינם בטכנולוגית אולד, עם עוצמת הארה די חזקה, כפי שציינתי בכתבה, למתבגרים שבינינו מומלץ לרכוש מסך עם עוצמת אור חזקה.

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
כיום ישנם מסכי ליד די יקרים. SONY Z9D
לגבי מסך סמסונג QLED דגם Q9FN מדובר במסך איכותי ביותר הכולל תאורה אחורית מתקדמת.
אמרת תאורה אחורית אמרת משהו ישן , טכנולוגיה ישנה מה לעשות... :(
(טכנולוגיה ישנה שניסו לשפר בגלל אי יכולת טכנולוגית לייצר מסכי OLED גדולים)
יש לזכור שיש עוד פרמטרים למחיר המסך חוץ מסוג המסך, חלקם כתבתי קודם (יכולת אינטרפולציה טובה, ולשם כך דרוש מעבד חזק והרבה זכרון מהיר) וחלקם כתבת גם כגון HDR ,מהירות תגובה, הארה וכמות ביטים.
ועוד משהו ששווה לתת את הדעת זה איכות ה SOUND.
לא כולם מחברים את המסך למערכת, ולכן איכות ה SOUND מהרמקולים שבמסך גם גורם שמשפיע על המחיר,
למשל בתערוכה האחרונה של DTOWN האזנתי ל SOUND מהמסך OLED של סוני שהטמיעו את הרמקולים בתוך המסך, SOUND מדהים וטכנולוגיה יחודית בפני עצמה.
וללא קשר למחיר הרבה שקונים מסכים לא שמים לב לאיכות ה SOUND וחבל...

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור