כוכבים מעל: רמקול Duevel Planets

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
הרמקול הבא אותו בוחן נמר לוי, הוא ה- DUEVEL מדגם PLANETS

DUEVEL הינה יצרנית רמקולים וותיקה, מה שמייחד אותה היא תצורת הרמקולים ה"מוזרה" שלה.
מוצרי DUEVEL הינם מוצרים שונים בצורתם ובאופן פיזור הצליל שלהם. מוצרי החברה קיבלו ביקורות מצויינות כמעט בכל מגזין שקיים, הם טוענים שהצליל האמיתי מגיע מהרמקולים שלהם. האם זה נכון? מיד נדע.

ביקורת רמקולים Duevel Planets

il1

מושעה
מעורבות
0
נקודות
16
כמה הערות קצרות על הפלנטס.

1. לדעתי הרמקול שייך לקטגוריית המדפיים יותר מהרצפתיים.

2. ההשקעה בבניה שלו שערורייתית- וקצת יותר השקעה בכך היתה מחלישה את החסרונות הבולטים שלו (ובהפרש מחיר לצרכן מינימאלי).

3. להערכתי הרמקול יכל להיות נפלא ויחודי בתמורתו בקטגוריית המחירים שלו- אם היה מתגבר על בעיות המיד התחתון.

4. התאמה למוסיקת רוק וטכנו- אינם הצד החזק של כל המותג דובל, יש חברות טובות ממנה בהרבה בז'נרים העיל.

5. כרעיון טכנולוגי / שיווקי זו 'הברקה' למצב את הרמקול כל כך זול לאיכות הצליל, לא הייתי ממהר לרכוש עד שלא תשודרג איכות הבניה.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
הופתעתי לקרוא שהתיבה עשויה עץ סיבית. אצלי זה קו אדום.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
למה סיבית זה קו אדום?

rahoz

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
איכן קראת את זה שהתיבה עשויה סיבית? בסקירה של נמר לוי רשום "איכות הבניה טובה"

דג רקק

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
למה לקנות רמקול כזה? לא יותר פשוט ישר לפתוח תיק גירושין? ;)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
איכות הבניה מצויינת, האמת שממש לא משנה ממה עשוי הרמקול כל עוד הוא נישמע כראוי.

נכון הוא עשוי מסיבית אך לא כתבתי זאת למרות שניתן לראות זאת בתמונה.

fermono

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
איכות (!?) הרכבה

מצטרף לטרוניות על איכות ההרכבה הירודה,
שימו לב לספייקים (ספק אם הם ראוים להקרא ספייקים במקרה הזה).

לא יאה ולא נאה!

אופיר

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0

לא מדוייק, שקונים רמקול איכותי מצפים שהוא ישאר במצב כזה (מבחינה חיצונית לפחות) שנים ארוכות. שאיכות ה"עץ" ירודה זה לא המצב.

אבל בכל זאת אתם שוכחים שמדובר ברמקול של פחות מ 1200$.
לדעתי למחיר כזה הוא סביר. חבל שהתמחור בארץ הורס.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113

נכון הוא עשוי מסיבית אך לא כתבתי זאת למרות שניתן לראות זאת בתמונה.

ראה בציונים, בסעיף איכות בניה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
זה מזכיר לי שבארץ לא קונים מטבח מסיבית ובכל אירופה רוב המטבחים הם מסיבית.
הסיבית היום זה לא הסיבית של פעם.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ראה בציונים, בסעיף איכות בניה.

אני מתכוון שלא יחסתי לכך חשיבות מבחינת הצליל ובנוסף לא הורדתי לו ציון באיכות הבניה, גם מסיבית אפשר לבנות טוב, והסיבה היחידה שהזכרתי את העץ סיבית היא שלא סגרו אותו מלמטה כיאה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אוסיף ואומר.

ישנם רמקולים מאוד מכובדים בטווח המחירים הזה שגם עשויים סיבית ולא כולם יודעים זאת.

לדוגמא פרדיים מוניטור 7 עשוי מסיבית טהור, ואם אחפש אמצא לא מעט רמקולים ווינטאג' שגם עשויים מסיבית.

לי אישית ישנו ארון בגדים בבית שעשוי מסיבית , הוא הועבר מהבית הקודם לפני 13 שנה, כאשר עשיתי את השיפוץ בביתי {לפני 3 שבועות} ריצפתי גם מתחתיו מה שאומר שהוא פורק והורכב שוב, האמינו לי - הוא עומד איתן. אני משער שאף אחד מכם לא יחליט לפרק את הרמקול או לחלופין לשטוף אותו במים.

אין לי מושג אם זה פגע באיכות הצליל שלו הרי למרות הסיבית לא מצאתי בעיות אקוסטיות בתיבה בצורת רעידה, קירקושים וכדומה. הרמקול אולי אינו עשוי מחומר יקר ואיכותי אך מהחומר שהוא עשוי הוא בנוי כטוב דהיינו תיבה חזקה ולא מקרקשת, לא היתפורר לי בידיים וכדומה. מה שכן אני די היתאכזבתי שלא נתנו כיסוי מקסימלי לעץ בחלקו התחתון, זו טעות מרה שאצלי נניח אין עליה סליחה.

דג רקק

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
לסיבית יש נטייה לסבול מלחות. החומר מתנפח עם הזמן. במקרה הזה, כשלא אטמו כהלכה חלק מהעץ זה במיוחד עלול להיות בעייתי. כאשר מתמחרים מוצר באגרסיביות, אי אפשר ללא פשרות.
כאשר הייתי סטודנט עני מרוד, גם לי היו רהיטי סיבית. לא חוזר לשם. אני פחות מתלהב מרמקול שמזכיר לי את איקאה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
דג רקק.

כאן אתה בהחלט צודק , אם היו אוטמים גם את חלקו התחתון זה היה אכן טוב יותר וגם נעים יותר.

בוא נגיד שאם מישהו יתאהב ברמקול ויחליט לרכוש אותו הבעיה האחרונה היא איטום החלק התחתון. כל נגר בעלות של כמה עשרות שקלים יעשה זאת.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
דג רקק.

כאן אתה בהחלט צודק , אם היו אוטמים גם את חלקו התחתון זה היה אכן טוב יותר וגם נעים יותר.

בוא נגיד שאם מישהו יתאהב ברמקול ויחליט לרכוש אותו הבעיה האחרונה היא איטום החלק התחתון. כל נגר בעלות של כמה עשרות שקלים יעשה זאת.

נמר,

מי רוצה ללכת לנגר עם רמקולים חדשים?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לסיבית יש נטייה לסבול מלחות. החומר מתנפח עם הזמן. במקרה הזה, כשלא אטמו כהלכה חלק מהעץ זה במיוחד עלול להיות בעייתי. כאשר מתמחרים מוצר באגרסיביות, אי אפשר ללא פשרות.
כאשר הייתי סטודנט עני מרוד, גם לי היו רהיטי סיבית. לא חוזר לשם. אני פחות מתלהב מרמקול שמזכיר לי את איקאה.

סיבית המודרנית היום מורכבת עם דבקים מודרנים וכבר לא סובלת מלחות כמו הסיבית של פעם - כמובן שגם בסיבית יש רמות של איכות.
להזכיר לכם באירפה רוב המטבחים הם מסבית ולא סובלים מבעיות לחות שיש במטבח - אז רמקול גם לא צריך.

יש כאן הרבה פרות קדושות (N)

Vandoren

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
כמה הערות

דווקא ריהוט האיקאה שלי מעץ מלא ואיכותי, מהשנה הראשונה של החברה בארץ (בציר טוב :D). העץ עמיד מאוד וחזק מאוד. הרהיט כמכלול מורכב - לא כל כך.
אם השאלה היא עמידות העץ בלבד אין ספק שעץ מלא עדיף על כל החלופות האחרות (כמו שבבית או סיבית). אם אין ציפוי בחלק התחתון זו בעיה רצינית מכיוון שכמו בכל ריהוט מעץ שאינו מלא הציפוי שומר מפני לחות - דבר שהוא קריטי באקלים של הארץ. השאלה האמיתית היא איכות הבניה כמכלול. במטבחים האיכותיים מייצרים סיבית שעמידה יותר מכל עץ מלא במיוחד עבור דלתות הארונות (הצירים הבעייתיים). גם עץ מלא, אגב, לא עמיד בהכרח.
מעבר לשאלת העמידות, שחשובה גם בפרמטרים אחרים של הרמקול, חשובה לי יותר שאלת הצליל.
עוד לא נתקלתי ברמקולים רצפתיים שלא שרדו לפחות עשור אחד בסלון ישראלי ממוצע ורובם לא התקרבו לעלויות ולאיכויות הבניה והצליל בהן דנים בפורום הזה.

בלי קשר, הפורום הזה קצת נסחף לאחרונה לטירוף מערכות (תרתי משמע) עם בי-אמפליפיקציה וטרי-אמפליפיקציה :מבולבל: והשאיר אותי מרותק אבל גם קצת מנותק, לצערי.
אני בכוונה כותב את זה כאן ולא מנסה להיכנס לדיון הקדוש והסהרורי משהו המתנהל בסמוך לכאן...

נערך לאחרונה ב:

il1

מושעה
מעורבות
0
נקודות
16
הדיון על איכות הרמקול נעה לכיוון 'נגריה' ישראלית טיפוסית.
אני מבין שסיבית היא חומר מעניין את הנגרים החובבים ביננו- וזה נפלא, אבל חסר חשיבות.

הבעיה ברמקול כפי שאני מרגיש, שאיכות הבניה היא שערורייתית בצליל, ולא מעניין חומר הבניה.

הרמקול סובל 'ממאמץ' ורעידות בצליל במיד בס התחתון (ואין מה לדבר על בס כי הוא לא מתוכנן ומיועד לכך), הרבה מעבר למינימוניטורים שקיימים כיום.

תקלה / ליקוי כזה בולט בתיכנון ובביצוע לא יכולים להתקבל כיום כדבר שניתן להשלים איתו, ולכן צריך לחכות לדור הבא שלו שיתקן את הליקוי.

כי מעבר לכך הרמקול הוא הברקה ותמורה אדיופילית מופלאה, שאין לה מתחרים ברמת המחירים המדוברת.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור