luxman - L-590AX MARK II‏ במבחן

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
719
נקודות
113
שרשור תגובות לכתבה: luxman - L-590AX MARK II‏ במבחן

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
גיא
תודה על הסקירה.

האם לדעתך מגבר קלאס A מטיב עם רמקול שופרי.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
סקירה מהנה.

מניסיון עם ציוד מודרני של החברה (לפני כ-3 שנים בעיקר) כאשר בחנתי ממירים ומגברים, מדובר בחברה טובה.

אך עבורי,
תמיד אזכור ואנצור את החברה עם המגבר אגדה שלהם בזמנים וותיקים והטובים שלהם ה-M6000 המשובח שממנו מאוד נהניתי אי שם לפני עשור...

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
גיא, יפה כתבת - יצא לי לשמוע מספר הגברות של לקסמן בשנים באחרונות ואני מכור לצליל שלהם.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,864
נקודות
113
יופי של סקירה גיא!
מקצועית וכתובה נהדר.
שאפו.
(הערה/שאלה: החבר׳ה האלה צריכים ברייק אין ארוך ואני מקווה שקיבלת מכשיר מבושל ולא מהאריזה).

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
גיא שאפו על הסקירה :בעד:
נהנתי לקרוא,ולמרות שקשה לי עם מנעד הצליל האופייני של LUXMAN.
איכות הבניה תמיד מגרה אותי לשמוע.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
יופי של סקירה גיא!
מקצועית וכתובה נהדר.
שאפו.
(הערה/שאלה: החבר׳ה האלה צריכים ברייק אין ארוך ואני מקווה שקיבלת מכשיר מבושל ולא מהאריזה).

אהלן שכן,
תודה על התגובה החמה.
באופן עקרוני אנני נוהג לסקור ציוד חדש מהאריזה. זה פשוט לא אידיאלי.
במקרים שבכל זאת זה המצב תקופת הסקירה מתארכת משמעותית וזה נלקח בחשבון ואף מקבל התייחסות בגוף הסקירה עצמה. כדוגמת הסקריה שלי על הרמקולים של וויאנה אקוסטיק בשנה שעברה. היה ידוע מראש שהם יגיעו אלי חדשים לחלוטין ותקופת ההרצה נלקחה בחשבון, קבלה התייחסות בסקירה ואף הזמן שלנו יחד התארך כי היה צורך מקצועי לכך והיבואן לקח זאת בחשבון מראש כהתכנות סבירה שתמושש. ואכן כך היה.
באשר ללקסמן,
לדברי היבואן הלקסמן הגיע אלי לאחר ק"מ מספק ולכן הסקירה התייחסה אליו כאל מכשיר במצב אופטימלי.

גיא.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
גיא
תודה על הסקירה.

האם לדעתך מגבר קלאס A מטיב עם רמקול שופרי.

לדעתי כל מקרה לגופו. שמעתי כמה וכמה רמקולים שופרים במהלך השנים האחרונות וכל אחד מהם נשמע אחרת לחלוטין. אגב, את הרוב ממש ממש לא אהבתי. גם שמעתי כמה פעמים רמקול זהה לשלי במערכות שונות ולא נהנתי כלל, ואפילו בהזדמנות אחת זה היה נשמע פשוט נורא. (מה שבא להוכיח שגם רמקול מצוין יכול להשמע לא טוב אם רוצים) אצלי לעומת זאת הסיפור הוא אחר לגמרי (מן הסתם). בקיצור, מנסיוני הדל עם שופר אין כאן אמת אחת. יש אומנם קוים מנחים ברורים אך לשאלתך האם class A מטיב עם רמקול שופרי? תשובתי היא שזה תלוי איזה מגבר ואיזה שופר.

גיא.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
גיא שאפו על הסקירה :בעד:
נהנתי לקרוא,ולמרות שקשה לי עם מנעד הצליל האופייני של LUXMAN.
איכות הבניה תמיד מגרה אותי לשמוע.

תודה.
מה זאת אומרת קשה לך עם מנעד הצליל? תסביר.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
תודה על הסקירה המפורטת, החזרת אותי עשרות שנים אחורה, המגבר הראשון שלי היה לקסמן lv111 וזו היתה אהבה ממבט ראשון. הדור הנוכחי של מגברי לקסמן ממשיך את ה DNA של החברה מן העבר אבל עושה הכל טוב יותר, שמח שהחברה לא קפאה על השמרים וממשיכה להיות בחזית עולם האודיו למרות שינויי הבעלות שעברו על החברה במהלך השנים.

נערך לאחרונה ב:

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
תודה.
מה זאת אומרת קשה לך עם מנעד הצליל? תסביר.
כפי שכבר ציינתי בעבר,על טיב המוצרים אין ויכוח.
לי אישית קשה מעט עם אופי הצליל.
במיוחד בתחום הגבוה.
אלך לשמוע שוב אצל ערן.

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
פיני, מנסיוני, יש שונות בין הלקסמנים-
לא התחברתי למגברים המשולבים קלאס A/B שלהם אבל הקלאס A שגיא סיקר כאן פשוט מגבר מטריף לדעתי.
קסם שלא שמעתי במגברים גם במכפלות המחיר.
הקדמים שלהם זה גם סיפור אחר.

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
אחלה סקירה.
:כל-הכבוד:

במבי

אוהב את התחום
מעורבות
220
נקודות
43
רונן, איך היית מתאר את ההבדל הסוני בין הקלאס a למגברים של הa/b במקרה של לקסמן?

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
רונן, איך היית מתאר את ההבדל הסוני בין הקלאס a למגברים של הa/b במקרה של לקסמן?
אני קצת אמביוולנטי לגבי קלאס A.
יש שם קסם ומיד מטריפים שבהרכבים קאמריים לא יודע איך אפשר לנצח את זה עם הגברה טרנזיסטורית.
מצד שני, כשרוצים יותר כח ושליטה במוסיקה כמו רוק ואלקטרוני, חסר פאנץ' של A/B.
למי ששומע הכל כמוך וכמוני אני חושב שמעדיף A/B.
חושב מכיוון שהכי הייתי מעדיף להעמיד 2 מערכות, כשאחת זו הלקסמן המסוקר משודך לדבור 0/96 שאמיר מביא.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
רונן יקירי. אני חולק עלייך לגבי כל מה שנוגע ל״צליל״ מיוחד בקלאס A. זה משום שאם תשמע נלסון פס קלאס A ולקסמן באותה טופולוגיה ההבדלים בניהם יהיו דרמטים. כמו בכל דבר, הטופולוגיה לא קובעת אם כי התוצאה הסופית.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
רונן יקירי. אני חולק עלייך לגבי כל מה שנוגע ל״צליל״ מיוחד בקלאס A. זה משום שאם תשמע נלסון פס קלאס A ולקסמן באותה טופולוגיה ההבדלים בניהם יהיו דרמטים. כמו בכל דבר, הטופולוגיה לא קובעת אם כי התוצאה הסופית.

נמר הוא דיבר על לקסמן קלאס A ולא על הטופולוגיה ואני לחלוטין מסכים איתו בכך.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,864
נקודות
113
אם רוצים השוואה מהסוג הזה אז אולי (אולי) אפשר להשוות ראש בראש את הלקסמן המסוקר פה מול הבן דוד שלו מצד האמא, האקיופייז 470.
שניהם מגברים מצויינים, כל אחד בדרכו (גם מבחינת טופולוגיה) ואני חושב שגם כיוון הסאונד דומה.
בכל מקרה זו תיהיה השוואה מעניינת בין שניהם שמייצגים זן של מגברים משולבים מהקצה הגבוה.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
אם רוצים השוואה מהסוג הזה אז אולי (אולי) אפשר להשוות ראש בראש את הלקסמן המסוקר פה מול הבן דוד שלו מצד האמא, האקיופייז 470.
שניהם מגברים מצויינים, כל אחד בדרכו (גם מבחינת טופולוגיה) ואני חושב שגם כיוון הסאונד דומה.
בכל מקרה זו תיהיה השוואה מעניינת בין שניהם שמייצגים זן של מגברים משולבים מהקצה הגבוה.

דויד
לדעתי, הם שונים באופי הסאונד. הלקסמן קלאס A מלא. והאקיופיז קלאס A-B

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור