מבחן האזנה וצפייה ארקם AVR850

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113
שרשור תגובות לכתבה: מבחן האזנה וצפייה ארקם AVR850

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
.

נערך לאחרונה ב:

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
בקיצור, זה לא זה.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
במילים עדינות התוצאה מאוד רחוקה מלשקף את התמחור.
מעבר לכך שבמחיר המלא ניתן לקבל עודף ממערכות המורכבות מ pre/amp

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,431
נקודות
113
הייתי לפני כשבועיים לפני הזמנה של הפרוססור שלהם 860,
הסיבה שבה התעניינתי ב Arcam הוא בעיקר ה RoomCorrection של Dirac-Live שמעניקה בגרסה הקיימת בפרוססור וברסיברים של arcam - פתרון "יעיל" ל 12 ערוצים (בעצם תמיכה מלאה ב 3d אודיו).
דבר שהוא יעיל ועבודה נכונה בכל הקשור ל TA (Time Allignment).

בהזדמנות זו אני רוצה להודות ל-רוני מ-"אלרון" יבואן Arcam בעיקר על סבלנותו, רצונו הטוב (והאמיתי) - תוך כדי מתן שרות !on line! עם חברת Arcam ומתן פתרונות ושפיכת אור לכל השאלות שהיה לי ספק ו-שביקשתי מרוני לשאול עבורי את Arcam ו/או Dirac לפני הזמנה.

עם כל הרצון הטוב לרכוש (19,900 ש"ח באשראי), ולתת OK סופי - הבנתי שאני ככל הנראה אוותר ואמשיך הלאה.

מסתבר שהגרסה של Dirac אשר קיימת ב arcam שונה ממה שהורגלתי אצלי (ddrc-88a).
מקריאה ב AVS בעיקר למדתי שישנן בעיות תקשורת עם התוכנה (שרתי התוכנה), התוכנה עצמה מוגבלת ביכולותיה וללא אפשרות זכרונות.
המיקרופון שמגיע הוא מיקרופון יחסית פשוט (XTZ) ולא umik-1 שאיתו Dirac ממליצים לעבוד.

מה שמביא אותי אולי לשאלה שנשאלת עם במקרה של Arcam השימוש במילה "Dirac" הוא בעיקר לצרכי שיווק - כאשר המערכת בפנים יחסית נחותה מהמערכת החיצונית.

שאלות לאיציק לגבי Dirac (חייב לציין שמתן האינפורמציה והסקירה לגבי Dirac הייתה מאוד דלה בסקירתך עד כמעט ולא הוזכרה חוץ מכמה משפטים מאוד "מסכמים" וקצרצרים...
ולא ברור - אך ערכת את הכיול.
במיוחד ש Dirac הוא היום בין מערכות הכיול היותר מתקדמות ועדיפות על פני האחרות (Mainstream למינהם)....

1. אשמח אם תרחיב יותר על התממשקות ל Dirac וכיצד ערכת את תהליך הכיול?
2. מה היה חסר לך במערכת של Dirac? ואך מצאת אותה ביחס למה שאתה מכיר והורגלת ה Mcacc של פינויר (היום אונקיו).

אני לוקח בחשבון שהגרסה של dirac ש-קיימת בפרוססור של arcam דגם 860 שונה מסיבה שה860 זו הוצאה מעודכנת יותר ו-יחסית מכשיר חדש (יצא בינואר 2017) בעוד ה 850 יצא לפני יותר משנתיים.

*אגב ה 860 (רק דגם זה ) יכיל לפי הבנתי מ Arcam דרך רוני - שבעתיד יהיה עדכון גרסה ל Dolby Vision ו HDMI 2.1.
כך שכן אני רואה בכל זאת יתרון ב 860 למי שחשוב לו תמיכה זו בהמשך.

בכל אופן - סקירה חביבה אך רחוקה מלהיות מקצועית ואינפורמטיבית תוך כדי התנסות ו"שפשוף" עם הרסיבר.
תודה בכל אופן.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,431
נקודות
113
לדעתי (מניסיון עם mainstream ועם anthem שבבעלותי), היום אין תחרות ל anthem ובעיקר למחירי היבואן Touch Control עם שירות נהדר (של בני ויונתן בעיקר).

רסיברים נהדרים עם מערכת RC איכותית (מאוד דומה ל Dirac רק חלשה יותר בתחום התחתון), סאונד בשרני, עשיר ומלא, מדויק ומפורט בעידון ובזהירות ומאוד מאוזן בסה"כ - שידוך שלו עם מגבר כוח דינאמי ומהיר יניב תוצאה אמיתית של קולנוע בבית.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
בכל אופן - סקירה חביבה אך רחוקה מלהיות מקצועית ואינפורמטיבית תוך כדי התנסות ו"שפשוף" עם הרסיבר.
תודה בכל אופן.

מה חסר לך?

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,431
נקודות
113
נמר
תקרא שוב את הפוסט שלי.
אם אתה חושב שהסקירה הזו מקיפה ומקצועית - אין לי מה לומר יותר בנושא.

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
איציק, תודה על הסקירה!!

נ.ב. אני חייב להצטרף לאיתי. גם לדעתי ההתייחסות ל Room correction לא מספקת.
RC טוב (כמו דיראק) מתקן פאזה ככה שהסיגנל מגיע בתיאום פאזה מכל הרמקולים. שזה קריטי ברב ערוצי.
וגם בסטריאו זה יכול להיות רלוונטי עקב החזרות מהקירות ו/או מיקומים שאינם סימטריים.

בנוסף ולא פחות חשוב, RC מתקן התאבכויות בונות.
בשילוב עם תיקון מקדים של התאבכויות הורסות, תיקון שנעשה על ידי טיפול אקוסטי, אני בטוח שאפשר להגיע לסאונד נפלא במערכות פשוטות באופן יחסי. (אכן, גם חשוב שממברנת הרמקולים תהיה כלואה בתיבה "מתה" ועוד שאר עשרות הפרמטרים שאנחנו מדברים עליהם כאן בפורום)

אם אנחנו מסכימים על חשיבות RC, אז בתחום המחיר השפוי יש הרבה המלצות על דיראק. ולכן אני וכנראה גם איתי, ציפינו להתמקדות (גם) באספקט הזה.

נערך לאחרונה ב:

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
1. אשמח אם תרחיב יותר על התממשקות ל Dirac וכיצד ערכת את תהליך הכיול?
2. מה היה חסר לך במערכת של Dirac? ואך מצאת אותה ביחס למה שאתה מכיר והורגלת ה Mcacc של פינויר (היום אונקיו).

.

איתי

אתה מיחס יתר חשיבות למערכות כיול. לרסיבר יש עוד מגוון מרכיבים אשר קובעים את אופיו, וכל רסיבר מגיע עם DNAשונה.
בקשר לתהליך הכיול, זה נראה לך רציני, שאכתוב את כל התהליך.

נערך לאחרונה ב:

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,431
נקודות
113
איציק
כיום מערכות ה RC מהוות יותר עניין מאשר פעם.
במיוחד כאשר מדובר במערך של יותר מ 2.0 ערוצים...ועד ל 11.2.
מערכת ה RC של Dirac באופן אישי מהווה עבורי יתרון אדיר על מתחריה (mainstream), והיא נחשבת לאחת הבולטות אם לא הבולטת ביותר (עד X מחיר שמעליו כבר צריך לחשוב כמה וכמה פעמים אם להכנס לאפיזודה הזו ), האמת שציפיתי לסקירה מקיפה הרבה (הרבה ) יותר על ה Dirac הקיים ב Arcam ממך לצורך העניין (כמשתמש שסקר אותו ) ולא עוד תכונות יבשות שקיימות בכל רסיבר.

אני מבין שאתה חושב אחרת
בשלב זה אני עוצר את עצמי מלהמשיך להגיב בנושא.
באמת שאני לא מוצא צורך אמיתי.

תודה בכל אופן על הסקירה.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
איציק
כיום מערכות ה RC מהוות יותר עניין מאשר פעם.
במיוחד כאשר מדובר במערך של יותר מ 2.0 ערוצים...ועד ל 11.2.
מערכת ה RC של Dirac באופן אישי מהווה עבורי יתרון אדיר על מתחריה (mainstream), והיא נחשבת לאחת הבולטות אם לא הבולטת ביותר (עד X מחיר שמעליו כבר צריך לחשוב כמה וכמה פעמים אם להכנס לאפיזודה הזו ), האמת שציפיתי לסקירה מקיפה הרבה (הרבה ) יותר על ה Dirac הקיים ב Arcam ממך לצורך העניין (כמשתמש שסקר אותו ) ולא עוד תכונות יבשות שקיימות בכל רסיבר.

אני מבין שאתה חושב אחרת
בשלב זה אני עוצר את עצמי מלהמשיך להגיב בנושא.
באמת שאני לא מוצא צורך אמיתי.

תודה בכל אופן על הסקירה.

1. נכון שמערכות הכיול כיום מהוות יתר עניין מאשר פעם, אך זה עדין לא אומר שהם פועלות באופן מושלם. בנוסף, הם גם מתפקדות שונה בכל חלל.
2. טוב לשמוע שאתה שמח בחלקיך, וה Dirac מהווה עבורך יתרון אדיר מול המתחרות.
3. נכון, אני חושב אחרת, מכוון שאין שום מערכת כיול מושלמת, ותמיד יהיה חסר משהו שיצריך התערבות ידנית. הרי לכל אחד מאתנו יש אוזן שונה, וטעם אחר.

נערך לאחרונה ב:

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
1. נכון שמערכות הכיול כיום מהוות יתר עניין מאשר פעם, אך זה עדין לא אומר שהם פועלות באופן מושלם. בנוסף, הם גם מתפקדות שונה בכל חלל.
2. טוב לשמוע שאתה שמח בחלקיך, וה Dirac מהווה עבורך יתרון אדיר מול המתחרות.
3. נכון, אני חושב אחרת, מכוון שאין שום מערכת כיול מושלמת, ותמיד יהיה חסר משהו שיצריך התערבות ידנית. הרי לכל אחד מאתנו יש אוזן שונה, וטעם אחר.
בדיראק יש אפשרות להגדיר כמה מצבי האזנה: כיסא עם סוויט פוויינט בודד, כורסא עם תיאום לשורת נקודות האזנה ושלוש שורות מושבים על מנת לקבל מיצוע לחלל האזנה.
יש אפשרות לשמור כמה כיולים שונים.
יש אפשרות לעשות תיאום לעקומת התדרים החביבה על האוזן שלך.

בעזרת הכיול, הרמקולים מכווני פאזה ומשדרים בתיאום בתיזמון והרמוניה בספקטרום התדרים.

או בקיצור- עולם ומלואו.
בשילוב עם אקוסטיקה נכונה אתה אמור להוציא זהב גם מחומרי גלם בינוניים.

royla

אוהב את התחום
מעורבות
68
נקודות
28
תודה על הסקירה!!

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,431
נקודות
113
הסקירה הנל לצערי מרגישה כעוד V שנרשם בסקירה של עוד מותג של רסיבר לקב.
ולא סקירה מקיפה שנותנת דגש איפה שצריך ואיפה תכלס הולך הכסף בעת הרכישה.
ומה העליונות שלו על מתחריו.
אותו דגש לחלוטין לא נסקר כראוי.
לכן אני מוצא את הסקירה הנ"ל כסקירה חביבה ויבשה של משתמש / חבר בפורום אשר מראה מה יש ומה אין ברסיבר הנ"ל.

מציע לסוקר מעט להעיף מבט על סקירות על ה arcam וכיצד התייחסו לאותו דגש שמציב אותו במקום אחר ממתחריו.

לא נורא.

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
נמר
תקרא שוב את הפוסט שלי.
אם אתה חושב שהסקירה הזו מקיפה ומקצועית - אין לי מה לומר יותר בנושא.

שלום איתי

1. מה אינו מקיף ב"סקירה", ומה לא מקצועי בה?

2. האם בכלל מדובר בסקירה (מה זה, בדיוק?) של מכשיר, או במבחן שבו מישהו בודק את ביצועי המכשיר לאור פרמטרים מסוימים ואז מחווה את דעתו?

3. האם קיים למיטב דעתך סוג של מידע הרלוונטי לחוות דעתו של הבוחן, ובעיקר אמור להשפיע על המשתמש ודעתו על המכשיר, שלא הובא כאן?

יואל

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
הסקירה הנל לצערי מרגישה כעוד V שנרשם בסקירה של עוד מותג של רסיבר לקב.
ולא סקירה מקיפה שנותנת דגש איפה שצריך ואיפה תכלס הולך הכסף בעת הרכישה.
ומה העליונות שלו על מתחריו.
אותו דגש לחלוטין לא נסקר כראוי.
לכן אני מוצא את הסקירה הנ"ל כסקירה חביבה ויבשה של משתמש / חבר בפורום אשר מראה מה יש ומה אין ברסיבר הנ"ל.

מציע לסוקר מעט להעיף מבט על סקירות על ה arcam וכיצד התייחסו לאותו דגש שמציב אותו במקום אחר ממתחריו.

לא נורא.

במבחן שאני קראתי:

מצוינים חסרונותיו של המכשיר בתחום הקולנוע הביתי ביחס לפורמטים אחרים, יתרון שיש למתחרים,

קיימת התייחסות ליכולת התקשורת של המכשיר הנ"ל עם הרשת, והשוואתה למתחרים, כולל אופן העדכון, שימוש בתוכנות ייעודיות למכשיר עצמו והשימוש באתרי מוזיקה

מצוינים יתרונותיו וחסרונותיו של המכשיר בתחום השמע בקולנוע ביתי

מצוינים יתרונותיו וחסרונותיו של המכשיר בתחום האודיו הרב-ערוצי והדו-ערוצי

ולבסוף נרשם סיכום מפורש מאוד לדעתו של הבוחן ביחס למכשיר עצמו, למחירו - ואלה מול אחרים

ומכיוון שטענת כי יש לארקם יתרון ביחס למתחרים כפי שעולה ממבחנים אחרים, היה נחמד אם היינו יודעים במה מדובר,

אתה טוען כי יש לו עליונות על מכשירים אחרים, ולפחות לפי המבחן והנימוקים שהועלו בו, לא כך הדבר בקולונוע ביתי.

התייחוסת ממוקדת תעזור.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,431
נקודות
113
יואל שלום

עצם ועובדה לשאלות שאותם אתה שואל אותי, נראה שלא באמת קראת את מה שרשמתי כביקורת על הכתבה.

יואל
ה Arcam מכיל RC ש"קבל" התייחסות בפוסט של כותב הפוסט הנל (כ-כתבה "מקיפה" וכהמלצה לפה או לשם עבור הקורא שלא מכיר על מה מדובר) התייחסות כאמור דלה עד כמעט ולא קיימת.
לפחות לדעתי.
ברור שהכתבה הממצה לרבים אחרים אולי מספיקה ומספקת
עבורי היא בהחלט לא.

ברשותך
אני לא רואה צורך עוד להגיב בנושא הנ"ל שנטחן מעבר למידה.
בנושא ה RC לפחות מצידי.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור