מבחן השוואתי בין שתי אוזניות אודיופיליות Beyerdynamic T1 vs Beyerdynamic T5p

• פותח הנושא dtown
  • פורסם בתאריך

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
719
נקודות
113

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
תודה על הסקירה, אומנם בשנים האחרונות זנחתי את תחום האוזניות (מייתרונות המגורים בגפי), אבל תמיד כיף להחשף ליצרנים ודגמים חדשים.

menahem

כתב האתר
מעורבות
359
נקודות
83
יופי של כתבה ושמח שביירדינמיק קיבלה במה באתר. (ורד)

לעניין הוויסינג: אכן לבייר יש DNA משלה ומי שקצת מנוסה עם אוזניות יכול,בהאזנה קצרה - ועיוורת,לאמר שמדובר באוזניה מבית היוצר של בייר או אחרת.

גם בליין Tesla של בייר ה DNA הייחודי של החברה נשמר והביצועים - עוד יותר טובים.

מי שמתכוון לרכוש אחת מהדגמים שבכתבה:לקחת בחשבון קרוב ל 100 שעות טיגון עד שהאוזנייה תגיע לצליל הטבעי שלה. מי שמעדיף,עדיין,להישאר עם היצרן המופלא הזה ולרכוש אוזניות שלא זקוקות לברייק אין - שילך על הדגמים המקבילים בסידרת Tesla. בסידרה הזו היצרן מתחייב שאין צורך בבריק אין והאוזנייה תישמע בנגינה הראשונה ואחרי 1000 שעות בדיוק אותו הדבר וכן - מניסיון אמפירי עם דגם מסידרת ה Tesla אכן אין צורך בבריק אין וכאמור.

יופי של מוצרים ויופי של סאונד גם בסדרות ה 7XX 8XX וה 9XX ושמירה על ה DNA של החברה בצורה שבהחלט מצדיקה התעכבות,כמו שיש בכתבה,על הנושא הזה.

וכמובן:יש גם מי שלא "מתחבר" ל DNA של בייר.

מנחם.

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
זמן רב מאז שקראתי בשקיקה ביקורת על פריט שכמעט אינו בשימוש אצלי.
והפעם הראשונה שהבנתי מה הם כל הניואנסים שקיימים באוזניות.
תודה :בעד:

נערך לאחרונה ב:

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
סקירה יפה ומאוד מעניינת!
:אצבע מורמת

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
קניתי את ה- t5p בשנת 2013 או אולי 2012, כשרק יצאו.
חודש לאחר מכן השוויתי אותן ארוכות מול T1 באותה החנות שקניתי.

לא היה לי כוח לקרוא עוד פעם על האלבומים האלה והאחרים שנמר בוחן איתם, אז גללתי למטה למסקנה. ושמחתי לראות שהמסקנה זהה: אכן ה- T1 טובה יותר בהכל, ובפרט בבאס.

אני בשעתו קניתי את ה- t5p כי היו קצת זולות יותר וכי רציתי אוזניה שאפשר לשמוע בה במכשירים ניידים. אבל האוזניות גדולות מדי ומסורבלות מדי בשביל זה. לצערי היא מונחת לי פה ללא שימוש כבר מספר שנים. אולי יום אחד אחזור אליה.
היו לי גם HD800. הן נמכרו. ה- T5P נשארה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לא היה לי כוח לקרוא עוד פעם על האלבומים האלה והאחרים שנמר בוחן איתם, אז גללתי למטה למסקנה. ושמחתי לראות שהמסקנה זהה: אכן ה- T1 טובה יותר בהכל, ובפרט בבאס.

אכן מסקנות דומות. העניין הוא שלעיתים האופציה הזו של לשמוע רק דרך מגבר היא מכשול משמעותי עבור ה-t1. מאידך, ישנם כמה נגני מוסיקה ניידים עם מגברים מבהילים בכוח שלהם. הם פתרון מעולה אבל שוב, זה לא טלפון נייד אז זה להסתובב עם שני מכשירים. במקרה שלך זה שלושה - הבנתי שאתה מסתובב עם שוקר חשמלי.:p

menahem

כתב האתר
מעורבות
359
נקודות
83
שתי הערות ברשותכם.

ראשונה:

לחלילית,היבואן של בייר,מגיע שאפו גדול מאיתנו כי:בכל הסניפים שלהם יש אקסמפלרים של ליין האוזניות של היצרן הזה להתנסות והאזנה. לא משהו להקל בו ראש בארצינו.

השנייה:

יש לבייר כמה וכמה ליינים של אוזניות שמכוונים לקהלי יעד שונים. מי שמגיע ליצרן הזה נתקל בשלל דגמים ושלל מחירים ורצוי להיוועץ בקטלוג שלהם כדי לברור באיזו אוזניה להתעניין על פי הצרכים.

אני לא חושב,או לפחות מקווה, שאין מישהו שיקנה אוזנייה כי נמר כתב עליה ובטח לא כי אני כתבתי. זאת ועוד הצמד הזה עולה למעלה מחמשת אלפים שקל - לא סכום קטן בכלל במה שנוגע לעולם האוזניות... - אז:

מי שהגיע ליצרן הזה ובקו הגמר ה T5P או ה T1 חייב להגדיר צרכים.

אם הצורך הוא באוזנייה שתיתחבר לטלפון נייד,לנגן אודיו נייד ואולי גם למגבר סטראו שיש לו מגבר אוזניות מובנה אז הנכון,מבחינה צרכנית וגם מבחינת התוצאה,ללכת על ה T5P.

אם הצרכים מסתכמים בחיבור הבייר לטלפון הנייד אז יש בארסנל של בייר קנדידטים אחרים ובנסיבות שרק אלו הן הצרכים אז הייתי מוביל את המישהו לכיוון ה T51I של בייר שהן חיה אחרת לגמרי. אותו DNA מבחינה סונית אבל טיפולוגיה וטכנולוגיה אחרת. מי שיקרא פה וישמע בעצתי הנלוזה מובטח לו שברגע שישים את ה T5I על האזנים רק מנתח פלסטי מיומן יצליח לגרד אותן מעל ראשו. מניסיון אמפירי - משהו מכיר כזה שיצליח לגרדן מראשי???? :) :) :).

ואחרון חביב: אם הצורך הוא באוזניה שהיא ספינת דגל של היצרן ומיועדת לאיחזור אודיו הי פי אודיופילי אז ה T1 היא הקנדידט וכן - צריך ורצוי מגבר אוזניות מעולה סונית וגיבור רציני כדי לדחוף אותן ולהוציא מהן את המיץ של ה DNA שלהן.... :כל-הכבוד:.

מנחם.

הא,כן - כמעט שכחתי:חג אהבה שמייח - וכשהיע אומרת לא היא מתכוונת ל - לא. (מכוון רק למי שיודע מהו מקורו של החג הזה)...

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63
פעם נכנס אליי חבר לסלון, עשיתי לו סיבוב דאווין על הסט אפ שלי
ההוא בנון-שלנטיות תקע לי "עזוב אותך באמאש'ך, אני השקעתי עשרית מחיר באוזניות ושומעים לפחות כמו אצלך ואולי אף טוב יותר"
לרגע הרגשתי סאקר...

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
ההוא בנון-שלנטיות תקע לי "עזוב אותך באמאש'ך, אני השקעתי עשרית מחיר באוזניות ושומעים לפחות כמו אצלך ואולי אף טוב יותר"
לרגע הרגשתי סאקר...
מעניין אם גם את התחום הנמוך של התדרים הוא הרגיש כמו אצלך.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
לרגע הרגשתי סאקר...
גם אני חייתי בקונספציה הזאת עד שעברתי את גיל 25 והבנתי שמערכת שמזיזה אוויר בחלל לעולם תהיה יותר מרגשת מאוזניות. והיו לי סט אפים סבבה בשניהם. בשלב כלשהו, המערכת עם הרמקולים פשוט עוברת ומשאירה אבק לאוזניות, וההבדלים בהשקעה הכספית מפסיקים להיות בפקטור של פי 10, ומתחילים להצטמצם.
בקיצור, אין לך מה להרגיש סאקר.:)

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
נמר
הסקירה מעולה.:בעד:

כבר שנים שזנחתי את תחום האוזניות.
תענוג לראות מותג משנת 1924 שחיי, וממשיך לייצר מוצרים איכותיים:בעד:

matrix23

חבר אתר
מעורבות
5
נקודות
8
שאלה,
האם הדגם T1(פתוחה למחצה) שקטה לסובבים או בדומה לאזניות פתוחות מרעישה ?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
תודה על הסקירה, אומנם בשנים האחרונות זנחתי את תחום האוזניות (מייתרונות המגורים בגפי), אבל תמיד כיף להחשף ליצרנים ודגמים חדשים.

איך שדברים משתנים, מאז הספקתי לרכוש 2 אוזניות נחשבות, מגבר ועוד דאק יעודיים לאוזניות, נהנה מכל רגע במשרד ומול המחשב בבית.

matrix23

חבר אתר
מעורבות
5
נקודות
8
בבקשה, אולי כותב הסיקור יכול להביע דעה, האם הדגם T1 מפיק רעש לאנשים מסביבי ?
חשוב לי מאחר ואני מעוניין לרכוש לצורך האזנה בעבודה,לכן אני צריך אזניות שלא יגרמו לאנשים לזרוק עלי חפצים חדים(מספיק יש לי את אשתי!).

menahem

כתב האתר
מעורבות
359
נקודות
83
חשוב לי מאחר ואני מעוניין לרכוש לצורך האזנה בעבודה,לכן אני צריך אזניות שלא יגרמו לאנשים לזרוק עלי חפצים חדים(מספיק יש לי את אשתי!).
ה T1 זולגת לסביבה. לגבי חפצים חדים - אני לא יודע.

אגב: לאוזניה הזו התנגדות של 600 אוהם ומהאמירה "לצורך האזנה בעבודה" אני מניח שמדובר בטל. נייד או משהו כזה. אם כך היא לא מתאימה כי טל. נייד או "סתם" מכשיר נייד להשמעה של אודיו לא יזיז אותה...

מנחם

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

אוטוטו עולה ביקורת נוספת על אוזניה שבהחלט תתאים למטרות שלך.

matrix23

חבר אתר
מעורבות
5
נקודות
8
באסה.
ברשותי נגן של astell & kern ak100 mk ii, אני מאמין שהוא היה מסתדר או לפחות מקווה.
האזנתי עם הנגן באזניות של focal דגם elear ונשמע מדהים, הבעיה שגם הן אזניות פתוחות.
יש לכם המלצה על אזניות סגורות ברמת סאונד של ה-elear ?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור