Blu-ray - מה זה בכלל? מדריך נבוכים

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113
שרשור תגובות עבור המאמר: Blu-ray - מה זה בכלל?

danistar

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
16
מאמר ממצה ומצויין כמו תמיד (-: . אכן לי יש הרגשה שהשינוי אוטוטו מגיע ( למרות שבניגוד לאחרים שמשווים את המהפך כמו למעבר מה VHS ל DVD אני לא חושב שזה כזה שינוי דרמטי ) . חדשות טובות נוספות היא העובדה שפיצחו את הגנת האיזורים :

http://www.engadgethd.com/2008/11/0...ray-players-get-offered-in-multi-region-form/

ואני מקווה שזה יכנס בקרוב למכשירים גם בארץ , זה פיצ'ר שחייב להיכנס למכשיר כזה לפני שאני אקנה אחד .

בכל מקרה אני יודע שאני נודניק אבל אני חייב להגיד את זה : במחירים של הכותרים ( 150-200 שח ליחידה !! ) , הגבלת האיזורים שעדיין קיימת כיום ומחירי המכשירים ( אם מדובר אגב על מסכי ה LCD ופלאזמה - הרבה מהדגמים שנמכרים כאן במחירים די מופקעים שמזכירים מחיר של מכונית משומשת נחשבים ברובם למיושנים בחול - ראו התגובות בכתבה שלכם על הסמסונג 52 והוא מסדרה 6 כשבחול כבר יש סדרה 9 ) הרוב הדומם לא יתקרב לטכנולוגיה הזאת והיא תהפוך נישה כמו SACD ו DVD AUDIO .

ואת זה כותב מישהו שמאוד רוצה להיכנס לטכנולוגיה הזאת ולא מוכן להתפשר על האיכות אבל העלות והיצע הדגמים שנמכרים בארץ יחסית לחול פשוט מבריחה אותו מזה בינתיים .

נערך לאחרונה ב:

Erez

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
18
לדעתי,
הצלחת הפורמט תלויה בכמות הכותרים מחירם ונגישותם.
האם כל סרט חדש שיוצא היום הוא בפורמט בלו ריי ?

מה עם אלה שיש להם סיפריות סרטים של dvd?
זה תחילת הסוף של ה dvd...אבל הסוף בעוד הרבה שנים....

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
הסרטים החדשים בהוליווד יוצאים בד"כ בגרסת בלוריי וגרסת DVD במקביל.
לגבי אלו שמחזיקים ספריות DVD, זה לא שונה בהרבה מהמעבר בין קלטות הוידאו לדור ה- DVD... גם כאן יצטרכו לרכוש עותקים חדשים של Blu-ray ולהשאיר את עותקי ה-DVD להם לא יוצא חידוש בפורמט הכחול.

joda5

חבר משקיען
מעורבות
96
נקודות
48
בוקר טוב אכן כתבה מעולה אבל לי יש שאלה ולכל מי שיש לו פרוססור . ורוצה להחליף מה עליו לעשות? להחליף לרסיבר עם יציאת פרה אאוט . למשל יש כל מיני רסיברים אבל איזה מהם יקר או זול. כי זול לא מעביר ביצועים טובים . יקר עושה עבודה טובה אבל המחיר . ואולי יש איזה פרוססור זול שיתאים אני עובד עם מגבר מנורות + מגבר שלושה ערוצים שגם הוא מנורות ויש לי פרוססור מסוג רוקסן אבל הוא בעל פורמטים ישנים מה עושים??!

amiteylon

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
כשהייתי בארה"ב לפני שבועיים רציתי לכנות כונן BR למחשב אבל בסוף לא קניתי(אני נוסע עוד חודש עוד פעם).
האם כדאי לקנו ת כונן כזה למחשב? האם האיכות תהיה טובה (יש לי יציאת HDMI במחשב וכרטיס קול טוב) ? או כדאי לקנות נגן רגיל? מה לגבי האיזור - באיזה איזור ארה"ב? ד"א בוול מרט המחירים של הסרטים נעים בין 10 ל- 30 (לחדשים ביותר) דולר ליחידה.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
בוקר טוב אכן כתבה מעולה אבל לי יש שאלה ולכל מי שיש לו פרוססור . ורוצה להחליף מה עליו לעשות? להחליף לרסיבר עם יציאת פרה אאוט . למשל יש כל מיני רסיברים אבל איזה מהם יקר או זול. כי זול לא מעביר ביצועים טובים . יקר עושה עבודה טובה אבל המחיר . ואולי יש איזה פרוססור זול שיתאים אני עובד עם מגבר מנורות + מגבר שלושה ערוצים שגם הוא מנורות ויש לי פרוססור מסוג רוקסן אבל הוא בעל פורמטים ישנים מה עושים??!

תצטרך להחליף לפרוססור חדש ולהוציא ממנו PRE OUT למגברים.
אבל, אם יש לפרוססור הקיים שלך כניסות EXT. IN תוכל לחבר אליו נגן בלוריי עם 5.1 יציאות אנלוגיות (זה קיים כיום רק בחלק מהנגנים החדשים), כך שהנגן הוא שמבצע את העיבוד בפועל.

כשהייתי בארה"ב לפני שבועיים רציתי לכנות כונן BR למחשב אבל בסוף לא קניתי(אני נוסע עוד חודש עוד פעם).
האם כדאי לקנו ת כונן כזה למחשב? האם האיכות תהיה טובה (יש לי יציאת HDMI במחשב וכרטיס קול טוב) ? או כדאי לקנות נגן רגיל? מה לגבי האיזור - באיזה איזור ארה"ב? ד"א בוול מרט המחירים של הסרטים נעים בין 10 ל- 30 (לחדשים ביותר) דולר ליחידה.

אפשר לרכוש כונן Bluray למחשב, אבל תצטרך גם כרטיס קול שיודע להוציא את פורמטי האודיו החדשים (Dolby True HD, DTS HD Master Audio), כרגע זה נדיר למדי (עם יציאת ה- HDMI הקיימת שלך, סביר להניח שתוכל להוציא דולבי דיגיטל ו-DTS "רגילים" בלבד).
ארה"ב נחשבת ל- ZONE A

א

אורח

אורח
בחול מוכרים כבר נגני BD ב 200-250 דולר, אז איך מתחיל מ 2600 שח?

ד

דן27

אורח
לבעלי מספר סרטים גדולים בDVD יש פתרון

חברת טושיבה הוציאה מכשיר שמשפר את איכות DVD הרגיל לאיכות של צפיה ב FULL HD פרטים באתר הבא
http://www.toshibaxde.com

ronyhr

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
קבצים בפורמט mkv

האם נגני ה-BlueRay מסוגלים לנגן DVD עליו צרובים קבצים בפורמט MKV ?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
כרגע עדיין לא, אני מאמין שגם זה יגיע (ניתן בשיטות שונות להזרים ל- PS3 למשל קבצי MKV תוך כדי המרה בתוכנה שרצה על המחשב וכו', אבל זה עדיין לא טריויאלי).

bar79

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
blue ray

שלום רב !!
יש לי שאלה : האם תיהיה הבדל באיכות אם אני ינגן סרט על גבי דיסק blue ray מהנגן או מהמכשיר blue ray , לסרט שהוא גם באיכות של blue ray אבל צרוב ...או למשל קובץ סרט שהורד מאינטרנט . בהנחה ששניהם שוקלים אותו דבר ועם אותם נתונים (לדוגמה : דיסק של blue ray וקובץ מהאינטרנט שניהם 8 gb ) האם תיהיה הבדל באיכות הצפיה ?
לא שיש לי אפשרות להוריד סרטים כאלו כבדים :) , אלא רק כדי להבין את הטכנוחוגיה הזאת ואיך הדברים פועלים .

תודה ;)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור