דנמרק באוויר – סקירת אוזניות B&O Play H8

• פותח הנושא dtown
  • פורסם בתאריך

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
719
נקודות
113

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
מה היה ציוד הבדיקה?

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
אהלן מנחם,
אחלה כתבה, כתובה ברהיטות ועשויה מצוין, התמונות יפות מאוד :כל-הכבוד:.

תומר

menahem

כתב האתר
מעורבות
359
נקודות
83
תומר,

המון המון תודה.
התמונות: לא שלי הן מעשה ידיו של ליאור.

מיכאל:

הטלפונים הפרטיים שלי (LG וסוני) וגם מערכת הסטראו שלי.

סופ"ש נעים לכולם.

מנחם.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
אתה צודק, ה-BT באמת נשמע יותר טוב, אבל האם זה בגלל שהמגבר הפנימי/ממיר פשוט טובים יותר?

menahem

כתב האתר
מעורבות
359
נקודות
83
אתה צודק, ה-BT באמת נשמע יותר טוב, אבל האם זה בגלל שהמגבר הפנימי/ממיר פשוט טובים יותר?

מיכאל: לא פרקתי את האוזניות ואין לי גישה לתוכניות ההנדסיות שלה. אני יכול לומר,את שאומר,מניסיון וממה ששמעתי ולנסות לתת לזה "ראיות".

אז ככה: בטלפונים הניידים (למעשה במערכת ההפעלה שלהם) ישנה תכונה שכאשר מחליפים מקור שמתחבר לשקע האוזניות תוכנת הניגון מפסיקה לנגן. ההפסקה היא שוות ערך לפעולת Stop ולא לפעולת Pause. פעם אחת,ובנייד אחד (בסוני שלי),האזנתי לאוזנייה כשהיא מחוברת לשקע האוזניות באמצעות הכבל,ותוך כדי הפעלתי את פונקציית תשאול ה Bluetooth של האוזנייה. הטלפון זיהה אותה,והעביר,מידית,את האודיו דרך ה Bluetooth בלי שתוכנת הניגון נעצרה. בעת המעבר היה באוזנייה רעש הזהה לרעש שמעבירים מקור במגבר ולא ממש זוכרים להוריד שמאלה את חוגת העוצמה (*).

כל זה אומר שההשערה שלך,בשאלה,נכונה: בכל מקרה האודיו מהנייד עובר במגבר הפנימי של האוזניה ובמגבר עצמו ישנם שני נתיבי אודיו - אחד דרך הכבל והשני דרך ה Bluetooth והממירים שלו. כאשר המגבר הפנימי של האוזנייה מנתב את האודיו דרך הכבל הממירים לא עובדים וגם התכונה של "הרמת שפורפרת,איננה פעילה - "הרמת שפורפרת" פעילה רק בניתוב ה Bluetooth.

טכנולוגית,אני מניח,שמהנדסי B&o נהגו כך משום שאין צורך להמיר את האות שמגיע מהכבל משום שהוא כבר אנלוגי במוצא שקע האוזניה בעוד שביציאת ה Bluetooth מהטלפון הוא דיגיטאלי - לפי תקן 4.XXXX אנאלוגי באיכות CD (כלומר 16 ביט דו ערוצי ו 44.100 הרץ).

אני יודע שיצרנים אחרים נוהגים לבצע ניתוק של המגבר הפנימי באוזניה כאשר בכניסה לאוזנייה מזהה המערכת כניסה אנאלוגית קרי -כבל ואז לא צריך להיות הבדל באיכות השמע - לא צריך להיות,לא אמרתי שאין אבל... לא כזה בולט ועוד לרעה....

שוב אני מסייג את דברי בכך שמה שכתבתי זה מניסיון,משמיעה והערכה אין לי גישה לתוכנית ההנדסית של האוזנייה ולא פרקתי אותה כדי לברר את הדבר.

(*) הכוונה לרעש של פריקת קבלים כפי שמתקבל בכבוי והדלקה של מגבר אודיו כשחוגת העוצמה לא על אפס.

שבת שלום.

מנחם.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
עשיתי עכשיו בדיקה עם הבן שלי, יש לו סטאפ עם HiFiMan-400, Sennheiser Momentum והגברה Modi + Magni של Shiit

- H8 בהחלט עובדות טוב יותר עם מגבר חיצוני בחיבור קווי
- באס לא הכי ממוקד, ובני טוען כי H8 מתאימות יותר למוזיקה שהוא שומע - אלקטרונית.

בקיצר, בניסעה הבאה שלי אולי אביא את ה-Apogee Groove או משהו טוב יותר ללאפטופ

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
עובד יפה מאוד עם Groove - לא פחות טוב מ-BT

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור