IsoTek Evo3 Polaris – מפצל חשמל למערכת האודיו

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
719
נקודות
113
שרשור תגובות עבור המאמר: IsoTek Evo3 Polaris – מפצל חשמל למערכת האודיו

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
נמר,
סקירה יפה מאוד, רהוטה, בצילומים אין עליך, תמשיך לכתוב כך :כל-הכבוד:.

רן שביט חובר לכוחותינו?

תומר

נערך לאחרונה ב:

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אם המפצל הזה מהדק את הבאס ובו בשעה גורם לגבוהים (כולל המיד היי המפורסם) להישמע מלאים יותר ועם זאת אף מפורטים יותר - דיינו.
מניסיוני לפחות, מאוד קשה למצוא את המכשירים שעושים את כל הנ"ל.

ron1999

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
ביקורת שכתובה נהדר, נכונה תחבירית ומשתמשת בשפה לעילא ועילא,
אממה - מה חסר לי פה?
חיבור בין הכותרת לתוכן -
מצד אחד הצהרה "לא וודו" מצד שני משפט כמו "זה מוצר שכדי להבחין ביכולות שלו צריך נסיון והבנה למה להאזין", וזה ידידי, משפט שמגיע לרוב מודבק על תווית של בקבוקי שמן נחשים.

אז לאן אני חותר בעצם?
בביקורת כזו הייתי מצפה לגרפים, לניתוח כמותי ולא איכותי, להדגמה אמפירית של השיפור שמוצר כזה מביא עימו, למה? כי זה מוצר שב99.9 אחוז מהמקרים יישא על מצחו את אות הוודו. ואם רוצים לצאת בכותרת נחרצת כל כך - צריך לגבות אותה במספרים ולא בתחושות בטן.
אם לא מדובר במגבר או רמקול או מקור, אבל כדי להבחין בהבדל שהוא יוצר צריך שיערות באוזן ולא סקופ - חובת ההוכחה היא על המוצר.

זה לטעמי
(גילוי נאות - בדירה האחרונה שלי היה קו חשמל נפרד למערכת ומפצל מהום סנטר)

ayal30

חבר משקיען
מעורבות
905
נקודות
113
אחלה סקירה נמר ממש תענוג לקרוא אותה :כל-הכבוד:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,234
נקודות
113
רון.

לא מעט חובבי הויכוח ״אין הבדלים״ אינם יודעים כיצד לבחון את ההבדלים.
אתן לך דוגמא.
הם אינם מחפשים את הניואנסים משום שמבחינתם אין כאלה. אם יסבו את תשומת ליבם שיש מצילה חרישית שם בין כל 120 הנגנים של התזמורת, הם יתחילו להבין למה צריך להתייחס.

גם בשביל להבחין באיכות של אוכל צריך נסיון והבנה. גם בשביל להבחין בין צמיג אוחז לצמיג לא אוחז צריך הבנה ונסיון.
האם אתה סבור שאם אני אתן לשכנה שלי, בת 45, עם 4 ילדים, עובדת בפריגת מערכת אודיו איכותית היא תדע לנתח את מה שהיא שומעת או בכלל להעריך את הצליל?

נסיון, ידע, והבנה הם הכרח לכל דבר אותו אתה מעוניין לבחון.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,585
נקודות
113
הסקירה כתובה בצורה שמשכה אותי לקרוא ולהתענין,שפו.
ומהניסיון שיש לי עם נמר ,מבחינתי השמיעה שלו היא כמכשיר.
יודע לאבחן ולפרק סאונד לרמת הניואנסים.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,234
נקודות
113
הסקירה כתובה בצורה שמשכה אותי לקרוא ולהתענין,שפו.
ומהניסיון שיש לי עם נמר ,מבחינתי השמיעה שלו היא כמכשיר.
יודע לאבחן ולפרק סאונד לרמת הניואנסים.

תודה שלמה.
מחמיא לי מאוד לקרוא דבר כזה.

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
תודה על הסקירה :בעד:
אני חסיד של מפצלים ״לא מתערבים״,שאין בהם אלקטרוניקה.
לדעתי הם טובים יותר.

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
נמר
סקירה יפה ומעניינת.
באופן אישי אני דוגל בגישה "שהכל מתחיל מהקיר" ולכן מבחינתי זה לא וודו.

ברשותך - 3 שאלות:

1. מהו ה - "מפצל הרגיל" ? האם זה מפצל שמאפשר החלפת כבל הכניסה ? או שזה מפצל שמגיע עם חוט ותקע פשוטים,כדוגמת אלו הנמכרים בהום סנטר. בהעדר תמונה זו שאלה מתבקשת.
2 אלו מהמכשירים חיברת למפצל ?
3. כתבת שאין בתוך המפצל אלקטרוניקה, אך מאידך יש שם איזה פילטר. האם ידוע לך במה מדובר? ניסיתי לחפש ברשת
תמונות "מבפנים", של המפצל אך לא מצאתי.. מעניין.

תודה
איתי

jabareen

חבר משקיען
מעורבות
195
נקודות
43
1. מהו ה - "מפצל הרגיל" ? האם זה מפצל שמאפשר החלפת כבל הכניסה ? או שזה מפצל שמגיע עם חוט ותקע פשוטים,כדוגמת אלו הנמכרים בהום סנטר. בהעדר תמונה זו שאלה מתבקשת.

3. כתבת שאין בתוך המפצל אלקטרוניקה, אך מאידך יש שם איזה פילטר. האם ידוע לך במה מדובר? ניסיתי לחפש ברשת
תמונות "מבפנים", של המפצל אך לא מצאתי.. מעניין.

תודה
איתי

לשאלתך הראשונה:
ציטוט מ HI-FI CHOICE:
The EVO3 Polaris is a six outlet distributor that removes common mode and differential noise, with a claimed reduction in RFI of 30dB. Each outlet is independent to avoid cross contamination and internal wiring is also in silver plated OFC with a PTFE dielectric. You need to buy a separate power cable to connect it to the wall

לשאלתך השלישית:
http://www.lite-magazin.de/2015/01/isotek-evo3-polaris-high-end-stromverteiler-mit-zusatzfeatures/

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
חאלד
שאלתי הראשונה לא מתייחסת למכשיר נשוא הסקירה אלא למכשיר ההשווה.
איתי

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,234
נקודות
113
הפילטר הזה (אם אפשר לקרוא לו כך) אמור להסיר rf ב30 דציבל. לא חשתי הבדלים בשקט בינו לבין האויאדה שלי שהוא ללא פילטר כזה.

maor_av

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
נמר, סקירה מעולה ,
אם הבנתי נכון מהתרשמותך הוא טוב יותר מהמפצל של אוידה שמשמש אותך ?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,234
נקודות
113
לא. לא ניתן להבין דבר כזה מהכתבה משום שלא הזכרתי את האוידה.

המפצל הזה מעולה. גם שלי מעולה אבל יקר יותר. זה כמובן תלוי איזה דופלקסים אתה קונה.

jabareen

חבר משקיען
מעורבות
195
נקודות
43
נמר, תודה על הסקירה היפה.
אתה משתמש באופן קבוע במפצל של OYAIDE, ובדקת ה ISOTEK למשך כמה שבועות.
הא תוכל לציין מהם היתרונות והחסרונות של כל אחד? מי עדיף על השני מבחינה סונית?
נא להתייחס גם ל דינמיות, הפרדה, רקע שחור, ניקיון, אוויר וכו'.

מה שהבנתי ל OYAIDE כמה שקעים ממתכות שונות, כך לכל אחד מהם יש אופי סאונד שונה. לכן במענה על השאלות נא לא להתייחס לזה.

נערך לאחרונה ב:

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,551
נקודות
113
צר לי, לא ברורה לי ההתלהבות.

מה המטרה של הסקירה הזאת ולמי היא מכוונת?
אם המטרה היא להעלות שוב לדיון את נושא החשמל ובתוכו את הטיפול הפסיבי כמו המוצר הנ"ל, ועל הדרך לעשות פירסומת לרן שביט החמוד (באמת חמוד!) - המטרה הושגה.

אם המטרה לתת לנו מושג מה המוצר הזה וכמה הוא טוב יותר או פחות ממוצרים מקבילים, מה החולשות שלו ומה החוזק שלו בהשוואה לאחרים, המטרה הוחטאה לחלוטין.
כשלסרי התחיל להתעסק עם אויאידה והביא לארץ הקודש את בשורת ה- 6/MTB4 לפני כמה שנים טובות, המוצר הנ"ל זכה לפופולאריות והיה ממוצב כמוצר המוביל בארץ בתחום הזה. מוצרים אחרים שנכנסו אחר כך היו זולים יותר ו/או ידועים פחות.
לכן, כשאני קורא סקירה שלך שאומרת לי שה- ISOTEK הזה עושה בדיוק כל מה שמפצל פסיבי טוב אמור לעשות, זה לא נותן לי כלום אם אין נקודת ייחוס.

על פניו עושה רושם שזאת סקירה שמיועדת להדיוטות, חדשים בתחום, (וזה בסדר גמור) ומטרתה בעיקר לעורר את הדיון על סוג הזה של מוצרים ולמחזר עוד קצת תנועה / להביא קוראים חדשים. את הסקירה אפשר לסכם במשפט אחד: "המפצל משפר את הסאונד". יופי.
מי שיש לו בבית מפצל פסיבי כבר, או מי שאי פעם שמע כזה, לא לומד מהסקירה הזאת כלום.

למען הסר ספק, אין לי שום דבר נגד החברה. נהפוכו, יש לי את ה- ISOTEK NOVA בבית, שהוא קונדישינר חשמל אחד מתחת ליקר ביותר שלהם. המכשיר הזה עושה עבודה פנטסטית. ואני בטוח שגם המפצל שנמר סקר הוא מצוין. אבל מפצל פסיבי זה לא רמקולים. הרבה יותר קל למקם אותו בין מוצרים מתחרים.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,551
נקודות
113
משעשע. כתבתי את ההודעה הרבה לפני שחאלד ואחרים כתבו על ה- MTB4 ורק עכשיו שלחתי אותה. והנה אני רואה שאני לא היחיד.
בקיצור, נמר, הפוליטיקה הזאת ששמה אותך בין היבואנים לגולשים עוד פעם נוגסת באיכות הכתבות שלך, וחבל.

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
כרגיל האמביציות שלי הן מרחיקות לכת יותר :
אני מודה אני בור גמור בענייני חשמל. יש לי הרגשה שכך גם רבים מחברי לאתר - גם אלה שקנו פה ושם כבל מפונפן בכמה אלפי שקלים.
למה אני מתכוון ?
יש מיגוון אדיר של פתרונות ושל מוצרי טיפול בחשמל. החל בקו יעוד מהלוח הראשי (רצוי ישר לתחנת הכוח בחדרה), דרך שקעים, מפצלים, מכשירים לטיפול בחשמל, מטהרים, שנאים מבדלים ועוד.
הטירון החשמלי עומד המום ונפעם מול ההיצע. אם הוא טיפה מהנוטים לחשוב ולפקפק, הוא יאמר לעצמו שזה מוזר להשקיע בכבל מהקיר למכשיר בזמן שעד הקיר יש חוט דק ןמעאפן. הוא יפקפק בתועלת של כל מיני פילטרים. הוא יתמה למה מפצל יכול לעלות כמו פאואר ג'נרייטור שלכאורה עושה עבודה מסובכת (וחשובה ?) פי כמה.
כתבה, או יותר נכון סידרת כתבות, שהיתה עושה סדר בג'ונגל הזה היתה מביאה תועלת אמיתית . נדמה לי שיהושוע גומא נתן פעם סקירה כזאת באתר אחר אבל מנקודת מבט אישית ומאד צרה.
לכן סקירה בודדת על מוצר בסיסי אחד לטעמי לא מקדמת אותנו הרבה.
ללא קשר הסקירה עצמה כתובה כתמיד בצורה מיקצועית וברורה. תודות לנמר.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,473
נקודות
113
כרגיל האמביציות שלי הן מרחיקות לכת יותר :
אני מודה אני בור גמור בענייני חשמל. יש לי הרגשה שכך גם רבים מחברי לאתר - גם אלה שקנו פה ושם כבל מפונפן בכמה אלפי שקלים.
למה אני מתכוון ?
יש מיגוון אדיר של פתרונות ושל מוצרי טיפול בחשמל. החל בקו יעוד מהלוח הראשי (רצוי ישר לתחנת הכוח בחדרה), דרך שקעים, מפצלים, מכשירים לטיפול בחשמל, מטהרים, שנאים מבדלים ועוד.
הטירון החשמלי עומד המום ונפעם מול ההיצע. אם הוא טיפה מהנוטים לחשוב ולפקפק, הוא יאמר לעצמו שזה מוזר להשקיע בכבל מהקיר למכשיר בזמן שעד הקיר יש חוט דק ןמעאפן. הוא יפקפק בתועלת של כל מיני פילטרים. הוא יתמה למה מפצל יכול לעלות כמו פאואר ג'נרייטור שלכאורה עושה עבודה מסובכת (וחשובה ?) פי כמה.
כתבה, או יותר נכון סידרת כתבות, שהיתה עושה סדר בג'ונגל הזה היתה מביאה תועלת אמיתית . נדמה לי שיהושוע גומא נתן פעם סקירה כזאת באתר אחר אבל מנקודת מבט אישית ומאד צרה.
לכן סקירה בודדת על מוצר בסיסי אחד לטעמי לא מקדמת אותנו הרבה.
ללא קשר הסקירה עצמה כתובה כתמיד בצורה מיקצועית וברורה. תודות לנמר.
באמת כתבה מאוד יפה !
אבל אולי כדאי להוסיף ולומר שלדעתי כדאי להשתמש בכמה שפחות במפצלים באם ניתן כמובן , כלומר נניח שיש לך שני קווים שמגיעים לקיר של המערכת ולכל אחד מחובר דופלקס , זה אומר שיש לך 4 שקעים לשימוש למערכת ,אם כך רצוי באם זה מספיק להפעיל רק איתם את המערכת ,ולא להוסיף מפצל מיותר בגלל שהוא "משפר את הצליל" ,בעיקר בגלל שהוא מייקר את ההוצאה של כבלי חשמל נוספים שלך תדע את טיבם אפילו יקרים הם ,וכמובן אותו דבר לגבי איכות המפצל ,שיהיה ברור ,באם תשרשר נניח חמישה מפצלים אחד לשני ובסוף לאחרון תחבר מכשיר בודד ,זה לא ששיפרת את האיכות ,ההפך , הרסת אותה ,
כלומר יש להוסיף מפצל רק אם הוא הכרחי ,
בנוסף באם מותר לי להוסיף , הקונקטורים של החשמל ,ואפילו האיכותיים ביותר ,איכותם בטלה בשישים לעומת חיבור בלוסטרה קלמרה לגיד המספק את החשמל למערכת ,כמובן שזה לא תמיד פרקטי או אפשרי ,אבל אין קונקטור קסמים שמשפר חיבור של חשמלאי ויהיה טפילו מצופה בפלטיניום .
יש לי חברים שעושים טיונינג קטן לצליל עי הוספת פתילים עם דופלקסים עם ציפויים שונים בנוסף למינימימום הנדרש ,נכון שדופלקס מצופה זהב ואחר רודיום ישאיר את חותמו כל הצליל ,אבל הם במקרה הזה מוסיפים לכמות החיבורים שאינם טובים עקרונית ,
בקשר לאיכות כבלי החשמל- ויש לנו כמה וכמה במערכת ,ממליץ ממש לבדוק באם הוא מתאים במקום הספציפי אליו הוא מחובר ,ולא משנה מחירו ועוביו או התהילה שצבר לו כדברי אודיופילים ,לדוגמה:כבל גדול וחזק לא יתאים לנגן שהוא צרכן קטן ,ודווקא שם יתאים כבל דקיק ולעיתים פשוט ,
לגבי הציפויים המפארים חברות רבות של קונקטורים שמתהדרות בציפוי כסף ועליו רודיום ומעליו זהב ומחיר של 400 $ לקונקטור בגלל גוף קרבון ,קחו בחשבון שלפעמים קונקטור פלסטיק עם להבי נחושת טובה יכול להיות יותר טוב מהם במקום ספציפי ,צריך לבדוק את זה !

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור