רמקול System Audio מדגם 1730

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
ה- 1730 הוא רמקול צר במיוחד וגבוה, בחלקו התחתון פלטת עץ בצבע אפור שעומדת על ספייקים, מעליה מתנוסס הרמקול.

להמשך ביקורת על רמקולים Sytem Audio 1730 של נמר לוי.

dupo

חבר משקיען
מעורבות
24
נקודות
18
חשבתי לעצמי אם יקרה ואתפנק בכתבה לקראת השינה והופ! , חיש קל...החושים שלי או בעצם הידיעה באיזה שעות לחפש איזה ממתק חדש לא איכזבה :) , (Y)

gtr

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
יופי

של סקירה.אני חושב שהיא גם מדויקת.
יש לי את ה sa 1750,וכן זו התחושה.

נמר-האם הרמקול היה ממולא בחול/עופרת,בחלק התחתון?

זה ממש משנה ברמקולים האלה את הצליל שהוא מפיק.

באמת רמקולים מיוחדים מאוד-מתוחכמים בבניה ובאלמנטים-עם סאונד פאנצ'י,מדויק וחי.

כל הכבוד(Y)(Y)(Y)

stereophile

חבר משקיען
מעורבות
63
נקודות
28
נמר,
נהניתי לקרוא את הסקירה הנאה כפולה מאחר ואני בעליהם הגאה של הרמקולים הללו.
ברשותך, יש לי רק כמה תוספות:
1. ה"פורט" התחתון הוא לא פורט אלא פתח למילוי חול כדי לייצב פיזית את הרמקול ולהעניק לו תוספת משקל. מה שמשפר את האימג'ינג.
2. סנטר אימג' - אצלי הצלחתי לכוון אותם בצורה טובה כך שהאפקט הסנטר הוא די ברור ולאחר כמעט שנה עם הרמקול אני לא יכול לומר שאני סובל מהנקודה הזו.
3. איכות בניה - האם מדד לאיכות הבנייה זה מראהו החיצוני של הרמקול? כי כך זה משתמע מהכתבה... הרמקול בנוי באיכות גבוהה מאוד לדעתי, הן מבחינת הגימור, החומרים, המחברים וכו'... דרך אגב, אם במראה עסקינן, הרמקול הזה הוא בעל WAF גבוה מאוד והוא בין הבודדים שחברה שלי לא התנגדה להכניס לסלון.
4. יתרון נוסף שיש לרמקול, זהו הגמישות מבחינת מיקום, הוא לא מושפע באופן דרמטי מקירות צדדיים והוא גם יכול להפיק תועלת במקרים מסויימים בקרבה לקירות אחוריים.

בכל מקרה, אחלה סקירה.
יובל.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
היי יובל.

1- תודה חבר, יתוקן.

2- תן טיפים לבעלי הרמקול.

3- איכות בניה זה אומר. מראה, חומרים, גימור ודפקטים, פלסטיקה וכ"ו.

4- נכון, זה גם יתרון מסויים של הרמקול.

תודה ידידי. למדתי משהו חדש בקשר לפורט.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
נמר, המשך כך אנו בציפיה למבחן הבא

stereophile

חבר משקיען
מעורבות
63
נקודות
28
האם sa 1750 יסקר במבחן הרמקולים?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לא - הוא מעבר לתקציב.

במבחן ההשוואתי הבא אני אעלה בתקציבים ואז יהיה גם אותו.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
בתחילת שנות ה-90, רכשתי רמקולים של סיסטם אודיו מדגם 1030.
למרות שהם היו זולים (יחסית לציוד אחר שהיה ברשותי), הצליל שלהם היה מוזיקאלי בטרוף.
באותה תקופה, ניסיתי להאזין בביתי לדגם 1070, שעלה פי 2 ואולי יותר, אולם, נוצרה בחדר האזנה שלי, הגברה של כמעט 8db, בתדרי מיד- בס (60- 80 הרץ).
אחד המוניטורים החביבים עלי, שאינם מוכרים ומוערכים מספיק, הם ה-SA-2K.
http://www.dynamichomedecor.com/System-Audio-SA-2K.html

gtr

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
תומר

יצא לי לשמוע אותו-מוניטור אקזוטי-לא פחות.
נחשב לסידרת על שלהם-פשוט לא להאמין איזה רמה של פירוט ובאס-הוא מסוגל לתת.

אגב-שמעתי אותו עם מונו בלוקים של קרימזון-מקווה שאמרתי נכון.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
בוקר טוב!
מזל טוב נמר , עכשיו יהיה בכחול מדפיים ופה רצפתיים :)
סקירה טובה, כרגיל.
(Y)

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
הבהרבהקצרה:

הרמקול שנמסר לביקורת היה ללא מילוי חול בתא החול הייעודי.

הסיבה - מילוי חול הופך את הרמקול לכבד וללא נוח להובלה. לכן ביחידות התצוגה של הרמקולים הרצפתיים של SYSTEM AUDIO אני לא ממלא חול בדרך כלל.

מילוי חול מומלץ על ידי היצרן, ומשפר את תחום ההענות בתחום הבאס, את המהירות והניקיון במיד - באס, ואת הדינמיות (מיקרו ומקרו).

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
יצא לי כבר לשמוע כמה רמקולים אותם מילאו בחול/עופרת ולמרות שזה היה בהמלצת היצרן ובהחלט הידק את הבס, זה "הרג" את הצליל - הפך אותו ליבש/סטרילי וחסר חיים.
כך שגם את המילוי צריך לעשות במידה, בהתאמה לאקוסטיקה בחדר ובהדרגה (בכל פעם מוסיפים כמות מילוי, מקשיבים לתוצאה ועוצרים ברגע שזה יותר מדי).

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אגב איך מוציאים את זה החוצה?
למלא לאט עופרת? בריא...

rahoz

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
הטיפ הכי חשוב בעניין מילוי חול-

לא לקחת חול מגינת המשחקים......הארומה של שאריות החתולים מחסלת את ההנאה מהסאונד ;)

Mahler

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
יותר פשוט להכניס את החול לשקיות ניילון{בכמויות קטנות} חזקות - לחזק/לסגור את השקיות
בדבק/מסקן-טייפ או כל דבר אחר. כך יהיה אפשר למלא בהדרגתיות... וגם להוציא. {גם נקי}

ALMA

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
האם יש חנויות באיזור ת"א שמחזיקות את
הרמקול הנ"ל?

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
מהלר

האקוסטיקה של שקית הנילון משפיעה לרע על המיד הגבוהה והגבוהים בכלל .
כמו כן עם משתמשים בנילון מהסופר יש סיכוי לבהירות בגבוהים שמציקה בעוזן.
בפורומים בחו"ל קראתי שהטוב ביותר זה למלא את הרמקול באורניום מועשר בגלל המשקל הסגולי הגבוהה ובגלל שהרמקול יהפוך ללהיט בשוק היד שניה באירן !
חשוב אסור לשלב אורניום עים רמקולים שמחילים בריליום ומימן - בפורום ביפן אמרו שהסאונד יכול לחדור לעצמות !

ליאור ההמלצות הם המלצות אמיתיות שנבדקו על חיות מעבדה - נא לא לצנזר

bandler

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
היי,
איך ה 1730 לעומת TDL-RTL3?
ההנחה היא שאני אוהב באאס פאנצ'י ומורגש (גם אם מעט גדול מהחיים) כל עוד הוא לא נמרח ומהדהד.
אני שומע בעיקר רוק וג'אז, מאד אוהב לשמוע את הווקאלים בולטים וקדמיים (בקיצר מיד בשרני) ולא מסוגל לחיות עם רמקול בהיר.
ה TRIANGLE השונים נשמעים לי בהירים לצורך ה רפרנס עד כדי מציקים.

bandler

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
--------------------------------------------------------------------------------

קראתי את המבחן על ה SA 1730 נשמע שזה רמקול טוב אבל לא הצלחתי להבין האם יש שם מספיק באס בישבילי.
אולי ההגדרה מספיק באס לא נכונה, אני לא חובב באסים בכמוית גדולות אבל אני כן אוהב שהבאס עוצמתי אבל פאנצ'י - רמקול שהוא קצת "עבריין" בתחום הנמוך.
רמקול שמאד אהבתי היה celestion 300 הישן.
מיד ברור קידמי ובשרני מאד חשוב לי ואני מאד אוהב לשמוי את ה ווקאלים מודגשים בקדמת הבמה, אין לי בעיה שחלק מהצלילים נשמעים קצת גדולים מהחיים כל עוד הרמקול נשמע מוזיקלי וברור.
גיליתי שרמקולים שנשמעים מאד מפורטים כמו הטריאנגל הם בהירים מידי בישבילי ועם רמקול בהיר אני לא יכול לחיות.
אני שומע בעיקר רוק וג'אז אוהב להרגיש את ה דראם באס פועם חזק, להבדיל בינו לבין הקפצה על גיטרת באס, ולשמוע גיטרות מנסרות את האויר וממש בוקעות מתוך הרמקול בקול גרוני.
אני לא בטוח שהבנתי מהבמחן של ה SA1730 אם הוא "לוחם עז" רק יחסית ליחידות הקטנות שבו או שהאמירה נכונה אבסולוטית?
האם אני יכול לצפות ממנו לצליל שאני מחפש?
האם ה 1750 הוא מועמד יותר טוב ?
האם צריך להשאר בעולם הרמקולים הבריטיים ולחפש שם?
אם אני זוכר נכון ל 300 היתה תיבת transmition line כמו גם ל TDL האם יש היום עוד יצרנים המשתמשים בטכנולוגיה (חוץ מ AOS) ?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור