מוסיקה של אודיופילים – האם יש דבר כזה?

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113
שרשור תגובות עבור המאמר: מוסיקה של אודיופילים – האם יש דבר כזה?

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אודיופיל קשור בהגדרה לצליל.

איכות הקלטה זו מיומנות ומוסיקה זו אומנות.

גם בניית מערכת זו מיומנות.

אריה

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
ליפעמים הם מגזימים קצת,כמו לשתות סודה עם מישקפי מגן.:cool:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אודיופיל קשור בהגדרה לצליל.

איכות הקלטה זו מיומנות ומוסיקה זו אומנות.

גם בניית מערכת זו מיומנות.

אריה

איכות ההקלטה זו דרישה. המקליטים הם המיומנים...

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
נמר יקירי,
זה נשמע כמו עוד פירסומת סמויה למותג מסויים (STS DIGITAL) בדמות מאמר מערכת בנושא קרוב. האמת? קצת לא הגון בעיניי, כי זה לא נאמר מפורשות.
יש עוד שתיים שלוש חברות שעושות הקלטות כאלה. אין להן איזכור. MFSL למשל?
לגבי המבחר שהיבואן ארי שם אצל אודיופיל ואצל אודיוזיפ - לא ראיתי שם כמעט כלום חוץ מכמה כותרים של ג'ז.

לגבי איכות השמע - כן, התקליטים נשמעים טוב. אבל לא יותר טוב מהוצאות אודיופיליות אחרות. אצלי במערכת זה על גבול הצועק אפילו. כמעט חריף מדי.

בקיצור, אם נתעלם מריח הפירסומת הסמויה ונתייחס לגופו של ענין:
מעטים מאד המקרים בהם נתקלתי באוספים של הוצאות שבהגדרה הן "אודיופיליות" , שהכילו חומר מעניין.
החומרים שיש אצל זיו (כפרה עליו) הם בדר"כ יוצאים מין הכלל, כולל התקליט הצהוב הזה שעשו בשיתוף עם ברינקמן. אחלה תקליט. אבל זה יוצא מין הכלל.
על כל אחד כזה, אני מכיר עשרה שהם זבל עופות.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
היחודיות של sts הם דיסקים להדגמה. ועל זה התמקדתי בכתבה.
לגבי השאר. נכון, יש עוד הוצאות אודיופיליות של אלבומים שלמים. ושוב, כאן אנו מתמקדים במשהו אחר.

לגבי הריחות שאתה מריח זה כבר עניין שלך.

פרסומות יש לנו, הן ברורות ומוגדרות כך בכותרת או בבאנרים. אם אין את אחד מהם אז זו לא פרסומת.

אגב. לשיטתך כל כתבה שעושים על יצרן ספציפי היא פסולה. הרי ישנם יצרנים נוספים. את אותה תגובה שלך אפשר לשים בכל תגובה לכתבה רק לשנות את השם מ-sts ל- לקסמן, avm או כל יצרן אחר...

נערך לאחרונה ב:

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
איכות ההקלטה זו דרישה. המקליטים הם המיומנים...

נכון.

אתן דוגמה לכוונתי מבלי להפליג למחוזות רחוקים: חלק גדול מהתקליטים של אריק אינשטיין מוקלטים לטעמי באיכות טובה. כמעט כל הדיסקים שהוסבו מתקליטים אלה מוקלטים באיכות גרועה.

המוסיקה היא אותה המוסיקה השוני הוא באיכות הצליל. יש בעיני הפרדה מוחלטת בין מוסיקה לבין אודיופיליה. הקלטה משובחת לא הופכת את המוסיקה לטובה או גרועה יותר ולהיפך.

אני חושב שהשם שנתת למאמר שלך שונה מהכוונה.

האם יש הקלטות אודיופיליות? בהחלט כן (לפחות לדעת יוצריהן...)

אריה

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
אגב. לשיטתך כל כתבה שעושים על יצרן ספציפי היא פסולה. הרי ישנם יצרנים נוספים. את אותה תגובה שלך אפשר לשים בכל תגובה לכתבה רק לשנות את השם מ-sts ל- לקסמן, avm או כל יצרן אחר...

לא ממש. בסקירה של לקסמן כתוב "לקסמן" בכותרת. לא כתוב "האם מגברים בעיצוב נוסטלגי עושים לנו את זה יותר או פחות".

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
הקלטות טובות זו ברכה, כן ירבו.

ממש לא משנה אם הן נעשו מתוך חשיבה שהן ישמשו במערכות יוקרה אודיופיליות או שנעשו מתוך חשיבה שצריך לעשות את העבודה הכי טוב שאפשר.

מה שלא טוב אלה הקלטות שנעשו אך ורק כדי להמכר כהקלטה אודיופילית ללא ערך מוזיקלי. לכן הן כוללות מוזיקה סתמית, או בצועים סתמיים, ואין להן שום ערך לדעתי, כמו למחוגים צבעוניים על מגבר הספק או ספסיפיקציות מזהירות בדפי נתונים

ולמה אני חושב שזה לא טוב? אז:
1) בדרך כלל אלה יהיו הקלטות לא טבעיות, נקיות מדי ואנמיות, שבאות כדי להדגיש ארטיפקטים אודיופיליים ולא מוזיקה.
2) בדרך כלל ההקלטות האלה מינימלסטיות ועם מינימום אתגרים למערכת - כך שהן לא משקפות כלום על איכות המערכת ואם אנחנו שופטים מוצר לפיהן - נטעה.
2) המבחן העליון של מערכת היא לרגש אותנו. הקלטה טובה של מוזיקה משעממת לא תרגש אותנו ולכן לא תעשה את העבודה שהיא מתיימרת לעשות. אולי נתפעל מצלילות המצילות, או מהבאס ההדוק, אבל אין לזה קשר למוזיקה וליכולת המערכת להעביר אותה.

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לא ממש. בסקירה של לקסמן כתוב "לקסמן" בכותרת. לא כתוב "האם מגברים בעיצוב נוסטלגי עושים לנו את זה יותר או פחות".

הבנתי אותך. אתה מתעסק בסמנטיקה.
בקיצור. הסר דאגה מליבך. זו אינה פרסומת.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
לא הבנתי,על מה היתה הכתבה ?הקלטות אודיופיליות.או הקלטות של STS ?
כי לא הוזכרה שום חברה פרט למדוברת.
ממש אין לי בעיה עם פרסומות אם הן בין השורות או בשורות עצמן.
אבל כן יש לי עינין להגיב בנושא ההקלטות ובחברות המוציאות לאור.
ומכיון שזו החברה היחידה שהוזכרה ,רוצה לומר שלפחות בנושא הויניל לא כל כך אוהב אותם.
נישמעים לי באופן אישי דיגיטלים,ניקיון לא טיבעי,מחטיא את ההנאה מסאונד אנלוגי.
CD אין לי דעה מכיון שלא שמעתי בביתי .
אני רוצה לומר שיש לי תקליט של STS (ינגרהם וושינגטון) עוד שזיו עבד במורל.כך שאני מכיר החברה שנים קודם.
והתקליט הזה נחשב "עדין" בזיקוקים שלו .ואין לי רמקול קרמי.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אף חברה אחרת לא הביאה לי מוצרים לבדוק.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
STS חברה טובה מאוד, יש לה 20 + כותרים (בערך), יש דברים טובים מאוד ואחרים לא כמו בכל דבר (יש לי 5 דיסקים).

אתר החברה: http://www.sts-digitalshop.nl/
הנציג הישראלי: http://www.musics-design.com/

רוב הדיסקים שלה הם אוספים, ההקלטה של רובם מצוינת. הכתבה של נמר טובה מאוד, תמשיך כך (lol).

תומר

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
STS הכתבה של נמר טובה מאוד, תמשיך כך (lol).

תומר

הסקירה של נמר על המוצר אחלה,מתמצתת את מה שהוא שמע וזה סבבה.
אבל היום זיו למשל מביא הדפסות מצוינות בשטח האנאלוג,ORG,RTI,Speakers Corner,MFSL ועוד....
אפשר בהחלט לעשות סקירה מקיפה (וזה קשה..) ולהבין שהדפסה טובה ממסטר אנלוגי טומנת בחובה יופי של סאונד.(ורד)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני מדבר על אוספים אודיופילים שלמה.
אין לאף אחת מהחברות הללו אוספים אודיופילים.

ההתמחות של sts היא לייצר בדיוק את מה שדיברתי עליו ומתן לא הצליח להבין (כנראה בלע כדור פינג פונג לש-ון).

סילטק, מרנץ, ברינקמן, ג׳רמן פיזיק, אוקטאב ועוד רבים טובים משתמשים בכותרים שלהם כתקליטי ותקליטורי הדגמות.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113

סילטק, מרנץ, ברינקמן, ג׳רמן פיזיק, אוקטאב ועוד רבים טובים משתמשים בכותרים שלהם כתקליטי ותקליטורי הדגמות.

גם NAIM כמובן.........

מעניין שאני בכלל לא חושב שכשאדם פרטי מציין שם של חברה הוא "מפרסם" אותה כאחד שיש לו אינטרס בהגדלת המכירות שלה.
הרגישות לנושא הזה מעניינת.
מה החלופה? לכתוב מבלי לציין שמות?

אריה

avilavi

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
18
לא חשוב שמות

952.jpg

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113

ההתמחות של sts היא לייצר בדיוק את מה שדיברתי עליו ומתן לא הצליח להבין (כנראה בלע כדור פינג פונג לש-ון).

צודק ,דיברתה על אוספים.
אני רק הבעתי את התפיסה שלי לגבי הסאונד.
אבל ניראה לי שהיום כאשר כמעט לכל דיכפין יש מחשב ומאתיים טרה מוזיקה לא כל כך מענין סיפור הדיסקים ,אילו ואחרים.
סתם תחושה שלי.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113

אז אתה נתלה בטיעון של ה"אוספים" כדי להשאר צודק בכך שהמאמר-טור-דעה הזה הוא לא פירסומת?

לקחת אותנו מ"מוסיקה לאודיופילים", דרך "אוספים לאודופילים", אל "יש חברת STS שעושה בדיוק את זה."

בכל מקרה, כדי לא להכנס לפינה שרק לי חשובה (למרות שאני לא היחיד ששם לב אליה) אנסה להתייחס לנושא המאמר שלך, כאילו הוא לא פירסומת במסווה של סקירה, במסווה של מאמר-טור-דעה:

אוספים לאודיופילים זה בדר"כ דבר מטומטם, כי ב- 90% מהמקרים הם מכילים חומר זבל, וב- 9% הנותרים הם מכילים רימסטר שנשמע נוצץ אך מסורס.
חוץ מזה, כמוני כמוך בנושאי האוספים - אני לא חובב שלהם בהגדרה משום שהם מכילים קצת מהכל, ומסרסים את כוונת האומן כשהוא יצר יצירה אחת שלמה שנקראת אלבום.

עם זאת, במקרה של STS, אם רוצים תקליט אווירתי שאפשר להשוויץ בו אישון לילה כשחברים מגיעים, או כשמנסים לעשות רושם על בחורה, זה רעיון נחמד. כה נחמד שגם אני קניתי את האוסף הזה בדיוק ששמת את תמונתו ב-עאלק- מאמר שלך. אבל להגנתי אומר שבכלל לא ידעתי שזה אוסף. חשבתי שזה הקלטה אחת שלמה ש- STS עבדו עליה והוציאו ממנה אלבום שהיה קיים.
בכל מקרה, זה נחמד. וקצת זהו.

לעומת זאת, הוצאות משופרות של אלבומים זה דבר מגניב, ואני גאה ושמח להיות בעליהם של מספר אלבומים שיצאו בהוצאות אודיופיליות. זה פשוט תענוג צרוף.

מעניין שאני בכלל לא חושב שכשאדם פרטי מציין שם של חברה הוא "מפרסם" אותה כאחד שיש לו אינטרס בהגדלת המכירות שלה.
הרגישות לנושא הזה מעניינת.
מה החלופה? לכתוב מבלי לציין שמות?

אריה
אריה, נמר מייצג את האתר, זוכר?
וכן, החלופה היא לכתוב מבלי לציין שמות.

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
690
נקודות
113
נמר מאוד אהבתי את הסקירה:בעד:
כמו תמיד, קלילה, תמציתית ומהנה
אין לי בעיה עם אוספים, אני עד כניסת המחשב הייתי רוכש אוספים כדי להיחשף ליותר זמרים, סגנונות וכו׳ כגון: stock fish
אני מאמין שגם אתה חושב כמוני (אפילו הזכרת את זה פעם בהרצאה שלך בהדגמה אצל ערן עם הטידאל), שאין תחליף לאלבום.
אלבום= סיפור שהזמר/יוצר מתכוון לשתף אותנו, לקחת שיר out of the b... ולהאזין לו באוסף (בדרכ השירים לא קשורים) מול להאזין לאלבום שלם של בוב דילן לדוגמא שמספר כל בת הזוג שלו שנפרד ממנה, אין תחליף.
תארת זאת בדיוק: אוספים מטרתם לחסוך זמן בהוצאת מספר דיסקים במיוחד שמשוויצים במערכת לחברים. או במטרה לבחון שינוי כלשהו במערכת.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור