Meridian Explorer – DAC ומגבר אוזניות קטן במבחן

• פותח הנושא dtown
  • פורסם בתאריך

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113
שרשור תגובות עבור המאמר: Meridian Explorer – DAC ומגבר אוזניות קטן במבחן

sofivest

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
קראתי - קניתי. עכשיו רוצה לכתוב, שהמגבר קטן מידי לסחוב את ה-AKG 701 שלי. ממש מבעס. לגבי כל השאר, איכות וסאונד, אין ספק שעושה עבודה טובה מאוד. אין לי ניסיון עם ממירים/מגברים אחרים, אז לא יכול להתייחס. תודה על הסקירה המענגת.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
תתחדש, אם זה חלש עבור האוזניות אז מעניין איך האחרים יצליחו כלל להתמודד איתן.

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
איך הוא ביחס למתחרים, כמו AudioQuest DragonFly Red / Black
FiiO E10K

אני מניח שחיבור משותף למידע ולחשמל פוגם באיכות השמע.
האם יש USB DAC קומפקטי שבהם הטעינה וכניסת המידע הדיגיטלי נעשית משני חיבורי USB נפרדים?

נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
איך הוא ביחס למתחרים, כמו AudioQuest DragonFly Red / Black
FiiO E10K

אני מניח שחיבור משותף למידע ולחשמל פוגם באיכות השמע.
האם יש USB DAC קומפקטי שבהם הטעינה וכניסת המידע הדיגיטלי נעשית משני חיבורי USB נפרדים?

אם המחיר בכתבה עדיין נכון להיום תשקול להוסיף עוד קצת ולרכוש chord mojo הוא טוב יותר מכל בחינה.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
המוג'ו ברמה אחרת...

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
המוג'ו ברמה אחרת...
גם מהדרגון פליי / מוצרים דומים?
זה הבדל משמעותי במחיר...
גיא, כמה יצא לך המוג'ו אחרי מיסים ושילוח?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אכן, גם מהדרגון פליי.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
ה AKG-701 וגם אחותה הבחירה ה K712 על הנייר לא צריכות להוות בעיה לא לאקספלורר שנסקר פה ולא למוג'ו ולדרגון,אבל זה רק על הנייר.

שתי האוזניות האלה בעיתייות להנעה וצריכות מגבר אוזניות בריא ועתיר כוח - לא הייתי משדך את סידרת ה K7XX וה K6XX של AKG למגברי אוזניות ו DAC מהסוג של האקספלורר (וגם לא למגברי האוזניות שבטלפונים הניידים).מאחר לא ניסיתי עם הדרגון והמוג'ו,אבל אני מכיר את ה AKG האלה,זה לא שידוך טוב.

יש משהו בוויסינג/DNA של AKG שלפיו,אף על פי שבניירת זה לא בא לידי ביטוי,כדי לנצל את היכולות הסוניות שלהן צריך מגבר אוזניות בריא (אם או בלי DAC זה לא משנה) ועם אחד כזה הן מפליאות להנעים באוזן.

מנחם

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
ה AKG-701 וגם אחותה הבחירה ה K712 על הנייר לא צריכות להוות בעיה לא לאקספלורר שנסקר פה ולא למוג'ו ולדרגון,אבל זה רק על הנייר.

שתי האוזניות האלה בעיתייות להנעה וצריכות מגבר אוזניות בריא ועתיר כוח - לא הייתי משדך את סידרת ה K7XX וה K6XX של AKG למגברי אוזניות ו DAC מהסוג של האקספלורר (וגם לא למגברי האוזניות שבטלפונים הניידים).מאחר לא ניסיתי עם הדרגון והמוג'ו,אבל אני מכיר את ה AKG האלה,זה לא שידוך טוב.

יש משהו בוויסינג/DNA של AKG שלפיו,אף על פי שבניירת זה לא בא לידי ביטוי,כדי לנצל את היכולות הסוניות שלהן צריך מגבר אוזניות בריא (אם או בלי DAC זה לא משנה) ועם אחד כזה הן מפליאות להנעים באוזן.

מנחם
לי יש
AKG Pro Audio K92

החוק הזה תופס גם לגביהן? 32 אוהם...
הן נוחות יחסית, אין בעיה של עוצמה בהשמעה ישירה ממחשב או מסמארטפון.
אני שומע את הפוטנציאל אבל הצליל מעט עמום או סתום.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
החוק הזה תופס גם לגביהן? 32 אוהם...

לא ממש חוק,אבל כדי שנדבר באותה ה"שפה": ה K92 יותר קלה להנעה מאשר האחיות מסידרת ה 6XX 7XX.

ב AKG יש כמה וכמה סדרות ואלה המצויינות כמיועדות לעולם ה PRO (וה PRO כאן זה לא המצאה של מחלקת השיווק) יש להן DNA כפי שצויין בפוסט הקודם שלי. זה לא משהו מקרי אלא מכוון וכאמור,עם מגבר בריון הן מפליאות לנגן.

אני שומע את הפוטנציאל אבל הצליל מעט עמום או סתום.

אנסה לענות לא לפני: אנחנו בדיון על מגבר אוזניות שהוא חלק מ DAC וה AKG "נפלו" לדיון הזה שלא באשמתן - אז אנסה לענות גם על זה וגם לשמר את נושא הדיון.

כל אוזניה תאבד (קצת או לא קצת בכלל) את האיזון הטונאלי שלה בעוצמות רעש גבוהות. מה זה גבוהות? קשה לענות אבל ככלל אצבע לצורך הדיון מעל ל 94 די.בי.

AKG מתכננים את סידרת ה PRO לסביבה רועשת וככזו יש כמה דרכים להתגבר עליה,אחת מהן:אוזניות בטיפולוגיה של גב סגור והאחרת,ששותפה תיכנונית לכל הליין הזה (וכבר הרבה מאוד שנים) זה שהן מגיעות לאיזון טונאלי בעוצמות שאחרות מתחילות באותה הנקודה לאבד אותו. זה בא על חשבון בס ביישן וגבוהים מעט עמומים בעוצמות האזנה "יותר" נמוכות או,אם תרצו,פחות מזיקות לשמיעה לאורך הזמן.

הג'אנר של DACים משולבים במגבר אוזניות כמו האקספלורר שנסקר כאן והאחרים שהוזכרו מיועד,הנדסית ושיווקית,לצרכן שיחבר אותם למשהו שמסתיים במילה נייד,קרי:מחשב נייד,טלפון נייד,DAP שגם הוא...נייד.
משכאלה (ניידים) ומקריאה של ההתנהגות הצרכנית,לא סביר שמשהו יחבר ל DAC משולב מגבר אוזניות הזה אוזניות הי-פי או אוזניות PRO ששתיהן דורשות הגברה בריאה ומדויקת - אלא,יותר,ילך לכיוון של אוזניות אורבניות.

מאחר וכך מגברי האוזניות (של זה הנסקר ובכלל) מכויילים להיות תחנת כוח שתספק את מה שהצרכנית (אוזנייה אורבנית) צריכה ולא פעם...:לא יותר מזה.

מנחם.

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
לא ממש חוק,אבל כדי שנדבר באותה ה"שפה": ה K92 יותר קלה להנעה מאשר האחיות מסידרת ה 6XX 7XX.

ב AKG יש כמה וכמה סדרות ואלה המצויינות כמיועדות לעולם ה PRO (וה PRO כאן זה לא המצאה של מחלקת השיווק) יש להן DNA כפי שצויין בפוסט הקודם שלי. זה לא משהו מקרי אלא מכוון וכאמור,עם מגבר בריון הן מפליאות לנגן.

אנסה לענות לא לפני: אנחנו בדיון על מגבר אוזניות שהוא חלק מ DAC וה AKG "נפלו" לדיון הזה שלא באשמתן - אז אנסה לענות גם על זה וגם לשמר את נושא הדיון.

כל אוזניה תאבד (קצת או לא קצת בכלל) את האיזון הטונאלי שלה בעוצמות רעש גבוהות. מה זה גבוהות? קשה לענות אבל ככלל אצבע לצורך הדיון מעל ל 94 די.בי.

AKG מתכננים את סידרת ה PRO לסביבה רועשת וככזו יש כמה דרכים להתגבר עליה,אחת מהן:אוזניות בטיפולוגיה של גב סגור והאחרת,ששותפה תיכנונית לכל הליין הזה (וכבר הרבה מאוד שנים) זה שהן מגיעות לאיזון טונאלי בעוצמות שאחרות מתחילות באותה הנקודה לאבד אותו. זה בא על חשבון בס ביישן וגבוהים מעט עמומים בעוצמות האזנה "יותר" נמוכות או,אם תרצו,פחות מזיקות לשמיעה לאורך הזמן.

הג'אנר של DACים משולבים במגבר אוזניות כמו האקספלורר שנסקר כאן והאחרים שהוזכרו מיועד,הנדסית ושיווקית,לצרכן שיחבר אותם למשהו שמסתיים במילה נייד,קרי:מחשב נייד,טלפון נייד,DAP שגם הוא...נייד.
משכאלה (ניידים) ומקריאה של ההתנהגות הצרכנית,לא סביר שמשהו יחבר ל DAC משולב מגבר אוזניות הזה אוזניות הי-פי או אוזניות PRO ששתיהן דורשות הגברה בריאה ומדויקת - אלא,יותר,ילך לכיוון של אוזניות אורבניות.

מאחר וכך מגברי האוזניות (של זה הנסקר ובכלל) מכויילים להיות תחנת כוח שתספק את מה שהצרכנית (אוזנייה אורבנית) צריכה ולא פעם...:לא יותר מזה.

מנחם.
מנחם, אתה ויקיפדיה מהלכת על שתיים!!
אם הבנתי נכון, בהפוך על הפוך דווקא האוזניות שלי יכולות להתאים למגברים ניידים למרות שהן מסדרת AKG PRO משום שהן 32 אוהם.
האם אני צודק?

דבר נוסף, אני מאוד משתדל לשמוע חלש בשביל לשמור על חוש השמיעה. יש לך איזה טיפ איזה מגבר לרכוש בשביל שבכל זאת יישמר איזון טונאלי ונוכחות התדרים הנמוכים?

נועםמ

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
8
מישהו יודע להגיד איך ה project dac box ds לעומת המוג'ו ?

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
מנחם, אני אשאל את זה אחרת:
מה היא הדרך הטובה ביותר לקבל טונאליות נכונה ושאר מאפייני סאונד טובים גם בעוצמות נמוכות?
האם יש דרך להשיג תוצאות דומות בעזרת אמצעים ניידים ומבלי לקרוע את הכיס? (תרתי משמע)

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
@סחבק ובכלל:

אם הבנתי נכון, בהפוך על הפוך דווקא האוזניות שלי יכולות להתאים למגברים ניידים למרות שהן מסדרת AKG PRO משום שהן 32 אוהם.
האם אני צודק?
לא.

דבר נוסף, אני מאוד משתדל לשמוע חלש בשביל לשמור על חוש השמיעה. יש לך איזה טיפ איזה מגבר לרכוש בשביל שבכל זאת יישמר איזון טונאלי ונוכחות התדרים הנמוכים?

לא אין לי....

הסבר בהמשך.

מנחם, אני אשאל את זה אחרת:
מה היא הדרך הטובה ביותר לקבל טונאליות נכונה ושאר מאפייני סאונד טובים גם בעוצמות נמוכות?
האם יש דרך להשיג תוצאות דומות בעזרת אמצעים ניידים ומבלי לקרוע את הכיס? (תרתי משמע)

ועכשיו...ההסבר:

כהנחת עבודה,וללא צורך בהסבר,קבלו,שמגבר האוזניות שלי אין לו בעיה להניע אף אוזנייה שקיימת בשוק.

עכשיו: אני מכיר את ה DNA של AKG PRO וגם את ה DNA של סנהייזר בסידרת ה 6XX. ל AKG (701 וגם ל 712) התנגדות של 62 אוהם ולסנהייזר HD600 התנגדות של 600 אוהם. על פניו: נצפה שחוגת העוצמה במגבר האוזניות תנוע רחוק יותר כשה HD600 מחוברות אליה לעומת ה K712 (אין לי את ה 701). במציאות המצב בדיוק הפוך. טרחתי ובדקתי את זה ויש הפרש של 5 די.בי בין השתיים כאשר במקרה של ה HD600 (שלה כאמור התנגדות גדולה כמעט פי 5 מזו של ה 712) צריכה פחות 5 די.בי מה 712 כדי ליצר את אותו הרעש באוזן.ובמילים אחרות: כדי להגיע לאותה עוצמת רעש ה AKG צריכה עוד 5 די.בי יותר מהסנהייזר.

רוצה לומר: המספרים שמספקים היצרנים לא אומרים דבר עד שמעמידים את האוזנייה במבחן המציאות.

מגבר אוזניות,גם הוא שם גנרי למגבר שתפקידו לקחת אות ממקור ולהגביר אותו לעולם האוזניות - ששונה לחלוטין מהגברה שמסתיימת בזוג רמקולים. יש כמה וכמה גישות הנדסיות בתיכנון מגברי אוזניות ובהתאם לגישות האלה תוצאה סונית שונה עם שונות מאוד מגוונת. בכל מקרה,גם פה:המבחן האמיתי הוא מבחן האוזן בסט האישי וקריאה של סקירות של אחרים שהתנסו.

ברמת העקרון: אם נחבר למקור מגבר אוזניות שמיועד לאוזניות אורבניות (כאלה שמתחברים למכשיר X- נייד כמו למשל למחשב נייד טלפון וכו) ונחבר אליהן אוזניות שגם הן תוכננו לסוגה של אוזניות אורבניות נוכל להגיע לתוצאות טובות ואפילו טובות מאוד וזה מבלי להתחרש.

למשל: אם נחבר לאקפלורר,שנסקר פה,את הפידליו של פיליפס שכתבתי עליהן בסקירה פה,או את ה MX50 שגם כן כתבתי עליהן פה או את ה MDR 7560 של סוני,שגם כתבתי פה,יהיה מספיק רעש,ואיזון טונאלי שיכול לרצות כמעט כל טעם אישי (כל אחת מהאוזניות שרשמתי יש לה אופי סוני שונה) וזה מבלי להתחרש.

מניסיון שלי: אם תחברו אוזניה שהיצרן יעד אותה למתחם האורבני (למשל הפידליו שהזכרתי בסקירה של תערוכת דיגיטאון) למגבר אוזניות שיועד מראש להיות חלק ממערכת ההי-פי יש סכוי מאוד גדול שאפשר יהיה להינות מסאונד מאוזן וגם מבאס נמוך והדוק מבלי להיזדקק לרעש מחריש אוזניים.

יש לזה סיבה: האוזניות שמיועדות למתחם האורבני (ובד"כ לטלפון הנייד) מתוכננות כך שהם תקבלנה עוצמות הגברה מאוד נמוכות (מגבר האוזניות בטלפון הנייד מוגבל בכוח שלו כי הוא חלק מטל. נייד שהוא עצמו ניזון ממצבר שצריך גם לעשות עוד כמה דברים כמו למשל להוציא,ולהכניס שיחות). בשל כך הן רגישות יותר/קלות יותר להנעה ובעזרת מגבר אוזניות הי פיי לא צריך הרבה (רעש וכוח) על מנת להשיג תוצאות טובות מבלי להתחרש.

אגב: אוזניות כאמור במגבר כאמור - אם לא זהירים עם עוצמת הרעש שנכנסת אליהן הן מגיעות מהר מאוד לרוויה וגם עלול להיווצר בהן נזק מכאני ברמקולים שטמונים בהם.
האמור לעיל מבוסס על ניסיון אמפירי עם אוזניות אורבניות Audio Technica MST 7.

מנחם.

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
תודה מנחם!
הבנתי שאני מבין בזה מעט מאוד.
איך אפשר לדעת איזה מגבר אוזניות מיועד למתחם האורבני?
בהנחה שאין לי אפשרות טכנית לבדוק, האם יש דרך לעשות ניחוש מושכל איזה מגבר הכי יתאים לאוזניות שיש לי?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תודה מנחם!
הבנתי שאני מבין בזה מעט מאוד.
איך אפשר לדעת איזה מגבר אוזניות מיועד למתחם האורבני?
בהנחה שאין לי אפשרות טכנית לבדוק, האם יש דרך לעשות ניחוש מושכל איזה מגבר הכי יתאים לאוזניות שיש לי?

אין משמעות למגבר האוזניות למתחם האורבני או לבית עלמין (חס ושלום). בשני המקרים, רועשים או לא, אתה צריך אוזניה עם מערכת השתקת רעשי סביבה.

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
אין משמעות למגבר האוזניות למתחם האורבני או לבית עלמין (חס ושלום). בשני המקרים, רועשים או לא, אתה צריך אוזניה עם מערכת השתקת רעשי סביבה.
אבל האוזניה הסגורה חוסמת לי את הרעשים בצורה מספקת...
ומערכת אקטיבית של השתקת רעשים גם יותר יקרה וגם אני מעריך שהיא מבצעת מניפולציות לא מדוייקות על הסאונד.

שים לב שקניתי את הk92 akg סתם בשביל שיהיה לי איך לשמוע מוזיקה בזמן העבודה. הבעיה שלי היא שבשביל לשמוע את מה שהאוזניות האלה יודעות לשדר בצורה המלאה אני חייב להגביר. ( בווליום רגיל, התוצאה מצויינת לטעמי...)
אז למה בכל זאת אני שומע בעוצמה נמוכה? נורא הפחידו אותי על נזקי שמיעה מאוזניות ולכן אני משתמש בעוצמה נמוכה מזו שאני שומע מהרמקולים.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
אין משמעות למגבר האוזניות למתחם האורבני או לבית עלמין (חס ושלום)

מגבר אוזניות למתחם האורבני בד"כ ישווקו כמוצר שמתחבר לטלפון הנייד או למחשב הנייד - למשל הדרגון,למשל האקספלורר שתחת סקירתו - אנחנו מתדיינים.

מגברים לבית העלמין - גם את זה....יש. מדובר במגברי אוזניות בכלל וכאלה שחולקים קופסא עם DAC ושבהם היצרן השקיע מאמץ,הנדסי לפחות,כדי שיהיו שקטים,מדוייקים,דינאמים וגם יוכלו להניע בקלות אוזניות עיקשות כמו,למשל,ה AKG 712.

אלה,של המתחם האורבני,מתקשים להניע אוזניות אפילו כמו הפרד העיקש שנקרא סוני MDR 7560. אני לא יודע לגבי האוטופיה שסקרת,נמר,אבל לגבי ה הסנהייזר HD600 לא רק מגברים אורבניים מתקשים להזיז... והאמן לי בדקתי.

המרידאן שהשתמשת בו,נמר,לנענע את האוטופיה הוא בהחלט ראוי למעמד "בית העלמין".... :)

מי אמר שאוזניות עם מערכת ביטול רעשים מובנה בה פגיעה באיכות האודיו? יש כאלה שכן...ויש כאלה: שלא. וכן - אלה שלא עולות בהתאם - אבל אם העניין של סביבת בית עלמין ושמירה על בריאות האוזניים הוא הדבר העיקרי - אז כן כדאי לפזול לכיוון הזה של אוזניות עם ביטול רעשים (ובד"כ הם באות בלי חוט) ולא אלה שמערכת ביטול הרעש מסרסת את המוצר.

מנחם

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור