תחרות: צלמו את מערכת האנלוג שלכם וזכו במגבר פונו איכותי!

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
סליחה, מה זה יוגרל?!
הרי ברור לכולם שלי יש מערכת אנלוגית הכי יפה, אז למה אני צריך להיות בהגרלה עם כולם?!? :)

יוזמה חביבה. בהצלחה. ובהצלחה לאושיק וחבורתו עם הפונו.

השלב הבא: יחצנ"ות וחפירות באתרים בארה"ב, פורומים וכו'. יאללה אושיק. אם אתה לא און ליין, אתה לא קיים.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
http://www.dtown.co.il/forum/members/takeone-albums-takeone-המערכת-שלי.html

אל "העולם האנלוגי" הגעתי, כמו מרבית בני הדור שלנו, דרך הפטיפון בבית ההורים. בתחילת שנות ה – 70 אבא שלי ייבא מגרמניה מערכת SONY שהייתה מדהימה ביחס למה שניתן היה לשמוע בבתים בארץ באותם ימים, ומאז נדבקתי בחיידק. כבר מגיל צעיר ביליתי שעות בחנויות התקליטים, אוסף שקל לשקל (שקל ישן....) לרכישת תקליטים ומבקש בכל יום הולדת ובכל הזדמנות שיקנו לי תקליט כמתנה. אני זוכר איך התייחסנו לכל תקליט בחרדת קודש כמעט. שלבי הוצאת התקליט מהעטיפה, הניקוי במברשת , ההנחה על הפלטה והורדת הזרוע, התנהלו כסוג של טקס.
בתיכון עבדתי בכל חופשה וחסכתי לקניית המערכת הראשונה שלי, שגם בה היה כמובן פטיפון. לימים, כשאני סטודנט צעיר בירושלים, כבר הייתה לי מערכת "מכובדת" יותר, שכללה בין היתר גם פטיפון טורנס "נחשב", עליו התנגנו התקליטים.
עם פריצת ה CD עברתי כמו כולם כמעט למדיה החדשה. מאות התקליטים נשארו על המדפים, אבל הפטיפון עבד פחות ופחות, עד שבשלב מסוים אפסנתי אותו בארון ומסרתי את מרבית התקליטים לחברים ולספריית האוניברסיטה.

השנים עברו ועם הזמן הוחלפו והשתבחו המערכות. בשנים האחרונות התחלתי לחפש בחזרה את הריגוש של הפטיפון. בשלב הראשון מצאתי את עצמי מחפש מכשיר CD שיישמע "כמו פטיפון". לקח לא מעט זמן עד שנתקלתי במכשיר של EAR והבנתי שזהו זה. לראשונה שמעתי דיסקים עם "צליל טבעי" ו"נכון" לטעמי.

כל זה היה, ועודנו, טוב ומספק, עד שלפני כשנה או יותר יצא לי לשמוע בכמה הזדמנויות מוזיקה שנוגנה מפטיפונים, שהדביקו אותי שוב בחיידק. זה התחיל בפטיפון של נמר והמשיך בכמה האזנות מזדמנות לאומגה, הפטיפון החדש של פלטשר. מאז אותם ימים היה לי ברור שעם כל הכבוד לכל הציוד המתקדם, ועל אף כל המורכבות הכרוכה בכך, אני חייב לשלב גם פטיפון במערכת, כי שם אני מוצא ריגוש גדול.

עוד כמה חודשי התלבטות ואתר דיטאון ערך תחרות חיבורים, כשהפרס הוא פטיפון חדש מדגמי הכניסה של רגה. חשבתי לעצמי 'שאפו על היוזמה!' והחלטתי להתמודד. כתבתי חיבור, מתוך מחשבה שאם אזכה בפטיפון אתחיל "בקטן", אבדוק אם זה מתאים לי ואשדרג בהמשך. אבל לאחר כמה ימים הבנתי שאני מחפש משהו אחר. לחבר פטיפון ברמת כניסה למערכת עם מקור ברמה גבוהה יותר באופן משמעותי, לא נשמע לי כהתחלה נכונה. החלטתי לפרוש מהתחרות ולאפשר למישהו אחר להינות מהפטיפון של רגה.
בהמשך קניתי פטיפון של Nottingham Analogue מדגם Ace Space עם זרוע תואמת.

כעת נותרו עוד שתי משימות, בדרך חזרה לצליל האנלוגי: האחת לבנות מחדש את אוסף התקליטים והשנייה לרכוש Phono Stage . תקליטים כבר התחלתי לאסוף, חלקם ממה שנשתמר מהעבר ומהספרייה של אבא שלי (קלאסי) וחלקם התחלתי לקנות (עוד לפני שיש לי איך להשמיע אותם בכלל......). משיחות עם בעלי פטיפונים הבנתי די מהר שעל מנת להגיע לאיכויות הצליל שמערכת אנלוגית טובה מסוגלת להפיק חשוב מאוד שהתקליטים יהיו באיכות מצוינת. לא פחות. ולכן אני מתכנן להתמקד יותר ברכישת תקליטים חדשים ופחות מכך באיסוף מציאות ישנות. במקביל התחלתי להתעניין לגבי התאמה של Phono Stage מתאים.

המבחן והסקירה של נמר, ובמיוחד התיאורים המפרגנים על יתרונותיו של המכשיר Analouge Homage מבית היוצר Virtuoso , שעד לקריאת הסקירה לא ידעתי בכלל על קיומו, יצרו אצלי סקרנות רבה . כשכרמי הודיע שבקרוב המכשיר החדש יהיה אצלו, תיכננתי להמתין עד שיסיים ברייק אין ולנסות לקבוע אצלו האזנה. והיום, כשראיתי את ההודעה בדיטאון על התחרות וההגרלה, חשבתי לעצמי, הנה הגיעה לה שוב הזדמנות, ואם זה לא הלך עם הפטיפון, אולי הפעם ילך עם הפונוסטייג'..........?

:כל-הכבוד:

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
הידד אלדד!

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
Fotos-de-Aparelhagem-sony-hp-511-a-sintonizador-gira-discos_438365241_1.jpg

גם כזה נחשב? :משתומם:

תמונות מצורפות

• Fotos-de-Aparelhagem-sony-hp-511-a-sintonizador-gira-discos_438365241_1.jpg
    Fotos-de-Aparelhagem-sony-hp-511-a-sintonizador-gira-discos_438365241_1.jpg
    KB 77.2 · צפיות: 698

daz

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
43
חבל שזה רק מערכות אנלוגיות :cool:
אני במקרה צלם
הייתי מעלה באמת צילומים טובים LOL

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

ברור. כל חובב בכל רמת מחיר של מערכת זה נחשב.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לא כל הנוצץ זהב

TAKEONE,

המסקנה מהסיפור שלך: לא לקפוץ על כל עגלה חדשה גם אם היא נוצצת כמו תקליטור... ולא כל מוצר חדש מביא איזו בשורה חדשנית - להיפך, נדמה לי שבתחום שלנו הבשורות נגמרו כבר מזמן.

המעבר מתקליט לתקליטור בשנות ה 80 נבע לדעתי משלוש סיבות:
1. אופנת הצריכה שהמוח של כולנו שטוף בה היטב היטב.
2. היה קל למכור את הרעיון של אביזר קטן, נוח לאפסון ומתנגן ללא מגע פיזי (בניגוד למחט של פטיפון).
3. אנשים החזיקו פטיפונים גרועים שגרמו לתקליטורים להישמע טוב יותר מתקליטים.

אומנם במקרה שלך לא ברור לי איך העדפת תקליטורים על טורנס - כי גם טורנס הכי עלוב נשמע פי אלף מונים טוב יותר מכל נגן תקליטורים בשנות ה 80.

אריה

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
הי אריה, לא בטוח שזו מטרת השרשור, אז אתייחס בקצרה: אני חושב שהמעבר מתקליט לדיסק בשנות ה- 80 נבע מיתרון אחד ברור שתפס (כמעט) את כולם: נוחיות - פרקטיות. משעה שהציבור הבין שאין יותר שריטות, אין חריקות, לא צריך לנקות, המוצר נשאר לתמיד, וגם לא צריך להחליף צד, העסק תפס כמו אש בשדה קוצים. איכות וכל מה שנלווה אליה, שיחקו כאן תפקיד משני, כפי שתפסו מקום משני בהמשך, במעבר לקבצי MP3 המזעזעים. מה גם שהשיווק האגרסיבי שכנע את כולם (כמעט) שהדיסק נשמע הרבה יותר טוב. אבל זה כבר סיפור אחר אולי.

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
394
נקודות
83
TakeOne

הקישור לאלבום תקין ? אצלי לא נפתח.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
בדקתי עכשיו ואצלי נפתח.

Adifigen

אוהב את התחום
מעורבות
12
נקודות
18
את החיים האנלוגיים שלי התחלתי לאחר שקניתי את המערכת הראשונה שלי.
היא מורכבת מרמקולים ריצפתיים של פארדיים Paradigm Studio 100 V5, מגבר משולב מאותה המשפחה Anthem 225 Integrated הכולל פונו פנימי בסיסי ביותר, אליהם צורף V-DAC (שכיום כבר לא בשימוש עקב תקלה).
במשך תקופת שהותי בפורום, נחשפתי לאנלוג ומיד ידעתי שאני חייב לבדוק את הנושא.
כבר בימים שלאחר מכן נפגשתי עם זיו פרלמן בן עירי, וידעתי אותו בנושא עם שלל שאלות של אדם מתחיל.
מהחנות של זיו יצאתי עם הזמנה של הפטיפון הראשון שלי Pro-Ject RPM 5 :)
הראש הוא audio technica 440 mla.
מאז ועד היום, אני לא מכיר יום שאני בבית ואין תקליט שמסתובב לו.
אין יום שאני לא בוחן בשלל מבטים את הפלא הכמעט בלתי אפשרי הזה, מדהים איך תבנית ספיראלית מרקידה את המחט ויוצרת מוסיקה כל כך טבעית, כאילו מכלום.
את התקליטים שלי אני לרוב קונה אצל זיו (כן, מנסה לשמור על המגרש הבייתי) בביקורים מזדמנים, אך משלים פערים בעזרת אמזון.
האוסף הרוקיסטי שלי כולל כ-50 תקליטים בלבד עם רצון אז להתרחב.
כיום אני בשיטוטים אחר שידרוג הפונו שלי ובהתאם לכך, החלפת הראש.

אלבום

נערך לאחרונה ב:

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
394
נקודות
83
בדקתי עכשיו ואצלי נפתח.

יתכן שסימנת את האלבום כפרטי ? אי אפשר לפתוח אותו.
האלבום של ADIFIGEN נפתח.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
שיניתי ממצב "פרופיל" למצב "פומבי".
נסה עכשיו.

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
TAKE.
פששש. איזה תענוג של מע'.
תאווה לעיניים ובעיקר לאוזניים.
אגב ...
איזה ראש מורכב בפטיפון?
והמגבר, כמה וואט?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
TAKEONE,

המסקנה מהסיפור שלך: לא לקפוץ על כל עגלה חדשה גם אם היא נוצצת כמו תקליטור... ולא כל מוצר חדש מביא איזו בשורה חדשנית - להיפך, נדמה לי שבתחום שלנו הבשורות נגמרו כבר מזמן.

המעבר מתקליט לתקליטור בשנות ה 80 נבע לדעתי משלוש סיבות:
1. אופנת הצריכה שהמוח של כולנו שטוף בה היטב היטב.
2. היה קל למכור את הרעיון של אביזר קטן, נוח לאפסון ומתנגן ללא מגע פיזי (בניגוד למחט של פטיפון).
3. אנשים החזיקו פטיפונים גרועים שגרמו לתקליטורים להישמע טוב יותר מתקליטים.

אומנם במקרה שלך לא ברור לי איך העדפת תקליטורים על טורנס - כי גם טורנס הכי עלוב נשמע פי אלף מונים טוב יותר מכל נגן תקליטורים בשנות ה 80.

אריה

אריה, כפרה, זה דיון שנכון לתפוז מלפני עשור. הלאה, עברנו. היינו. מיצינו. אני שמח לבשר לך, אגב, שהבשורות בדמות מדיה דיגיטלית שהיא לא מבוססת תקליטור מסתובב אלא קבצים מדיסק קשיח, כבר הגיעו אלינו והן מכות אודיופיל אחר אודיופיל.
אפילו האדמו"ר אילן טמיר נפל. אז מותר לך גם!

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
TAKE.
פששש. איזה תענוג של מע'.
תאווה לעיניים ובעיקר לאוזניים.
אגב ...
איזה ראש מורכב בפטיפון?
והמגבר, כמה וואט?

תודה רבה.
dynavector 20X2L (שיוחלף)
50W קלאס A (הרבה יותר חזק ודינאמי ממה שאולי יכול להשתמע.....)

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
" 50W קלאס A (הרבה יותר חזק ודינאמי ממה שאולי יכול להשתמע.....) "
אני מתאר לעצמי.
כי שמעתי 20 וואט קלאס A, ולא היה קוטל קנים בדיוק.
(בעוצמה)

אגב, על איזה ראש אתה זומם?

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
כשאחליט, אשמח לפרסם כאן.......אצלי הדברים האלה זזים מ א ו ד ל א ט :)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור