מבחן הרמקולים הרצפתיים הגדול!

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אתר dtown מציג: מבחן הרמקולים הרצפתיים הגדול!
כותב: נמר לוי

זוהי סדרת כתבות בה יבחנו מספר רב של זוגות רמקולים רצפתיים ידועים מחברות שונות.

תנאי המבחן :

1- כל המתמודדים הינם רמקולים ריצפתיים בטווח מחיר של עד 10,000 ש"ח ולא פחות מ-5,000 ש"ח.

2- כל הרמקולים יבחנו באותו חלל אקוסטי בחיבור לאותה מערכת / אלקטרוניקה (נגן תקליטורים, קדם מגבר ומגבר הספק).

3- כל המתמודדים מיוצרים בזמן זה בייצור סדרתי ונמכרים בארץ באופן שוטף, זמינים לקניה.

4- הרמקולים עברו הרצה מסודרת, במקרה ורמקול הגיע מהיבואן ללא הרצה, הוא יופעל במשך 3 ימים ברצף בבית הבדיקה ורק אז יבחן.

המבחן מתייחס לכל רמקול באופן שווה ויבחן את איכות הצליל ואיכות הגימור של כל רמקול.

כל הרמקולים יבחנו במספר קטעי מוסיקה המחולקים על פי סגנונות שונים: מוסיקה שחורה, קלאסית, ג'אז ולקינוח להיט מועדונים עדכני, זאת במטרה לחשוף התאמה של כל מועמד לסגנונות שונים.

מטרת המבחן הגדול בישראל היא לסייע לצרכן המבקש לרכוש רמקול ריצפתי ולתת לו בסיס משותף לבדיקה.

אנו מקווים שתהנו מהמסע ושסדרה זו תביא תועלת לכל אלו שמחפשים את הרמקול המתאים להם.

סדרת הכתבות תתחיל בימים הקרובים ותמשך מספר שבועות, בכל שבוע יעלו מספר כתבות/פרקים מהסדרה.

gtr

חבר משקיען
מעורבות
465
נקודות
83
האמת

זה מענין לקרוא ולהתרשם-ובטוח שאנשים שמחפשים יפיקו מכך תועלת.

המלצתי-שבפנל הבדיקה יהיו כ-3 אנשים אוביקטיבים,זה לבטח לא יגרע,חוץ ממכסת הקפה,בורקסים וחלל הסלון של נמר.

כל הכבוד(Y)

ofek4490

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
יש:D
סוף סוף
בהצלחה נמר מצפה לכתבות מרשימות(Y)(ורד)

il62

עוסק בתחום
מעורבות
32
נקודות
28
כל הכבוד לנמר וליאור
זו השקעה אדירה לעשות מבחן כזה
וממש לא פשוט
יש למה לחכות !!
מוריד את הכובע בפניכם.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
כמה דברים חשובים בעיני.

מטרתה העיקרית של ביקורת אודיו היא ליידע אם הרמקולים אותם בודקים, הם משהו שהקוראים צריכים להיות מעוניינים ברכישתם, כעת או בעתיד. ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון לפני שמשקיעים ברמקולים, ויש להתייחס לכולם בביקורת. לא ניתן לעשות זאת אלא, אם המבקר מביט וכותב על המוצר מנקודת מבט של לקוח פוטנציאלי. מאחר וכל מבקר הוא גם צרכן אודיו, זה לא צריך להיות קשה כל כך.

הדבר החשוב ביותר בכל ביקורת על רמקולים ברור מאליו: תיאור הצליל של הרמקולים ואיך הוא משפיע על שיחזור המוזיקה. ברוב המקרים, אם לא בכולם, חוות דעת שנייה יכולה להיות יקרת ערך, במיוחד אם המבקר מתקשה לגבי אספקט מסוים של הרמקולים, אם מדובר באיכויות הקוליות שלהם או בהתאמתם. היכולת לתאר את המאפיינים הפרטיקולאריים של הרמקולים, בדרך שתובן על ידי אודיופילים אחרים, היא עוד כישרון נדרש.

הדרישה הבאה מהמבקר היא, להשוות את הרמקולים אותם הוא מבקר, לדגמים מתחרים, ברמת איכות ומחיר דומה ולא לכאלה זולים יותר, שאינם מסוגלים לנצח. רוב ההשוואות עם רמקולים, שמחירם גבוה בהרבה או נמוך בהרבה, הן חסרות תועלת לחלוטין. יוצא מן הכלל, יהיה מצב בו ביצועיו של הרמקולים הנבדקים מדהימים כל כך, עד שיש צורך להשוותם עם רמקולים מעוררים יראה, רק עבור הפרספקטיבה הקולית. על ההשוואות להיות מקיפות, וכאשר הן מסתיימות, על הקורא להיות מיודע באופן חד משמעי, לגבי העדפתו של המבקר כלפי רמקול מסוים והסיבות לכך. כמו כן, יש ליידע את הקורא לגבי העלות של קפיצת איכות הביצוע הבאה ולגבי טבעם המדויק של השיפורים. זה יכול להיות חשוב מאוד עבור הקורא שעדיין לא החליט לגבי טווח המחירים האולטימטיבי עבורו ושרוצה להכיר את כל האופציות שלו, לפני כן.

למבקר יש גם תחומי אחריות אחרים. יש ליידע את הקורא לגבי בעיות כלשהן בהתאמה, אם בהווה ואם בעתיד, והאם הרמקולים בנויים היטב או לא ביחס למחיר, לרבות איכות החלקים. עבור רוב הקוראים, השורה התחתונה היא האם לרמקולים יש ערך אמיתי והוגן, לא רק בצליל, אלא גם באיכות הייצור ובאינטליגנציה של התכנון. בעולם האודיו המשתנה כל הזמן, זוהי הערובה הטובה ביותר בטווח הארוך עבור האזנה מספקת ועבור קבלת מחיר הוגן, כשמגיע הזמן להתקדם לרכיב טוב יותר.

כל התיאורים הקוליים והדעות של מבקר הם חסרי ערך, אלא, אם הכתיבה שלו אמינה ואמיתית. זה דורש זמן, כמובן. ברמת המינימום, אסור למבקר לחסוך את שבטו ועליו להיות פתוח וכנה לגבי העדפותיו הקוליות. אז עליו להדגים עקביות בהעדפות אלה והמשכיות מביקורת לביקורת. התוצאה הסופית של כל זה תהיה עקומת למידה מתפתחת ותיאור מתמשך של שיפורי אודיו, אותם הוא יכול לחלוק עם קוראיו.

אסור לנו לשכוח, שאודיו הוא פשוט עוד עסק רציני, תחרותי ביותר וחסר מעצורים. היבואנים הם אנשי עסקים רציניים מאוד, רבים מהם מונעים כמעט אך ורק על פי שיקולי רווח. ברגע שמבינים ומקבלים את המציאות המדכאת הזו, אנשים חייבים לעמוד על המשמר באופן אוטומטי. זהו הרגע המדויק בו מאבדים היצרנים את ההילה ה"רומנטית" שלהם, והכתבות מאבדות את השפעתן. בסופו של יום כל אחד צריך לסמוך על אוזניו ועל מה שבינהן.

בהצלחה לנמר, תומר

תמונות מצורפות

• YG-450.jpg
    YG-450.jpg
    KB 93.4 · צפיות: 595

yairjazz

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
יאללה, בואו נעשה מבחן מהיר - מי מזהה את הרמקולים שבתמונות ?
אני מזהה את ה neat (ומחכה בקוצר רוח לביקורת עליו)

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
363
נקודות
63
זיהיתי 2
PolkAudio RTI 10
PolkAudio RTI 8
אני מודאג יותר מרמקולים שאני לא מזהה: B&W 60X , או קליפש. דגמים פופולריים ששהבדיקה קצת חסרה בלעדיהם.
כמובן שייתכן (ואף סביר יותר) שאני פשוט לא מזהה אותם בתמונה.
הערה בנוגע לשני דגמי הPOLKAUDIO:
הדגמים הנבדקים הם מסידרה שייצורה מופסק בימים אילו (PHASE OUT) היא הוחלפה בסידרת RTIA. תוך חודשים מספר המלאים יידרדרו. ולא יהיו זמינים בארץ.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
היי ליאור.

הרמקולים שצילמנו הם הרמקולים שהגיעו אלי באותו יום, יום אחרי הגיעו אלי עוד 4 זוגות רמקולים שונים וביום שאחרי עוד 4 זוגות נוספים. החברות שהזכרת קיימות במבחן הזה.

לגבי הדגמים החדשים של פולק. נבחן גם אותם.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
מזל שאתה גר בבנין עם מעלית.
בהצלחה(ורד):)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
חן חן לכולם - אוטוטו יעלה המבחן הראשון בסדרה.

מקווה שתהנו.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
זה מענין לקרוא ולהתרשם-ובטוח שאנשים שמחפשים יפיקו מכך תועלת.

המלצתי-שבפנל הבדיקה יהיו כ-3 אנשים אוביקטיבים,זה לבטח לא יגרע,חוץ ממכסת הקפה,בורקסים וחלל הסלון של נמר.

כל הכבוד(Y)

המבחן הזה כולל כמות גדולה של רמקולים, שעות המבחן אינן קבועות אלה לפי המוזה שלי, האם אתה מכיר 3 אנשים שישבו איתי בפאנל מבחן השוואתי במשך חודש וחצי כמעו כל יום?

אם כן לא צריך פאנל, יש מספיק ציוד למבחנים השוואתיים גדולים ואם יש לך את שלושת האנשים אשמח להעביר אליהם את שאר המבחנים ההשוואתיים העתידים לבוא ולהוריד מעצמי עומס.

מעבר לכך שזה לא כל כך פרקטי - הרי לא כולם מנתחים את המערכת כמוני - לכל אחד את השיטות שלו, לא כולם מכירים את הקטעים שאיתם אני בוחן, לא כולם מכירים את האלקטרוניקה שלי כמוני - את השינויים שאני מכיר את המגרעות שלה ואת היתרונות שלה, זה בילתי אפשרי מפני שלא יהיה זמן לשלושה אנשים להכיר את המערכת, לתת בכל מבחן חוות דעת שניה שלישית ורביעית חוץ משלי, מה יקרה אם אחד מהם לא יצליח להגיע?

יצא לך פעם לקבוע סידרת פגישות עם 3 אנשים וכולם השיבו בחיוב לכל פגישה?;)

מבחנים עושים לבד - בראש שקט וסוגרים ת'פלאפון, הריכוז חייב להיות גבוהה ככל האפשר, כל מילה מהצד תסיח את דעתי מהמבחן. ישנם רמקולים שהם כל כך דומים ואני מוכרח להשוות בניהם ראש בראש לפני הציונים.

אין לכל אחד סבלנות לעשות מבחן השוואתי של כמות כזו של רמקולים, אין לכל אחד זמן.
יש לי חוק זאבים במבחנים שלי והוא - אני לבד מול הרמקול.:cool:

בכל מקרה ההצעה מצויינת ואני אקח אותה בחשבון במבחנים על מוצר בודד.:) אולי אתה תוכל למצוא את הזמן ולעשות איתי מבחן אחד. זה יכול להיות אחלה.(Y)

צפיר

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
8
כל הכבוד,
המון בהצלחה,
צפיר.

מתן

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
למה לא אני????? אתה לא צרריך לאמץ איזה ילד נמר?? אני רק בן 24

aloni

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אחלה, יפה מאוד, בהצלחה.

רק תעשו טובה ותעלו כתבה כל יום יומיים ולא פעם בשבוע.

תתחדשו ותהנו!
תמונות

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
בקשתך תשקל בכובד ראש תהומי (לחיוב)

aloni

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
(Y)

gtr

חבר משקיען
מעורבות
465
נקודות
83
בהצלחה

מכל הלב.

האר את דרכנו,ובחוש בלבטנו...(Y)

offirs

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
בהצלחה(Y)
מה הסט אפ שישמש לבדיקת הרמקולים?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
מידע על הסטאפ התווסף למאמר ההקדמה.

il1

מושעה
מעורבות
0
נקודות
16
כמה הערות על שיטת ההשוואה

ראשית ברכות על הנכונות והמאמץ הנדרש לביצוע מבחן בסדר גודל כה רחב - ישר כוח.

כמה הערות על שיטת המבחן:

1. סינרגיה לאלקטרוניקה של רמקולים היא דבר חמקמק, שימוש באלקטרוניקה אחת עשויה להטיב עם חלק מהרמקולים ועם אחרים לא.

2. אופי ההגברה שאיתה בחנת את הרמקולים ידועה בוודאי לך, חשוב למצוא הגברה בעלת אופי אחר- לצורך צימצום בעיות הסינרגיה.

3. כנ"ל לכבלים.

4. 'בסופו של יום' הקורא רוצה לקבל תמונה ברורה הנותנת 'ציון / ציונים' לרמקול בכללו ולפרמטרים מבודדים בו. השיטה שנהגת אינה מיטיבה להעביר מידע שכזה לקורא (ציונים בסולם 1 עד 5 , וללא קשר או ללא יחס לרמקולים מחוץ לבחינה).

5. אני מציע לעבור לסולם 1 עד 100 (שכל נקודה מהווה שינוי של 2% - מה שנקרא שינוי קטן אבל מובחן), ולקטלג את כל הרמקולים שתיבחן בתוך מערכת ציונים שתיתן תמונה יחסית בין רמקולים (בביצועים) ללא קשר למחירם.

6. זה סולם עם יכולות הבנה טובות יותר של הקורא מה איכות הצליל, לפי טעמו של מבקר אחד שהשקפתו ידועה ופרוסה לפניו.

7. הייתי מתחיל את הסולם בהערכה ראשונית שרירותית, הרמקול שברשותך עולה פי 3 מהיקרים בקבוצה- הייתי קובע אותו כ 50 נקודות בסולם, ומקטלג את האחרים ביחס אליו.

(האלטרנטיבה השניה היא להאזין באופן ביקורתי למערכות רפרנס- וקביעת ערכי סולם בקצה העליון- מאוד קשה לאחר מכן לבצע הערכת 'ירידת' ביצועים מאחר והמערכות הנדונות יהיו מן הסתם בחללים אחרים מחלל הבחינות)

8. טבעו של כל סולם זה השינוי בדירוגים- עם צבירת יותר ויותר מבחנים, לכן הייתי נוקט במדיניות הענקת נקודות שמרנית, כדי לתת תמונה זהירה יותר של ביצועי הרמקולים.

9. כך תישמר הרלוונטיות של הסולם לאורך הבחינות ללא צורך לחזור על בחינות העבר.

10. כמובן אם תתבצע אותה עבודה על הגברה ומקורות- יווצר סולם שימושי לבאי הפורום, לבחון יחסי עלות / תועלת לפי מבקר ציוד ספציפי (שמוקירים את דעתו או לא- כל אחד יחליט לשיפוטו).

11. אני כמובן לא 'המצאתי' את השיטה- רק עם השנים מצאתי שזו השיטה 'הנכונה' להציג ממצאים לצד שלישי, כאשר מבצעים השוואות ורוצים לתת פרופורציה לרכיב / לסט.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור