HTC "האחד" מול סמסונג גלקסי אס 4? מונולוג...

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
gsmarena_002.jpg

דעה אישית:

לאחרונה יצא לי לבדוק את "האחד" בשני מקומות, האחד בביקור שערכתי בפריז והשני אצל היבואן הרשמי בהרצליה. גילוי נאות, אני מחזיק כיום בגלקסי אס. 4 עם 16GB, שחור, שנקנה מהיבואן הרשמי. בחנתי מול "האחד" את הגלקסי אס. 4, בכמה פרמטרים. נוסיף ונאמר, שאני חושק "באחד" בגלל הגוף מאלומיניום ובגלל 2 רמקולים סטיראו BoomSound בקדמת המכשיר. ובכן...הגוף מאלומיניום פשוט סקסי בטרוף :בהלם: כל כך יפה שבא לבכות! השימוש באלומיניום בשילוב עם מעט פלסטיק וגוף אחוד (Unibody) הופך את ה-One למוצר מעוצב מאוד וחזק במיוחד. אבל שימו לב לעובדה, שהציפוי במכשירים של HTC יורד יחסית במהירות. מכה קטנה מספיקה כדי לגרום לשריטה שבולטת לעין, במיוחד אם משווים למכשירים אחרים המיוצרים מפלסטיק. מכיוון שכך, אם אתם משתמשים שנוטים להפיל את המכשיר לא מעט, כדאי מאוד שתיקחו זאת בחשבון.
במוזיקה, "האחד" עלה עליו (S4) בכל פרמטר אפשרי. הצליל מגיע לגוף שלך יותר מלא וחזק, יותר "אודיופלי", איכות הסאונד משובחת בצורה יוצאת דופן. הדיבור, יותר ברור וחזק (קצת) ולא משמעותי.
לחיצה ארוכה על מקום פנוי במסך פותחת את תפריט ניהול מסכי הבית באמצעותו ניתן להוסיף עד 5 מסכים שונים, לא כולל מסך ה-BlinkFeed שאינו ניתן להסרה. העובדה שאי אפשר להסיר את ה-BlinkFeed לחלוטין מרגיזה, אני יודע שאפשר ל"היפטר" ממנו ע"י רכישת גרסת הגוגל. היבואן הרשמי "פתר" את הבעיה, בכך שנתן ל-Blinkfeed תרגום לכתוביות והציע פתרון חלקי (לא מושלם) לבעיה.
הייתי מוטרד מהבטרייה ומכך שאי אפשר להוציאה. באס. 3 וגם באס. 4, ישנה אפשרות להוציא את הבטרייה החוצה, לחכות כמה שניות ולהכניס אותה חזרה והבעיה של הייתה נפתרת. ב-HTC אין פתרון לבעיה מכוון שהבטרייה מובנת והיא חלק מהמכשיר.
צג "4.7 מאוד איכותי, הוא לבן מאוד (בניגוד לכחלחל באס. 4), בתור שכזה הוא יותר טוב מזה באס. 4. מדובר באיכות מרשימה ביותר בכל מצב, גם באור שמש ישיר הוא נראה נהדר, והשימוש של HTC בטכנולוגיית ה-Super LCD3 מוכיחה כי היא לא פחות טובה מה-S.AMOLED Plus של המתחרה הגדולה, ויחד עם הגנת ה-Gorrila Glass 2, המסך הוא מהאיכותיים שיש כיום בשוק הטלפונים.
יש לו לאס. 4, את יתרון הגודל של "5 מול " 4.7. הבחירה של HTC במסך "4.7 במקום "ללכת עם הזרם" ולהציג מסך 5 אינץ' במכשיר הדגל, מעט מאכזבת. הייתי מרגיש טוב יותר אם לא הייתי צריך לחכות לדור הבא כדי שהוא יהיה מצויד במסך גדול יותר.
כפתורי המגע בתחתית הצטמצמו בדור האחרון של HTC. מה שנותר מהם הוא כפתור החזרה וכפתור הבית. הכפתור השלישי, שלרוב משמש ככפתור התפריט, פונה מהשטח לטובת הלוגו של HTC. לדעתנו הוא חסר. במקום זאת הממשק מכיל את הכפתורים הנסתרים ואילו כפתור הבית יכול לשמש, בלחיצה ארוכה, לצורך הגעה מהירה לחיפוש או, בלחיצה כפולה, למנהל המשימות. לחיצה וגרירה משמשים לצורך ביצוע חיפוש מהיר בגוגל (Google). בנקודה זו לדעתנו HTC פספסה. היא הייתה יכולה וצריכה, לנצל את הלוגו ככפתור לכל דבר.
ה-HTC לא השקיעו יותר מידי בתוספות כפי שעשתה סמסונג עם האס. 4: לא נמצא כאן גלילה אוטומטית בעזרת העיניים, או הנפת היד לשימוש במחוות תנועה, לדוגמה. ה-Sense הוא ממשק מאוד פרקטי, מאוד פשוט, נוח לעבודה אבל גם משמים באופן מסוים. התאמות למשתמש, הוספת יישומים חדשים ועוד קצת תכונות היו רצויים. לדעתי "האחד" לא מושלם וחסר כמה דברים בסיסיים. בסיכומו של דבר אנחנו מוצאים את הגלקסי אס. 4 יותר מושלם ומסקרן. אני את הבחירה שלי עשיתי.

תומר

תמונות מצורפות

• gsmarena_002.jpg
    gsmarena_002.jpg
    KB 87.5 · צפיות: 460

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
מעניין לקרוא, אז אני מבין שיצאת מההשוואה רגוע לגבי הטלפון שלך?...

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
תומר, עדכון קטן לפי מה ששמעתי המשטח התחתון של ה ONE איפה שממוקמים כפתורי הבית והחזרה - הוא משטח מגע ויש פריצה שמאפשרות להגדיר את מיקום הלוגו ככפתור הבית. לא יצא לי בודק זאת כי גם עם עם S4 :)

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
מעניין לקרוא, אז אני מבין שיצאת מההשוואה רגוע לגבי הטלפון שלך?...

אכן כן, ליאור.

תומר

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
..

נערך לאחרונה ב:

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
חבר שלי הביא את המכשיר מהונג קונג (משהו בסביבות 2000 ש"ח).
שיחקתי הרבה עם המכשיר...
המכשיר יפה, את זה אי אפשר לקחת ממנו :)
מסך -
גם לי יש את ה S4 , אז לעומת S4 המסך קצת יותר קטן אבל חד מאוד.
לא יצא לי לשחק בשמש.
רמקולים -
השמע מהרמקולים מצויין, אבל לא יודע כמה שזה שימושי, שאני צופה בקליפ אני חייב להנמיך את העוצמה ולהמנע מצעקות של הסובבים אותי :)
בנוסף לסוללה שלא ניתנת לשליפה, אין אפשרות להוסיף או להחליף כרטיס זכרון...
לא הייתי רוצה לתת מכשיר לתיקון שיש בו מידע עסקי רגיש (נו טוב, גם פורנו, שיהיה)
ב S4 קניתי כרטיס זכרון 32 ג'יגה וכבר מלא עד הסוף..
אני מחפש כרטיס זכרון 64 ג'יגה ועדיף של סמסונג (לא של SANDISDK כי ה 64 ג'יגה עושה בעיות).
וכנראו עוד שנה (אם לא החליף את המכשיר) החליף ל- 128 גיגה.
יש לי ימבה של מוסיקה וסרטים HD (שאני צילמתי) ואין באפשרותי לשים את כולם במכשיר לדאבוני...
מצלמה -
ללא קשר לאיכות הצילום, בתכנת המצלמה נדמה לי שיש הרבה פחות אפשרויות לעומת S4
ניגון וידאו -
ב S4 יש אפשרות לעשות ZOOM ולהזיז את התמונה (חשוב שרוצים להתמקד בפרטים בסרטים HD שהמסך קטן)
לא ראיתי אפשרות כזאת ב HTC

נערך לאחרונה ב:

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
דברים מעניינים כתבת

כמעט רכשתי את HTC השבוע. אבל בניגוד לרוב האנשים אני לא מחפש
את המכשיר הטוב/מתקדם/נוצץ ביותר (זה לא כל כך מעניין אותי) אלא מכשיר שהיה נוח לתפעול ומהיר לשימוש
ובנוסף שאוכל לשמוע בו מוזיקה באיכות טובה בנסיעות הארוכות שאני עושה מידי פעם. (רכבת או אוטובוס)
לא יותר מזה.

אני דווקא כן מעדיף מכשירים קטנים-מבחינתי 4.7 זה מספיק אפילו גדול מידי(נוח לי יותר ממכשירים קטנים)
לכן שמתי עין על אחיו הקטן One S Z520e על חשבון עיצוב בינוני יותר.
כרגע אני בהתלבטות בינו לבין S3או אפילו Nexus שמחירו די טוב. (בחנויות יד שנייה)

כרגע אין לי החלטה.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
עופר,

בחרת ב-3 מכשרים מעולים. הטוב מכולם הוא S3, לך עליו.

תומר

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
תומר,יכול להיות שארכוש אותו למרות שאהבתי יותר את One
גם מבחינה עיצובית וגם לא להיות דומה לכולם. (כל אדם שני מחזיק S3)

אחליט בקרוב.

תודה

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
איך העדכונים של HTC והתמיכה הטכנית היום?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
תומר,יכול להיות שארכוש אותו למרות שאהבתי יותר את One
גם מבחינה עיצובית וגם לא להיות דומה לכולם. (כל אדם שני מחזיק S3)

אחליט בקרוב.

תודה

עופר, אני מבין שזה לא כייף להחזיק מכשיר שלרוב האנשים יש, דרך אגב לדעתי זו הבעיה הגדולה של ה S4 הוא דומה מידי ל S3 :)

מצד שני יש יתרונות לכך שהמכשיר מאוד נפוץ מבחינת הרבה מוצרים משלימים ויש הרבה ידע וניסיון עם המכשיר ורוב האפליקציות רצות עליו טוב.

מעבר לכך רוב האנשים שאני מכיר שומרים את המכשיר בתוך מגן זה או אחר והצורה של המכשיר לא ממש מורגשת אז - יותר נראה המגן שבחרת :)

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
מיכאל,

הלכתי ליבואן של HTC בהרצליה, http://www.touchgroup.co.il/ יש לו כ-100 מטר (סה"כ), חדר לובי של כ-20 מ' שם ראיתי ושחקתי כמחצית השעה, והשאר 5-6 חדרי הנהלה. שאלתי עם מי הוא עובד והיכן אפשר לקנות, התשובה שקבלתי מהמזכירה הייתה, שהמכשיר (ONE) הגיע ארצה בשבוע שעבר ורק אצלנו! השארתי להם בחודשיים וחצי האחרונים 4 הודעות, שהנה אני מוכן לקנות את המכשיר, אך לא קבלתי תגובה בכלל. אני לא יודע איך הוא מגיב היום לתמיכה טכנית, אבל, בטח לא טוב. אם הייתי קונה את המכשיר הייתי קונה אצלו (יש לו תרגום בעברית ל-Blinkfeed אצלו הייתי יודע מי האבא ומי האימא).

תומר

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
אז זה מתיישר עם ניסיון שלי עם HTC ארה"ב

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
עופר, אני מבין שזה לא כייף להחזיק מכשיר שלרוב האנשים יש, דרך אגב לדעתי זו הבעיה הגדולה של ה S4 הוא דומה מידי ל S3 :)

מצד שני יש יתרונות לכך שהמכשיר מאוד נפוץ מבחינת הרבה מוצרים משלימים ויש הרבה ידע וניסיון עם המכשיר ורוב האפליקציות רצות עליו טוב.

מעבר לכך רוב האנשים שאני מכיר שומרים את המכשיר בתוך מגן זה או אחר והצורה של המכשיר לא ממש מורגשת אז - יותר נראה המגן שבחרת :)

כן מבאס,אפילו שמתי היום לב שכל העובדים הזרים עם המכשיר הנ"ל
טוב אפשר להבין שזה נובע משיקולים כלכליים -מכשיר זול יחסית.

אגב מה לגבי נקסוס LG-E960 ?

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
עופר,

לך על S3...

תומר

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
בסדר תומר. כנראה שזה מה שהיה.

האמת גם הבן הגדול שלי אומר אותו דבר.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
יש לך ילד חכם :)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור