קדם מגבר מנורות Valvet Soulshine 8 במבחן

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
719
נקודות
113
שרשור תגובות עבור המאמר: קדם מגבר מנורות Valvet Soulshine 8 במבחן

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
זה VALVET, לא VELVET, יא... יא... נמר.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,475
נקודות
113
שאלה !
נמר - לא מזמן פירסמת ביקורת על קדם של קונרד ,בין הנמוכים שלהם ,עולה 12000₪ ,מה אתה אומר ? על ולבט כתבת שהוא היי אנד ,על קונרד כתבת שהוא קצת איטי במוסיקה אלקטרונית ,
איזה מהם באמת שובר את הלב ? איזה קדם מביא לך המון מוסיקה הביתה ?
ולבט השקיעה ספק חיצוני ושפופרות 6sn7 ,קונרד עובדים רק עם שפופרת אחת ,לקונרד יש נסיון של שנים רבות ביצור ציוד מרגש ,ולוט חברה צעירה ומוכשרת ,
בקיצור תן השואה קטנה ,איזה יותר טוב ,איזה לטעמך עם המוסיקה שאתה שומע ,
אני שמעתי לאחרונה את ה gat ,ואת הet 5 של קונרד ,לא יכול להמנע מהמחשבה שהחברה הזו ממלאה לך את החדר בצלילי זהב ובקרני שמש ,אפילו האודיו ריסרצ 5 שהוא מדהים ,ממלא לך את החדר בקרני לייזר כחולים מדויקים -הוא כבר אצל אבנר ,שיהנה קצת מליזר ,לי יש קדם שנותן צלילים אדומים כתומים ,איטי להחריד ,בלי שלט ,אבל לי הוא התאים למוסיקה שאני שומע ,
אז מה אתה אומר -מודרני ומהיר או הגנטיקה של קונרד.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הקונראד הוא קדמגבר מעולה, מפתיע. הוא רומנטי באופיו ביחס ל-valvet שהוא יותר "אודיופילי" ומדויק. יחד עם זאת, יש את עניין ההתאמה לרמקול ולמערכת.

ה-valvet מוצר מדויק, הקונראד פחות
הוא מהיר ומידי, הקונראד פחות
הוא מעט בהיר, הקונראד מאוזן יותר
הוא מפורט להבהיל, הקונראד מפורט מאוד אך לא באותה רמה.

אבל עם זאת, בניהם יש הבדל אחד מובהק. אולי הפרמטר היחיד שאני יכול להתייחס אליו אך קשה מאוד להסביר אותו במילים.
ל-valvet יש את מה שנקרא "צליל יקר". ואת זה, אין לקונראד שסקרתי.

miki185

חבר משקיען
מעורבות
43
נקודות
28
בהשוואה שעשיתי בעבר בין פונו AR שהביא חבר לצורך קניה לבין הפונו קונרד שלי MP-11, הקונרד היה טוב יותר בכל הפרמטרים למעט "הצליל היקר" הגיע למסקנה ורכש את ה-superline של ניים
http://www.naimaudio.com/sites/default/files/products/reviews/files/SuperLine-SuperCap%20DR_HiFi%20Critic_January_2013.pdf

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,475
נקודות
113
בהשוואה שעשיתי בעבר בין פונו AR שהביא חבר לצורך קניה לבין הפונו קונרד שלי MP-11, הקונרד היה טוב יותר בכל הפרמטרים למעט "הצליל היקר" הגיע למסקנה ורכש את ה-superline של ניים
http://www.naimaudio.com/sites/default/files/products/reviews/files/SuperLine-SuperCap%20DR_HiFi%20Critic_January_2013.pdf
תגיד? אתה חייב להכניס איך שהו naim ,זה לא naim לי לומר לך זאת ,אבל מה זה?

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,475
נקודות
113
הקונראד הוא קדמגבר מעולה, מפתיע. הוא רומנטי באופיו ביחס ל-valvet שהוא יותר "אודיופילי" ומדויק. יחד עם זאת, יש את עניין ההתאמה לרמקול ולמערכת.

ה-valvet מוצר מדויק, הקונראד פחות
הוא מהיר ומידי, הקונראד פחות
הוא מעט בהיר, הקונראד מאוזן יותר
הוא מפורט להבהיל, הקונראד מפורט מאוד אך לא באותה רמה.

אבל עם זאת, בניהם יש הבדל אחד מובהק. אולי הפרמטר היחיד שאני יכול להתייחס אליו אך קשה מאוד להסביר אותו במילים.
תגיד נמר ? שאני מדבר איתך, האם לקולי הערב יש "צליל יקר" אפילו שאין לי חית ועין ,?

miki185

חבר משקיען
מעורבות
43
נקודות
28
תגיד? אתה חייב להכניס איך שהו naim ,זה לא naim לי לומר לך זאת ,אבל מה זה?
תגיד נמר ? שאני מדבר איתך, האם לקולי הערב יש "צליל יקר" אפילו שאין לי חית ועין ,?
נמר אני חושב שאתה צריך להסביר למה הכוונה "צליל יקר" אני מבין את הכוונה, ניסיתי להסביר לעדיאל בשפתי הדלה אך לא הצלחתי ולפי התגובה של אלדר אני מבין שגם הוא לא מבין מה הכוונה.
אלדר הדוגמה שנתתי זה על חבר שעשיתי איתו את הניסוי עם הפונוסטייג'ים ואצלו הפרמטר החשוב ביותר זה "הצליל היקר" ולכן לטעמו לקח את הניים

nizans

חבר משקיען
מעורבות
10
נקודות
18
" צליל יקר " - בדיוק כמו שנמר תחם את זה במרכעות , יעני , עלק, שווה מאוד כי יש בזה משהוא אודיופילי ( נקי , מפורט , מאוזן) . אבל זה לא הדבר האמיתי, " נשמה " כאפרה.

אבל , העיקר, נמר , סקירה מצויינת ,ממצה וייסודית ממש ניתן להרגיש את המוצר לפי התיאורים שלך, לדעתי לפעמים צריך לעצור משום שהמוסיף גורע.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

החית והעין הוא עניין של איפה גדלת ומה שמעת מהוריך. לדבר בלי חית ועין זה נשמע לי כאילו נתקע למדבר סמרטוט עם סודה לשתיה בגרון והוא מנסה ל"חרחר" או ליתר דיוק "לכרכר" אותו החוצה. :)

לגבי צליל יקר.
כמו שכתבתי. מאוד קשה להסביר את זה במילים. אבל נקיון, שקיפות הוא חלק מזה. צליל יקר עבורי הוא הצליל הזה שמביא את המוסיקה למימד אחר. לא מגדיל את הכלי מעבר למה שהוא. מייצר כינור בגודל של כינור ולא כינור בגודל של קונטרבס. צליל יקר הוא כזה שמצליח להציג לי את הפרופורציות שבין הכלים בצורה מדויקת. בלי תיבולים, בלי נפיחות בנמוכים או צבע במיד. שקיפות ונקיון, טבעיות ודינמיות. על כל הפרמטרים להיות לעילא ולעילא.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
" צליל יקר " - בדיוק כמו שנמר תחם את זה במרכעות , יעני , עלק, שווה מאוד כי יש בזה משהוא אודיופילי ( נקי , מפורט , מאוזן) . אבל זה לא הדבר האמיתי, " נשמה " כאפרה.

אבל , העיקר, נמר , סקירה מצויינת ,ממצה וייסודית ממש ניתן להרגיש את המוצר לפי התיאורים שלך, לדעתי לפעמים צריך לעצור משום שהמוסיף גורע.

תודה.
אני משתדל להיות ענייני בסקירות. לא אוהב לקרוא ביקורות חופרות ולכן גם לא אוהב לכתוב כאלה.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
אוסיף את ההתרשמויות שלי, במתותא, שהם קצת שונות משל נמר באופן מפתיע.
=====================================================

היות ומישל גר קרוב אלי, 5 דקות ברכב ליתר דיוק, התברכתי בביקוריו התכופים ובהרבה ציוד שלו שנכנס אליי הביתה. תאונת העבודה המשמעותית ביותר, אגב, היתה המשולב של KARAN שלא יכולתי לשחרר בסופו של דבר, אבל על כך בפוסט אחר.

סט ההגברה של VALVET (פרה+שני מונובלוקים) היה אצלי כמה שעות טובות, מחובר לטידאלים ול- DAC202 הדיגיטלי / סט-אפ אנלוגי.

קודם כל, זכור לי צליל שהלך והשתפר משמעותית עם כל דקת האזנה. בהתחלה הוא היה קצת אנמי, דרדה'לה וחסר כל מאפיינים בולטים. אך לאחר שעתיים של מוסיקה היה מדובר בחיה אחרת.

אני זוכר צליל ענק. במה רחבה מאד, מילאה לי את כל הקיר.
בנוסף, חלקות כזאת ופרזנטציה מאד ורודה. הכל היה גדול, מפורט, נעים. כפי שאמר נמר, מאד מאוזן.
אצלי במערכת לא הורגשה שום חריפות. נהפוכו. רק חוסר גרעיניות ופירוט פנומנאלי.
עם זאת, אני חושב שהשילוב עם הטידאל לא היה אופטימלי. הטידאל גרמו לנו לשמוע מאד את המגבר. שמענו בבירור מה הוא עושה. אבל בדומה למספר מגברים אחרים שבחנתי, דומה היה שהחתונה אינה קתולית.

כשהחזרננו פליניוס או KARAN, זה כבר היה משהו אחר לגמרי. קטן יותר, ממוקד יותר, בועט יותר.

ענין של טעם.
בסופו של דבר, אני מעדיף ציוד שיותר נותן בראש. ושני המשולבים הנ"ל עושים את העבודה.

לפי דעתי צריך להיות מרתק לחבר את ה- VALVET לאיזה סט של PROAC או LIVING VOICE כזה ולתת להם לשיר ביחד.
הצליל של סט ה- VALVET מאד הזכיר לי את ה- MANLEY ששמעתי אצלי לפני מספר שנים. קיר של צליל, המון אויר. תענוג. לא בשבילי.

miki185

חבר משקיען
מעורבות
43
נקודות
28
החית והעין הוא עניין של איפה גדלת ומה שמעת מהוריך. לדבר בלי חית ועין זה נשמע לי כאילו נתקע למדבר סמרטוט עם סודה לשתיה בגרון והוא מנסה ל"חרחר" או ליתר דיוק "לכרכר" אותו החוצה. :)
לדבר עם חית ועין זו העברית הכי נכונה, קריינים מבוקשים בעלי הכשרון הזה, וכשאין להם את זה הם לומדים בקורסים מיוחדים.

לגבי צליל יקר - כשהוא נקי ומפורט לבד מזכיר הגברה דיגיטלית (לא אוהב).
נקי ומפורט פלוס אורגני ופרופורציה נכונה, משקל, תלת מימד, אוורירי אבל לא מרחף זהו לדעתי הצליל היקר. וחברות שרואות שזה מה שיצא להן נוקבות במחירים גבוהים
מה זה אורגני? כמו ההבדל בין פרקט מעץ טבעי לבין למינציה שנראית 100% עץ.
דוגמה שניה - רוב הקומפקטים האיכותיים שגם נותנים צליל טבעי אבל חסר להם את הצליל של פטיפון עם ראש יקר.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הגברה דיגיטלית עדיין לא נקיה ומפורטת כמו טרנזיסטור טוב.
להגברה דיגיטלית ישנה חותמת צליל מאוד אנליטית.

צריך להפריד בין נקיון ופירוט לבין אנליטיות. לשלב את התכונות הללו ביחד זה פשוט לא נכון.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,475
נקודות
113
חסר להם את הצליל של פטיפון עם ראש יקר.
לאישתי יש כזה ראש!

miki185

חבר משקיען
מעורבות
43
נקודות
28
לאישתי יש כזה ראש!
היא גם ניראת טוב אז בטח שווה לך ,או שזאת היתה הבת ? שנתנה לי את האישור לצלם.

ונמר תודה על התיקון ,אנליטי

נערך לאחרונה ב:

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
השבוע בא אלי מישהו עם קדם מגבר נחשב (אמנם זול משמעותית משלי) שנחשב מאוד בקרב הקהילה האודיופילית כבעל צליל יקר למחירו ( יענו WANNA BE YAKAR) שקיבל אינספור תשבוחות בכתבות וברשת. לאחר השוואה הוא הבין שיש לו קדם עם צליל צרצר...גם אני מתחבר יותר לצליל הקונרדי או החתולי.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,588
נקודות
113
נמר ,עזוב אותך מהקטע של צליל יקר ,צליל זול.
אין דבר כזה.או שמאפיני הסאונד טובים או שלא.
ולאחר מכן ,למה אתה מיתחבר.
הרבה מע' מנגנות טוב ,לא לכולם אתה מיתחבר.
Jeff beck נגן גיטרה מדהים,
http://www.youtube.com/watch?v=VC02wGj5gPw&list=AL94UKMTqg-9AaMoXJbR2hm3anmMAaszSV

כמו כן Jimmy page ,אני מיתחבר לסאונד של -

http://www.youtube.com/watch?v=6pdNHZ2VydM&list=AL94UKMTqg-9CYx2UsOve4RnWv12wUMHYo

אז ,או שהם מנגנים טוב או שלא. ולכל אחד ישנה חותמת הסאונד שלו,שמלווה אותו לאורך השנים.
אין דבר כזה "צליל יקר",רמקול שעולה X ורמקול שני שעולה X אם שניהם מגישים את המוזיקה בצורה נכונה.
אבל אופי הסאונד שונה ,זה לא אומר שאחד נשמע "יקר" יותר מהשני.
סה"כ זו דעתי לדיון .

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כשאני חושב על זה לעומק, ההגדרה של צליל יקר היא די נכונה.
הרי יקר לייצר צליל שקוף, מהיר, טבעי ויקר לייצר נקיון בצליל. יקר בכסף. לכן מוצאים את הצליל הזה ברמקולים שעולים הרבה כסף.

יצא לי לבחון המון מוצרים. למוצרים היקרים במיוחד יש מכנה משותף בעניין הזה. הם פשוט מצליחים לעשות כמה דברים יותר טוב ממוצר זול. המכנה המשותף השני בין המוצרים היקרים הוא שאף אחד מהם אינו "רומנטי" באופיו ומעט מספר מצומצם של מוצרים שהרומנטיקה באה על חשבון כמה פרמטרים שהם חשובים לי יותר במוסיקה.

אין מה לעשות. יקר לייצר את האיכויות הללו. ומכיוון שאני מכיר אותן, ממוצרים רבים ושונים, אני יכול להצביע בקלות על צליל "יקר" או "זול".

לזה אוסיף. עבר אצלי פעם רמקול לכתבה של חברה שכבר לא קיימת. זה היה רמקול של הייפריון. המחיר היה לא זול אבל הצליל היה זול. חשתי שאת אותה רמת צליל אני יכול להשיג גם ברמקולים שעולים שליש ממנו. זה בדיוק מה שאני מתכוון בכך שאני מדבר על צליל יקר. צליל יקר הוא המכנה המשותף של מוצרי האיכות הטובים מאוד גם אם הם לא יקרים להחריד.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור