ניקון D800 – מפלצת הפיקסלים הגדולה – 36.3MP

• פותח הנושא dtown
  • פורסם בתאריך

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113
שרשור תגובות עבור המאמר: ניקון D800 – מפלצת הפיקסלים הגדולה – 36.3MP

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מה אתם אומרים, ניקון עשתה צעד חכם בהקפצה האסטרונומית של מספר הפיקסלים?

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
נמר,
צריך להבין ההכרזה של ה D800\D800-E מציינת שלב חדש בעולם הצילום בו ניקון (גם קנון וגם סוני יכנסו לשם בקרוב) תוקעת יתד בשוק חדש שטרם היה להם נגיעה בו, והוא שוק הפורמט הבינוני. מצלמת האסלבלד או ממיה ברזולוציה פחות או יותר זהה עולה מעל 10,000$ לגוף ולא נדבר על מחיר העדשות.
הניקון ורסטילית יותר, קלה יותר, זולה בהרבה ומציעה בנוסף וידאו FHD שלא קיים בכלל בפורמט הבינוני.
בנוסף עולם צילום הוידאו עבר מהפכה לפני שנתיים וחצי עם ה 5D MK II והרבה מאד הפקות סרטים וסדרות עברו לשימוש במצלמות DSLR בשביל להוזיל עלויות. גם כאן מצלמת RED עולה פי 3-5 ממצלמת 5D MK II אבל האיכות והגמישות של DSLR + העלות הנמוכה יצרה שוק חדש והרבה מאד לקוחות חדשים.
החיישן החדש של הניקון + יכולות הוידאו החדשות של המצלמה הזו מיישרות קו עם המתחרה העיקרית ה 5D MK II ואף מעלה את הרף למעלה והתגובה של קנון למהלך הזה של ניקון תבוא מהר מאד וגם היא תהיה עם חיישן עתיר פיקסלים.
האם זה טוב לחובבי הצילום? כן למה לא... לפני המשבר בשוק הדיסקים הקשיחים המחיר למגה היה סנטים בודדים ודיסק 2TB נמכר בארץ ב 370 ש"ח. היום זה קצת אחרת אבל אני מניח שבסופו של דבר נחזור לרמת המחיר הזו. כך ששאלת האחסון לא מהווה בעיה.
כרטיס זיכרון מהיר CF X400 בנפח של 32GB עולה 320 ש"ח גם כאן אין בעיה בכלל...
האם צלם חובב באמת צריך 36MP? נותנים אז לוקחים... עוד שנתיים לא נחשוב על זה בכלל בגלל שזה יהיה הסטנדרט. לי אישית זה יהיה מאד נחמד ושימושי בצילומי מאקרו ואפילו פורטרטים. האם זה יהיה שימושי בצילומי משפחה? אולי כן אולי לא... מקסימום תמיד אפשר להריץ במחשב Batch להקטנת הרזולוציה.
מה שכן קצת בעייתי בהכרזה הזו בעיני זה הבור שנוצר בין ה D4 ל D800 ואני חושב שיש מקום לעוד מצלמת DSLR של ניקון עם החיישן של ה D4 לטובת אלו שרוצים מצלמת FF עם ביצועי ISO גבוהים יותר מאלו שמציעה ה D800 במחיר ובמשקל נוחים יותר מה D4. אולי זאת תהיה ה D400...

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ליאור, אני עדיין לא מבין איך מצלמת הכניסה של ניקון ל FF אמורה להתחרות בפורמט הבנוני, אני מקווה שמצלמה זו לא ממש תחליף את ה D700 ונזכה לקבל מצלמת DSLR כניסה אחרת שך ניקון בקרוב עם רזולוציה שפויה יותר.

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
ליאור, אני עדיין לא מבין איך מצלמת הכניסה של ניקון ל FF אמורה להתחרות בפורמט הבנוני, אני מקווה שמצלמה זו לא ממש תחליף את ה D700 ונזכה לקבל מצלמת DSLR כניסה אחרת שך ניקון בקרוב עם רזולוציה שפויה יותר.

כרמי,
זאת לא מצלמת כניסה ... זאת מצלמה חדשה שפונה לסגמנט חדש בו לא היתה לאף אחת משלושת הגדולות דריסת רגל.
בעולם הפרסום והצילום המקצועי כל פיקסל חשוב והכרחי להגדלות והדפסות ענק. ומצלמות הפורמט הבינוני עולות הון ביחס לניקון החדשה ואין ספק שנראה הרבה מאד צלמים מקצועיים ומשרדי פרסום שירכשו את המצלמה הזו.
בכל אופן אני מעריך שתצא מצלמת FF " עממית" שתהיה מחליפה אמיתית ל D700

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
הכל טוב ויפה, אבל המצלמה הזו כבר לא פונה לקהל היעד של הדגם אותו היא מחליפה וכאן יש פספוס גדול.
מי שנהג לצלם ציפורים, למשל עם D700, לא ישדרג ל- D800. הוא לא יקבל שיפור בזריזות או בצילום בתנאי חשיכה.
אני מקווה עבור ניקון שישיקו דגם חדש עם חיישן של D4, אני לא בטוח שזה יהיה בשם D400 כי מדובר באופן הסטורי בסדרה מבוססת חיישן קרופ.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לא רק ציפורים, גם צילומי עיר (URBAN) ועוד סוגי צילום נוספים שבהם הלקוחות רוצים את האיכות של מצלמת כניסה לתחום ה FF.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
שאלת הדיוט: האם 36 מגה פיקסל הן גבול המגבלה הטכנולוגית,או שנקבע ככזה,גם,לצרכי שיווק וקהלי היעד?

תודה.

מנחם.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
יש חיישנים ברזולוציה גבוהה יותר, לא מיועדים לשוק החובבני, מגיעים גם כגב דיגיטלי למצלמות.
כקוריוז, קבל חיישן עם 120 מגה פיקסל: http://www.dtown.co.il/articles/1357.html

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
ליאור,

תודה :)

מנחם

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הבעיה עם חיישנים קיצוניים בכמות הפקסלים היא רעש ב-iso גבוה, איטיות, וכמובן מקום על הדיסק הקשיח של המחשב.
זה כבר מוחק אותה לשוק האירועים, צילום אורבני, ספורט ועוד ז'אנרים שדורשים מהירות וכמובן מינימום רעש.

מה שנשאר לה הוא צילום סטודיו (כולל אופנה) ומוצרים.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
נמר, אני לא לגמרי מסכים איתך לגבי הרעש ב ISO גבוה לדעתי ב 5D MKII יש פחות רעש ב ISO גבוה מה 5D
קשה לי להגיד את זה, יש בגדול צדק במה שאתה אומר, אבל עם הזמן החישנים מעבדי התמונה במצלמה הופכים להיות טובים יותר וכך ניתן לקבל תמונות נקיות יותר גם ISO גבוה וגם עם עליה ברזולוציה.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
רוצים לדעת כמה שוקל קובץ RAW בודד של ה- D800?
בסביבות ה- 75MB...

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
וידאו שצולם עם ניקון D800

[video=youtube;2auo10nbPvQ]http://www.youtube.com/watch?v=2auo10nbPvQ[/video]

מומלץ לבחור רזולוציית HD כמובן לצפיה.

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
עשיתם מהמצלמה הזו נכה...
6 תמונות בשניה ברזולוציה מלאה עם גריפ אפשר לצלם ציפורים וגם ספורט. במוד DX של 15MP ניתן להגיע גם ל 8 תמונות בשניה.
צילום אורבני? מה בדיוק חסר למצלמה הזו? ממתי חייבים ISO 4000000 בשביל לצלם ברחוב? בשביל מה צריך 20 תמונות בשניה בשביל לצלם ברחוב?
(אנרי קרטייה ברסון צילם במצלמה שצילמה תמונה בודדת, ובלי ISO 6400. ועד היום לומדים על העבודות שלו).
ISO 6400 זה בדיוק מה שיש היום ב D700 כך שאני לא מבין איך המצלמה הזו הפכה לחסרת תועלת לצלמי ארועים.
צלם אירועים שראוי להקרא צלם אירועים עובד בד"כ עם עדשות מהירות. ISO 6400 + עדשה מהירה זה יותר ממספיק. ואני לא מדבר על זה שמצלמים בד"כ גם עם פלאשים ואז ה ISO גם ככה נמוך.

לא הייתי ממהר להספיד אותה... על הנייר זאת אחלה מצלמה.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אל תטעה בהבנת דברינו, לכשעצמה, זו מצלמה מרשימה בהחלט (ויש התלהבות באויר :))
אבל, האם אתה מסכים שהיא פונה לקהל אחר, בהשוואה לקודמתה D700?
תחשוב על החובב הממוצע, למשל, כשאני רואה, כיצד מחשב נייד מודרני, מתמודד - פעמים רבות בסרבול מה, עם עריכת קבצי תמונות של 18 מגה פיקסל, לא רוצה לחשוב מה יקרה עם הקבצים שלה...

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
איזה פרסומת גרועה הוידאו הזה - מציגים שם ילד כקהל יעד של המצלמה והוא עוד מצלם המותן :) מאוד לא במקום
מצד שני איכות תמונה לא פחות ממדהימה

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
זו מצלמת היי-אנד, כפי שליאור כתב, מתחרה ב MF.
צרפתי השוואה (גודל קובץ אמיתי בלינק, 7360 על 4912, לעומת ה 5634 -3753 הצנועים של ה 5DMK2...
להשוואה, תמונת אינטרנט ממוצעת, אלה לא מצלמות צעצוע...

ref by itai bachar, on Flickr
מה שכן, למרות שהדיסקים יכולים להיות זולים, לאחסן ג'יגות של מידע, שמצטבר כל שנה,
ודורש גיבויים, זה כבר לא צחוק.
75 מגה לקובץ נשמע לי הזוי, מקווה שזו טעות...
ה 5 מסתפקת ב 25-30 מגה לקובץ, והיא 2/3 גודל מה 800, אני לא מבין למה זה קופץ פי 3...

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אל תטעה בהבנת דברינו, לכשעצמה, זו מצלמה מרשימה בהחלט (ויש התלהבות באויר :))
אבל, האם אתה מסכים שהיא פונה לקהל אחר, בהשוואה לקודמתה D700?
תחשוב על החובב הממוצע, למשל, כשאני רואה, כיצד מחשב נייד מודרני, מתמודד - פעמים רבות בסרבול מה, עם עריכת קבצי תמונות של 18 מגה פיקסל, לא רוצה לחשוב מה יקרה עם הקבצים שלה...

נכון.

היום אני וליאור ישבנו וצפינו בתמונות של האירוע האחרון שצילמתי. אני מצלם על 7d ומשתמש במקבוק פרו עם מעבד i5 שדי מתקשה עם העיבוד בלייטרום. מה יהיה עלי עם קבצים מפלצתיים כאלה.

בקיצור, לצילום אירועים לא רק שלא צריך אותה אם כי היא פשוט לא פרקטית בעליל. הזמן שיקח לעבד 1500 תמונות כאלה יהפוך כל חוויה מהצילום איתה לסיוט מתמשך בעריכה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור