פוג'י X100 – מצלמה מחוץ לעדר, ביקורת

• פותח הנושא dtown
  • פורסם בתאריך

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
719
נקודות
113
שרשור תגובות עבור המאמר: פוג'י X100 – מצלמה מחוץ לעדר, ביקורת

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
מיכאל סחתיין על הביקורת :בעד:
יש למצלמה הזו טונה של דברים לא טובים ומעצבנים ברמות קשות... אבל בסופו של דבר. בשבילי זו המצלמה הכי מהנה שיצא לי לצלם איתה בעידן הדיגיטלי עד כה.
ליאור

eldo

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
אני אוהב את עיצוב הרטרו... מגניב.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מיכאל.

אם היית צריך לבחור בין המצלמה הזו ל-slr קטנה של קנון או ניקון. במה היית בוחר?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
נמר אני חושב שהבחירה צריכה להיות מול מצלמה כמו NEX של סוני

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
מיכאל.

אם היית צריך לבחור בין המצלמה הזו ל-slr קטנה של קנון או ניקון. במה היית בוחר?

אמנם לא מיכאל אבל אני חושב שאני יכול לתת את השני סנט שלי...
המצלמה הזו לא מיועדת להחליף מצלמת DSLR כי היא מוגבלת ביחס ל DSLR בגלל העדשה הקבועה. הסיבה העיקרית שבגללה קונים מצלמת DSLR היא ביכולת להחליף עדשות ולהתאים אותם לכל סיטואצית צילום. המצלמה הזו באה בנוסף למצלמת DSLR לצלמים שרוצים מצלמה קטנה עם איכות של מצלמת DSLR, מצלמה שקטה ועם פקדים חיצוניים ושליטה בכל פרמטר צילום + עדשת 35 מ"מ מהירה שהיא קלאסית לצלמי רחוב.
הפוג'י לא מיועדת לכל אחד גם מבחינה כלכלית (היא עולה יותר ממצלמת DSLR קטנה) וגם מבחינת צורת השליטה. וצריך קצת להבין בצילום בשביל להנות ממנה מכיוון שרוב העבודה היא ידנית.
האם הפוג'י טובה יותר ממצלמת DSLR קטנה + עדשת 24מ"מ צמצם 2? אני מצאתי שכן... הגודל, המשקל והאיכות של החיישן + העדשה של הפוג'י מצויינם ויכולים להחליף סט זהה. ויש לפוג'י עוד כמה יתרונות פסיכים בשימוש עם פלאשים חיצוניים מול כל מצלמות ה DSLR שיש בשוק בגלל התריס האלקטרוני.
הסט המקביל שלי של ניקון D3s + עדשת 35מ"מ צמצם 1.4 שוקל יותר מ 2 ק"ג לעומת הפוג'י. איכות התמונה של הניקון עדיפה אבל... הפוג'י קטנה יותר, איכותית לא פחות, שקטה, והרבה יותר דיסקרטית וסלחנית ברחוב לעומת הבטטה של ניקון.

והיא גם הרבה יותר יפה :)
ליאור

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תודה רבה איש. תשובה ממצא בהחלט. (-:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
ואיך שכחתי לציין תודה למיכאל על כתבה מופרטת ומלמדת - איזה כיף

ZEEVZOOM

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
מצלמה פורצת דרך,מזכירה את הכייף של לייקה.
תודה למיכאל כצ על התחקיר המאלף.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
ליאור, אמנם אני מסכים אם כל מה שכתבת, אבל ההשוואה היא לא לבטונדה D3 אלא ל D3100 עם עדשת פריים קטנה.
אבל זה תאורטי כי אין לניקון, או לקנון, עדשת 21-22מ"מ (שווה ערך ל35מ"מ של הפוג'י) צמצם 2 קטנה,
ככה שמי שרוצה מצלמת רחוב/טיול קטנה, הפוג'י עושה שכל, ביחוד שהיא משמעותית קטנה יותר מ DSLR, אפילו הקטנות.
רק חבל שהיא יקרה כ"כ, והפוקוס איטי כ"כ וכדומה.
פוג'י יורים לעצמם ברגל.

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
איתי,
זאת מצלמת נישה יקרה זה נכון. אבל היא כוונה להתחרות במקבילה של לייקה ה Leica X1 שעולה 2000$ לעומת 1200$ ולא במצלמות DSLR. מבין השתיים לפוג׳י יש הרבה מאד יתרונות מול ה Leica X1 בכל התחומים והיא טובה ממנה בהרבה. (וגם נראית יותר טוב)
ולגבי ההשוואה בין מצלמת DSLR קטנה מול הפוג׳י אני יכול לומר לך שזאת השוואה לא פשוטה מכיוון שאלו שתי מצלמות שונות לחלוטין ולכל אחת מהם יש יתרונות וחסרונות. מבחינת איכות עשיתי השוואה מול הניקון D90 עם עדשת Voigtlander Color Skopar 20 mm f/3.5 SL II ומבחינת ביצועי חיישן (צבעים, ISO), משקל, תריס חרישי לחלוטין, גודל. הפוג׳י היתה טובה יותר. מבחינת ורסטיליות, מהירות פעולה ו AF אין מה להשוות... זה לא היה כוחות.
פוג׳י X100 מול ניקון D3100 - פוג׳י בלי היסוס (למרות ועם כל החסרונות). היא הרבה יותר מצלמה מאשר מצלמות ה DSLR מרמת הכניסה.

nirper

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
חברים - יש בעייה חמורה בפוג'י X-100

ראשית תודה לכותב הבלוג על ההשקעה והמידע. איך לי ביקורת על הכתוב בשום צורה. ברצוני להוסיף.

נרשמתי במיוחד לאתר בכדי להזהיר. קיימת בעייה שנקראת SAB

Sticky Aperture Blades
ב - Fuji X-100

לצערי גיליתי זאת רק לאחר הקנייה בחלק נכבד מהדגמים הלהבים של הצמצם לא נסגרים כראוי ויש צורך להחליף את הצמצם. מסתבר שהאינטרנט מפוצץ בתלונות על זה.

איך אני גיליתי?!? התמונות לסירוגין בהירות מדי למרות שמד האור וכל ההגדרות היו מדויקות! חיפשתי בעיות חשיפת יתר באינטרנט ומצאתי שאלפי אנשים נאלמו לשלוח המצלמה לתיקון.

ניתן לראות בבירור כיצד הלהבים לא נסגרים ל F מסוים כמו שהם אמורים. גם יש את זה ביוטיוב ממש הסרטות של הבעיה.

הקיצר אני עכשיו צריך לשלוח לתיקון או שמא ימצאו לי פתרון אחר, אולי יהיו הוגנים ויחליפו. כך או כך זה ממש לא כיף לשלם 5300 שח על מצלמה ולגלות שיש בה בעיה מובנית באלפי יחידות ברחבי העולם. עדיף לוותר על הסיכון. מה שממש מדאיג זה שאנשים סיפרו איך הבעיה חזרה שוב מספר חודשים לאחר התיקון שלה במעבדות פוגי. פשוט עגמת נפש.

לפי מה שכתוב ברשת כל מצלמה שנשלחה לפוג'י הוחלף אצלה כל מנגנון העדשה. סיפור שלוקח כמעט חודש!!!

ממליץ להימנע.

http://www.flickr.com/groups/x100/discuss/72157628477176139/

http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1020&message=39833523&changemode=1

http://www.youtube.com/watch?v=B94LElPtiYY

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
בלוג, כתב בלוג? אני נעלב בשביל הכתב

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
מבין השתיים לפוג׳י יש הרבה מאד יתרונות מול ה Leica X1 בכל התחומים והיא טובה ממנה בהרבה. (וגם נראית יותר טוב)

בטח
:)

צילמת עם X1?

כמו היתרונות של טויוטה על רולס רויס

יש לה עדשה Elmarit 28mm
ל-X1 יש יתרון אחד ברור - איכות התמונה וחווית הצילום
http://www.flickr.com/photos/24038132@N08/sets/72157627182969511/

נערך לאחרונה ב:

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
מיכאל,
מצלמה זה כלי עבודה שבידיים נכונות ניתן להפיק צילומים טובים בלי להתעסק בזהות היצרן. אין ספק שהצילומים שאשתך מפיקה מהלייקה טובים מאד והאיכות שלה מצויינת.
זה לא חוכמה לתת לצלם טוב לצלם עם מצלמה ועל פי זה לשפוט אם היא טובה כן או לא...
http://www.flickr.com/groups/takenwithiphone/pool/
לשאלתך כן צילמתי עם ה X1 וכן יש לי ניסיון איתה. האם היא שווה את מחירה ביום ההשקה 2100$ התשובה שלי חד משמעית לא. האם הפוג'י טובה ממנה כן חד משמעית.
אין ספק שה X1 מצלמה טובה עם צבעים טובים ועדשה טובה. אבל המצלמה הזו סובלת מהמון חסרונות כמו AF איטי להחריד, זמני כתיבה מגוחכים, ISO שמיש עד 800 וממשק לא ידידותי בעליל. האם היה ניתן לסבול ביצועים כאלו ממצלמה זהה רק שלא כתוב עליה לייקה? ועוד עם תג מחיר שכזה? אני בטוח שלא.
האם הפוג'י מצלמה מושלמת? ממש לא... יש לה המון בעיות ושטויות וכמו שאמרתי בפוסטים קודמים. שתי המצלמות האלו הם מצלמות נישה שלא נראה עוד מכיוון שעידן מצלמות ללא המראה דוחק את המצלמות האלו הצידה. תהיה בטוח שלא תהיה X2 מלייקה כמו שלא תהיה X200 מפוג'י.
ליאור

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור