רסיבר קולנוע ביתי למתקדמים - מרנץ SR 7005, ביקורת

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113

אדר

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
כתבה יפה, כרגיל. וכיף לשמוע שהרסיברים הרב-ערוציים מתחילים להדביק את הפער למגברי הסטריאו (במחירים דומים).
עושה חשק לחזור לרב-ערוצי (אין סיכוי :)).

הייתי שמח לדעת (מסקרנות בלבד) מול מי "התחרה" הרסיבר בתחום הדו-ערוצי.

שאלת סקרנות נוספת - הסקירה מתמקדת באודיו. האם בבדיקת רסיבר כזה אין משמעו לבדיקת הווידאו? האם המקור הוא המשפיע העיקרי על הצד הזה, והרסיבר הוא (במקרה ה"גרוע") רק מעביר את המידע הלאה?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
בתחום הוידאו, זה תלוי למה אתה מתייחס.
אם הכוונה היא להעברת וידאו HD שאמור להיות איכותי במקור, הרסיבר צריך לשמש בעיקר כתחנת מעבר, כמרכזיה ובעיקר לשמור על הקיים ולא לקלקל את האות.
אם מדובר על מקורות וידאו נחותים, שמגיעים, מן הסתם, דרך כניסות וידאו אנלוגיות, מעבדי הוידאו הטובים יותר ברסיברים, משפרים במשהו את התמונה.
בכל מקרה, המשמעות של זה, יכולה להיות גדולה או קטנה, זאת בהתייחס, למשל, לאיכות עיבוד התמונה במסך הטלוויזיה שלך, עדיין, כיום, התרומה הגדולה והעיקרית של רסיבר, טמונה בתחום האודיו.

ashke151

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
כתבה יפה ומגרה.....מול איזה רמה/דגמים של רסיברים הוא עומד.

א

אורח

אורח
האם הוא מתחרה בפיוניר 85 ?

האם הוא מתחרה בפיוניר 85 ?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

מדובר בדגם הדגל הכי מושקע של מרנץ בגזרת הרסיברים. על מנת שנבחן אותו, בלי קשר למחירו אלא רסיבר דגל מול רסיבר דגל של יצרנית אחרת, נגלה שהוא נותן חתיכת פייט.

היתרון הגדול שלו הוא התמורה למחיר שהיא בהחלט אדירה. במיוחד בזכות העובדה שהוא מעולה גם בסטריאו.

אם נתחשב ברמת המחיר בלבד הייתי משווה אותו, לכל רסיבר בגזרת המחיר שלו. ברמת איכות הצליל, איכות הבניה והפיצ'רים הרבים שלו, הוא מתחרה גם ביקרים ממנו עם יתרונות וחסרונות שלו מול המתחרים. במקרה הזה, ביחס לרמת הצליל, הרסיבר הזה הוא בהחלט יוצא מן הכלל.

רונן

חבר משקיען
מעורבות
114
נקודות
43

מצטרף לשאלה ובמיוחד התייחסות לפיוניר ( כבעל מסך פיוניר ( אולי שידוך מאותה חברה יש לו יתרון כלשהו )

yuvy123

אוהב את התחום
מעורבות
9
נקודות
8
שלום לנמר !
הייתי רוצה לדעת , אם אפשר , השוואה לדגמים אחרים של מרנץ , מבחינת איכות הצליל , כמו למשל ה - 5004 - מגבר
שנבחן על-ידך בעבר , או ה - 6004 החדש יחסית , שקיבלביקורות מצויינות בחו"ל ( למשל ב - WHAT HI_FI ) .

תודה - יובל.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יובל.
בשמחה רבה. אבקש שיעבירו לי אותו.

רונן.
כאחד שמכיר הטב את הפיוניר, יש סיכוי שהפיוניר יתעלה על המרנץ בביצועי קולנוע ביתי. אני משער שזה יהיה בנקודות ולא "נוקאאוט" (זה טיזינג קל לכתבות הבאות). להאזנה למוסיקה, המרנץ טוב ממנו משמעותית.

ספי

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
כמה הערות - אם תסלחו לי

כוונתי לביקורת בונה, כי יש לי את מלא ההערכה וההערצה לנמר, אבל כאן בתחום הרסיברים נראה לי מקום לשיפור.

1. לגבי חיבור רמקולים אין צורך ללפף חוט אפשר לחבר כבלי בננה כמו בכל מגבר סטריאו.
2. לא נתנה רשימה עם איזה ציוד נבדק הרסיבר רמקולים - איזה נגן, האם סטריאו חובר רד דיגטלית, האם הסרטים היו DVD או BD.
3. לא נאמר לגבי מערכת הכיול האם היא יכולה לכייל יותר מאשר נקודת ישיבה אחת - כמו בדנון, פיוניר ואונקיו המתקדמים.
4. מה עם חיבור לרשת ומה היכולות?
5. מה עם סאב?

למי שיש אצלו ציוד סטריאו ברמה מאוד גבוהה הייתי מצפה לבדוק כיצד עובד הרסיבר כקדם מגבר ובודק כיצד השילוב של יציאת ה- PRE עם הגברה HE.

לפי נסיוני, בדיקה רצינית של רסיבר מחייבת השקעה אדירה, הרבה מעבר לבדיקות בסטריאו.
ברסיבר מודרני מתקדם יש ים של תכונות, אלה מכונות מורכבות להפליא והפעלתן אינה תמיד פשוטה.
לכן גם הזמן שעל הסוקר להשקיע בבחינה כזו הוא אף פעם אינו מספיק.

השאלות שנשאל כאן נמר להשוות לעומת רסיברים אחרים שלא היו ברשותו בעת הבדיקה - לעניות דעתי אין משמעות.
אני כאשר בדקתי את הימהא 3067 לעומת הפיוניר LX83 - השקעתי כחודשיים על כל רסיבר, כאשר חודש אחד הם היו אצלי יחד (אפשר לראות סקירות באתר HT הלא מקובל כאן)

לסיום אני מאחל לנמר להמשיך בפעילותו המבורכת ותמיד אקרא בהנאה את דבריו.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
נגן: הרסיבר נבדק במשך מספר שבועות עם נגן Blu-ray וגם מספר סטרימרים, בחיבור דיגיטלי (בו באים לידי ביטוי ביצועי הרסיבר, החל ממעגלי ההמרה שלו).
מערכת הכיול יכולה לכייל כמה נקודות, מרנץ ממליצים לבצע מדידות משש נקודות לפחות.
חיבור לרשת ותמיכה ב- DLNA מוקדשים להזרמת מוזיקה (לא וידאו).
הבדיקה כללה הרבה מעבר לסטריאו...

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63
נמר הפתעת, חרגת מגבולות הגזרה של דו ערוצי :)
הרסיבר נראה חתיך על

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
פרטנר.

תחום הקולנוע הביתי אינו זר לי. עברו בביתי לא מעט רסיברים שרכשתי. אני מאוד נהנה מקולנוע טוב. עכשיו, אחרי שאני מרגיש שיש לי רפרנס מספק, אני מוכן גם לתת חוות דעת רשמית על המוצרים בגזרה הזו.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור