טור עורך: ההווה השטוח של תלת המימד

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
719
נקודות
113
שרשור תגובות עבור המאמר: טור עורך: ההווה השטוח של תלת המימד

א

אורח

אורח
התשובה לכישלון !

בוקר טוב את התשובה הזאת נתן בהחלטיות , רן לוי מרייטינג לשעבר כל פעם שדיברו על הנושא !! והאמת לפי מה שכתוב פה הוא לא טעה . אם אתם שואלים אותי זה גימיק שוויקי ותו לא !! א: להסתובב עם המשקפיים האלה זה לא נוח , ב: לראות בהם זה כאב ראש וכל השאר ג: עדיף שתיעסקו באיך לשפר את האיכות ולומר לנו מה היא הטלויזיה הטובה ביותר שורה תחתונה !!! בלי טוב אבל.. לא תומך בזה וחסר לו כזה . או שפה גם אין דבר כזה מושלם ?!

Roy

חבר משקיען
מעורבות
33
נקודות
28
טור מצויין וקולע, ליאור. המציאות היא, שה 3D בטלוויזיות איתנו בין אם נרצה ובין אם לאו, בלי קשר לתכנים.
תוך זמן די קצר לא ניתן יהיה לקנות טלוויזיות ללא תלת מימד יותר משניתן לקנות טלוויזיות ללא HD גם אם אין בכוונת הקונה לראות תכנים כאלו. זה קצת כמו שאי אפשר לקנות מכונית בלי מזגן. גם אם אתה חי בשוודיה ולא תדליק אותו לעולם, ככה מייצרים את כל המכוניות וזהו.
הסיבה העיקרית לדעתי היא בעיקר תחרות בין היצרנים, וכן חוסר תעוזה "לרדת מהעץ". מזמן שהקוריאנים (סמסונג בעיקר) החלו להטמיע 3D כמעט בכל רמות המסכים שלהם, אף יצרן לא יכול להרשות לעצמו להישאר מאחור, בין אם יש לזה הצדקה ברמת שימושיות הלקוח ובין אם לאו, כדי לא להיתפס כמיושן.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
רוי, אני חושש שאתה צודק, אני אומר חושש היות והיצרנים משקיעים ב 3D הרבה כסף וזמן שלדעתי היה יכול להיות מושקע בפיתוחים הרבה יותר מוצלחים, אבל נראה שזה מתגלגל כמו כדור שלג שקשה לעצור אותו.

hbs

חבר משקיען
מעורבות
9
נקודות
18
זה קפיטליזם , מלעיטים אותנו בדברים לא חשובים רק בשביל שנקנה עוד . כמה מאלו שקנו טלויזיה כזאת משתמשים בכלל בתלת מימד ??

רונן

חבר משקיען
מעורבות
114
נקודות
43
אני לא מסוגל לראות 3D יותר מחצי דקה !

joda5

חבר משקיען
מעורבות
96
נקודות
48
בוקר טוב את התשובה הזאת נתן בהחלטיות , רן לוי מרייטינג לשעבר כל פעם שדיברו על הנושא !! והאמת לפי מה שכתוב פה הוא לא טעה . אם אתם שואלים אותי זה גימיק שוויקי ותו לא !! א: להסתובב עם המשקפיים האלה זה לא נוח , ב: לראות בהם זה כאב ראש וכל השאר ג: עדיף שתיעסקו באיך לשפר את האיכות ולומר לנו מה היא הטלויזיה הטובה ביותר שורה תחתונה !!! בלי טוב אבל.. לא תומך בזה וחסר לו כזה . או שפה גם אין דבר כזה מושלם ?!
זאת תגובה שלי ידעתי זאת מזמן:בעד:

א

אורח

אורח
ככל שהטעות הזו תעלם מהעולם יותר מהר, ככה ייטב לנו.
לחבוש מתקן על העיניים כדי לראות משהו לא נחשב לשדרוג, אלא לכאבי עיניים/מוח/אף.

א

אורח

אורח
כישלון ידוע מראש...

הטריק של תלת ממד בסרטים הוא כישלון ישן כל כך שאפילו אבא שלי ז"ל סיפר לי עליו כשהייתי בן 10. הסיבה לכך היא
פשוטה ולא קשורה לטכנולוגיה או למשקפיים - כשאנחנו מסתכלים על העולם שמסביבנו אנחנו רגילים להסיט את המבט
מדי פעם לחלקים שונים של התמונה מבלי לאבד את הפוקוס.

בסרטי דו מימד רגילים - אפילו שקיימים איזורים שלא בפוקוס בתמונות תקריב המצב הוא נסבל. בסרט תלת ממדי
אנחנו נחשפים לכך שכל עוד אנחנו עוקבים אחרי הפוקוס של הצלם - הכל בסדר, אבל כאשר רוצים להביט על משהו אחר -
אפילו שולי לעלילה נתקלים בבעיה. הדבר לא דומה למצב של מעבר ממונו לסטריאו בגלל שבשמיעה אנחנו יכולים לשים לב
לכלים שונים בתזמורת מבלי להשפיע על הצורה שכלים אחרים יישמעו.

לפי דעתי החוויה הכי קרובה למציאות עבורי לא הייתה התלת מימד אלה חוויה שעברתי במוזיאון GEOD בפריז - שם מקרינים לך סרט על מסך ענק שרחב יותר משדה הראיה שלך. שם הסרטים אמנם לא היו תלת מימדיים אבל אני זוכר שכל ביקור בפריז חזרתי למקום וראיתי כמה סרטים מדהימים - זכור לי סרט אחד על שייט ביאכטות שהבטן ממש התהפכה לי.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור