"פעם בשנה" - סיקור מתחם האודיו של תערוכת דיגיטאון - חלק א'+ב'

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
הגעתי היום לתערוכה עם אדם שאיננו אודיופיל ולא שמץ אודיופיל -
לא, אדם שפשוט אוהב מוזיקה ויש לו אוזניים טובות. זה הכול.
מפליא עד כמה הוא עלה מייד על המערכות שעשו מוזיקה ועל המערכות שעשו רעש או היו סתם "נחמדות".
למען האמת, הסכמנו על הכול בלי שום ויכוח.

היו רק שלוש מערכות היי-פיי:
1. מאסטרו אודיו.
2. יגאל לסרי.
3. NAIM.

המערכת של יגאל לסרי הפיקה צליל עשיר ועמוק, אבל במחיר שלה אני מצפה ליותר עומק, תלת ממדיות ועוד. ייתכן מאוד שזה פונקציה של החדר.
המערכת של NAIM הייתה מאוזנת וערבה לאוזן, אבל גם כאן אני מצפה ליותר במחיר הזה.
מבחינתי, מערכת ההי- פיי שנותנת את הערך הכי טוב לכסף הייתה זו של מאסטרו אודיו (מוניטורים של וון שווייקרט, מונו-בלוקים של תדי פרדו, קדם של VAC, ממיר של טדי פרדו, והטרנספורט החדש של CEC): עשירה, דינמית, מאוזנת, עם במה גדולה ועמוקה, ובמחיר סביר.

בגזרת המערכות "הנחמדות", מצאה חן בעיניי המערכת של הגל ופיאג'ה,
אבל הכי טובה בגזרה הזאת הייתה הסט מוצלח אצל משה לוי:
זוג רמקולים בסיסיים של מרטין לוגן (11000) ומגבר ANTHEM משולב (7000 ש"ח).
אין לי ספק שעם העמדה טובה ומקור איכותי יותר ממה שהוצג בחדר,
זאת יכולה להיות מערכת מקסימה ולא יקרה למוזיקה מעודנת.

על השאר אין מה לדבר - פשוט נשמע סתמי ומצרצר.
השיא בתחום הזה, לפחות מבחינת הפער בין התוצאה למחיר, הייתה המערכת של CABASSE:
פשוט צליל של מערכת PA במחיר של אולטרה היי-פיי - נורא!

rrrr1

מושעה
מעורבות
0
נקודות
0
ה- LOcean אכזבה , באמת יפים אבל בסאונד המלך הזה ערום

זה שמוכרים מאנגליה הגיעו
כדי למכור את הרמקול הזה , רק אומר שהם לא יכולים להימכר לבד

רמקולים טובים נמכרים לבד

אנשים לא יודעים להפריד בין סאונד ליופי
רק מראה על שיטחיות

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
הגעתי היום לתערוכה עם אדם שאיננו אודיופיל ולא שמץ אודיופיל -
לא, אדם שפשוט אוהב מוזיקה ויש לו אוזניים טובות. זה הכול.
מפליא עד כמה הוא עלה מייד על המערכות שעשו מוזיקה ועל המערכות שעשו רעש או היו סתם "נחמדות".
למען האמת, הסכמנו על הכול בלי שום ויכוח.

היו רק שלוש מערכות היי-פיי:
1. מאסטרו אודיו.
2. יגאל לסרי.
3. NAIM.

המערכת של יגאל לסרי הפיקה צליל עשיר ועמוק, אבל במחיר שלה אני מצפה ליותר עומק, תלת ממדיות ועוד. ייתכן מאוד שזה פונקציה של החדר.
המערכת של NAIM הייתה מאוזנת וערבה לאוזן, אבל גם כאן אני מצפה ליותר במחיר הזה.
מבחינתי, מערכת ההי- פיי שנותנת את הערך הכי טוב לכסף הייתה זו של מאסטרו אודיו (מוניטורים של וון שווייקרט, מונו-בלוקים של תדי פרדו, קדם של VAC, ממיר של טדי פרדו, והטרנספורט החדש של CEC): עשירה, דינמית, מאוזנת, עם במה גדולה ועמוקה, ובמחיר סביר.

בגזרת המערכות "הנחמדות", מצאה חן בעיניי המערכת של הגל ופיאג'ה,
אבל הכי טובה בגזרה הזאת הייתה הסט מוצלח אצל משה לוי:
זוג רמקולים בסיסיים של מרטין לוגן (11000) ומגבר ANTHEM משולב (7000 ש"ח).
אין לי ספק שעם העמדה טובה ומקור איכותי יותר ממה שהוצג בחדר,
זאת יכולה להיות מערכת מקסימה ולא יקרה למוזיקה מעודנת.

על השאר אין מה לדבר - פשוט נשמע סתמי ומצרצר.
השיא בתחום הזה, לפחות מבחינת הפער בין התוצאה למחיר, הייתה המערכת של CABASSE:
פשוט צליל של מערכת PA במחיר של אולטרה היי-פיי - נורא!

אני קלטתי את החבר שלך עם האוזניים הטובות ! מה שלא רך כמו חמאה וקצת נותן להרגיש את המוזיקה בבטן מבחינתו זה PA או אלטקים שולחניים .
לא ברור לי אם אתה מודע לזה אבל מערכת משקפת חוויה לא את המציאות !! איזה קשר למציאות יש לסולו גיטרה שרץ מימין לשמאל וחזרה או לפסנתר שרץ מימין לשמאל וחזרה ? זה חלק מהחוויה של מוזיקה בסטראו . וכל אחד בונה לעצמו את החוויה !
אז עם הקבס בנו קול של סולן בגודל של בנין וברמת פירוט שמרגישים את האקוסטיקה של הסתימות של אותו זמר בדינמיקה מטורפת אז זה לא טוב ? זה PA ?זה קולנוע ביתי ! שחרר אותנו מהחבר שלך ! שאם היה שומע אותי מתופף היה אומר שמערכת התופים שלי לא מוגשת נכון והבס יותר מידי פנצ'י והמצילות נשמעות כמו אלטק שולחני ! שחרר אותנו ממנו !!

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
"במת הצליל של ה- 803D ענקית והולוגרפית, היא פורצת את גבולות הרמקולים לגובה ולרוחב, קדימה ואחורה והיא גם עמוקה מאוד. ה-803D מצליח להגדיר מצוין את מיקום כלי הנגינה בבמה, את החלל בין הנגנים והכלים. תמונת הסטריאו מאוד ריאליסטית, הוא מצליח לשחזר בצורה מציאותית יותר, כלי נגינה בסביבה אקוסטית מדויקת."

הייתי בחדר של טופ אודיו ושמעתי את ה-803D .
אולי ההגברה אשמה ואולי דבר אחר,לטעמי הרמקולים הללו צרמו לאוזן ,הצליל לא היה טבעי ,ולא מאוזן כלל.
רמקולים במחיר של 60.000 ש''ח לא אמורים להישמע ככה.

החדרים הטובים ביותר עם הסאונד הכי נעים לטעמי היו של :
יגאל לסרי,ערן פוגל,עופר שחורי.

נערך לאחרונה ב:

GROOPER

אוהב את התחום
מעורבות
175
נקודות
43
מסכים. החדר היחידי ממנו יצאתי אחרי 2 דקות היה של טופ אודיו, צליל לא נעים ,צורם מאוד ממש סבל לאוזניים- כמו טרנזיסטור עם מגבר. אני סבור שהבעיה באקוסטיקה כיוון שהחדר היה הומה אדם וגדול. עם זאת אציין לטובה את התצוגה של הציוד שהיתה בחדר עם פירוט מחירים.

שלושת החדרים הטובים לטעמי- מאסטרו אודיו, יגאל סבו, ווידאו ארט.

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
179
נקודות
43
תודה למארגנים על אירוע נפלא.
מצאתי את עצמי מבלה באירוע זמן רב מהמתוכנן. לקחתי את הזמן בכל חדר על מנת להתרשם מהצלילים.
מכל התצוגות מצאתי את התצוגות הבאות כאלו אשר הותירו את הרושם המשמעותי ביותר עלי:

קבאס - הצליל שהופק מהרמקולים היה מדהים. כמעט וטיבעי לחלוטין. האפקט שמושג מקיבוץ כל האלמנטים אחד אחרי השני היה לטעמי. במידה וארכוש רמקולים בעתיד, נראה לי כי אשקול ברצינות רבה רמקולים ממותג הזה.

יגאל סבו - לא מכיר האדם והמותגים שהושמעו. הרמקולים היפייפיים הללו הפיקו צליל טבעי ביותר. אהבתי.

טופ אודיו:
b&w 803D - ההאזנה היתה מאכזבת ביותר, ולא רק אותי. גם אנשים שנכחו בהדגמה לצידי לא האמינו כי זה הצליל שמפיק רמקול בסכום כזה. המדגים ניסה שוב ושוב להחליף דיסקים, אולם ללא הועיל. עם זאת, הקפה מהמכונה המשוכללת היה מעולה! הדהים אותי שהרמקולים המדפיים של b&w הפיקו צליל נעים יותר.
בלט בחסרונו classe. לא כל יום ניתנת האופציה להציג מותג על, במיוחד עם רמקולים יוקרתים כדוגמת b&w.

Harman Kardon: תצוגה מאכזבת. חדר ענק באופן יחסי, עם פריסת הרסיברים ללא כל הגיון, כאשר ההדגמה על טלויזיה של Hair ורמקולים דקים שהפיקו צליל של טרנזיסטור.

סטריאו סטאר: תצוגת המקרן של פנסוניק בשילוב עם רמקולים של פרדיים מסידרת signature היתה מעולה. Lichmond בתלת מימד היה חוויה.

LM audio: ההאזנה מרטין לוגן היתה מעניינת. הרמקולים היחודיים הללו הותירו אותי פעור פה, לא פחות מהטלויזית 21 אינטצ' שהוצגה עימם...

המותג שהכי בלט בהיעדרו היה פיוניר, וחבל. השקת ה- LX 85 בתצוגת קו"ב היתה יכולה להיות מסקרנת ביותר.

היה לי הרושם כי רבים מהמבקרים היו תכליתיים וניסו ללמוד כיצד הם יכולים לשפר את הסאונד בבית. לגבי לפחות, השידרוג הבא קרוב יותר מאי פעם!

להתראות באירוע הבא.

miki185

חבר משקיען
מעורבות
43
נקודות
28
כחובב NAIM ובעל מערכת בינונית פלוס, התאכזבתי מהחדר של NAIM, דרך אגב המערכת המודגמת הייתה צריכה להישמע הרבה יותר טוב ייתכן שהמחסור בשטיח הוא אחד הגורמים. המערכת שגרמה לי לריגוש הייתה של יגאל לסרי Rockport ומגבר PASS, הוקסמתי. המערכת שנתנה את התמורה הטובה ביותר ביחס למחיר כמו שהישראלים אוהבים הייתה אצל מאסטרו אודיו - רמקולים מוניטוריים פונשוויקר ומונו-בלוקים וממיר של טדי + קדם מגבר VAC שהוא היה עקב האכילס (מחיר: 50,000 ש"ח רק הפרה), במידה והמחיר היה זול יותר עופר היה רושם בלי סוף חשבוניות. ה-Streamer היקר (15,000 ליש"ט = 97,000 ש"ח) של LINN איכזב אותי, ייתכן גורם כלשהו בחדר. אני יודע שבאנגליה אנשים מוכרים את הקומפקט 555 של NAIM בכדי לרכוש את הסטרימר הנ"ל, לא מובן לי. כמו כן, נשמע יפה ה-MOREL הגדול עם המקינטוש. חבל שבחדר של ProAc אי אפשר היה למצוא את הרמקולים הגדולים מסדרת RESPONSE

בביתן הקולנוע הביתי התאכזבתי מה-MARK LEVINSON אך מאוד נהנתי מהדגמת המקרן של סוני בתלת מימד.

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
ברור לי שגם להעמיד מערכת יקרה וגדולה פיזית בחדר קטן, כך שתנגן נכון ולא תהדהד ותפרוץ את גבולות החדר, זו משימה לא קלה, שיש כאלה שעמדו בה בכבוד - אבל שוב אני נזכר בחדרים, ושוב אני אוהב את העובדה שחלק גדול מהמציגים ניסה וגם הצליח להציג סטאפ צנוע יחסית , ולהראות מה אפשר לעשות עם אמצעים "צנועים" כאלה. שנים אני טוען שמדפיים מספיקים לחדרים ישראלים טיפוסיים, ושאפשר לקבל מסטאפים שכאלה הכל מלבד האוקטבה התחתונה (שאותה אפשר להשלים עם סאב).

זה לא רק עניין של גודל : יגאל סבו למשל הציג את האיזופון עם שתי קופסאות מזעריות, אחת דוק לאייפוד ואחת מגבר משלוב דאק של בל קנטו. מישהו שישב על ידי חזר ושאל אם זה הכל, אם זה מה שמוציא את המוסיקה שהוא שומע. כאשר האייפוד משמש כטרנספורט בלבד ומוציא סטרים דיגיטלי לדאק. ושני המכשירים הללו עמדו על הארונית שבחדר, בלי מעמד סטראו ובלי שיכוכים. ואף על פי כן הצליל היה מהטובים בתערוכה.

ומצד שלישי ... גם סטאפ "צנוע" בגודלו ובמחירו - כמו זה של עופר שחורי שהיה אחד הטובים בתערוכה - מצטבר לסכום שלא כל אחד יכול לעמוד בו. אני לא בטוח לגבי התימחור המדויק, אבל בהערכה גסה רמקולים (18) + מקור (12) + קדם (20 ?) + הגברה (12) + חשמל (בגס 10) + שיכוך (בגס עוד 10) - מקבלים מערכת מצויינת שעלותה קרוב ל 80-90 אלף. יש כאלה שיוציאו את זה על רכיב יחיד. ויש כאלה שבשבילם זה יכול להיות משהו לשאוף אליו, להגיע אליו עם הזמן .

אופס : ברגע ששלחתי את ההודעה הופיעה ההודעה של זה שמעלי (מיקי) - וזה קצת הרס לי את החישוב ... אז עם הוואק אנחנו כבר מגיעים ל 120 אלף. אה זיי געזונט.

נערך לאחרונה ב:

ARIMAR

עוסק בתחום
מעורבות
121
נקודות
43
דווקא נהניתי
חברה, קצת פרופורציות.
דבר ראשון, הייתי מאושר לראות כל כך הרבה אנשים ששותפים לתחביב שלנו.
שנית, לדעתי אף אחד לא בא לשם לקנות. מי שרוצה לקנות הולך ליבואן ובודק אצלו בנחת. מבחינתי התערוכה מיועדת להכרות
ואכן נחשפתי למוצרים שלא הכרתי, ולקראת השדרוג הבא התאם עם היבואנים הרלוונטים.
בגדול, מאד מאד נהנתי בהתחשב במגבלות, ולא ציפיתי ליותר בתנאים האלו.
כל הכבוד למארגנים ולהתראות בשנה הבאה.

izucker

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
חדל קשקשת ברשת
ואני חושב שה CABASSE נשמעו הכי טוב בתערוכה, וגם ה 803D נשמעו מעולה
ובכלל ה FAT LADY נשמע ממש גרוע... אז לכל הידענים שחורצים גורלות כאן, חדל קשקשת!
כל אחד והאוזניים שלו וטעמו האישי!
ולחברנו שחושב שהנציגים המדוברים שהגיעו "למכור" הגיעו "מאנגליה"... על זה אומרים "מינימום מילים מקסימום שטויות"
לסיכום אחלה תערוכה, ממש תענוג ותודה לכל המציגים שטרחו, והשקיעו בנו כל כך. שאפו!

ymar

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אחלה תערוכה כל הכבוד, הפתרון של חדרי האזנה מצויין אם היו קצת גדולים יותר היה עוד יותר טוב , סך הכל שיפור לעומת השנה הקודמת למרות שהיתי שמח אילו היו מצגים יותר מוצרים, אכן כל אחד ואוזניו לגבי ה FAT LADY אהבתי את הצליל לטעמי שיפור לעומת השנה שעברה גאווה ישראלית, אכן מאמץ לא פשוט למארגנים ולמציגים, לא פשוט להעמיד ולהביא את כל הציוד למרות שאנו המבקרים והמתענינים תמיד רוצים יותר, ויחד עם זאת הלוואי והיו מצגים גם רמקולים של קף, ווילסון , סאן פייר ועוד בתחום הרסיברים בלט חסרונם של דנון ופיוניר .
חג שמח לכולם ושוב כל הכבוד למארגנים ולהתראות בשנה הבאה
יורי

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
לגבי ה-FAT LADY, יצא רמקול בגימור זול יותר (שחור) ובגודל קטן יותר. הוא יהיה אח קטן במשפחה שיעלה $15k - $16k. יוצג ב-CES 2012, ויקרא...אסור לגלות.

תומר

GROOPER

אוהב את התחום
מעורבות
175
נקודות
43
אני מהמר- thin lady או fat baby

דיטון66

חבר משקיען
מעורבות
86
נקודות
28
תומר, יש סיבה מדוע אתה לא מתייחס לחדר של אילן טמיר?

joda5

חבר משקיען
מעורבות
96
נקודות
48
היי חברים ההיתי בתערוכה באמת שאפו לנמר ולליאור ולחברים :כל-הכבוד: בקשר לסאונד היה טוב ההיתי גם בחדר של חברת הגימיקים והפירסומת B&W . אבל קשה ל אוהבי החברה להודות באמת זה ברור . היה לא משהו לי כאבו האוזניים מהצרחות ! של ה803 ואחיו הקטן הזה מה שמו ... ,ההיתי גם בחדרי המלון התאכזבתי מהרמקולים של LINN או ששמו מוזיקה לא מתאימה ? או החדר לא מתאים. הנולה שקראו בשמם בזמנו ALON נשמו מאוד יפה בקיצור אחלה תערוכה לסיום הקצפת CABSSE נישמעים אחלה ומעולה רק מה המחיר לא בשבילינו גם הרמקול בגלל הגודל אפשר להסתפק בפחות !! שנה הבאה ב"ה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
חדל קשקשת ברשת
ואני חושב שה CABASSE נשמעו הכי טוב בתערוכה, וגם ה 803D נשמעו מעולה
ובכלל ה FAT LADY נשמע ממש גרוע... אז לכל הידענים שחורצים גורלות כאן, חדל קשקשת!
כל אחד והאוזניים שלו וטעמו האישי!
ולחברנו שחושב שהנציגים המדוברים שהגיעו "למכור" הגיעו "מאנגליה"... על זה אומרים "מינימום מילים מקסימום שטויות"
אני לא בטוח שהבנתי מה אתה אומר -- האם כוונתך שכל ה"ידענים" כאן מקשקשים? או שמישהו כאן לא יודע שכל אחד וטעמו האישי? או שייש כאן מישהו אחד או יותר שמנסה להסביר לך מה טעמך? או מה בדיוק?

עמיר

אדר

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
קדם מגבר חדש של תדי פרדו?
לצערי לא הייתי בתערוכה (חו"ל), אבל אם למישהו יש עוד פרטים על ה"חשיפה" הזו בתערוכה, אשמח לשמוע.

תודה,
אדר.

נ.ב. - לפי התגובות ששמעתי/קראתי - כל הכבוד למארגנים!!!

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
היתי גם בחדר של חברת הגימיקים והפירסומת B&W . אבל קשה ל אוהבי החברה להודות באמת זה ברור . היה לא משהו לי כאבו האוזניים מהצרחות ! של ה803 ואחיו הקטן הזה מה שמו ...
נראה לי שאולי אם ב"ה תוציא את הפקקים מהאוזניים (או אולי ניקוי?) ייתכן שתשמע סופסוף , ב"ה, שה"אמת", שעליה אתה מדבר, ושקשה לך להודות בה, נמצאת במקום קצת אחר מזה שבו אתה שם אותה...

(בכל מקרה, אל תחפש אותה אצלי בכיס -- היא לא שם)

ע

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור