רמקולים "עשה זאת בעצמך" – פרויקט אדום עמוק

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
שאלה לרונן

למה הוא לא לקח את היחידה האחורית והעביר אותה קדימה בתיבה קונבנציונלית של רמקול רצפתי ?

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
האם הרמקול הזה לא היה בלוח יד-2 עד לא מזמן?

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
היה לי את הכבוד להאזין על קצה המזלג לרמקול הזה ולאוזני הוא נשמע כמו שילוב מוצלח של מדפי עם רצפתי.
גם פרוט ודיוק וגם נוכחות של באס ותחושה של סאונד גדול יותר מזה של מדפי (שאני מכיר, לא מול פוקאל אוטופיה...).
בהחלט מרשים ! (ורד)

חג שמח וכשר.
ארז

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
כל הכבוד!!!

yuria

אוהב את התחום
מעורבות
23
נקודות
18
כל הכבוד על ההשקעה המרובה....
כרגיל ,סיקור מעולה של נמר

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
היה מעניין לקבל פרטים כגון עלות חומרים , ומאיזה ORDER בנוי הקרוס אובר ... פרוייקט מעניין מאוד !

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
תשובה לעמית
הוא פורסם לפני יותר משנה ולפני שינוי תצורת הקרוס האחרונה בהחלט לפני ההחלפה של כל הסלילים למנדורף והחלפת הטוויטרים לסידרה הגבוהה של מוראל.
הרמקול אינו מוצע יותר למכירה.
ברצוני להודות לנמר על הסקירה ועל הטרחה הרבה הכרוכה בסקירת המוצר.

robo7

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
יפה מאוד.

רמקול מעניין.

R

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
בכייף רונן. שמחתי להאזין לו.

לעמית.
אני מכיר לא מעט אנשים שבנו רמקול ומכרו אותו על מנת לממן את הפרוייקט הבא.

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
איזה כיף לראות אנשים

שמקדישים כל כך הרבה אהבת לתחום. (Y)

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
כל הכבוד לרונן על ההשקעה.

לעניין סקירת הרמקולים.
לדעתי, מתן תג מחיר לאיכות צליל, דהיינו, השוואת איכות הצליל למחיר – מצד אחד זאת טעות ומצד שני זה אחד המאפיינים הבולטים של ציודופיליה – על פי ההגדרה שלי מהם ציודופילים. את ההגדרות של לאודיופילים ולציודופילים ניתן לראות כאן: http://www.gomeh.com/audio_h/audiophiles.html . הגדרות אלה לא מהוות לא שבח ולא גנאי.

הסבר:
בפועל, למוצרים שונים ברמת מחיר דומה יש טווח אדיר של איכויות צליל.
לשם המחשה, יצרן מסוים שהכפיל את מחיר המגברים שלו, מבלי לשנות בהם דבר. אז מה, האם לאחר הכפלת מחיר המגברים הם נשמעים טוב יותר? (זאת שאלה רטורית, ברור שלא השתנה בהם שום דבר, הם נשמעים בדיוק כמו קודם).

יתר-על-כן, שני גורמים מרכזיים בשום אופן לא ניתנים לכימות בשווי כספי.
האחד הוא טעם אישי והעדפות אישיות – והשני הוא התאמה בין מגבר לרמקולים.

פירוט:
לא לכל האנשים טעם זהה, או דומה – ולא לכל האנשים העדפות אישיות זהות, או דומות.
יש אנשים המעדיפים שקיפות של המערכת והעדר צביעה על פני תכונות אחרות. אנשים אחרים מעדיפים צליל גדול ופרזנטציה ענקית על פני שקיפות ותכונות אחרות. יש גם אנשים המחפשים בסים שדופקים בבטן ומרעידים את הגוף. עבור אנשים מהקבוצה הראשונה, שילוב של רמקול מסוים עם הגברה מסוימת יהיה עדיף. אנשים מהקבוצה השנייה יעדיפו שילוב שונה לחלוטין. לאנשים מהקבוצה השלישית תהיינה העדפות שונות לחלוטין.

לכן, כאשר אומרים שמגבר אחד טוב יותר מהשני – ולכן יש לו יותר ערך כספי גבוה יותר, או שרמקול אחד טוב יותר מהשני – ולכן יש לו יותר ערך כספי גבוה יותר – הקביעה של טוב יותר, תמיד נתונה לטעם אישי והעדפה אישית. ההבדלים בין טעמים שונים והעדפות אישיות שונות, לפעמים הם אדירים – טוב לאחד יהיה גרוע לאחר – וההפך.

בנוסף, בפירוש יש עניין של התאמה (סינרגיה), של שילוב, בין רמקול מסוים למגבר מסוים.
לדוגמא, מגבר שפופרות מסוים, על הרמקולים הקודמים שלי נשמע טוב יותר מאשר כמה וכמה מגברים אחרים שניסיתי, כולל מגברים נחשבים ויקרים. אבל כאשר החלפתי את הרמקולים, לא הייתי מסוגל לשמוע את אותו מגבר שפופרות.

מתוך כך, כל קביעה חד משמעית, מוחלטת, לגבי "טוב יותר", או "פחות טוב", היא מופרכת ויומרנית.
כך גם כל ניסיון לכמת איכות צליל לפי ערך כספי.

mark1009

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
יהושע גומא תשובה יפה ומדויקת ונכונה

ישר כוח על ההבחנה המדויקת והיפה שכתבת !

לעניננו בחו''ל קימיים מס' יצרני אלמנטים של רמקולים כגון ויפה סקאן ספיק סיאס
ואפילו חב' יפניות שמייצרות רמקולים שהחרוט הפנימי שלהם עשוי מסיבי בננה

ועוד מספר לא קטן של חברות בתחום הזה ישנם מהנדסים שפרשו מחברה גדולה ופתחו חברה משלהם ועדיין מתכננים אלמנטים וטווטרים היות והחברות הללו בחו''ל והם חדשות ורוצות נתח מהשוק העולמי למוצרים שלהם הם מפרסמים באתרים שלהם איך לעשות רמקולים עשה זאת בעצמך כולל שירטוט תיבות ועוד שירטוט של הקרוס אובר מפצל תדרים נותנים תוצאות בדיקה בחדר אטום ונותנות לנו אפשרות ליבא לארץ ולעשות לבד את העבודה לפי תיכנון שלהם כמובן בתשלום ומכס וקורה שבמצב כזה אתה בונה לעצמך זוג רמקולים שאין לאף אחד בארץ והם ייחודים גם בשמע קשה לי לי להסביר את הדבר הזה אבל זה נכון
מבחינה אישית קרוב לעשר שנים שלא קניתי רמקול מובנה של יצרן כלשהו בארץ
מעטות חברות יצרן שהאלמנטים שלהם הם בתיבות לדוגמא חברת פרואק האנגליה הטווטיר של ויפה או סיאס והוופר או של סקאן םפיק או סיאס אין לי כוונה לפגוע בשום גורם באמת מה שאני מנסה להגיד שזה יפה וטוב ומאתגר לעשות זאת בעצמך והתנסות ולחוות את הבנייה העצמית זה יקר נכון אבל התוצאה הסופית באמת שווה הכל
ותודה לכם על הקריאה וחג פסח שמח!

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כל הכבוד לרונן על ההשקעה.

לעניין סקירת הרמקולים.
לדעתי, מתן תג מחיר לאיכות צליל, דהיינו, השוואת איכות הצליל למחיר – מצד אחד זאת טעות ומצד שני זה אחד המאפיינים הבולטים של ציודופיליה – על פי ההגדרה שלי מהם ציודופילים. את ההגדרות של לאודיופילים ולציודופילים ניתן לראות כאן: http://www.gomeh.com/audio_h/audiophiles.html . הגדרות אלה לא מהוות לא שבח ולא גנאי.

הסבר:
בפועל, למוצרים שונים ברמת מחיר דומה יש טווח אדיר של איכויות צליל.
לשם המחשה, יצרן מסוים שהכפיל את מחיר המגברים שלו, מבלי לשנות בהם דבר. אז מה, האם לאחר הכפלת מחיר המגברים הם נשמעים טוב יותר? (זאת שאלה רטורית, ברור שלא השתנה בהם שום דבר, הם נשמעים בדיוק כמו קודם).

יתר-על-כן, שני גורמים מרכזיים בשום אופן לא ניתנים לכימות בשווי כספי.
האחד הוא טעם אישי והעדפות אישיות – והשני הוא התאמה בין מגבר לרמקולים.

פירוט:
לא לכל האנשים טעם זהה, או דומה – ולא לכל האנשים העדפות אישיות זהות, או דומות.
יש אנשים המעדיפים שקיפות של המערכת והעדר צביעה על פני תכונות אחרות. אנשים אחרים מעדיפים צליל גדול ופרזנטציה ענקית על פני שקיפות ותכונות אחרות. יש גם אנשים המחפשים בסים שדופקים בבטן ומרעידים את הגוף. עבור אנשים מהקבוצה הראשונה, שילוב של רמקול מסוים עם הגברה מסוימת יהיה עדיף. אנשים מהקבוצה השנייה יעדיפו שילוב שונה לחלוטין. לאנשים מהקבוצה השלישית תהיינה העדפות שונות לחלוטין.

לכן, כאשר אומרים שמגבר אחד טוב יותר מהשני – ולכן יש לו יותר ערך כספי גבוה יותר, או שרמקול אחד טוב יותר מהשני – ולכן יש לו יותר ערך כספי גבוה יותר – הקביעה של טוב יותר, תמיד נתונה לטעם אישי והעדפה אישית. ההבדלים בין טעמים שונים והעדפות אישיות שונות, לפעמים הם אדירים – טוב לאחד יהיה גרוע לאחר – וההפך.

בנוסף, בפירוש יש עניין של התאמה (סינרגיה), של שילוב, בין רמקול מסוים למגבר מסוים.
לדוגמא, מגבר שפופרות מסוים, על הרמקולים הקודמים שלי נשמע טוב יותר מאשר כמה וכמה מגברים אחרים שניסיתי, כולל מגברים נחשבים ויקרים. אבל כאשר החלפתי את הרמקולים, לא הייתי מסוגל לשמוע את אותו מגבר שפופרות.

מתוך כך, כל קביעה חד משמעית, מוחלטת, לגבי "טוב יותר", או "פחות טוב", היא מופרכת ויומרנית.
כך גם כל ניסיון לכמת איכות צליל לפי ערך כספי.

הגדרתי מחיר עלפי מוצרים שאני מכיר היטב. הרמקול הזה, ברמה הסונית מאוד מזכיר מוצרים בטווח המחיר הזה.

לגבי הטעם האישי וכ"ו.
האם ראית משהו בכתבה שמדבר או מסגיר את הטעם האישי שלי?
האם ראית איזכור של איזה שהו רגש שיצא מכתיבתי?

אני לא משתמש ברגשות כאשר אני סוקר מוצר. ישנם מונחים מוסכמים עם תיבול בשפת העם על מנת ליצור עניין בכתבה.

כמובן שיש לשמוע את המוצרים ולהחליט אם אני מנתח אותו כפי שאדם אחר {מנוסה מספיק} היה מנתח אותו.

joshiophil12

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
מה עם הרמקולים של אבנר
אהה זה הדיבור אבנר???? (lol)(lol)(lol)

mark1009

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
לנמר לוי שלום וחג פסח שמח

לנמר לוי שלום אנחנו לא מכירים אבל אני שואל, האם שמעת מאחרים רמקולים של עשה זאת בעצמך מאנשים לא ידועים שמדי פעם עולים לאתר ונותנים פה ושם חוות דעת קטנות

האם אתה מאותגר לראות ולשמוע דברים שלא קיימים בארץ כי או שאין יבוא סדיר או

שאף חברה יצרנית חשבה על פס ייצור מסוים של קו רמקולים ,עלות,זמן עבודה ,סוג חשיבה שונה בתיכנון. סוג שונה ואחר של עשה זאת בעצמך

מעניין יהיה לקרוא תגובה על זה ממך !

בברכת חג שמח!

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
לנמר לוי שלום אנחנו לא מכירים אבל אני שואל, האם שמעת מאחרים רמקולים של עשה זאת בעצמך מאנשים לא ידועים שמדי פעם עולים לאתר ונותנים פה ושם חוות דעת קטנות

האם אתה מאותגר לראות ולשמוע דברים שלא קיימים בארץ כי או שאין יבוא סדיר או

שאף חברה יצרנית חשבה על פס ייצור מסוים של קו רמקולים ,עלות,זמן עבודה ,סוג חשיבה שונה בתיכנון. סוג שונה ואחר של עשה זאת בעצמך

מעניין יהיה לקרוא תגובה על זה ממך !

בברכת חג שמח!
מרק היקר.
האם בנית בעצמך רמקול כל שהוא?
בקשר לשאלתך , זה בטוח מעניין כאן את כולם, רק שיש בעולם הגדול הרבה דברים איזוטרים שפה ושם ניתקלים בהם בחול , חלק מכירים את יאיר תמם הרבה שנים ואת כל הגלגולים של הרמקולים שלו ,
יש כאן כמה חברה שבנו מקיטים של פוסטקס מערכות נחמדות ביותר , אבל בכללי התחום מאוד מעניין.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
היי מארק.
שמעתי גם רמקולים diy של כאלה שלא כותבים בפורום. אני אשמח לשמוע כל מוצר שיזדמן לי.

יש לך הצעות?

mark1009

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
לידידי שלום!

במאמר מוקדם כתבתי שיותר מעשר שנים לא קניתי או רכשתי לעצמי רמקולים מחברה יצרנית כלשהי ולא מתוך שחצנות ואו גאווה אני רושם את הדברים האלה בשביל עשה זאת בעצמך אתה צריך להיות בשקט אישי בריכוז אחר אתה צריך לחפש את היחידות המתאימות מחברות אירופאיות מתאימות לפעמים צריך הלואות בשביל להביא לארץ את היחידות לעבור על אתרים רחוקים מבלי שיהיה לך כישורי שפה על מנת לקרוא חומר ברוסית או בצכית או פולנית או פלמית או נורוגית איך להתנהג איתם מה מצפה לך מיחידה זו או מיחידה אחרת איזה חומר לבניית התיבה איזו אקוסטיקה לשים בפנים לפעמים זה שילוב של כמה חומרי בידוד חיווט הכבלים סוג הנחושת ואו חוטי כסף והכי חשוב הרכיבים למפצל התדרים הסלילים הכבלים והנגדים וחוטי החיווט בניהם אחרי הבנייה והרכבה לשבת שעות קודם להריץ את היחידות שיכנסו לתלם על כל מיני סוגי מזיקה,להביא ידידים עם מוסיקה משלהם ולתת להם להקשיב לשמוע ולרשום הערות במחברת על מנת לישם אותם אחר כך בשינוי במפצל תדרים
ואם הכל בסדר יש לך זוג רמקולים חדשים שלא מוכרים והם אישים שלך כמו טביעת אצבע
עד לשלב הבא שמתחשק לך סוג אחר ולהתנסות שוב בהליך הבנייה לבד
בברכת חג שמח

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מארק.

יפה כתבת. אני מסכים לכל מילה!

רק קשה קצת לקרוא אותך משום שאתה לא משתמש בפיסוק.
האם אתה עדיין מחזיק ברמקולים שבנית?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור