מה מסתתר מאחורי פנל ה- LCD? חושפים את מאחורי הקלעים של מסכי LED ופלזמה.

• פותח הנושא dtown
  • פורסם בתאריך

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113

danistar

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
16
תודה רבה רבה רבה על הכתבה היפה, המעניינת והמפורטת הזאת שהסבירה לי סוף סוף איפה ממוקמות נוריות הLED וגרמה לי להבין שלא מדובר בהמצאת המאה . בסופו של יום דחפו כמה נורות LED לתוך המסך, שיפרו את הבהירות ולוקחים על זה עוד 2000 שח ... ואני נשאר בסופו של יום בשלי כמו תמיד , בגדלים של מעל 42 ( ואתם יודעים מה גם 42 ) רק פלאזמה , אני חושב שבכתבה עצמה אוששתם את מה שאני אומר ...

ואגב ילדים .. מה שראיתם בסרטון ... לא לנסות את זה בבית (-:

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
מדהים ליאור.
אגב מי נתן לכם לפרק לגורמים ככה את המסכים? זה הפיך?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
ביקשנו להשאלה מהיבואנים, בחלק מהמקרים זה הפיך, באחרים כבר לא :)

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
ליאור, תיקון קטן. יש בהחלט שיפור באיכות התמונה בLED. הדבר נובע מבעיות הקיטוביות באופטיקה של המסכים.
בגלל הקיטוביות השונה של נורות LED כאשר האור עובר דרך הטרנזיסטור השקוף זה עובד טוב יותר.
אין מה להכנס לזה מבחינה טכנית עכשיו, אבל יש בהחלט שינוי בזה. הדבר גורם לקונטרסט גבוהה יותר, ובהחלט משפיע על השחורים בדיוק בגלל זה. יותר קל לשלוט בזליגות.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
זליגות אור? מסכי LED סובלים מהבעיה הזו באופן בולט מאוד לפעמים, במיוחד במסכי EDGE LED, שם ממוקמת התאורה רק בצדדים, זאת לעומת חלק מדגמי ה- LCD הרגילים, שם מנורות הפלורוסנט נפרשות לרוחב גב המסך, במיקומים שונים.
אם אתה מדבר ספציפית רק על איכות השחור, אכן יכול להיות שיפור שנובע ממספר סיבות עליהן כתבתי במאמר.
אז אכן הניגודיות יכולה להיות משופרת, אבל "איכות תמונה" זה מושג שמורכב מכמה וכמה פרמטרים, אם תקח מסך LCD רגיל וכל מה שתעשה יהיה לשנות את סוג התאורה מאחור, זה לא מה שיעשה את ההבדל.
מה שחשוב להבין, זה ש- LED אינו מהווה ערובה לאיכות תמונה, כבר נתקלנו בדגמים שלא ממש הרשימו בתחום הזה והיו נחותים בהשוואה למסכי LCD עם תאורת פלורוסנט.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
בוודאי. הכונה היא לא לזליגות בפינות. הכוונה היא לזליגת אור דרך הפיקסלים. הדבר שפוגע בקונטרסט ובשחורים.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
תודה על סיקור מיקצועי ,למדתי
כמה דברים.

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
כתובה חשובה ומעניינת עבור אלו שעדיין לא מבינים מהם ההבדלים ומה המשמעות של הטכנולוגיות השונות , נקווה שזה יוביל לקנייה חכמה ומושכלת יותר . אני אישית מצטער שלא התאפקתי עוד כמה חודשים עם הטלויזיה ,כל החדר מואר בחושך אצלי , כשהמסך חשוך, ואין פירוט בסצינות חשוכות - הכל גוש שחור .

כ

כפיר

אורח
קיצר מה שהבנתי מהכתבה זה שבפלזמה רואים הכי טוב
אם אני לא רוצה להשקיע יותר מידי כסף מה עדיף לי לקנות פלאזמה lcd או led ????
אשמח אם אני יקבל תשובה במהרה תודה !!

avnergid

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
בהירות מסך

ליאור,
קראתי בעיון את הכתבה ורציתי לשאול:
האם למסכי ה LED אין בהירות רבה יותר בתמונה ?
שבאה לידי ביטוי או אולי בצבעים עזים ?

תודה

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אם אתה מתכוון לעוצמת אור רבה, אז אכן, יש כמה דגמים בוהקים למדי שמאירים את כל החדר.
אבל, בדרך כלל, ניתן לכוון את עוצמת מנגנון התאורה במסך ולהחשיכו למידה הרצויה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור