שארפ LE810 LCD – מסך ארבעת הצבעים, ביקורת

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113
שרשור תגובות עבור המאמר: שארפ LE810 LCD – מסך ארבעת הצבעים, ביקורת

danistar

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
16
אהבתי את הביקורת (-: . סוף סוף מסך שיש בו שיפור באיכות התמונה ולא רק במסביב .נשמע מאוד מבטיח . יהיה מעניין לצפות בו במקביל למסך פלאזמה טוב ולנסות ולראות את ההבדלים באיכויות .

ה

התוהה

אורח
מעניין האם החברות שקונות פאנלים משארפ גם יעברו לRGBY...

מעניין האם זה עניין של זמן עד שגם החברות שקונות פאנלי LCD משארפ (כמו סוני, פיליפס וכו') יעברו לטכנולוגיית RGBY... ואם זה יקרה - אז בטח גם שאר החברות (אלה שלא קונות משארפ) יעברו לזה?

ומצד שני, האם יכול להיות שזה גימיק חולף שלא יתפוס?

ה

התוהה

אורח
איך הRGBY מתפקד יסית למסכי NATIVE 10BIT?

מעניין איך הפאנל הזה מתפקד בענייני עושר ודיוק צבע יחסית למסכים עם פאנל NATIVE 10BIT (כמו שסוני הוציאה פעם - למשל במסך X4500 שהיה בו RGB LED. לא ברור לי אם סוני עדיין ממשיכה עם פאנלים כאלה, ולא חזרה להשתמש בפאנלי 8BIT כמו רוב היצרניות - כמו שהיא ירדה מעניין הRGB LED...)

מה שתמוה, זה שראיתי באחד האתרים הבינלאומיים של שארפ מפרט טכני של הדגמים מסדרת הקוואטרון, ולפי המפרט הם בכלל לא תומכים בפורמטים DEEP COLOUR ו-XV COLOUR - מה שמאוד מתבקש ממסך שהייחוד שלו הוא העושר והדיוק של הצבעים!

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
גם RGB LED מבוסס על שלושה צבעי יסוד, רק ששם כל אחד מהם מיוצג ע"י נורת LED, זה מתייחס לתאורת המסך ולא לגוף הפאנל עצמו שגם הוא מורכב היה במסכי סוני משלושה תתי פיקסלים, כמקובל.
היות וזה הדור הראשון של מסכי Quattron שארפ, סביר להניח כי בדורות הבאים יוכנסו יכולות נןספות.
בהקשר לענין שימוש בפאנלי LCD SHARP במסכים אחרים (כפי שקורה למשל במסכי חברת LOEWE או חלק מדגמי פיליפס), אני מניח שהשיקול האם למכור לחברות אחרות פאנלים כאלו יהיה בעיקר שיווקי, כלומר, האם להמשיך ולבדל מסכי שארפ מקוריים מאלו האחרים שמשתמשים בפאנלים שלהם.

dansany

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אהבתי את הביקורת (-: . סוף סוף מסך שיש בו שיפור באיכות התמונה ולא רק במסביב .נשמע מאוד מבטיח . יהיה מעניין לצפות בו במקביל למסך פלאזמה טוב ולנסות ולראות את ההבדלים באיכויות .

(Y)

אכן מעניין לבדוק מול מסך פלאסמה טוב.

א

אורח

אורח
מתי הדגמים אמורים להגיע לחנויות ובאיזה גדלים יגיעו ה - 810 ?

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
ליאור תודה על הסקירה.

יהיה מעניין לראות את השפעת הRGBY על שאר השחקנים.
על הנייר ובהתחשבות בזה שעד היום הרבה מאוד LCDS סבלו מחוסר ליניאריות והתקשו מאוד בצהוב אמיתי וגווניו, נשמע טוב.

ברצוני לציין ולשאול כמה דברים:

אפשרויות כיול:

"[FONT=arial,helvetica,sans-serif]כיאה למסך מודרני, מאפשר תפריט כיול התמונה בשארפ הנבחנת שליטה על פרמטרים רבים בתמונה."[/FONT]
ראיתי רק כיוונים בסיסיים בכתבה.
מנסיוני עם כל הליין של SHARP האחרון, כולל מודלים מחול, (שמשום מה באים עם אפשרויות טובות בהרבה, הגרסה הישראלית די עלובה) הופתעתי לגלות אפשרויות כיול מאוד בסיסיות ומאכזבות בתמונה בכתבה, זה הכל ? מה יש בADVANCED ?

PC וNATIVE RATE

לגבי SHARP, ישנה בעיה בפנלים החדשים, הפיקסל שם לא ממש נראה מרובע, ולעבודה עם PC, פשוט לא לעניין, כדאי לשים לב לעניין הזה ב600 ו700.

-אם גם אתה שמת לב לזה ב600 ו700, האם המצב פה זהה ?
-בנוסף, לא הבנתי עם באמת NR, DOT BY DOT עובד פה נכון.

כיול מהמפעל, וגמה

זה עוד משהו ששמתי לב בבדיקות ארוכות של ה600 ו700.
המסכים מגיעים עם כיול צבע וגמה רחוק מאוד מהסטנדרד, מאוד קשה להגיע למשהו שלא נראה קיצוני, לפי התמונות, אני מבין שהמצב עדיין כך ?.
(ובלי האפשרויות כיול כמו במסכים לשוק האמריקאי, אפשר לשכוח מזה).

הDithering שתארת, שלא ברור שזה אכן DITHERING נראה לי כמו איזה החלקה, לא ניתן לביטול ? בדקת איזה רמפות לראות אם באמת מדובר בDITHERING ?

[FONT=arial,helvetica,sans-serif]
ניגודיות דינמית
[/FONT]

[FONT=arial,helvetica,sans-serif]ניגודיות דינמית
מנגנון הניגודיות הדינמי פועל: ברגעים של פסקי זמן בין סצינות שונות (Fade Out), מוחשך המסך לגמרי לשחור מוחלט (תאורת ה- LED נכבית), אך אם תופיע ולו אות לבנה אחת
[/FONT]
[FONT=arial,helvetica,sans-serif]

[/FONT]מה שאתה מתאר פה, אינו ניגודיות דינמית כלל, זה מגנון נפרד לחלוטין, והמונח הנכון הוא AUTO BACKLIGHT DIMMING.

זהו טריק (די שפל) של הרבה יצרנים שמעלים ומורידים את התאורה האחורית אוטומטית, בכדי לטשטש את נזילות האור האחורי הקשות בהרבה מסכים.

הייתי שמח לדעת איזה אפשרויות ניגודיות דינמית אמיתית קיימות, במעבד התמונה של המכשיר, אם בכלל.

תודה מראש.

נערך לאחרונה ב:

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
לגבי דגמי מסכים, לפי מה שידוע לי, יחלו להמכר דגמי 40" / 46", בהמשך אולי גדלים נוספים.

טריטון:
1. יש אפשרות כיול לכל אחד משישה צבעים במשתנים: Hue / Saturation / Value, כיוון גאמה ו- NR (רעש דיגיטלי).
2. יש משהו שונה בפאנלים האחרונים של שארפ, קשה לי להתייחס לאמירה "פיקסל לא מרובע" כי ברזולוציה הקיימת (Full HD) וביחס התמונה של 16:9, הפיקסלים הם ריבועיים (להבדיל ממסכי פלזמה, למשל בגודל 42" ורזולוציית 1024x768, שם הפיקסלים מלבניים). יש משהו בפאנל שגורם לחלק מהקוים הישרים להראות משוננים במבט מקרוב, אולי לזה אתה מתייחס.
3. אכן נדרש כיול צבע וגמאה, בכדי להגיע למלוא הפוטנציאל.
4. דיטרינג: ביטלתי כל עיבוד וידאו אפשרי במסך, כולל החלקת רעש שלא מאוד עזר, הורדת Sharpness הורידה את האפקט.
5. שינוי עוצמת התאורה האחורית מהווה חלק מהמנגנון הכולל שנקרא "ניגודיות דינמית", זו אחת השיטות הראשונות, עוד ממסכי ה- CCFL שנועדה בכדי לשפר ניגודיות במצבי תאורה משתנים.
אכן, החלק בתפריט כיול התמונה שמכונה Active Contrast מתייחס לנושא עיבוד הוידאו שנועד ליצור אפקט מלאכותי מודגש יותר של ניגודיות (למשל, ע"י הפיכת איזורים רבים יותר בתמונה לכהים וכו'), הוא קיים בתפריט של ה- LE810.
אגב, אני לא יודע מדוע אתה מכנה מנגנון עמעום תאורה כ"טריק שפל", זה היה נכון לדגמי העבר, שם היה מנגנון איטי בתגובות שלו שלמעשה גם פגם בחווית הצפיה, אולם כיום, לאחר שיפור מהירות תגובה של מנגנון עוצמת התאורה, ביצועי המנגנון השתפרו מאוד, למעשה כל מסך LOCAL DIMMING משתמש בגרסה משופרת שלו שעושה פלאים לאפקט הניגודיות.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
תודה ליאור.

לגבי דגמי מסכים, לפי מה שידוע לי, יחלו להמכר דגמי 40" / 46", בהמשך אולי גדלים נוספים.

טריטון:
1. יש אפשרות כיול לכל אחד משישה צבעים במשתנים: Hue / Saturation / Value, כיוון גאמה ו- NR (רעש דיגיטלי).

ליאור, תחת תפריט ADVANCED יש עוד כיוונים חוץ מאלה ?
לא יודע אם יצא לך לנסות את הגרסאות האמריקאיות, נדהמתי לראות כמה הגרסת תוכנה שמגיעה במודלים הישראלים פשוט מגוחכת לעומתם כשבדקתי אותם.

2. יש משהו שונה בפאנלים האחרונים של שארפ, קשה לי להתייחס לאמירה "פיקסל לא מרובע" כי ברזולוציה הקיימת (Full HD) וביחס התמונה של 16:9, הפיקסלים הם ריבועיים (להבדיל ממסכי פלזמה, למשל בגודל 42" ורזולוציית 1024x768, שם הפיקסלים מלבניים). יש משהו בפאנל שגורם לחלק מהקוים הישרים להראות משוננים במבט מקרוב, אולי לזה אתה מתייחס.
או .. בדיוק, מבנה הפיקסל שם מוזר.
אולי יהיה קל יותר לראות את גודל הבעיה במלוא הדרה עם טקסט, נסה עם PC או סטרימר לגלוש וכו.

3. אכן נדרש כיול צבע וגמאה, בכדי להגיע למלוא הפוטנציאל.
זה בדיוק איפה שנתקעתי, במסכים הישראלים, מגיעים עם גרסה מאוד בסיסית
של התוכנה, אין שום דרך לעשות את זה :(.

5. שינוי עוצמת התאורה האחורית מהווה חלק מהמנגנון הכולל שנקרא "ניגודיות דינמית", זו אחת השיטות הראשונות, עוד ממסכי ה- CCFL שנועדה בכדי לשפר ניגודיות במצבי תאורה משתנים.
אכן, החלק בתפריט כיול התמונה שמכונה Active Contrast מתייחס לנושא עיבוד הוידאו שנועד ליצור אפקט מלאכותי מודגש יותר של ניגודיות (למשל, ע"י הפיכת איזורים רבים יותר בתמונה לכהים וכו'), הוא קיים בתפריט של ה- LE810.

אגב, אני לא יודע מדוע אתה מכנה מנגנון עמעום תאורה כ"טריק שפל", זה היה נכון לדגמי העבר, שם היה מנגנון איטי בתגובות שלו שלמעשה גם פגם בחווית הצפיה, אולם כיום, לאחר שיפור מהירות תגובה של מנגנון עוצמת התאורה, ביצועי המנגנון השתפרו מאוד, למעשה כל מסך LOCAL DIMMING משתמש בגרסה משופרת שלו שעושה פלאים לאפקט הניגודיות.

אני בהחלט מודע לLOCAL DIMMING על כל פניו.

אבל, כשמדובר במסכים עם LOCAL DIMMING, זה סיפור אחר לגמרי,
ודורש מעבד שמתייחס וממפה כל ZONE בנפרד, לא נכנס ללא תופעות לוואי של הילה מסביב לZONE, מספר זונים קטן וכו וכו.

שים לב שגם במקרה הזה, זה לא קשור ישירות לקונטרסט דינמי מבחינת ההגדרה הטכנית.
הרעיון הוא שאם תשלח למשל 000 לאזור מסוים, לא צריך את הBACKLIGHT שם פועל במלוא כוחו , ובאמצעות זה תקבל תגובה ליניארית וקרובה יותר ל000 ששלחת.

קונטרסט דינמי, מנסה לעשות ההפך מזה.
מטרתו היא לא להיות נאמן לערכים שהמסך מקבל, אלא לשנות את התמונה, עי הרחבת הפערים בין הערכים ליצירת אפקט של קונטרסט גבוה ממה שהתמונה משדרת, וברוב המסכים, לחפות על אי יכולת הפנל לספק יחס קונטרסט טוב.

במסכים עם BACKLIGHT רגיל, אין שום יכולת כזו.
במסכים עם תאורת LED צדדית, המצב אפילו גרוע יותר בגלל שהעמעום לא רק שנעשה על כל המסך, ברוב המקרים אמצע המסך משמעותית כהה יותר, (כמו התמונות זליגה שצילמת), וברגע שה AUTO BACKLIGHT DIMMING נכנס לפעולה, הוא עובד על כל המסך, והופ , כל הצללים נראים שחור.

במסכים ללא תאורה אחורית LED מלאה ועמעום מקומי, הדבר הזה הוא בהחלט טריק שפל, במיוחד מאחר שלא ניתן לבטל אותו ברוב המקרים, (קרי, סמסונג, ושם למשל השנה זו לא ההפתעה היחידה).

אני מבין שגם פה אי אפשר לבטל את המטרד ?

נערך לאחרונה ב:
ה

התוהה

אורח
אני רק רוצה להבהיר...

אני רק רוצה להבהיר שקודם אני לא בילבלתי בין המושגים:
יש את עניין עומק הצבע של הפאנל (8 או 10 ביט - ולא תמיד זה כתוב במפרט),
יש את עניין עומק הצבע של מעבד התמונה (כאן כל מיני יצרנים מתהדרים בכל מיני מספרים, ואין בהכרח התאמה מלאה בין ערך ביט גבוה לאיכות המעבד כאשר משווים בין יצרנים שונים),
ויש את עניין תאורת המסך (CCFL, או LED - שהוא רק בשוליים או בכל השטח עם חלוקה לאזורים).

לפני משהו כמו שנתיים, סוני שיחררו דגם (X4500) עם RGB LED - אבל מאז הם לא המשיכו עם זה.
ובלי קשר, באותו זמן סוני התהדרו בכך שיש להם דגמים עם פאנל 10ביט (ולא רק מעבד כזה) - בסדרה X4500 הנ"ל, אבל למשל גם בסדרה W4000, שהיא בכלל עם CCFL.
אבל אחרי שנה, סדרה W5000 כבר הייתה עם פאנל 8ביט, ואחר כך סוני בכלל העלימה את הסעיף הזה מהמפרטים וזה כבר לא כתוב בכלל...
יכול להיות שסוני פשוט ויתרה לגמרי על שימוש בפאנלים כאלה וחזרה ל8 ביט... או שהיום כולם משתמשים ב10 ביט וזה טריויאלי ולא צריך לציין את זה - מה שלא נראה לי.

ובהקשר של הקוואטרון של שארפ, פשוט מתבקש לברר לגבי ביצועיה בתחום הצבע של טלויזיה עם 4 צבעי יסוד (ופאנל שהוא כנראה בעל עומק של 8ביט) לעומת טלויזיה עם 3 צבעי יסוד בעומק צבע של 10ביט...
מבחינה מתמטית יבשה, בקוואטרון יש פי 4 יותר צבעים לעומת האופציה השניה - אבל ברור שבפועל לא צריך להיסחף ולהתלהב מכל המספרים האלה... לכן מסקרן לדעת מה המצב מבחינת ביצועים בשטח.

ואגב: הנה דף המפרט של הדגם. ניתן לשים לב בסעיף HDMI שאין תמיכה בDEEP COLOR, XV COLOR - שזה נראה לי די פספוס של הפואנטה של הדגם הזה...
http://www.sharp.co.uk/cps/rde/xbcr...tasheet/pdf_DS_Datasheet_LC46LE821E_en_gb.pdf

ה

התוהה

אורח
רק עוד משהו...

...עכשיו בדקתי וראיתי באתר שארפ ארה"ב שכתוב לגבי הדגמים האמריקניים של קוואטרון שיש להם גם פאנל 10ביט וגם DEEP COLOUR+XV COLOUR.
אז או שיש הבדל בינם לבין הדגמים האירופאיים או שיש טעות דפוס איפשהו...

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
עדיין, אתה מדבר על שני דברים שונים, זה שפאנל מסוגל להציג 8 ביט או 10 ביט של צבעים שונה מפאנל שכולל 4 צבעי יסוד, פאנל RGB, לא משנה כמה ביטים הוא מבוסס, עדיין "יצטרך" להציג את התוצאה דרך שילוב של 3 צבעי יסוד.
לא ניתן לנבא תוצאה במציאות רק על סמך הבדלי הנתונים, חייבים לבדוק בפועל ולצפות בתמונה.
גם מבחינה שיווקית, בעבר היצרניות נטו להדגיש את עומק הביטים של הפאנל, כיום זה כבר ירד מהבחינה הזו ואנשי השיווק עברו להתמקד בדברים אחרים.

hbs

חבר משקיען
מעורבות
9
נקודות
18
כתבה מעניינת, האם זה אומר שכל המסכים של שארפ יגיעו עפ זה ?

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
לפני משהו כמו שנתיים, סוני שיחררו דגם (X4500) עם RGB LED - אבל מאז הם לא המשיכו עם זה.
נכון, היה, ירדו מזה.

ובלי קשר, באותו זמן סוני התהדרו בכך שיש להם דגמים עם פאנל 10ביט (ולא רק מעבד כזה) - בסדרה X4500 הנ"ל, אבל למשל גם בסדרה W4000, שהיא בכלל עם CCFL.

אבל אחרי שנה, סדרה W5000 כבר הייתה עם פאנל 8ביט, ואחר כך סוני בכלל העלימה את הסעיף הזה מהמפרטים וזה כבר לא כתוב בכלל...
יכול להיות שסוני פשוט ויתרה לגמרי על שימוש בפאנלים כאלה וחזרה ל8 ביט... או שהיום כולם משתמשים ב10 ביט וזה טריויאלי ולא צריך לציין את זה - מה שלא נראה לי.

ירדו גם מזה, לא טריויאלי כלל, חזרו ל8 ביט.

ובהקשר של הקוואטרון של שארפ, פשוט מתבקש לברר לגבי ביצועיה בתחום הצבע של טלויזיה עם 4 צבעי יסוד (ופאנל שהוא כנראה בעל עומק של 8ביט) לעומת טלויזיה עם 3 צבעי יסוד בעומק צבע של 10ביט...

מבחינה מתמטית יבשה, בקוואטרון יש פי 4 יותר צבעים לעומת האופציה השניה - אבל ברור שבפועל לא צריך להיסחף ולהתלהב מכל המספרים האלה... לכן מסקרן לדעת מה המצב מבחינת ביצועים בשטח.

בשביל זה תצטרך בדיקות עם מיוד מקצועי ומומחים, שום ביצועים בשטח לא יבהירו את זה חד משמעי, לא ברור עדיין איך בכלל תבניות בדיקה וכיול מתורגמות בפועל עי מסך כזה, איזה עדכונים יצוצו ... יקח זמן.

ואגב: הנה דף המפרט של הדגם. ניתן לשים לב בסעיף HDMI שאין תמיכה בDEEP COLOR, XV COLOR - שזה נראה לי די פספוס של הפואנטה של הדגם הזה...
http://www.sharp.co.uk/cps/rde/xbcr...tasheet/pdf_DS_Datasheet_LC46LE821E_en_gb.pdf

...................
עכשיו בדקתי וראיתי באתר שארפ ארה"ב שכתוב לגבי הדגמים האמריקניים של קוואטרון שיש להם גם פאנל 10ביט וגם DEEP COLOUR+XV COLOUR.
אז או שיש הבדל בינם לבין הדגמים האירופאיים או שיש טעות דפוס איפשהו...

כמו שציינתי קודם, ההבדלים שראיתי בין המסכים לשוק האמריקאי לבין הגרסאות שיובאו לפה, היו משמעותיים, והיו אפילו באגים שנמנעתי מלציין כאן.

יש הבדל בינם לבין הדגמים האירופאיים , ויתכנו עוד מודלים עם הבדלים שונים לשווקים אחרים, וגם טעויות דפוס לא נדירות היום,
אל תסמוך על האתר 100%.

לא פלא,אנחנו חיים בתקופה שבעיקר בטלוויזיות, מודל מסוים יכול להיות שונה לחלוטין מאותו מודל שמשווק במדינה אחרת, ולעתים יש הבדלים באותה סידרה לאותו שוק, פאנלים שונים, גם הם כבר מתבלבלים.

Robert

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
SHARP Lc-40LE820X

שלום רב לכולם .שמי רוברט ולפני כשבוע וחצי קניתי את המסך הנ"ל. הבעיה שלי היא שהחיבור שיש לקופסת הכבלים ולדי וי די שלי היא סקרט וקניתי כבל שמתחלף מסקרט לחמש פלגים , { 3 קומפוננט ושני אודיו} אז עכשיו יש קול אבל אין תמונה, ניסיתי כבל אחר וכלום,יש מה לעשות או שצריך להחליף די וי די וקופסת כבלים ? תודה על אחלה כתבה וכשתהיה גם תמונה אנסה גם את הכיוונים שהדגשתה.

תודה רוברט.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
מהכבלים לא תוכל להוציא קומפוננט למסך בממיר רגיל (קיים רק בממיר HD).

Robert

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
תודה רבה על העזרה, רוברט.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור