קולנוע ביתי נגד סינמה סיטי G, מלחמה?

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113
שרשור תגובות עבור המאמר: קולנוע ביתי נגד סינמה סיטי G, מלחמה?

yossime

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
ליאור,
קודם כל 'שאפו' על הכתבה.
היום עוד לא ראיתי אולם קולנוע בארץ שיכול להתחרות באיכות התמונה והסאונד שהבלו-ריי נותן במסך איכותי.
למרות שבשנים האחרונות אנו עדים לשדרוג משמעותי בכל מה שקשרו ל'מעטפת החיצונית' של בתי הקולנוע, דוגמת ה'סימנה סיטי' וה'יס פלאנט'.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אכן, עם סטאפ איכותי בבית, ניתן להגיע לאיכות תמונה / צליל שבבתי קולנוע רבים יכולים לחלום עליה.
גם העותקים הדיגיטליים בבית, לא נשרטים או מאבדים מאיכותם, לעומת הצלולואיד שעדיין שולט במקומות רבים.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מאמר מעולה.

האמת היא שהחוויה בקולנוע היא יותר הבילוי מאשר האכיות. אני נניח, מעדיף לצפות בסרט בקולנוע רק בשביל לצאת קצת מהבית.

לפני כמה ימים מכרתי את הדנון 3806 שהיה לי ועכשיו אני לקראת השבחת מערכת הקולנוע שלי. הסיבה העקרית היא שמה שיש לי זה בושה וכלימה, חייבים לשדרג.:)

aviram_1

אוהב את התחום
מעורבות
8
נקודות
18
זה מזכיר קצת את האוירה שיש בבתי קולנוע בארה"ב.
מצד שני, מחירי המערכות שם יותר זולים ואפשר להגיע לתוצאה מצויינת בבית בעלות סבירה מאוד.
אבל לדעתי, גם למי שיש מערכת סטריאו טובה, זה לא נוגד שתהיה גם מערכת קולנוע ביתית על רמה, אין שום בושה בלהנות כמו שצריך מסרט טוב.

m3csl

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
בסופו של דבר , אחרי הויכוח הטכנולוגי התשובה להבדל העיקרי הוא חווית ה"לצאת מהבית" ..
כמו שרובנו מכירים את הסצינה הגאונית מסיינפלד שג'ורג' בא לראות סרט אצל סיינפלד בבית , כשג'רי שואל אותו למה הוא בא עד אליו אם הוא יכל לראות גם ככה את הסרט בטלוזיה בביתו שלו, גורג' עונה כי כשהוא מגיע לג'רי הוא מרגיש שהוא יצא מהבית ...

shkop

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
יש טעם לקולנוע כחוויית יציאה אבל רק אם המסכים גדולים ולא במודל שהיה נפוץ מאוד בשנות ה- 90 של המון אולמות קטנים עם מסכים מאוד לא מרשימים (עד כמה שזכור לי סינמה סיטי בגלילות מכיל לא מעט אולמות כאלו).
אז עם כל הכבוד למעטפת עדיין גודל מסך ואיכות סאונד הם קלפים חשובים במלחמה וכמובן תלת מימד שיכול להוות יתרון אמיתי כי הוא עדיין מחוץ להישג ידם של צרכנים רבים ואני כלל לא בטוח שהם ירצו לשלב צפייה תלת מימדית באופן שוטף עם משקפיים מיוחדות וכו' מעבר להיקף של יציאה פה ושם. בהחלט תלת מימד יכול להצטמצם לנישה של בתי קולנוע בטווח של שנים לא מעטות.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אני גם לא ממש הבנתי בזמנו, למה צריך לצאת על מנת לצפות בסרט שמוקרן באולם קטן, כאשר המקור היה בחלק מהמקרים גם DVD !
אם כבר לצאת לקולנוע, אז שיהיה על מסך ענק, עם צליל היקפי כמו שצריך וכמובן, לא לשכוח מיקום טוב, באמצע השורה...
למשל, לצפות בסרט "300" על מסך IMAX בניו יורק היה משהו שקשה לשכוח.

adamshimon

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
איכותי או לא?

מעבר לכל הקשקוש מסביב באולמות החדשים האם הסרטים שמוקרנים הינם באיכות HD כלשהיא ?
האם הסאונד שודרג לפורמטים החדשים ?או שאנו מקבלים עטיפה יפה עם מתנה מבעסת?
אני יודע שבארץ ישנם אולמות שמותאמים לפחות מבחינת וידאו HD אך האם סרטים כאלה באמת מוקרנים שם, או שזה התחיל ונגמר באיירון מן ?

נערך לאחרונה ב:

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אתה מתכוון כנראה להקרנה ממקרן דיגיטלי, אבל סרט קולנוע שמוקרן מפילם (לא DVD) הוא תמיד באיכות HD.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור