קנון משדרגת: מצלמת DSLR חדשה מדגם EOS 550D

• פותח הנושא dtown
  • פורסם בתאריך

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
719
נקודות
113
שרשור תגובות עבור המאמר: קנון משדרגת: מצלמת DSLR חדשה מדגם EOS 550D

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,234
נקודות
113
עולם הצילום הפך להיות כמו עולם המחשבים, כל שנייה חידוש.

נראת בהחלט מרשימה. לא הבנתי למה הם לא מגבירים את מהירות קצב הצילום במצלמות החובבניות שלהם?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
כמי שקנה את ה 500 בינואר - זה מאוד מאכזב אותי
לא היה פרסום על כך בשום מקום וגם לא שמועה על כך באתרים הידועים - אני מרגיש כלקוח לא טוב עם הגישה החדשה של קנון
(N)

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
התחרות מתחממת וקנון שומרת את החדשות צמוד לחזה הפעם...
נמר, גם אם הם מסוגלים להאיץ קצב צילום בדקה, אין להם ממש אינטרס לעשות את זה - הרי צריך לבדל את מצלמות המקצוענים מאלו של החובבים.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
מה שחשוב לחברה כזו זה לקוחות חדשים כאלה שנכנסים לחנות ומשווים מול סוני/ניקון וכו'.
זה מלחמת SPECS, והם חייבים למכור. סנטימנטים לא קשור לפה.
אז זה אמנם מעצבן לקוחות של 500 די, אבל לפי הנתונים, זו אחלה מצלמה, ואחלה גוף שני לחובבים רציניים ומקצוענים.
דגם מוצלח בקיצור.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
פורסמו מחירים לארה"ב:
899$ לגוף בלבד
999$ עם עדשת קיט 18-55

סרטון הדגמה על המצלמה:

[youtube]C2VbOtr8-58[/youtube]​

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
נשמע כמו 7 קטנה קלה וזולה.
אחלה מודל.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,234
נקודות
113
בעייתית לצילום בעלי חיים כמו ציפורים.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
מאיזו בחינה? בגלל המשקל הקל?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,234
נקודות
113
1. המשקל עלול להפריע כאשר משתמשים בעדשות גדולות {גם עם גריפ}.
2. מספר התמונות בשניה הוא זה שמפריד בין אם תתפוס את הרגע או שלא.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
נמר, אתה צודק, אבל לא כולם נמרים שמחפשים לצוד ציפורים :)
לדעתי זו מצלמת כניסה נהדרת ל DLSR ועדיין יקרה מידי - אני מקווה לראות יכולות כמו שיש לה (וידאו HD ומיקרופון) גם בדגמי כניסה של DSLR, עם ויתר על 18MP ועוד מספר תכונות.

מה שמאוד חסר לה זה מסך מפרקי.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
עבור צילום וידאו במיוחד, אכן מסך מפרקי יכול להוות יתרון לא קטן.
אם כי, העובדה ששינו את פורמט המסך ליחס תמונה 3:2 גם מתקבלת בברכה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
כמו בעבר קנון אומרת שהדגם החדש לא מחליף את הישן והם ימשיכו למכור את שני הדגמים במקביל :)
זה גם יהיה נכון לתקופת זמן מסוימת.

מאיררר

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
תודה על הכתבה!

קצת מוזר לכתוב שה550D היא דגם ביניים בין ה500 ל7.

יש באמצע את ה50D. אמנם החיישן רק עם 15 MP ולא 18 כמו ב550, אבל באמת גם 15 למצלמת קרופ זה הרבה (ניקון לא עושים בינתיים יותר מ12 במצלמות של פחות מ35 מ"מ) אז 18?!

עכ"פ אני באופן אישי הולך לרכוש את ה50D ולא את ה500D.

האם יש איזו סקירה עליה? על העדשות המומלצות וכו'?

תודה

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
בינתיים, הסקירות ברשת מראות של- 550 יש איכות תמונה זהה כמעט ל- 7D, שזה אומר, טובה יותר מה- 50D.
מצד שני, גוף המצלמה שונה וכאן יש יתרון ל- 50D, למי שמחפש נוחות + עמידות.

מה חשוב לך במצלמה?

מאיררר

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
תודה ליאור, זה היה מהר..

חשוב לי איכות צילום. אני צלם חובב המצלם הרבה נופים, צילום רחוב, מעט צילום סטודיו ופוזל לכיוון המאקרו.. בקיצור אני מעוניין במצלמה שתאפשר לי להנות ממגוון אפשרויות צילום.

התכנון שלי לקנות את המצלמה עם עדשת SIGMA 18-125 OS כעדשה עיקרית (פשוט סדרת הL יקרה לי מידי ואני לא מעונין לקנות עדשות קיט זולות).

כעדשה נוספת לצילומי פורטרטים, נופים במצב אור ירוד וכו' אני ארכוש את העדשה הזולה והטובה של קנון f1.8 50mm.

התכנון לעתיד לרכוש גם עדשת טלה עם זום ארוך וכן עדשת מאקרו (לא הכל בבת אחת, זה ים של כסף..).

האם אני עושה רכישה נכונה?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
מבחינת איכות תמונה, כל הדגמים הנ"ל יתאימו לך, השאלה היא מה הדרישות שלך מגוף המצלמה: משקל, עמידות בפגעי מזג אויר, לחצני קיצור לתפריטים ועוד. זה הוא הבסיס להבדלים בין הדגמים השונים.

האם השוות, בחנת והרגשת את גופי המצלמות במציאות (חנות למשל)? זה יעזור לך מאוד בהחלטה.

מאיררר

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
לא אחזתי את ה550 אבל בדקתי את ה500 שלכאורה שתיהן צריכות להרגיש אותו הדבר.

התחושה שלי מה500 שהיא מעט צעצוע לעומת ה50, ב50 מרגישים שנכנסים לעולם של הגדולים, התחושה של המצלמה די זהה ל5D ול7D. ה500 נותנת תחושה שהיא לא יכולה להחזיק עדשות גדולות כי היא פלסטיקית ושברירית (תחושה בלבד).

אני מעדיף מצלמה בנויה היטב על חשבון כמה גרמים עודפים, הרי בכל מקרה לא מדובר במצלמת כיס.

מה דעתך על עדשת הסיגמא? מכיר?

תודה על תגובותיך!

לולה

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
יש לי שאלה לליאור, או לכל אחד אחר שיכול לעזור, ואני מקווה שאני בעמוד הנכון - אני מאוד רוצה לקנות מצלמת DSLR של קאנון. הבנתי שאת ה 450D כבר לא מייצרים, לפחות ככה היה כתוב ב- B&H ובאתר של קאנון היא לא נמכרת. אז "אין" לי ברירה אלא ללכת על ה-500D או ה- 550D. ההבדל שינהין בחו"ל הוא מאה דולר, ולכן ככל הנראה עדיף לקחת כבר את ה- 550D. בגלל שזו מצלמה ראשונה שלי, אני רק רוצה לדעת שאני לא מגזימה ובוחרת איזשהו דגם שהוא משוכלל מדי. מה דעתך?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
הדגם הזה יכול להתאים מאוד, תוכלי גם לגדול איתו ולהתפתח, אם ההפרש עומד רק על 100 דולרים, שווה לרכוש א תה- 550D.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור