איך צריך לארגן סמינר אודיו?

מצב
הנושא נעול.

il1

מושעה
מעורבות
0
נקודות
16
כן, יצא לי לפגוש כמה מהם- ולשוחח איתם.

שאתה חותר לשאלות של התאמה / חוזק / רזרווה- התשובה המאפיינת, אנחנו ממליצים לפי צרכן ממוצע שנהנה מהרמקול, לא לפי אדיופילים שחיים תחת הגדרות שונות, וצרכים שונים.

וזה בעברית קלה- רוב האנשים מרוצים מהמלצות המינימום כי הם לא באמת באים עם הבנה עודפת בתחום, ונהנים לקנות רמקולים הגדולים על ההגברה- אז מי אנחנו יצרני הרמקולים שנתנגד לכך.

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
רגע, מתחילים את כל השרשור הזה מהתחלה?
הרי דובר כבר בהתחלה על ההסברים המצחיקים הללו.
בתחילת השרשור הובא הקואינסידנס כדוגמא- ולמרות שאילן טען וטען וטען, הוא לא הקשיב לשום קואינסידנס, גם לא בקושי בלאס וגס לפני עשור.
זה שיושב לו המתכנן ומנסה למצוא את השילוב הכי הכי טוב עבורו, כדי לשמש לו כהאזנה פרטית(וזה לא המגבר שהוא משווק )- זה לא מספיק לאילן. זה שחברת SET או יותר מנסות לבדוק את המגבר שלהם בשילובים מסוימים על מנת להגיע למקסימום -זה לא מספקי לאילן.
אין שום בעיה לקשור רמקול למגבר זול או יקר- כל עוד זה נשמע טוב-זה מה שחשוב.
ואם חברה אזוטרית כמו VS דואגת להמליץ על שילוב מסויים,כנראה הם לפחות טרחו להקשיב לאותו שילוב. הם לא חסות על משוגעים שקונים VS7 בעשרות אלפי דולרים או VS10 שמנסה להמכר ולהחליף ידיים באודיוגון כבר כשנה בפחות מרבע מעלותו כחדש.
אנשים שמוצאים כספים נכבדים על רמקול למשל, רובם לא יחששו להוציא סכומים נכבדים על יתר הציוד כולל הגברה.
אני בטוח שאילן אומר את דבריו על רקע מבוסס. כנראה הוא מצטנע לספר לנו שהוא beta site של חברת VS ששולחת אליו רמקולים כדי שיבדוק . כי אם לא כך הדבר- באמת חבל על הזמן.

נערך לאחרונה ב:

il1

מושעה
מעורבות
0
נקודות
16
דיז

כהרגלך- אתה משעשע. אספר לך סיפור קטן כל V/S 'ורצינותם' הבלתי מתפשרת.

לפני כשנתיים שה VR-4SR 'נח' אצלי - בא עופר (היבואן) עם 'מידע חם' מהיצרן- הם 'גילו' סט הגברה דיגיטאלי (שני מונובלוקים + פרה פסיבי) מדהים שמנגן 'לא פחות טוב' מסט של VAC .

המלצתם שמיד יחתום על נציגות עם אותו יצרן- ועופר אכן חתם. אם שאר הסיפור לא ברור- תבקש, אשלים לך אותו.

אבל כרגיל התבטלותך בפני כל זב חותם בתחום או כל בעל אינטרס מסחרי- הם תוצאה של חוסר ידע מקצועי שנרכש מלמידה אמיתית, ובזה אין חדש תחת השמש.

(והקואינסידנס יגיעו להשוואה של המלצות היצרן המלומד- לעומת עצותיו של האפס מישראל, או שמא ימשיכו להיות קבורים במרתפי השב"כ רועדים מחשיפתם)

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
שוב, האם קיבלת מידע ישיר מהיצרן על כך ש"המליצו" ליבואן המקומי?

il1

מושעה
מעורבות
0
נקודות
16
שוב, האם קיבלת מידע ישיר מהיצרן על כך ש"המליצו" ליבואן המקומי?

לא, מהיבואן- והוא, למי שמכיר אותו, האחרון שיידמיין שיחות עם היצרן.

(מה עוד שבאותה תקופה הם הציגו את הרמקול עם הסט המדובר- כך שמקריות לא היתה פה)

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
דיז

אבל כרגיל התבטלותך בפני כל זב חותם בתחום או כל בעל אינטרס מסחרי- הם תוצאה של חוסר ידע מקצועי שנרכש מלמידה אמיתית, ובזה אין חדש תחת השמש.

(והקואינסידנס יגיעו להשוואה של המלצות היצרן המלומד- לעומת עצותיו של האפס מישראל, או שמא ימשיכו להיות קבורים במרתפי השב"כ רועדים מחשיפתם)

מצטער שאני לא מחשיב את המילים שלך. החבר שלך רמז לכולנו מה הם שווים:D.

כאשר אתה קורא לאנשים זבי חותם- אני משועשע. מדובר באנשים שמאוד ראויים, בעלי ידע וניסיון (כמעט כמו שלך) , אילו מהם שמיצרים משהו -המוצרים שלהם מדברים בעד עצמם ופראיירים כמוך שמסתמכים על קטלוגים ומאמרים יפניים קונים ומשלמים הרבה כסף.
אילן , עם כל הכבוד (ואתה יודע שאין לי הרבה:rolleyes:), אתה לא נפוליון.
לא רק שאינך נפוליון- רמת ידיעותיך מאוד מוגבלת. הסיבה העיקרית היא שאתה לא מקשיב ומתייעץ עם אנשים שיש להם טיפה יותר ניסיון , ידע , ועשו משהו בתחום מעבר להשאיל מגבר של SF מאיזה חבר.לגבי המובינג וכביכול הבדיקות על ציודים אקלקטים- אל תצחיק אותי,אתה לא צריך לבדוק אתה יודע כבר על פי התמונה בקטלוג.

נראה לי שראוי שתכבד אותם. לפחות החבר שלך כיבד אותם ושילם הרבה כסף ל VSכדי לרכוש מוצר שלהם.כנראה שהם יודעים מה הם עושים.
אתה מדבר על למידה- כלל ראשון בלמידה הוא לדעת ממי ללמוד ומה. אתה "בטופ" כבר מהיום שהתעסקת ברסיבר אונקיו בבסט ביי.
ממליץ לך לכבד אנשים שאתה לא מכיר וכל פשעם שהם ייצרני אודיו או חובבים ששמעו קצת יותר ממך והחבורת 100 שנים של בדידות.
אומר שוב, אילו שהם שותפים לשיחה, מפגש או העברת מידע, הם באמת לא בליגה שלך ובטח לא שלי. גם אם מישהו מהם ייצר משהו- הם לא המליצו על שלהם בהכרח( ציינתי את זה מספר פעמים, אבל אתה בוחר להעלים את המידע הזה).
נשאלת השאלה למה אתה צריך לזרוק בוץ(=זבי חותם) באנשים שאתה לא מכיר את שמם (אולי חלקם כן), לא שוחחת איתם ואפילו לא שמעת מה הם אומרים.
צר לי שאני לא מחשיב דעה של חבר שכותב על משהו כ"חוק טבע" בעוד הוא לא שמע וראה ואפילו לא מתבייש לציין כי הכי קרוב זה היה לפני עשור באיזה חדרון לא ברור.
ממתין לראות את הנפלאות שקנית. אני מבין שהתייעצת עם אלוהים או עם כדור הבדולח שלך.
יהיה מעניין זה בטוח. אתה כבר יודע מה יהיו השאלות שלי;)

נערך לאחרונה ב:

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
לאילן: כי יש שם יותר

אילן כתב: למה חשבת שיש שם יותר? כי בחוברות אודיופיליה מופיעות ביקורות על מוזיקה, שכל אחת מהן היא בערך 0.1% מהחומר המודפס, וכולן ביחד אולי 1% ?או בגלל שיש שם איזה ראיון משמים עם מוזיקאי - או בגלל שיש פרסום לאיזו חברת הפצת תקליטים. אודיופיליה היא התאמת מערכות לקבלת מקסימום מהדרישות של כל אחד מאיתנו: * יש כאלו שמנסים להשיג לנאמנות למקור (זן דועך בתחום). * ויש המנסים להביא את המערכת לאופטימום ביצועים. כל אחד אוהב סגנון מוזיקה אחר, אומנים אחרים, ושאני מסתכל על הפורום כמיצג את המכנה המשותף - אני לא מוצא שם הרבה מעבר להתאמת ציוד, ואם יש משהו אחר הוא בשוליים.המציאות היא שאודיופיליה היא התאמת ציוד-שיפור ביצועים, וכל השאר זו 'איצטלא לשם שמיים'.

לפני המהות: עניין החוברות לא רלוונטי לדיון. עוד לפניה: לוז כל חוברת, גם באודיו, אבל גם בכל תחום אחר העוסק במוצרים (מכוניות, מצלמות, אקדחים, מחשבים וכיו"ב) הוא לבקר את המוצר. עם זאת, הטובים מטפלים גם בתחומים אחרים. אם הראיון הוא משמים (או לא), ביקורת המוזיקה היא 1% או 40% והמאמרים מוסיפים (או לא) - כל זה אינו נוגע לעיקרון.
לגבי העניין עצמו: התאמת ציוד היא חלק מהעניין, לא כל העניין. כאשר מדובר בפריט כזה או אחר, יש לנסות ולדעת מה הוא יודע לעשות, מה לא ואיך הוא עושה מה. דרישות והגדרות הן חלק מהעניין. התאמה בין מרכיבים היא עניין חשוב בתחומים מסוימים (רמקולים ומגברי הספק, למשל) אך פחות חשוב בתחומים אחרים (יכולת המכשיר להעביר מרכיבים מוזיקליים או אקוסטיים). בקיצור: התאמה היא חלק, ממש, אבל ממש לא כל המהות; שיפור ביצועים בוודאי, לא כל זה קם ונופל על התאמה.
לא הבנתי מה זה "אצטלא לשם שמיים".

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
אם לא הבנת את המילה הנ"ל?

אז אצטלא= גלימה, בגד עליון,כיסוי, מעטה.

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
אילן, זה מה שכתבת במקור, ועל כך הגבתי: "איך לחלק את התקציב בין רמקול למגבר- ואיזו קומבינציה תמצה יותר מפוטנציאל הסט, זו מהות האודיופיליה".
זה מה שכתבת אחר כך: "המציאות היא שאודיופיליה היא התאמת ציוד - שיפור ביצועים, וכל השאר זו 'איצטלא לשם שמיים'.
וזה, אילן, לא אותו דבר. התאמה היא דבר מסוים ומוגבל; שיפור זה כבר דבר אחר.
מי שדבריו משל יצאו מפי הגבורה, כדאי שיקפיד בהגדרותיו אלו.

לעופר T. תודה על השיעור בארמית למתחילים. השאלה התייחסה למהות המשפט. מכיוון שהשאלה מורכבת מדי, אפרט: מה זה "כסות לשם שמים" ומה מקורו של ביטוי זה.

אלדר1

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
לדיז

מצטער שאני לא מחשיב את המילים שלך. החבר שלך רמז לכולנו מה הם שווים:D.

אולי תפסיק להשתמש בי בתור כלי לניגוח ידידך אילן , כבר כתבתי לך למצוא פנינים משלך אבל אתה ממשיך לחזור כמו לחזור אחרי כמנטרה במשהו שכתבתי לפני לפני חדשיים,בקיצור נמאסתה וכדאי שתהיה מקורי יותר, אם כבר לקחת בתור שליחות לשעשע את חברי פורום זה כדאי שיהיה בה מעט תוכן, ובינתיים מעבר להתבצרות בטעות וראש קשה כאבן לא ראיתי איזה
נסיון לתרום למישהו משהו מנסיונך או מידיעותך, ומעבר לאיזה בליל של תשפוכת מילים מכוערות ועוקצניות שגם אותם אתה ממחזר ללא הרף ומנסה כעורך דין מתחיל למצוא את נקודות התורפה של החבר מעבר למסך גם אם מדובר בדברים שאין לך מושג עליהם,
תמהה אני שחלק מחברי הפורום מעודדים התנצחות זו שמשעממת את התחת ובכתיבה ילדותית וארסית וטוב יעשה מנהל הפורום ויחסוך לנו את בההתנצחות הנל

il1

מושעה
מעורבות
0
נקודות
16
אילן, זה מה שכתבת במקור, ועל כך הגבתי: "איך לחלק את התקציב בין רמקול למגבר- ואיזו קומבינציה תמצה יותר מפוטנציאל הסט, זו מהות האודיופיליה".
זה מה שכתבת אחר כך: "המציאות היא שאודיופיליה היא התאמת ציוד - שיפור ביצועים, וכל השאר זו 'איצטלא לשם שמיים'.
וזה, אילן, לא אותו דבר. התאמה היא דבר מסוים ומוגבל; שיפור זה כבר דבר אחר.
מי שדבריו משל יצאו מפי הגבורה, כדאי שיקפיד בהגדרותיו אלו.

לעופר T. תודה על השיעור בארמית למתחילים. השאלה התייחסה למהות המשפט. מכיוון שהשאלה מורכבת מדי, אפרט: מה זה "כסות לשם שמים" ומה מקורו של ביטוי זה.

ליואל

נתחיל בכסות לשם שמיים- בפלייבוי האגדתי תמיד היה מאמר פוליטי באיכות כתיבה / ראיון / ניתוח משובחים (הרבה יותר ממגזינים אדיופילים- בכל זאת מוכרים נושא 'קשה' יותר).

וזו היתה האיצטלא לעורכים ולכותבים- וגם לקוראים, גם פה הדיונים שהם אינם בציוד הם מבודדים, אקראיים, חסרי חיים ועומק מחשבתי- ומשמשים כמעין כיסוי שיש קשר בין האזנה למוזיקה לאדיופיליה.

הקשר הוא אקראי- ותלוי האדם האינדווידואלי, ולכן גם אין אינטרקציה סביב המוזיקה כמו שקיימת סביב הציוד.

לגבי רמת הלינגוויסטיקה שלך- כבר פעם אחת הערתי לך על החורים בלוגיקה, אבל כנראה לא הובנתי.

בוא ננתח ביחד את המשפט:" ואיזו קומבינציה תמצה יותר מפוטנציאל הסט":

1. יש לא מעט קומבנציות- לא אחד או בודדות,
2. לכל אחת מהן יש פוטנציאל התאמה,
3. וחלק מהן בעלות יותר פוטנציאל מאחרות,
4. קרי הבחירה באותן עשרות / מאות קומבינציות שמתאימות חייב להגיע על סמך ניתוח ביצועים.
5. וניתוח ביצועים זה או שיפור או עמידה במקום או הליכה אחורה.
6 . ובלי אותו תהליך / קריטריונים איך תמצה יותר- בהטלת מטבע / במשאל ידוענים ?

עכשיו זה מסתדר לך עם המשפט השני ?

il1

מושעה
מעורבות
0
נקודות
16
לדיז

אני שמח שאתה משועשע- מה באמת נשאר לך חוץ מלחייך במבוכה ?

אני שמח לראות איך כל פעם שאתה 'מקבל ממני' טענה אדיופילית שמוחקת את כל טענותיך הכושלות- ושנגמרות לך היכולות האדיופליות (די מהר אני חייב לציין), מופיע דיז הקטן שממלמל איזו מנטרה בכיינית "אבל החבר שלך אמר שאתה משוגע וגם מרביץ לבנות".

זה כל כך משעשע- אין לך מושג כמה.

אני מכיר מאות אנשים ששמעו יותר ממני- וכנראה ישנם גם עוד מיליונים אחרים שאני לא מכיר, אבל עדיין אני לא מכיר הרבה אנשים בישראל שחולקים את רזומה הלמידה שלי (ושל חברי ממאה שנות הבדידות), ואת ההבנה שהצטברה עקב כך.

תמשיך לטייל בג'ארזים וחדרי תצוגה- כמו אלפים כמוך שמחליפים התבוננות בלמידה, ושתקבל את 'הביצים' לבוא ולהפיל את התיאוריות שלי עם הקואינסידנס שמחובר ל 32 וואט מצחיקים- תיתקשר.

ועד אז תמשיך לספר לחברה שאני מרביץ לבנות- זה מסב לי הנאה בלתי רגילה (בכל זאת מרוקאי, ואצלנו חובטים כטבע שני, או ראשון, אני כבר לא זוכר).

נערך לאחרונה ב:

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
וזו היתה האיצטלא לעורכים ולכותבים- וגם לקוראים, גם פה הדיונים שהם אינם בציוד הם מבודדים, אקראיים, חסרי חיים ועומק מחשבתי- ומשמשים כמעין כיסוי שיש קשר בין האזנה למוזיקה לאדיופיליה.

לא כל כך מסכים עם זה, זו אמירה שמתאימה לציודופילים, פחות לאודיופילים (וכן, עבורי גם אודיו מעורב בתחביב...).
יש כאן גם דיונים על מוסיקה נטו שאנשים נהנים מהם לא פחות.

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
זרא

נכתב ע"י אלדר:
תמהה אני שחלק מחברי הפורום מעודדים התנצחות זו שמשעממת את התחת ובכתיבה ילדותית וארסית וטוב יעשה מנהל הפורום ויחסוך לנו את בההתנצחות הנל

תתפלא, אבל דווקא כן נמאס לנו!

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
בוודאי שקרה

האם לא קרה לכם, לפחות פעם ששוחחתם בטלפון עם בחורה לה היה קול שמימי :) מייד קבעתם דייט ויזואלי ו...שוד ושבר איזו מדוזה ניגלתה לעיניכם :D

אני צריך להכיר לך את הפקידה בחנות מחשבים שבה אני נוהג לרכוש את מחשביי לבית
קול כל כך סקסי שזה לא יאומן - מראה? טוב זה לא מסתדר כל כך עם הקול המלטף/חושני שלה - אבל באמת אישה נפלאה וטובה. (Y)

efib,

מה יש לך מכושיות ?{ כושים?} על תישכח לרגע שגם יוצאי חבש {אתיופיה} נמצאים באותה
קטגוריה הנ"ל.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
איזה ניסוח עדין :) "זה לא מסתדר כל כך"...

ואפי? הוא היה קינג בהארלם ;) לא היתה זמרת כנסייה אחת עם קול שמיימי שהוא לא יצא איתה (או דיברו בטלפון לפחות).

il1

מושעה
מעורבות
0
נקודות
16
לא כל כך מסכים עם זה, זו אמירה שמתאימה לציודופילים, פחות לאודיופילים (וכן, עבורי גם אודיו מעורב בתחביב...).
יש כאן גם דיונים על מוסיקה נטו שאנשים נהנים מהם לא פחות.

אני מקבל שבשבילך אדיופיליה קשורה למוזיקה- לצורך הדיון, אבל עברתי על הסטטיסטיקה של האתר לצורך בדיקת הטענה.

כל נושא התוכן לעומת הציוד מהווה 15% במספר הפוסטים- וכמות ההודעות בפוסט היא בערך כפי 5 עד 6 פעמים יותר, תעשה את המתמטיקה לבד.

אדיופיליה היא ציוד- מוזיקולוגיה היא מוזיקה, ואדם יכול להנות משניהם. אין צורך לנסות להכניס תחום אחד לתוך השני כדי להצדיק את הלגיטימיות בהתעסקות בו (אין ספק שהכרת שני התחומים עדיפה מהכרת אחד מהם בלבד- אבל זה לא תנאי הכרחי באף אחד מהם).

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
בכל מקרה, שני התחומים (ציוד ומוזיקה) זוכים כאן ללגיטימיות ובוודאי שזה המקום לדון בהם (מבלי הצורך להתנצל על משהו...).

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,588
נקודות
113
אני משלב את שניהם בתחביב,לא מפריד אבל יש גם......

Bound for Sound #157 picks the Edge G6 as part of its killer system: "This amp with the Gallo (Nucleus Reference 3) loudspeakers is a match made for audiophiles and music lovers too. Audiophiles are not necessarily music lovers, and vice versa the camps having different priorities and needs for audio enjoyment. The Edge G6 is a mid-priced dream come true, as it delves deeply into the heart of the music with a clarity and boldness seldom, if ever, heard in amps under $10,000."

מצב
הנושא נעול.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור