איך צריך לארגן סמינר אודיו?

מצב
הנושא נעול.

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
אילן קבע: "איך לחלק את התקציב בין רמקול למגבר- ואיזו קומבינציה תמצה יותר מפוטנציאל הסט, זו מהות האדיופיליה".
יואל תמה: זאת התמצית? באמת? לא ידעתי. היה נדמה לי שיש שם יותר, אבל בוודאי טעיתי

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
ישנה שם גם מנגינה...

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
אנחנו טוחנים כאן מים

אין ביננו שום מחלוקת עקרונית. הרי ברור שמהות העניין היא הרכבת הסט-אפ, וברור שסינרגיה בין החלקים היא העיקר, ושזו חוכמה קטנה לרכוש ציוד שלא "מתלבש" אחד על השני וכו' וכו' וכו'.....אין כאן שום חדש ואין שום ויכוח.
ברור גם שמי שעושה "רכישה בשלבים" ומשקיע הרבה במרכיב אחד על מנת לשדרג בעתיד את המרכיב האחר, בוחר בעצם לעשות פשרות רבות בדרך, על מנת להגיע לנחלה שלו בהמשך. אני חושב שזו דרך מצויינת לעשות קפיצות, למי שזה מתאים לו.

השאלה המקורית שלי אליך הייתה בעניין האוואטר, כי נדמה היה לי שאתה טוען שם דברים לא בדוקים בקשר לכוחותיו ביחס למתחרים. לי ברור שביחס למתחרים ברמות המחיר הוא נחשב למגבר די חזק. מהחזקים והאיכותיים שיש. זה לא אומר שאני חושב שהוא הכי מתאים מכולם או עדיף מכולם לסט-אפ כזה או אחר. זו כבר שאלה של טעם. אבל ברור לי שברמות המחיר שלו, ובקטגוריה שלו, הוא אחד האינטגריידים-מנורות החזקים והטובים שיש. זה הכל. מאחר ואין לי מגבר כזה ולצערי אין לי גם מניות ב- VAC ממש לא משנה לי מה ההתרשמויות של כל אחד אחר מהמגבר הזה.

ולגבי השאלה שלך על הקארי וביחס למה הוא נשמע -זה היה ביחס לברייסטון שישב שם קודם. אני בכלל לא בטוח שהבחור קפץ משמעותית במחיר, כי הברייסטון מתומחר בארץ הקודש במחירים גבוהים למדי והקארי במחירים די סבירים. אבל אין מה להשוות בסאונד ועובדה שרמקול תובעני יחסית מסתדר מצויין עם מגבר חלש יחסית.
ולכן אין חוקים. יש התנסויות.

ולסיום, תרשה לי להסתייג מדבריך לגבי ההמלצות של וון שוויקרט, או כל יצרן אחר. בכ"ז, בניגוד אליך, הם מכירים את הרמקול שהם מייצרים לפני ולפנים ומן הסתם בדקו אותו בעשרות שעות האזנה עם כל הגברה אפשרית המיוצרת בכדור הארץ. ואם הם ממליצים על מגוון מסויים של הגברות שלטעמם עבדו טוב עם הרמקול, הייתי מכבד ובודק את זה בעצמי ולא מתייחס כמוך בזלזול כזה, שלצערי כל כך אופייני לנו הישראלים, שיכולים ללמד את כולם.

עכשיו כדאי ללכת לשמוע קצת מוזיקה. שישי היום. צריך לנצל את זה.....

שבת שלום.

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
יקירי, אם זה ימשיך כך, נוסיף לך משמרות לילה ונוודא השתתפות גם בכנסי מחקר ואז אני מבטיח שלא תשאר לך דקה לריב עם תמהונים, שלא לדבר על האזנה למוזיקה.

תודה רבה . אני תורם מזמני אצלכם בעוד שבוע. לגבי ה"כנס מחקר" שלכם- אל תצחיק אותי.כשהיה משהו בעל משמעות עמוקה יותר - תזמין אותי ואבוא.
....אבל מה קרה, למה ברחת? החברים בזמן הכתום "מתגעגעים אליך". אתה לא בעניין של איזה רסיבר טוב?

לגבי שאלותיך-קודם כל אני מאוכזב שלא עברת על כל התגובות בפוסט הזה כדי להבין שאתה שואל משהו שהתשובה שתקבל עליה ברורה.
מלבד ידידי ,שחושב שהוא מומחה שיכול לנבא באופן תיאורטי מה ייתן כל שילוב ,אפילו במוצרים שאין לו מושג מה הם(כפי שעשה והוכיח בעבר), אין מנוס ואתה חייב לנסות את השילוב אצליך בחלל האזנה שלך והמוזיקה שאתה מקשיב בכדי "לדעת".

אם היית קורא את השרשור הנ"ל הייתי יודע מראש את התשובה לשאלותיך :
-חברת VS נותנת עצות לא טובות (הם לא התייעצו עם אילן לפני כן, ואולי בכלל הם לא מבינים ברמקולים שלהם).
-קיים חוק טבע (על פי ה"מומחה" בתיאוריה): אתה צריך למצוא מגבר שתו המחיר שלו מעל $10,000 עבור הרמקול שלך.כאשר תביא הנה שם כזה, נדון בעניין בכובד ראש הראוי לעניין. עד אז ,אל תטריד אותנו בשמות של צעצועים .

הבטחתי לך בעבר שאנסה לעזור לך בהתרשמות עם הואק, ואנסה לקיים את ההבטחה ב 2008
:O

נערך לאחרונה ב:

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
רסיבר זה הכי טוב?...

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אם אתה מאמין- אז כן

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אני לא מאמין אלא מאזין

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
היי TakeOne

מה ההגברה הנוכחית שלך ל VS? לפי מה שאני זוכר מהכתום הייתה בחיפוש אחר הגברה?
נפלה כבר ההחלטה? { האוואטר למשל שאתה מזכיר...?}

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
אני לא מאמין אלא מאזין

(Y)

זאת להבדיל משמיעה דרך העיניים -של כמה חברים...:)

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
היי עופר , אל תפסול שמיעה דרך העניים , אני עושה את זה כול הזמן. (ואף פעם לא שומע דרך האוזניים , זה מפריע לקבל החלטה מושכלת )

z.y

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
הפעם, אני מסכים ב 100% עם הג'וקר,

האם לא קרה לכם, לפחות פעם ששוחחתם בטלפון עם בחורה לה היה קול שמימי :) מייד קבעתם דייט ויזואלי ו...שוד ושבר איזו מדוזה ניגלתה לעיניכם :D

efib

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
:D
אכן ... לפחות 3 פעמים ביום (Y)

efib

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אהה... ופעם הופיעה לי כושית אפילו ... :O;)

z.y

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אם זו כושית קורו, שיחקת אותה :)

רגע, אז איך בעצם צריך לארגן סימינר אודיו :מבולבל:

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
כמות האלמנטים אינה חשובה כמו יציבות ההתנגדות

או הנצילות העצמית של היחידות
"בסך הכל הוא מגבר שמוגבל לרמקולים 'קלים' יחסית להנעה, ולא מרובי אלמנטים."
רמקול קל יחסית, יכול להיות גם מרובה אלמנטים- כל עוד עקומת האימפדנס שלו יחסית שטוחה- אך אין הרבה כאלו (ראה דוגמה Coincident, Meadowlark)
גודל ואיכות השנאים במגבר שפופרתי, יכולים לשפר את היכולת לשלוט ברמקולים עם עקומות לא יציבות.
רב הרמקולים הדינאמיים בשוק הם בעלי קרוס אובר מסובך ו/או יחידות דורשניות מבסיסן
ולכן עוד כח אף פעם לא מזיק- אך חובה לנסות בפועל, כי גם החדר למשל, משחק תפקיד מאוד חשוב!

il1

מושעה
מעורבות
0
נקודות
16
אילן קבע: "איך לחלק את התקציב בין רמקול למגבר- ואיזו קומבינציה תמצה יותר מפוטנציאל הסט, זו מהות האדיופיליה".
יואל תמה: זאת התמצית? באמת? לא ידעתי. היה נדמה לי שיש שם יותר, אבל בוודאי טעיתי

יואל

למה חשבת שיש שם יותר ?

כי בחוברות אדיופיליה מופיעות ביקורות על מוזיקה, שכל אחת מהן היא בערך 0.1% מהחומר המודפס, וכולן ביחד אולי 1% ?

או בגלל שיש שם איזה ראיון משמים עם מוזיקאי- או בגלל שיש פירסום לאיזו חברת הפצת תקליטים.

אדיופיליה היא התאמת מערכות לקבלת מקסימום מהדרישות של כל אחד מאיתנו:

* יש כאלו שמנסים להשיג לנאמנות למקור(זן דועך בתחום),
* ויש המנסים להביא את המערכת לאופטימום ביצועים.

כל אחד אוהב סיגנון מוזיקה אחר, אומנים אחרים, ושאני מסתכל על הפורום כמיצג את המכנה המשותף- אני לא מוצא שם הרבה מעבר להתאמת ציוד, ואם יש משהו אחר הוא בשוליים.

המציאות היא שאדיופיליה היא התאמת ציוד- שיפור ביצועים, וכל השאר זו 'איצטלא לשם שמיים'.

il1

מושעה
מעורבות
0
נקודות
16
"השאלה המקורית שלי אליך הייתה בעניין האוואטר, כי נדמה היה לי שאתה טוען שם דברים לא בדוקים בקשר לכוחותיו ביחס למתחרים. לי ברור שביחס למתחרים ברמות המחיר הוא נחשב למגבר די חזק. מהחזקים והאיכותיים שיש."

אני לא מבין את הטענה- אני בדקתי את האווטר במשך חודשיים בביתי- על מיגוון רמקולים, זה בסדר או לא ? אני מוכן לקבל גם שמסקנותי סותרות את מסקנותיך ואנחנו חלוקים- זה תמיד ניתן לבדיקה משווה משותפת.

אבל מה ענין מחירו ביחס למתחרים ? לא הוא ולא המתחרים מזיזים את הרמקול שלך, יש גם מגברי פונדו של 2 וואט שלא מזיזים את הרמקול שלך אבל הם הכי חזקים ביחס למתחרים בתחום ה 2 וואט, אז למה לא תבחר בהם ?

יש מגברי כוח חזקים יותר טרנזיסטוריים שעולים חצי ממנו- והם הכי חזקים ביחס למתחרים, וגם אותם לא בחרת (ובצדק). הרעיון של AVATAR כמגבר ביניים סביר- אבל מפה לחייב אותו להתאים לרמקולים זה צעד אחד רחוק מדי.

"תרשה לי להסתייג מדבריך לגבי ההמלצות של וון שוויקרט, או כל יצרן אחר. בכ"ז, בניגוד אליך, הם מכירים את הרמקול שהם מייצרים לפני ולפנים ומן הסתם בדקו אותו בעשרות שעות האזנה עם כל הגברה אפשרית המיוצרת בכדור הארץ. ואם הם ממליצים על מגוון מסויים של הגברות שלטעמם עבדו טוב עם הרמקול, הייתי מכבד ובודק את זה בעצמי ולא מתייחס כמוך בזלזול כזה, שלצערי כל כך אופייני לנו הישראלים, שיכולים ללמד את כולם."

או שאתה נאיבי או שאתה לא מכיר את הנפשות הפועלות בתחום האדיו- קח לך ככלל זהב כל המלצה של יצרן רמקולים מתייחסת למינימום שיזיז את הרמקולים באופן סביל, שום דבר מעבר לכך.

הם מעוניינים שמירב התקציב ילך לרמקול- ובמקרה והיה שאתה בעל דרישות גבוהות יותר מההגברה, אתה כבר תשדרג.

מאחר ויש לי קצת ניסיון עם הרמקול שלך- וגם שמעתי עוד דגם או שניים אני יכול להבטיח לך שאין קשר בין 'חוזק' המגבר שתיזדקק לבין המלצתם (אבל תקשיב טוב להמלצה להשתמש ב VAC חברה מעולה).

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
או שאתה נאיבי או שאתה לא מכיר את הנפשות הפועלות בתחום האודיו- קח לך ככלל זהב כל המלצה של יצרן רמקולים מתייחסת למינימום שיזיז את הרמקולים באופן סביל, שום דבר מעבר לכך.

איך הגעת למסקנה הזאת? יש לך קשרים אצל מנהלי החברות?

מצב
הנושא נעול.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור